Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Aklıma gelenler
Hastane çıkışı 10lu set ( içinde penye battaniye falan, şapka eldiven oluyor) en az iki tane
Hastane çıkışı 5li set en az iki tane
Kalın peluş battaniye
Çorap
Önden komple açılan zıbınlar Var onlardan al (giydirmesi kolay oluyor)- uzun kollu kısa kollu zıbınlar (3 ay alabilirsin)
Ağız mendili (ben oğlumda kehribar kolye almıştım ağız akıntısı hiç olmadı)
Burun aspiratörü (kesinlikle kurtarıcı)
Ateş ölçer (ben Braun kulaktan ölçenlerden aldım hızlı ve pratik çok memnunum)
Gaz damlası
Mama - bez - ıslak havlu (unibaby yenidoğan ıslak havlu tavsiye ederim)
Alt açma
Pişik kremi
Banyo malzemeleri ( küvet, file, kova, şampuan, sünger)
Banyo havlusu
Bebek bakım çantası (port bebe almak istersen takım oluyor öyle alabilirsin ama kesinlikle sırt çantası şeklinde olsun çok rahat oluyor)
Bebek için nevresim takımı
Kendin için pijama takımı, emzirme atleti ve sütyeni, göğüs pedi,

Zıbın herkes komple açılan dedi. Kesinlikle öyle alacam ilk aylara uygun.

Nasıl bu kadar ucuza aldıniz ayol valla bravo.
Bi tanıdığımız vesilesiyle oldu. O temizliğe gidiyodu temizliğe gittiği kişi almış bunu hiç kullanmamış sıfır satcam diyince. Oda hemen bizi aradı alır mısınız diye hem sıfır hemde 500 olunca aldık.

Ben ben ben cit citlilari nedense ben hic sevmedim kendimde oyle badiler giymezdim. Babasi kucagina aldiginda asadan kasip bezi yapisitiryordu deli oluyodum ve bebeler cabuk buyudugunden bi bakmisim kuculmus oluyorlardi. Atlet aldim citcitsiz aldim us giyimlerini de daha uzun sure giydirdim bezi rahatsiz etmesin diyede ince lastikli kilot aldim. En cok ben rahat ettim galiba

Bol bol çorap almalısın bence.. Hem ayaklarına hem de ellerine çorap takıyordum elleri için olan eldivenler durmuyor elinde sürekli çıkıyordu..

Minik yakalıklardan mesela ben hiç kullanmadım zır gereksiz birşey..

Bir de bu 10 lu hastane çıkışları çok gereksiz.. Şapka badi ve pijama olarak 3lü takımlar tercih etmelisin bence..zaten ona özel bir tane yaptırırsın belki daha öyle çoklu takım alma..

Minik minik çok abartılı kıyafetler alma 1 aydan sonra çoğunu giyemeyecek.. 5 takım yenidoğan zıbın ve kıyafet olsa yeterli.. Hatta çok bile Ben mesela yenidoğan bir tane hastane çıkışı aldım kuzenim bebeğinin zıbınlarını verdi bir ya da bir buçuk ay kullandım geri verdim.. Bütün aldıklarımı da 3 aylık ya da 3 6 aylık seçtim hiç pişman değilim..10 gün sonra falan biraz büyük olsa da kullandım daha sonra da tam oluyordu.. bebeğim 4 aylık olunca sıfırdan zıbın ve kıyafet alışverişi yaptım.. Yeni doğduğu zamanlar için çok az yeni şeyler aldım..yani alacaklarının çoğunu bir tık büyük al ki büyüyünce de giysin bu söz tam bunun için söylenmiş olmalı

Müslin battaniye bebek bakımının olmazsa olmazı benim için.. Onun haricinde pamuklu bezlerden bolca ağız mendili çok lazım oluyor, alt açma bezi bebeğine yağ ile masaj yaparken de çok kullanışlı birşey doğmadan kesin alacakların arasında olmalı ..

Son olarak bez ve ıslak mendil için netten indirim takip edip koli olarak alıyoruz ve çok karlı oluyor.. Gerçi bu ara eşim bu işi biraz abarttı koli koli ıslak mendil ve ilerisi için büyük numaraları bezler almış bir yıl yeter herhalde.. Bez için de eğer bu şekilde alırsanız yenidoğan çok fazla almayın çünkü o da sonradan olmayacak..

Alt açma bezi de çok söylendi zulala diye iyice yazıyorum aklıma.

O kadar beklemesene ayol ağırlaşınca yapasın gelmez.
Eşimin akrabası ile aynı anda gebe kaldık doktora gidiyorduk konuşup planlar yapıyorduk, cinsiyet ini göstermemiş ti cinsiyet öğrenmeye gittiklerinde bebek anne karnında ölü çıktı, eşyaları kaldı öyle
Çok etkilendik o yüzden acele etmek istemiyorum.

Çalışmaya devam edeceksen süt sağma makinesi
ya ben şauan çalışıyorum ama doğumdan sonra çıkıcam bir yanım al bir yanım alma diyor süt sağma makinesi, birde benim gögüs ucum çok yok bebek ilk başta tutamazsa diye ucuz yollu birşey alayım diyorum sizce ne yapsam kızlar .

Doğumdan sonra da alabilirsin canım ben de hamileliğimin son zamanlarında bakınırken bi arkadaşım Doğumdan sonra bak dedi kendisinin sağ göğsünden süt gelmemiş süt bezleriyle alakalı bir problem varmış zannedersem sol göğsümde de sağacak kadar süt yok zaten o yüzden almadım demişti göğüs ucu için silikon kalkan tarzı şeyler var kuzenimin de göğüs ucu küçüktü çocuk tutamadığı için o tarz bir şey kullanıyordu canım

merve bende fazla kıyafet alma taraftarı değilim ama benim annem çok almıştı alma dediğm halde ve bi çoğunu giydiremedim bile oğlum biraz iri olduğu için evdeki hesap çarşıya uymadı kişisel bakım ürünlerini alabilirsin pişik kremi el yüz bakım kremi burun aspiratörü şampuanı filan biz bezini ve ıslak mendilini stoklamıştık küvetini filanda almıştım arabasını pusetinide almıştım valla gün geçtikçe öyle zamlanıyolar ki

teşekkür ederim canım ben biraz daha düşüneyim daha yolum uzun olmadı dediğin gibi doğum sonrası alırım, dağ başında değiliz sonuçta bir yerden temin edebilirim.

ben de şimdiye kadar anneannemizin aldıklarını/almak üzere olduklarını yazayım o zaman :)
katlanır banyo seti (küvet+kova+maşrapa)
anne yanı olabilen park yatak
reflü yatağı
emzirme yastığı
hamile destek yastığı
elektrikli süt sağma makinesi
süt saklama poşetleri

kıyafet olarak benim zıbından tutun da çocukluk dönemine kadar tüüüüm kıyafetlerimi saklamış annem, o yüzden hele cinsiyetimiz de tutarsa nerdeyse hiç kıyafet alışverişimiz olmayacak cinsiyet farklı olursa da zıbın tulum pijama kazak hırka yelek vb evde giyilebilecek şeyleri yine kullanacağım. kendi bebeklik eşyalarımı kullanacak olmak da ayrı bir heyecan veriyor bana :)

Canım Allah korusun ölü doğum yapan da var. Kötüyü düşünme Allah'a sığın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…