Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim de basima geldi ama sebep baska.. kizimi ramazanin ilk gunu iftara 2-2.5saat kala dogurdum. Odaya koydular karnimda kum torbasi, sonda takili, kafaguzel :)
Sonra bunlar beni ilk iftar, sahur derken ertesi gun sabaha kadar unut, birkac saate ayaga kaldirip yurutmeleri lazimmis, sonda da bi omur kalmazmis vb. Sadece agri kesici veriyor arada gelip, atese bakiyorlar... Ne bilelim yakinmadik, hatirlatmadik, bizimkiler de iftara gitti ben gittim kadambole...
Neyse pihti falan atmadan kurtarmisim ama hastaneden cikarken 36 numara girdigim ayaklar 43 terlige ancak sigdi, diz kapagima kadar odem :)) tombul sosis parmaklar....
Insallah bir daha resmi ve dini bayramlar ve haftasonu, gece vb. dogurmam, boyle mesai gun ve saati olur

Ne kadar hemen yürümek lazım sezaryen ise o uyuşukluk ne kadar sürer? Bende pıhtılaşma da var.

Ne kadar hemen yürümek lazım sezaryen ise o uyuşukluk ne kadar sürer? Bende pıhtılaşma da var.
Ben ertesi gün yurumustum 20 saat sonra, bana kalsa hiç kalmayacaktim dikislerim yirtilir diye ne bileyim ilk doğum gaz felan hiç aklıma gelmiyor doktorum geldi kalk bakayım dedi elimden tuttuğu gibi dikti beni ayağa

Hemsirenin dedigine gore ilk anesezi etkisi bitince (ben genel oldum, spinal-epidural bilmiyorum) ac oldugun icin once petibor biskuvi ve su tuketiyorsun. Ameliyattan 6-8 saat sonra gibi hasta biraz toparlaninca muhakkak kollarina girip koridor turu attiriyorlar. Ilk tur ister istemez biraz garip uzay yuruyusu gibi, karnin bos ama rahim icerde hala buyuk vb. Ama narkoz gectikce hisler degisiyor, emzirdikce adet olumus gibi bir hisle rahim kuculmeye basliyor hissediyorsun..
Sonra sonda da cikinca tuvalet turlari basliyor, bol sivi alip narkozu atiyorsun.
Bir birileri her geliste "gaz cikardik mi" diyip duruyor, garipsiyor insan, meger dertleri bagirsaklar icin hersey yolunda mi ona bakmakmis

Son düzenleme:
Bu benimkinden daha afilliymiş gönül isterki gözümüze güzel görünen her şeyi bebişlerimize alalım ama gercekten bazı şeyler çok para tuzağı yaa tuzaklara düşmeyelim düşenleri uyaralım aman aman ben yandım sen yanma

Ben ertesi gün yurumustum 20 saat sonra, bana kalsa hiç kalmayacaktim dikislerim yirtilir diye ne bileyim ilk doğum gaz felan hiç aklıma gelmiyor doktorum geldi kalk bakayım dedi elimden tuttuğu gibi dikti beni ayağa
Geçen sene Kasım'da bel.fitigindan ameliyat oldum ve ameliyat tan tam 2 saat sonra beni ayağa kaldırdı doktorum zorla 4 saat ameliyatim sürmüş ve yoğun bakımda bile yatırdılar ama uyandım 2 saat sonra zorla kaldırdılar , pıhtılaşma olmasın diye varis çorabı da vardı her iki ayağımda boylu boyunca . Ayağa kalktım o acı ile omurilik vs derken zaten bayıldım günlerce zorla ayağa kaldırdılar her kalktığımda rengim kaciyo ve bayiliyodum ,sonra sonra geçti . 2. Sezeryanla.dogumu olan arkadaşım bana ahh sen nasıl dayandın o acılara vs dedi , zannetmiyorum ki bel fıtığı ameliyatı sonrası ayağa kalkmak tan kötü olsun sezeryan . Ve bende sezeryanla olucam belimdeki amelîyattan ötürü . merve uzumlukekim19

Thread 'Sezeryan sonrası ayak şişmesi fotograflı' Sezeryan sonrası ayak şişmesi fotograflı

