Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Öncelikle liste için çok çok teşekkür ediyorum Merve

Sonrasında ise maşallah diyorum her şey çok güzel gözüküyor, düzenini de kurmuşsun, aldıkların da çok cici, güle güle kullanın inşallah

Rica ederim fikir olabildiyse ne mutlu bana. Hepimiz güle güle kullanalım inşallah.

Çok teşekkür ederiz :) iyi olacak inşallah bebişimiz iyi, ben son zaman covid geçirmiştim hasarları epeyce kalmış vücutta sonradan anladık, o erken doğuma sebep oldu.
Kaç haftalık doğurdun peki? İyi olmanıza çok sevindim bu arada.

Ayy ne güzel her şey nizami Eş kıdemlilerim çantaları hazırlamaya başlamış benimkiler daha yıkanmayı bekliyor en gerideki bayrağı tutuyorum her zamanki gibi
Ben de senden sadece 1 hafta gerideyim ama bende daha beşiği için nevresim takımı ve battaniye kumaşı almak dışında hiç ama hiçbir şey yok

Çok geçmiş olsun bebişinize rabbim sağlıklı ömürler versin. Hangi aşıdan kaç doz vardı acaba? Ben vurulmadım ve çok kararsızım. Aşıdan sonra pozitif olanlar var. Sizin aşıdan ne kadar sonra covid oldu?

Sinovac 2 doz olmuştum ama bizim bir yerden bulaştı. Eşim de biontech olmuştu. Ancak ikimizin süresi aynı olmamasına rağmen ondan bana geçti. Ben daha bir kaç hafta önce olmuştum. Bugün olsa yine olurum. Alerjik olmasam biontech olurdum ama.

covidden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmuyor gerçekten. gelmiş geçmiş olsun. allah bi daha göstermesin inşallah. sağlıcakla büyüsün bebiş de.

hurma ve zemzem tavsiye ederim çantaya. çocuğun ağzını açarlar. hurmayı hemşirelere çaktırmadan verin kızıyolar sonra verip de zaten ağzına değdiriyorsun sadece. ben ilk doğumumda 1 tane kahve fincanı ve çay kaşığı koymuştum. olur da mama verilmesi gerekirse diye. buzdolabı poşetine koyup ağzını sıkıca bağladım toz falan olmasın diye.

Ay ben degdiremem hurma filan. Mamayı da şırıngayla veriyolar sanki

bende ilk doğumumda yaptım,
benden 3 ay önce doğum yapan arkadaşım
bana üzerine meryem süresi okunmuş hurma - zemzem suyu getirdi , doğum boyunca inşirah suresi okudum
doğum sancılarım başlayınca yedim ve içtim, cocuk doğunca minicik ezip damağına yapıştırdım
Elhamdulillah güzel bir doğum oldu (her doğum zordur o ayrı ) ama bence bi rahatlama veriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…