Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Banada bisey alinmadi simdi üzülmemmi gerekiyo?
Bosverin bence hediyeden önce güleryüz ve sefkat gelmeli..

Banada bisey alinmadi simdi üzülmemmi gerekiyo?
Bosverin bence hediyeden önce güleryüz ve sefkat gelmeli..

tatlım üzülmen gerekio illa die bişey demiyorki burda kimse sadece kendi durumlrını yazıo herkes, ayrıca belki sende olmayablir ama benm cevremde benle yasıt ve benm gibi nişanlı olan 1 2 çift var ve bana sürekli bak ona bayramda şu alındı bu alındı gibi kıyaslamaya girilio ve dın dın dın kulugımı tırmalıoar başımın etini yiyolar, buda ister istemez insanı sıkıyor ve geriyor. bundan dolayı oda nişanlı bende nişanlıyım benim neyim eksik ondan yada bana niye bööle yapılıo diorsun demiosun deil. haa şu var bu demek deilki elbette şefkat güleryüz mutluluk daha önemli kimse asık suratlı birini istemez tabiki ki bende hayatta istemem allah korusunki ööle bi kayınvldem yok aksine çok iidir. ama insan düşünmüo deil hani bi hediye almak vs. bunlar insanı mutlu eden şeyler mesela atıyorum yılbaşında sözlüydüm başkalarına güzel hediyeler alınıo yada gidio bana bi uyduruk iskontadan çıkmış bi anahtarlık verdiler sen olsan ailene bana bunu almış yada bana bunu verdiler dermisin demez misin işte bööle ayrıntılar var hayatta insanı mutlu eden yada üzen biz bunlardan bahsediyoruz asla niye almadı illa alacak die bişey demiyoruz sonucta bir kere yaşanıo bööle şeyler en güzelini yaşamak istiosunn haaa durumu olmaz anlarım asla tek kelime etmem ama hal diğer türlü olunca insan kızabiliyor az da olsa ama dediğim gibi ben zaten beklenti içinde deilim deildim o yüzden büyük bi hayal kırıklığı yaşamadım. bencede benm kendi mutluluğum eşimle olcak mutluluğum herşeyden daha yüce ve üstün hiç bişeye değişilmez tabikide. bilmem anlatabildimmi tatlım yerimseniben

nişanlıyken bayramlık alınır banada aldılar hatta kurban bayramına denk gelirse bizim buranın adetlerinde koç alınır banada alınmıştı yanındada bilezik ve yüzükte aldılar

nişanlıyken bayramlık alınır banada aldılar hatta kurban bayramına denk gelirse bizim buranın adetlerinde koç alınır banada alınmıştı yanındada bilezik ve yüzükte aldılar

bizim burdada götürülür fakat eğer nikahı varsa süslü koç boynuzlarnda burma bilezikler felan:)

bende ne sözde ne bayramda ne de düğünde hiçbirşeylerini görmedim tek bir çöp almadılar

ben hiç bilmezdim böyle adetleri. sözlüm geldi "bayram için sana kıyafet alacağız, gel alışverişe çıkalım" dedi. ben de koşa koşa gittim tabii hihoyyyt sonra bayramda ziyarete gittiğimizde de altın bir bileklik verdiler hediye. bu tarz şeyler oluyor genelde kıyafet, bilezik, kolye fln. ama adetleri farklı farklı herkesin.

Yaklaşık 2 senedir nişanlıyım nişanlım askerden yeni geldi (2ay oldu) 3 bayram geçirdim ilk 2 sinde altın bileklik ve kıyafet 3. bayramda yüzük ve kıyafet aldılar sağolsunlar bende nişanlıma çok güzel bi saat aldımzemuszemus

