Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Anne yanı beşik haricinde büyüyen beşik almalı mıyız büyüyünce beşiği bozunca kaç yaşa kadar kullanılır acaba?
70×130 ya da 60×120 ahşap beşiklerden alacağım anne yanı da olabiliyor bi tarafı inip kademeli yükseklik ayarı da var. Onda zorlasan 3 4 yaşına kadar yatar. Ben en fazla 2 2,5 yaşa kadar onda yatırıp montesssori almayı düşünüyorum.

Hastane çıkışı olarak da çok fazla almaya gerek yok zaten içindeki bazı şeyler kullanılmıyor içeriğine dikkat ederek alırsan daha iyi olur külot çıkıyor bazisindan. Külot kullanmadim hiç, kullanan da görmedim 🙂
Aynen hast cikisi hem pahali hemde kullsnilmayan parçalar var icinde

merve merve Kesinlikle hast cikisi cok gereksiz. Onun yerine tekli tulum birde alt ust. Burun aspiratoru cok onemli. Anne yani besigi cok iyi digerlerinden hic memnun kalmadi. En memnun kalmadigim ise travel sistem bebek arabasi toplamda bir kac ay bile kullsnmadim. Cift yonlu arabalar yada baston onerirrim

70×130 ya da 60×120 ahşap beşiklerden alacağım anne yanı da olabiliyor bi tarafı inip kademeli yükseklik ayarı da var. Onda zorlasan 3 4 yaşına kadar yatar. Ben en fazla 2 2,5 yaşa kadar onda yatırıp montesssori almayı düşünüyorum.
Bn de küçük anne yanı alıcam bi de odasını montessori yapıcam beşiği bırakınca hop yatağına 🤣

Hanımlar beşiğe bebek kamerası lazım mı kullanan memnun kalan başka odadan izlemek için yemek yaparken filan

Çalışmaya devam edeceksen süt sağma makinesi 👍🏻
Önerdiğiniz marka var mı cok fark ediyor mu marka
Kesinlikle burun aspiratörü :)))
Aynı şekilde size de sorayım önerdiğiniz var mı
Bebek arabası en son alınacak şeymiş yeğenimde öğrendik bunu. Çok fazla kıyafet de almayın giydiremiyorsunuz öyle hızlı büyüyorlar ki.Onun dışında ana kucağı vs gibi şeyleri denemeden bilemiyorsunuz bazı bebekler bayılıyor bazıları asla yatmıyor. Bol bol alt açma bezi lazım ondan stoklayın ama :)
Alt açma bezi listeye eklendi teşekkürler
Bol bol alt açma bezi stokla indirim denk gelince. İlk aylar için çok kıyafet alma. Bakım ürünleri olarak Mustela ya da Sebamed öneririm. Sadece pişik kremi olarak Bepanthol ve Penaten de çok iyi bak. Emzik vereceksen doğumdan hemen sonra ver, sonradan verince almıyorlar. Ben 8 çeşit denedim, almadı. Biberon almıştım doğumdan önce. Hiç kullanmadık. Hep emdi, mamaya gerek kalmadı. Ana kucağı, oyun halısı vs. alırken pahalıya kaçma. Çünkü birkaç ay kullanılıyor.
Öneriler dikkate alınacak🤩
Yeni anne olmuş biri olarak yazıyorum. Kesinlikle giyinmeyi sevmeyen bir bebeğim var o yüzden önden açılan atletler hayat kurtarıcı oldu. Yenidoğan atleti 4-5 tane alsan yeter kalanını 3 aylık al büyük de olsa giyiyorlar giyemeyince canın acıyor. Ben alt üst takımlarda rahat edemedim gaz çıkarırken falan sırtı açılıyor ve bez değiştirirken altını komple çıkarman gerekiyor. Elim hep tulumlara gitti. (Yenidoğan tulumları 40 gün kadar giyer ancak yalnız benim bebeğim biraz minyon bir bebek) Yanında odada durabileceği bi ana kucağı öneririm. Sırt ve omuz sağlığın için emzirme yastığı şart. Almadıysan tercihini köpük şampuandan yana kullanman daha iyi olur. Köpürtme derdi olmadan bas yıka daha kolay oluyor. Bol bol ağız mendili al özellikle benimki gibi kusan bir bebeğin olursa ağız mendili ve önlükler kurtarıcı. Biraz oradan buradan karışık önerilerde bulundum ama sormak istediğin bişi olursa özelden de yazabilirsin
Köpük şampuan güzel fikirmiş teşekkürler
1 ) ateş ölçer inşallah gerek olmaz ama kesinlikle bulunması gerekenlerin başında.
2) Burun aspiratöru sümüklü olmasalarda doktorumuz baca temiz olacakki bebek rahat emsin, uyusun derdi ve ben 2 aylık olduklarından beri kullandim. Şimdi bile spreyi sıktım uyuttum 😅
3) puset en çok pişman olduğum. Toplam 3 4 defa doktora giderken kullandım ikiside evde duruyor. Daha Uygun bir şeyler bakabilirsin.
4) fazladan hastane çıkışı çok gereksiz. Benimkiler yaz bebesi olunca alt üst zıbın çok işime yaradı başka bir şey giydirmedim. Senin kış olunca tekli zıbın tulum takımları al. Üç tane hastane çıkışı çok gereksiz oldu bizde.
5) park yatak aldım pişman oldum anne yani alsaydım dedim.
Şuan aklıma gelenler bunlar
Park yataktan neden pişman oldunuz

