Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben deli gibi rezene çayı-kimyon çayı-süt arttırıcı hümana still tea içiyordum. Hiç gaz problemimiz olmadı. Yediklerime aşırı dikkat ettim
Ayyy gazdan ne çektim yediğime içtiğine dikkat edince bitti rezene kimyon zeytinyağı

Göğüs ucu yarası için en etkili çözüm gümüş kapak bence hiç krem falan uğraşmasydım keşke dedim

Analık işte. Rabbim bir daha dar gün göstermesin. Hayırlı ömrü olsun inşallah.
Allah razı olsun güzel kardeşim.
oğlum 7 yaşında oldu teyzesi
Şimdi dönüp bakıyorum da eşimle ne gözyaşları dökmüştük, oğlum hastaydı, ben hastaydım, maddi sıkıntılar çoktu.
doktor bebeğiniz hasta doğacak dediği gün hiç aklımdan çıkmıyor. Evde bir puf vardı ilk başta onu beşik gibi kullanırım diye düşünmüştüm sonra küpeler geldi aklıma
Ne kadar boş biliyormusun, sağlıklı olmaları gerçekten yeterli. Yaş aldıkça anlıyor insan. Bebeği altın beşikte de yatırsan tek kişilik koltukta da yatırsan farkeden birşey yok. Yeterki sağlıklı olsun, sevgiyle sar sarmala.
Allah herkesin yardımcısı olsun. Sağlıkla huzurla büyütün evlatlarınızı.

Amin inşallah. Çok çok doğru tüm söylediklerin. Rabbim sağlıksız huzursuz bırakmasın yeter ki gerisi hallolur.

Göğüs ucu yarası için en etkili çözüm gümüş kapak bence hiç krem falan uğraşmasydım keşke dedim
Evet çok rahatlatıyor.
benim göğüs ucum kopmak üzereydi o kadar kötü kanıyordu ki. Denemediğim krem kalmadı, en son ayva çekirdeklerini bir kaseye koyup üzerine az içme suyu koyup jöle kıvamına gelince göğüs uçlarıma sürdüm ve buz gibi gümüş göğüs kalkanını üzerine koyarak toparlandım. Ev müsaitse üstsüz durmak da çok iyi geliyor

Ayyy gazdan ne çektim yediğime içtiğine dikkat edince bitti rezene kimyon zeytinyağı
Ben doğumdan bir hafta önce başladım rezene çayına, sezeryan olmama rağmen bende de hiç gaz sorunu olmadı. Yan odamdaki kadıncağız feryat figan bağırıyordu gazdan, hemşireden rica edip ona da yollamıştım keşke doğumdan önce içmeye başlasaymış demişlerdi hemşireler

Eğer saatlik olarak çöp atmıyorsanız o bezlerle eviniz yaz sıcağında ne halde olur acaba düşünemiyorum
Valla bence siz çöp kovanizi değiştirin. Saatlik olarak atmıyorum. Akşamdan akşama atıyorum. Çöp kovasindan koku filan geldiği hiç olmadı. Hatta çöpümuzu alan alan apartman görevlimiz var. Poşetin ağzını bağlayip kapının önüne koyuyorum. Ağzı kapalı çöp poşetinde de koku olmaz.
Yazında kışında

Mervecim neler yazildi bilmiyorum ama bende bir kaç fikir vereyim tabi ki dogumdan sonra kendin tecrübe edip göreceksin benim işime yarayan bişeyi belki sen hiç kullanmazsin bile ama yine de tecrübelerimi soyleyeyim sana.

Calismiyorsan bile süt sağma makinen mutlaka olsun sutunu sagdikca sütun çoğalacak hele de sezeryan olursan süt sağma makinesi altın değerinde olacak senin için

Büyük beşik harici küçük bir beşik şiddetle tavsiye ederim oturma odasında bir köşeye indirirsin siz film keyfi yaparken yemek yerken vs. Sürekli çocuk odasına git gel yapmak zorunda kalmazsın ağladığı an oturdugun yerden beşiği tingirdatirsin

Bez stoğu yapayım deme bebeğin kilosunu gelişme durumunu bilemezsin paraciklara yazık olur ilk aylar çok hızlı büyüyorlar çünkü

Kıyafet konusunda yeni doğan kıyafeti 2 yada 3 al çünkü hemen küçülüyor ben 10 gün giydirebilmistim benim tosunuma içimde kaldı aldığım eşyalar

Benim aklıma gelen nacizane fikirlerim bunlar canım yine de merak ettiğin bişey olursa sor yardımcı olabilirsem ne mutlu

Sağol canım. Kıyafet işini biraz kestirebiliyorum bebek butikte çalışmıştım. Müşteriler büyüdü diye gelip yenilerini alıyolardı 40ı çıkmadan. Diğerlerine de düşünüp karar vericem inşallah.

Her bebek başkadır , ama ben kendi kızımdan örnek verebilirim sadece;
* Emzik vereceksen bir kaç farklı marka emzik,
* 2-3 beden büyük çıtçıtlı badi/tulum
* Biberon
* Bebek arabası
* Araba koltuğu

bebeğim 6 aylık olana kadar tek ihtiyacım olan şeyler bunlardı :)
Bir çok şey bebek doğduktan sonra bebeğin huyuna suyuna göre yapılmalı diye düşünüyorum.
Çünkü bebeğin karakteri ile düşlenen aynı olmuyor:) bir arkadaşım çok güzel oda yaptı mesela, çocuk 3 yaşına geldi bir kere bile yatmadı odasında, veya başka bir annenin çok kullandığı bir şey senin ve bebeğin için aynı öneme sahip olmuyor :) alınan eşyaların yarısı kullanılmıyor inan.

Ufak boylar daha iyi sanki bide bunlar ciddi ağır yani 18 kiloya kadar çıkıyor çoğu,fiatlarda dediğin gibi çok artıyor zaten.

Ayyy çöp kovası benim de listemdeydi kızlar.Kokmasin evimiz kızlar size bugün aldiklarimi yolluorum bayıldım bayildimm

Eklentiler

• IMG_20210616_124525.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_20210616_124518.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG_20210616_124509.jpg
    110,9 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20210616_124500.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_20210616_124451.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20210616_124448.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20210616_124444.jpg
    114,8 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_20210616_124437.jpg
    140,2 KB · Görüntüleme: 77
Hacı çok emir kipi kullanmışım yahu

Oda hakkında ne düşünüyorsunuz? Beşik falan?
ben büyüyen beşik, dolap ve şifonyer alacağım. en baştan yapacağım ayrı odasını :) bir de anne yanı olabilen park beşik aldık. ilk zamanlar benim yanımda onu kullanacağım, bir de anneanne babaanneye falan yatılı giderken onu toplayıp götürmek için iyi olacak

Kizlaaarrr cicilerimize bakinnnn

Eklentiler

• IMG_20210616_124518.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG_20210616_124509.jpg
    110,9 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20210616_124500.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20210616_124451.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20210616_124448.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20210616_124444.jpg
    114,8 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20210616_124437.jpg
    140,2 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20210616_124434.jpg
    132,8 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20210616_124425.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 86
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…