Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kıyafet-

4 tulum

2 patikli pijama

1 patiksiz alt üst takım

2 hastahane çıkış seti 3’lü şekilde

6-7 adet zıbın

5-6 adet şapka

4-5 çift çorap

İsimli tulum, şapka seti

Dışarı için kışlık tulum

-Örtüler-

2 adet Müslin battaniye

1 adet Penye battaniye

1 adet Nohut battaniye

Kalın battaniye

Müslin ağız bezleri

Karaca nevresim takımı+ 2 adet yastık kılıfı

Banyo havlusu

-Beslenme, Sağlık-

125 cc Avent pp biberon

120 cc Avent cam biberon

Avent ultra air emzik 0-6 ay

Otri bebe burun aspiratörü

Ateş ölçer

-Temizlik-

Prima premium care 1 numara 70 adet

Prima hassas ciltler 3’lü ıslak mendil

Dalin sabun etkili sıvı deterjan

Uni baby yumuşatıcı

Alt değiştirme örtüsü 10’lu

-Bakım seti-

Mustela şampuan

Mustela bebek losyonu

Mustela bebek yağı

Mustela pişik kremi(Çantalı)

-Oyuncak-İhtiyaç-

Ana kucağı

Puset örtüsü ve minderi

Bakım çantası

Küvet-Kova seti

-Oda-

Sepet beşik

Travel sistem bebek arabası

Büyük yatak

Fon perde

Dekoratif aydınlatma

Dolap

Neen hem cam hem pp biberon? Otrinin vakumlu aspriratörü iyi deģil diyolar. Yumuşatıcı alerjen. Dlainin deterjani da kimyasal olabilir mühendisinoğlundan onay almamış bebek arabası ben kabin tipi aldım traveller çok hantal.

bunu happy momda biri paylasms ordan aldm gönderdm sana canımm valla ne iyi ne kötü bende hic bilmiyorum mervecim ya ilk cocukta sanırım acemilik oluyor deneme yanılmayla öğrencez artk

bunu happy momda biri paylasms ordan aldm gönderdm sana canımm valla ne iyi ne kötü bende hic bilmiyorum mervecim ya ilk cocukta sanırım acemilik oluyor deneme yanılmayla öğrencez artk
Başladın mı sen almalara? Kaçıncı haftadasın?

Bime mi geliyor canım küvet? Aktüel baktım da göremedim nerden baktın sen?

Başladın mı sen almalara? Kaçıncı haftadasın?
24 haftalıgız canım ufak tefek kıyafetler alıyorum sımdılık Ağustosta odasını alcaz yatak dolap kucuk besık flan asıl alışverıse ozaman baslıycaz hayrlısıyla

Mecbur durcam eşim öyle dedi. Oncesinde gelse de kurmaz bu adam
Valla ben de erkenden bişey almayayım diyorum ama durduramıyorum kendimi, yorgan battaniye pike muslin örtü nevresim takımı aldım bile kuzen de kendi bebeğine olmayanları ayırmış, bir an önce gidip alayım diyorum, eşim diyor gören yarın doğum yapacak sanır heyecanlıyım yiğidim ne yapayım

Kulaktan olanlar seviliyor sanıyorum. O konuyu düşümmedim ben de. Ama ne alırsak alalım eski tiplerden de bulundurur teyit ederiz.
Evet canım çünkü kızılötesi ölçenler de ortamın sıcaklığı da dikkate alınıyor. Ben de alından ölçen var mesela onda 36.8 çıkan eski tiplerden 36.3 falan çıkıyor.

Bu arada silling diyen oldu mu?

Ilk sayfalarda dediler evet.

Ben de oda takımını aldım :) eşimin yeğeninden kalan anne yanı beşiği kullanacağız kendi yatak odamızda da.

Kıyafetleri de anneannesi hastane çıkışı, 0-3, 3-6 aylık olarak 10 takım aldı. Tabii zıbınlar, patikler, ağız bezi vs var. 2 polar, 2 penye, 2 de örgü battaniyesi var.
Soğuk yaşadığımız yer, öyle olunca herkes battaniye örelim diyor Birini annem birini eşimin annesi ördü. 2 yelek var. Banyo küvetini de aldım.
Daha babaannesi de bir şeyler alacak bakalım ne alacak
Ben dizginlemesem herkes daha çok şey alacak ama ben de gelen hediyelerden sonra karar veririz alırız o zaman diyorum. Haksız mıyım? :) eskisi gibi değil ihtiyaç neyse elimizin altında internetten sipariş veririz yada bir lcwye bir bebe dükkanına bakar.

Daha biberon, mochi, kendime pijama, bebek arabası(bunu amcalarına kilitleyesim var ).

Nevresimlerine de ikeadan baktım ama henüz karar vermedim. İki yada üç tane de nevresim alacağım.

Başka ne ihtiyacımız olur ki?

Nevresim olayı çok sonra ya ilk aylar pattaniyelere sarılı oluyo zaten. 2 yeter bence. Pompayi da ben sonra duruma göre alacam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…