ben hiç bayram geçirmedim nişanlıyken,6 ay nişanlı kaldım.evli olarak ilk bayramım ben de bişey görmedim,nişanlıyken de görmemiştim.geçenlerde kayınvalidem etek alacağım deyip duruyor,ben de ciddi bişey sandım,eltimle çıkmışlar şu annelerimizin giydiği basma uzun eteklere falan bakıyormuş iş yaparken falan giyeriz diye:1shok:kız da bari eşofman alalım demiş sağolsun,şu etek pantolon tarzında olanlardan aldırmış bi tane artık.
amaaaan istemiyorum kendinin olsun(kendinin de oluyor sağolasıca benden çok alışveriş yapıyor kendine)

adet olmasından bi yana bayramlarda hediye getirmek götürmek güzel , anlamlıdır bence öle pahalı olcak diye bişi yok elbet ufakda olsa bi güzelliktir o bana göre herkesin bütçesine göre değişir elbet şudur budur die maddiyata bakmam ama insan ufak da olsa bişi bekliyor açıkçası yane kendi adıma konuşim hele ki ilk bayram oluğundan bişiler ufak da bi hediye alırlar mi die geçirdim aklımdan öle de ümitlenmedim gerçi olmadı öle bişi tabe
ama ben içimden geleni yaptım nişanlıma bi kazak k.validemlere de ufak bişiler alıp gittim ben öyle gördüm ailemden ama tabe bişi yoktu karşılığında k.validem gerçi sormuş hakkını yemiyim nişanlıma o da garek yok demiş çünkü alınsa y,ne bizm k.kartından geçip alıncaktı o yüzdende demiştir haklı olarak
sonra ben hediyelerimi verince şaşırdı baya ben bişi alamadım dedi eltimde ordaydı ben ablana da almadım hiç ondan beğenmezsiniz die alamdım hiç dedi o da getirmediği içinde sorun yok tabe
bende önemi yok dedim ama
bişi yapmak istiyosan onu bi şekilde yaparsın ufak da olsa değer verdiğini gösterebilrisin benim bi ark öle yapmışlar mesela kıyafet diilde biz zevkini bilemedik diyip harçlık vermişler ufak bişide olsa bu bi düşünce inceliktir aslında ama herkesin huyu tabe değiştiremezsin kimseyi ki tatlı dili huzurumuzu bozmasın allah inş bide o da olmasa insan daha çok kırılır

Banada bunlar alındı: etek,bluz, iççamaşır takımı,terlik,badi çorap,atlet,lif,patikvs... bohça geldi yaneee akannehir

benneyaptımki

Yazını okuyunca çok üzüldüm :KK43:( belliki baya takmışsın kafana. ama boşver üzülme. Bu durumu nişanlınla hiç konuşmadınız mı? hani ne yapılacak nasıl yapılacak diye ?
Aslında hadi hediyeymiş alıp vermekmiş bir tarafa da özellikle aileler birbirine gidip gelmiyorlar yazmışsın ona çok üzüldüm. Ya ne diyim ki inşallah herşey gönlünce.. :a015:

sevgili lambb,
güzel dileklerin için sağol.Ne diyeyim bazılarımız şanslı bazılarımız şanssız :KK43: Diyecek çok şey var ancak bunu dile getirecek güç yok artık bende.Aynen dediğim gibi oldu,hiçbir şey yok ortada.Dahası her şey sıkıntı,sorun,bir taraftan aileme yansıtmamaya çalışmak diğer taraftan nişanlımla arayı iyi tutmaya çalışmak.Şu anki durumum ne mi ergenlik döneminde dahi yüzünde sivilce olmayan ben,suratım sivilce dolu,stresten bir gece yatıyorum sabah kalkıyorum bir tane daha çıkmış.İşin kötüsü 3 gündür nişanlımla da konuşmuyoruz.bu nasıl çetrefilli bir iştir bilemedim gitti...

bir igne dahi gormedim taraflarindn hatta bizi soymaya bile calistilar
aman eksik olsun
o biraz adam gibi aile olmaya bakar....

esimin babasi vefat etti Nurlar icinde yatsin o gidince duzen bozuldu....

Banada hiçbirşey almadılar senağlama Gerçi benimde hiç aklıma gelmedi acaba bayramda bana ne alırlar felan diye hakketten annemin dediği gibi ben çok saftiriğim heee hihoyyyt

X