Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Nevresim olayı çok sonra ya ilk aylar pattaniyelere sarılı oluyo zaten. 2 yeter bence. Pompayi da ben sonra duruma göre alacam. 🤗

Ya birini oda takımına birini de anne yanına koyup diğerini de değiştirdiğimde kullanırım diye düşündüm de fazla mı olur ki :-)

Mochiyi arkadaşlarımın hepsi çok önerdi. İlk bebeklerinde almadıkları için pişmanlar. Özellikle 1. Haftadan sonra çok rahatlamışlar, bebeği emzirirken diğerini de sağıp uyurlarken eşleri, anneleri falan vermişler hiç değilse rahat dinlendik diyorlar.

Ya birini oda takımına birini de anne yanına koyup diğerini de değiştirdiğimde kullanırım diye düşündüm de fazla mı olur ki :-)

Mochiyi arkadaşlarımın hepsi çok önerdi. İlk bebeklerinde almadıkları için pişmanlar. Özellikle 1. Haftadan sonra çok rahatlamışlar, bebeği emzirirken diğerini de sağıp uyurlarken eşleri, anneleri falan vermişler hiç değilse rahat dinlendik diyorlar.
Ay öyle de biberona alışmasın bu sefer. Korkarım ya.

Ay öyle de biberona alışmasın bu sefer. Korkarım ya.

Yok ya alışmaz bir de ilk zaman çay kaşığı yada mochinin kadehi ile içiriyorlar. Ben mama konusunda çok katı değilim. Çocuk sarılık olmasın diye ilk mama alacağım da doğum çantama.:)sadece marka araştırıyorum şu ara. Çay kaşığı ile içirdikten sonra hiç bir şey olmaz. Ki kaşık biberonlar da var isteyenler için.

Yok ya alışmaz bir de ilk zaman çay kaşığı yada mochinin kadehi ile içiriyorlar. Ben mama konusunda çok katı değilim. Çocuk sarılık olmasın diye ilk mama alacağım da doğum çantama.:)sadece marka araştırıyorum şu ara. Çay kaşığı ile içirdikten sonra hiç bir şey olmaz. Ki kaşık biberonlar da var isteyenler için.
Dur bakalım sen 1 ay öndesin doğurunca ben sana sorarım bi daha ne yaptın diye. 🤣

Dur bakalım sen 1 ay öndesin doğurunca ben sana sorarım bi daha ne yaptın diye. 🤣
Bu tamamıyla şans işi benim iki evladimda kesinlikle memeye karşı olmadı hem biberon hem meme aldılar. Ama gorumcemin kizi asla meme istemedi. Düşünün kaşıkla bir ay verdiler yine de olmadı.

Bu tamamıyla şans işi benim iki evladimda kesinlikle memeye karşı olmadı hem biberon hem meme aldılar. Ama gorumcemin kizi asla meme istemedi. Düşünün kaşıkla bir ay verdiler yine de olmadı.
Nasip bakalım canım ya korkuyo insan işte. 🥲

Onu ben de yapacağım kesinlikle dinlenmeye ihtiyacımız var🙄Sütümüz bol bol olur inşallah ☺️ Kaşık biberonla vermeyi düşünüyorum.

Sterilizatör konuşuldu mu ya, bana uzun süre bildirim gelmemiş niye böyle oluyor🙄 Bir sürü sayfa kaçırmışım

Onu ben de yapacağım kesinlikle dinlenmeye ihtiyacımız var🙄Sütümüz bol bol olur inşallah ☺️ Kaşık biberonla vermeyi düşünüyorum.

Sterilizatör konuşuldu mu ya, bana uzun süre bildirim gelmemiş niye böyle oluyor🙄 Bir sürü sayfa kaçırmışım
Sterilizatör olmasa da olur 😂eski usül kaynatırız oğlumda az cam biberon patlatmadım sıcak soğuk yine plastik en iyisi. Düşme filan olunca da kırılmıyor

Merhaba 👋 sling kullanamazsan kanguru öneririm, pierre cardin in 7 aya kadar kullandığım kangurusu var çok rahattı, küvetini, kovasını, maşrapasını, pişik kremini unutma. Bebek eşyaları için sırt çantası, sağma makinesi manuel alabilirsin bir de silikon mama kaşığı. Eğer bebişin ilk etapta memeyi ememezse sütünü sağıp biberona alışmasın diye silikon kaşıkla verebilirsin yapan arkadaşım var ondan aklıma geldi 😊

Kızçeme örmeyi planladığım yelek sadece niyet ettim örmeye 😂😂😂

Eklentiler

• FC21329F-8955-4EB6-9C6C-DD7688E57DAD.jpeg
    FC21329F-8955-4EB6-9C6C-DD7688E57DAD.jpeg
    134,8 KB · Görüntüleme: 69
4CF775E0-8DB9-4535-8866-3F174CE94DBA.jpeg
Kızlar ben ilk olarak park yatakla başlayıp, 1yaşında da oda yapmaya karar verdim. Park yatakları araştırırken amazon almanya sitesinde bunu bulup aşık oldum 😍 buna benzer bir ürün arıyorum ama TR’de yok, hep bildiğimiz markalar, standart ürünler. Acaba Amazon’dan sipariş versem sıkıntısız gelir mi, gümrüğe vs takılır mı?

Eki Görüntüle 2890026 Kızlar ben ilk olarak park yatakla başlayıp, 1yaşında da oda yapmaya karar verdim. Park yatakları araştırırken amazon almanya sitesinde bunu bulup aşık oldum 😍 buna benzer bir ürün arıyorum ama TR’de yok, hep bildiğimiz markalar, standart ürünler. Acaba Amazon’dan sipariş versem sıkıntısız gelir mi, gümrüğe vs takılır mı?

Kraftın çok benzer bir ürünü vardı sanki. Modeli bilmiyorum ama Bi mağazada denk gelmişti.

Eki Görüntüle 2890026 Kızlar ben ilk olarak park yatakla başlayıp, 1yaşında da oda yapmaya karar verdim. Park yatakları araştırırken amazon almanya sitesinde bunu bulup aşık oldum 😍 buna benzer bir ürün arıyorum ama TR’de yok, hep bildiğimiz markalar, standart ürünler. Acaba Amazon’dan sipariş versem sıkıntısız gelir mi, gümrüğe vs takılır mı?
Babyhope un bir ürünü var, tıpatıp benzemiyor tabi ki ama diğerlerine göre bir nebze benzer. Bir bakın isterseniz

Şimdiii ben bir park yatak karşıtıyım sebebi de WOMAN WOMAN çünkü bunlar hep plastik ve polyester kumaşlardan yapılıyor bana uzun uzun güzel güzel anlattı. Şimdi klasik ahşap beşiklerin de gayet kademeli güzel ayarları var. Hem de son zamanlarda vernik bile vurulmuyor ham ahşap ve zaten alacağın korumalıklar da pamuklu olacak. 🤗

Şimdiii ben bir park yatak karşıtıyım sebebi de WOMAN WOMAN çünkü bunlar hep plastik ve polyester kumaşlardan yapılıyor bana uzun uzun güzel güzel anlattı. Şimdi klasik ahşap beşiklerin de gayet kademeli güzel ayarları var. Hem de son zamanlarda vernik bile vurulmuyor ham ahşap ve zaten alacağın korumalıklar da pamuklu olacak. 🤗
Mantıklı canim ben de park yatak kullanmistim ama ahsap besikleri seviyorum bunda oyle olablr insallah

X