Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kizlar hm nin bu tulumlardan alan var mi yenidogandan başlıyor ay olarak mantikli geldi gece uykusu icin

Eklentiler

• Screenshot_20211009-223122_H&M.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 87
Kızlar memnuniyet dönüşü yapmaya geldim
Emzirme sütyeni arayışında olanlar suwen indirimine yapışsınn
Aylardır sütyen konusundan ağlıyorum eskiden çok rahat ettiğim sütyenlerim bile göğüs altlarımı hep kaşındırıp pişik gibi yapmıştı
Bunlar tüm gün kullandım pamuk gibi geldi mutluluktan gözyaşı dökmeme ramak kalmıştır

Kizlar hm nin bu tulumlardan alan var mi yenidogandan başlıyor ay olarak mantikli geldi gece uykusu icin
Ben uyku tulumu aldim ama bu marka degil. Gerci aldim ama bana ulasmadi. 2.5 tog diyordu aldigim sayfada. Nasildir kalitelimidir emin degilim. Gelince gorecegim artik

Bunlarin kalinliklarini belirten tog degeri oluyor. Bir de kullanma karti oluyor. Hmninkinde tog degeri vs varmi bilmiyorum.
Kullanma talimatina gore giydiriyorsun bebisi. Mesela ev 25 dereceyse bunu ve altina bir tane uzun kollu badi giydirebilirsiniz tarzi aciklama oluyor uzerinde.

Bir de guvenlik acisindan urun bedeni ayina uygun olsun diyorlar.
Boyun kismi bol gelirse bebek kipirdandikca yuzunu kapatir diye sanirim
Benim yasadigim yerde hep cm ile satiliyor. 50 cm den basliyor 56, 62 cm diye gidiyor. Ama bebek bazen 50 cm den uzun dogabiliyor.

Bana mantikli gelmedi boyle cm ile almak. Her ay uyku tulumu mu alacagim dedim Trendyolda 0-3 ay bulunca hemen aldim. Ilk etapta buyuk gelirse giydirmeyecegim.

Gule gule kullanmak nasip olsun insallah..
Benim de kitap almam lazim
Tam eksikler bitti diyorum bir sey cikiyor illa
Ay ben de bundan korkuyorum. Bugün e bebeğe girdik eşimle, resmen bir derya. Çeşitlilikten seçemedik resmen. Bir de hangisi iyidir hangisi kullanışlıdır hiç anlamadığımızı fark ettik. Hiçbir şey alamadan çıktık. Bundan sonra bulabildiğimi internetten yorumlara bakarak alacağım, diğerlerini de mağazadan iki çocuklu arkadaşımla birlikte alırım artık

Hepsinin maliyeti ne kadara geliyor. Canım
Fiyat verdiler mi merak ettim

Tamam bunu biliyoruz da kol kısmını battaniyeyle saracaksın tamam. Bu paraya kaç battaniye alınır. Bi de belki istemeyecek kollarını sardırmak. 2 bebek biliyorum asla kollarını kundaklatmıyodu.

hahahaha bu da cok iyiymiş
ben birinci gelinim bana da gecen sene elti geldi ve kız yurt dışında yaşıyor
kaynanam burdan kredi çekip para gönderdi ev eşyası alsın diye

iş bana gelince sana memur koca verdim ona işçi koca yolluyorum dediydi
hoopp şşşşş hanım hanım ben senin oğlundan cok kazanıyorum diyemedim ama

Tamam bunu biliyoruz da kol kısmını battaniyeyle saracaksın tamam. Bu paraya kaç battaniye alınır. Bi de belki istemeyecek kollarını sardırmak. 2 bebek biliyorum asla kollarını kundaklatmıyodu.
O zaman Mervecim müslin bezle kendimiz yapacağız. Baktık kollarını kundaklamaya izin veriyor buna benzer daha uygun fiyatlı bir şey alınabilir.

Cook guzelmia fiyatlar nasildi

Yaa bedenimi bilsem alirdim magazada denemem lazim suwenin urunleri guzel oluyor:)hemde destekli emzirme sudyeni daha iyi penyeler pek guzel degl

O zaman Mervecim müslin bezle kendimiz yapacağız. Baktık kollarını kundaklamaya izin veriyor buna benzer daha uygun fiyatlı bir şey alınabilir.
Ya hiç gerek yok ki. Zaten o kadar sık uyanıcaz ki üstünü örtmedi derdi sonraları başlar o zaman düşünülür.

oğlum ilk 2 hafta hep uyudu, emzirmeye bile zor uyandırdım,
ama sonra başladı gaz sancıları uykular haram oldu
biraz büyüdü, gaz preblemlerini aştık derken elleri kolları yüzünden uyuyamadı
normal penye battaniyeye üçgen yerleştirip bacak kısmını bol bırakıp elleri sardım başladı uyumaya
sanıyorum bu da 4-5 aya denk geldi tam hatırlamıyorum, sonra büyüyor ellerini tamamen kurtarıyordu

Ben de ozellikle kiyafet alisverisini biraz mantiksizca yapmis olabilirim.
Ilk bebek tecrubesizligi ve heves birlesince uctum biraz
Mesela 3 tane 10 lu organik hastane cikisi aldim. Sadece 1 tanesinden tam anlamiyla memnun kaldim. Ornegin alirken cm sormak aklima gelmedi. Urunler bana ulasinca bir baktim ki bir takim baya kucuk megerse 50 cm imis. En fazla 15 gun giyer
Diger takimi hem eksik yollamislar, hem de dikislerini hic begenmedim.
Internetten alisveris yapan insanin geri iade ile ugrasmayi goze almasi gerek.. Aldigim urunler yurt disina geldi diye ben iade edemedim. Turkiye'de olsam kesin iade ederdim bazilarini.
Vee bence de daha once tecrube etmis birisi ile alisveris yapmak cook mantikli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…