İlk önce anne ihtiyacını düşünecek olursam aklıma göğüs ucuyla ilgili herşey geliyor. Özellikle gümüş kapak ve göğüs ucu kremi edinmek lazım olmasalar bebeğimi emziremezdim bile öyle elzem bir ihtiyaç.
Kış bebeğiyse serum fizyolojik ve burun aspiratörü, yaşadığınız yerin havasının kuruluğuna göre buhar makinesi gerekli. Bebekler ilk 3 ay burun kanalları dar olduğu için tıkanıklık yaşayıp burunlarından hırıltılı nefes alıyorlar boşuna çocuk hasta oldu diye korkuyorduk ilk zamanlar bu yüzden 😅 onun haricinde ergonomik bir kanguru önerebilirim gazlı bir bebek olursa ilk aylar evde dışarda gezerken çok rahat olur ev işlerini yapmaya da fırsat oluyor bu şekilde.
Her bebek sevmeyebiliyor ama elektrikli ana kucağı aldık biz joie serina modeli çok işimize yaradı gündüz uykularını ben değil o uyutuyordu resmen çok rahat etmiştim. 7 aylık oldu hala seviyor içinde sallanmayı.
Bebek arabası kışın doğan bir bebek için kanguru da varsa elzem değil, havalar ısınınca daha çok ihtiyaç oluyor. Onun haricinde pişik ve konaklar için kantaron yağı mutlaka lazım bence. Yine konaklar için konak tarağı.
Beşik olarak ilk zamanlar anne yanıyla çok rahat ettim ameliyatlı da olunca sürekli kalkma derdim olmadı. Modeli markası zevke göre değişir ama anne yanı özelliği olması avantaj bence.
Kıyafet konusunda da bana küçük alma 3 aydan almaya başla dediler ama benim bebiş 2 kilo doğduğu için yenidoğanları bile 2 ay giymiştik biz 😂 ultrasonda bebek haftasına göre ilerde gidiyorsa 28. haftadan sonra falan anlaşılır iri olup olmayacağı ona göre alınabilir diye düşünüyorum. Zıbınlar tulumlar mutlaka önden çıtçıtlı tümden açılabilir olsun yenidoğan bebeğin kolundan birşey geçirip giydirmek çok zor oluyor.
Şimdilik bunlar aklıma geldi, daha fazlasını da hatırladıkça eklerim :) güle güle doğurup büyütmek nasip olsun tüm anne adaylarına
Buhar makinesi, kantaron yağı listeye eklendi teşekkürler
Ben şunu anladım ki bazı şeylerin markası cok önemliyken bazı şeylerin markası cok önemsizmiş :)

Mesela herhangi bir burun aspiratörü değil babyvac diyorum.

