Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
bizde bayramı nişanlımın ailesi ile geçirdik mardindekaydirigubbakcemile2 kayınvalidem elimden tutup 86 parça porselen beğen dedi karacadan bende utuna sıkıla beğendim. kaydirigubbakcemile3 birde büfe süsü aldı sürahi ve bardaklarıyla. bu geçirdiğimiz 3. bayramımız ve hepsinde hediyesiz bırakmadı beni :kedi: Allah gönlüne göre versin olmasada yağdırıyor...

ben br bayram geçirdim nişanlı iğnesini görmedim evelendim 1 senemi dolduruyorum gene iğnesini görmedim bir evimize oğluna ufak defek çeyiz yapmışdı oda elinden herşey geldiği halde bu bayramada japonardan pantolon çorabı almış benle maytap geçiyor genede aldırmamaya çalışıyorum ben herşeyimi alabilirim insan beklemedkten ziyade etrafında görünce benim neyim eksik diyor

Benim böyle bir adetten haberim yoktu, bayramda akrabalar ne geldi dediler, hiçbişi dedim, üstelik bayramlaşmayada gelmediler (sadece sözlüm geldi), gerçi babası şehir dışındaysı onlarda gelmek için müsait olamadılar. Bayramdan sonra söyledim sözlüme geçiştirdi öylesine.. Kıyafet aldı ama takı falan yok :gitme:. NEyse canı sağolsun :icecream:

ilk bayraımımda nişanlımla laışverişe çıktım
ailesi bilezik takmayı çok istediler ama durumlar belli bende çok takılmadım bilezik olayına canları sağolsun nişanlım ne istedimse onu aldı :)

Az önce söylemiştim bilmiyordum böyle bir adet olduğunu, üstüne ben hediye aldım, içimden gelmişti, bilsem almazdım, onlar beni saymamış ben niye saydım ki :umursamaz: ?

bir yılllık evliyim 1 tek kurban bayramı geçirdim ondada bişey görmedim aslında bizimde adetlerimzide var kayınvalidemler le de aynı memeleket olunca var adette cimri kaynanam koça kıyamamışta bi kocun bacağını göndermişti :)) altın kıyefet hiç bişey görmedim nişanlılığım boyunca ne aldımsa kendim aldım evlenirken bile kıyafetler ...eşyalar eşimle mutluyum çok şkür ama yinede insan üzülüyo görümcem bekar yarın bi gün nişanlansın adım gibi eminim herşeyi isteyeceklerine ve o hiç bişey götürmüyecek iki parça dantelden başka neyse en çok da sinir olduğum eşimin daha önceki nişanlısına çok şey aldıklarını bilmem koç altınlar kıyafetler aklınıza ne gelirse farkı onu çok sevmeleri değil aynı şehirde oldukları için ayıp olmasın laf olmasın diye ben nasılsa istanbuldaydım takmadılar yani hala aklıma gelince sinir oluyorum...ne bayram ne seyran hiç bişey görmedim ki çok hevesli biriydim böle şeylere bende fazlası le yapardım halada öle... kardeşim nişanlı kızı hediyeler boğuzyoruz ne kadar mutlu oluyo alamayacağından değil böle şeyler insnaın başına bi kez geliyo farklı bi mutluk yanii

benim nişanlımın ailesi de almak için çok çaba sarf ettiler ama ben istemiorum hatta kaynanam sen tenezzül etmiosun falan die kırıldı ama şuan kendi işleri olduğundan biraz sıkıntıdalar neden okadar masraf olsun ki diorum onlar sıkılınca bende üzülüorum ozman ama babanne almış hediyemi beni bekliomuş bayrama o şehir dışında oturuo ya hediyeymiş malmış mülkmüş huzur olmadıktan sonra neye yarara hiç bişi almasınlar yeterki huzursuzluk olmasın yeter

Ben henüz sözlüyüm nişanım olmadı ilk bayramımızdı ramazan bayramı.Kayınvalidemler gelirken çikolata yaptırmışlar biz onlara gittiğimizde de bileklik taktı.

bende nişanlı olarak ilk bayramımı geçirdim
nişanda takılan bileziklerimden kayınpederim bir tane daha taktı
kayınvalidemde bir takım elbise çanta ve ayakkabı aldı
görümcelerimde hediyeler almış
onların adetiymiş nişanlı kız bayramda donatılırmış
sanırım bende öyle oldum :)))

...............................

Son düzenleyen: Moderatör:
bana hiç bişey almadılar. ona hala çok üzülüyorum. varya deli biri var akıllı diye geçiniyor onun sözüne bakıp almıyorlar

bana hiç bişey almadılar düğünde aldıracam işte sen al yok filan deme alsınlar beğenmesende benim içi
n teşekkür et düşünmüşler diye

allah nasip ederse 29 ekim 2009 da aile arasında nişanım olacak ve nişanlı olarak ilk kurban bayramını geçireceğim ama biz aileler olarak birbirimizi zorlamayalım diye karar aldık çok beklentim yok hayırlısı olur inşallah... bence bu tür adetler karşılıklı anlaşmaya bağlıdır (en azından biz öyle yapıyoruz ama ailelerin maddi durumuda göz ardı edilmemelidir)

Son düzenleme:
Valla 4 senelik evliyim . Hiçbir bayramda hiçbirşey görmedim . Bırak bana almayı , benim kayınvalidem bizden bekler hep ...

eğer bayram zamanı gelin nişanlıysa bi takım alınır ya da bileklik gibi bi takı takılır..ama evlendiktn sonra pek bişi görmez =)

ben nişanlı deılım ama bayramda elbise ayakkabı canta alcaklar kocda alcaklardı ama ben ıstemedım zaten benımkının parası yokdu bosver alma deyınce bı sevın bı sevındı kaynana acaba bilezık takarmı bayramda merak edıyorum ama hıc sanmıyorum

X