Sen beni en son engelleyecen sinirlenip. Senle biraz fazla uğraşıyor olabilirim.
Yaw sen bu garibanla ne ugrasiyorsun allaasen Bu arkadaşların da dediği gibi ayağa kalkmamaktan olmuştur ya da zatem hamileliğin son döneminde hepten ödem olup yatınca da artmıştır. Benim doktor da ameliyat 3-4 saat sonra mutlala yürütüyor. Hatta bana yürümek için üstüne bol bol sabahlıklar al çok yürücez dedi
Korse alan oldu mu? Neye göre aldınız?
Sen benimle uğraş ama ben cevap vereyim yine hadi owli aldım ben, sezeryan olsa bile kullanılabiliyor diye, dikiş yeri açık kalıyor, göbişi yukarı topluyor. Göbişi yukarı topladığı için hareketlerin de kısıtlanmıyormuş yara sabit kaldığından mütevellit. Baya sıkı bişey ve malzemesi kaliteli

Şinci şöyle ılık suyla sıcak değil çocuğu haşlarsın çişe bi iki tane gider kakada maalesef çok gidiyor dışarda ıslak mendil kullanılır evde temizleme pamuğu ilk dönem kullan alınır tekrar ama bezden çabuk biter ıslak mendile tamamen geçme sana kalmış pişik durumu da bunu etkiliyor

Emin ol sezeryan daha kolay
Kolay kalkıyorsun yürüdükçe daha iyi geliyor
İlk kalkış zor oluyor tabi ama korkulacak kadar değil

Bn akşam üstü 4 de sezeryan oldum gece 12 de kalkmıştım ve 2 saatte bi kalkman lazım demişti dr
uyuşukluk çabuk geçiyor tabi bünyeyle de alakalı genel de uzun sürüyor genel de yemeği bile 6 saat sonra veriyorlar öncesi de açlık tabi
Sen şimdiden gözünü korkutuyon heee bekle zamanı gelince yaşıcan

Water wipes ya da prima pure ıslak mendilleri tamamen su ve pamuktan oluşuyormuş, onlardan kullansak da pişik olur mu ya‍♀ ben pamuk ve suyla uğraşmak istemiyorum sonuçta onların da içeriği temiz?
Evet araştırmıştım onlar zararsız, öyle yapılabilir, bütçeye bağlı

Water wipes ya da prima pure ıslak mendilleri tamamen su ve pamuktan oluşuyormuş, onlardan kullansak da pişik olur mu ya‍♀ ben pamuk ve suyla uğraşmak istemiyorum sonuçta onların da içeriği temiz?
Bakarsın duruma göre bazen hassas oluyor bebek pişik oluyor kaka kalırsa yapar. Bi de temizleme pamuğu yıkama gibi oluyor o daha rahat aslında hava soğuk olmucak ılık suyla direk yıkıcax ama işte kış bebesi olmuyor

Sen zoru atlatmışsın bu sana hiç bişi gelir
Kesinlikle canım çok sıkıntılı dönemdi benim için ameliyat öncesi çok çektim beklettim ama yok tam tersi oldu tekerlekli sandalye de bile oturamayip bayiliyordum artık acidan bu yasa dek hiç bayilmamis olan ben ama çok şükür ameliyatım çok güzel geçmişti ve doktorlarım çok iyi cerrahti çok şükür rabbim herkese şifa versinn

Uyuşukluk geçsin ben fırlarım ayağa yav ay yatamam
Benim çok ağrım vardı ama miyom da aldirmistim bayagi ağır geçmişti ameliyat hatta o geceyi hiç hatırlamıyorum bile
yok canım aslında sezaryanda bişey yok ben ekstra ameliyat da olduğum için yattım o kadar zaten 4 gece kaldık benim üç miyomum vardı en büyüğü yeni dogmus bebek kafası kadar vardı en küçüğü mandalina kadar üç tane
Gecmis olsun canim Bel fıtığı ameliyatı ile kiyaslanamaz bile bence
Benim yan odamda başka bir anne sezaryanla ikiz doğum yapmıştı iki saat sonra dantelli sabahligi elinde telefonu kolidorda tur atıyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…