Herhangi bir kanguru değil ergonomik model-ben neko switch ten memnun kaldım.
Sling kesinlikle bebeğe ve anneye huzur verici.. :KK66:

Cift katli müslin battaniyeler cok amaçlı havlu olarak da güzel emici, kullanışlı..

Bebek bezi olarak ilk denemeyi babyturco doğadan ya da sleepy ile yapabilirsiniz. Çeşit çeşit bez denedim. Fiyat performans ürünleri olduklarını düşünüyorum. Bebeğe yaramazsa farklı denemeler..

Temiz içerik kontrollerini insta hesabından muhendisinoglu sayfasından yapıp yıldızlar listesinden seçmenizi öneririm...

Doğumda kendin için depend külot. Ben dua ede ede kullandım valla :)

Sağlıklı doğumlar dilerim.
Sayfa önerisi için teşekkürler bakacağım

Önerdiğiniz marka var mı cok fark ediyor mu marka

Aynı şekilde size de sorayım önerdiğiniz var mı

Alt açma bezi listeye eklendi teşekkürler

Öneriler dikkate alınacak🤩

Köpük şampuan güzel fikirmiş teşekkürler

Park yataktan neden pişman oldunuz
Hiç dayanaklı çıkmadı. Dağılıyor neredeyse 😅😅

Burada yazılan bazı şeylerin bebek doğunca ihtiyaç olursa alınması gerektiğini düşünüyorum. Mesela süt pompası ihtiyaç olmayabilir, konak tarağı bebek konak olmayabilir, göğüs pedi ilk etapta bi paket alınmalı ne olacağı belli olmaz benim öyle akan kokan bulaşan bi sütüm olmadı mesela aldığım pedler öyle duruyor.
Yani artık her şeye kolay ulaşabiliyoruz ihtiyaç anında almak daha mantıklı.

Markaya göre fark ediyordur belki dayanıklılık konusu. Ben uzun süre kullanabiliyorsun diye park yatak düşünmüştüm. Anne yanına nazaran en azından 😊
Prego aldım canım. Benimkiler destekli uyuyor şehirler arası gittik geldik ama yinede bu marka bu kadar çabuk dagilmamaliydi. Krafttan şaşma

Ya ilk karar verdiğim şeylerden biri bebek arabası. Ama tabi kısmet ne zaman alırım? 🤣
Merviş sakın ola şu uzay araçlarına benzeyen arabalardan alma hem büyük hemde katlanıp arabaya koymak zor oluyor.
Bizimkilerde aldılarda kullanamadılar hiç sattı arabayı kızım nette.
Hem acelede etme hemen almak için.
Sağlıcakla gelsin dünyaya bebeğin .:nazar:

Merviş sakın ola şu uzay araçlarına benzeyen arabalardan alma hem büyük hemde katlanıp arabaya koymak zor oluyor.
Bizimkilerde aldılarda kullanamadılar hiç sattı arabayı kızım nette.
Hem acelede etme hemen almak için.
Sağlıcakla gelsin dünyaya bebeğin .:nazar:
Abla kabin tiplerinden beğendim en miniklerinden yarım porsiyon insanım zaten tek iken de en pratik hangisi olursa onu alayım diyorum. 🤗 Daha bir şey almadım. Zamanı var tabi ama doğumu da bekleyemem sanırım dakika başı artıyor fiyatlar.

Sanırım biraz abarttım ve bir sürü giysi aldım :) Ufaktan da bakım ürünlerini indirime girdikçe alıyorum.Ama artık kendime de pijama ya da gecelik almak istiyorum. Sezeryan olmak istiyorum. Sizce hangisi daha kullanışlı olur gecelik mi pijama mı?

Sanırım biraz abarttım ve bir sürü giysi aldım :) Ufaktan da bakım ürünlerini indirime girdikçe alıyorum.Ama artık kendime de pijama ya da gecelik almak istiyorum. Sezeryan olmak istiyorum. Sizce hangisi daha kullanışlı olur gecelik mi pijama mı?
Bence farketmez ya. Ama ben gecelikle rahat edeceğimi hiç sanmıyorum kış olacak.

X