bayramda kocasının elini öpen var mı?

Evet onların elleri hiç bir işe yaramıyor değil mi (!) Onların elleri de eve para getiriyor. O eller olmasa bizim ellerimiz ne yemek yapabilir ne de ütü. Çünkü yapacak birşeyi olmaz. Bu kadar feminist olmayın canım. Bu güzel anın tadını çıkarın bence. Bayram yılda sadece iki kez var... yerimseniben :asigim:

sanki,günümüzde kadınlarımız,çalışıp eve para getirmiyor..birde çalişan kadın,evde o dediğiniz ütüyü ve yemeğide yapıyor. erkek dışarda 1 kere çalışıyorsa ,kadın evde ve dışarda çalıştığı için 2 kere çalışıyor...bu durumda ellerinin öpülmesi gereken kadın değil mi.. olaya sizin bakış açısından bakarsak..........ama bana göre ,karıkocada kimse kimsenin elini öptürüpte üstünlüğünü ilan etmesin diyoruz. normal zamanlarda karıkoca arasındaki sevgiden gelen el öpmelerinden bahsetmiyorum ben. bu bayramdaki el öpme daha farklı ben bu evin reisiyim bana saygı gösterin,benim dediğimolur bu evde ,tarzında bir harekettir bu. kadın da bunu kabul ediyordur o eli öptüğünde........ ve bunun feministlikle ilgisi yok. diyorum. feministliğin anlamını öğrenelim önce... kadının erkekten üstünlüğünü savunur feministler.oysa biz eşitliğini savunuyoruz,doğal olarak bu feminizm değildir...

kocamın elini öpmem..:lepi:
Bayram namazından geldikten sonra kayınvalidemlere kahvaltıya gitmek için hazırlanırız ikimizde.cicilerimizi giydikten iyi bayramlar canım der sarılırım ona.
o da önce alnımdan sonra sağ yanağımdan öper beni:asigim:
bu bayram biraz geç bayramlaştık çünkü tatildeyiz..sositososito

a.svalla bende öperim kocişimin elini ve çok mutlu olur ne varki bunda.....hiiççç öle takıntılarım yok valla kalplerimiz bir ruhumuz eşit olsun gerisi boşşşşşş......
onlar bizim herşeyimiz :Saruboceq:ALLAHIM ayırmasın sevdiklerimizden inş...

Ataerkil aile yapısını gözüme gözüme sokucak ya böyle özel günleri fırsat bilip elini gözüme gözüme sokar benimki. Para verir belki diye öpüyorum ama o da yok :)

peygamber efendimizin de eşi bayramda elini öpermiş diye duymuştum
yani bu bir saygıdır

adam eve para getiriyor diye öpülmez sadece saygı
bende böyle gördümm....

bende öperim kocamın elini tabiki.....

optum bayramda geldi yanima elimi op dedi sakacikdan dedim opmuyorum yaws sen benimkini op, mahsuzcukdan uzulup baska odaya gitti(annemlerdeydik)
dedim hadi gel opem sekerim dedim,
ama sende benimkini op dedim opmedi delu yaladi her zamanki gibi deli giti optu ah yerim onu ben yaaaaaaaaaaaaaaaa

her bayram eşimin elini öperim ve harçlığımı alırım
hatta kandil özel gün ne varsa hepsinde öpüp paramı alırım

(iyi oluyor döner sermayeye katkı):roflol:

sabah namazdan geldi elini uzattı öp kızz dedi bende hayır sen öp dedim sonra öptüm :KK70:

eşimin elini öpmem, istemem, oda benim elimi öpmesin, garip, gerek yok..

eşim elini öpmemi ister önce tuhafıma gitmişti hatta tartıştım bile niye öpecem diye.bu bayramda öpmemi istedi bende öptüm ne olacakki belki böyle hoşuna gidiyodur zaten ısrar etmez yani öpmezsemde bişey demez ama ben ilk defa 14. bayramımızda tartışmadan elini öptüm:teselli:

el opmekde ne gariplik var ne de baska bi sey ne guzel esimiz seviniyor o da bizimkini oper ne ola ki ne guzel iste

Öptüm hem de seve seve,harçlığımı da kaptım 50 kağıt kısa günün karı:)))))))))))))))))

benim anamda öpiii babamın elini bende öpüom sonra harçlıkları kapıoz.. bayramın en eğlenceli yanı da bu zaten ((=

Bizde şöyle olur;
Namazdan sonra eşim eve gelir.Ben onu mutlaka kapıda karşılarım.Bayramlaşır,birbirimize sımsıkı sarılırız.Bu bizim için beraber karşıladığımız her bayramın verdiği mutluluk için Allah(c.c.)'a sunduğumuz teşekkürü ifade eden içten bir sarılmadır, öyle sıradan değil.
Ama kişisel olarak ben el öpmeyi sevmem zaten:)))))

sanki,günümüzde kadınlarımız,çalışıp eve para getirmiyor..birde çalişan kadın,evde o dediğiniz ütüyü ve yemeğide yapıyor. erkek dışarda 1 kere çalışıyorsa ,kadın evde ve dışarda çalıştığı için 2 kere çalışıyor...bu durumda ellerinin öpülmesi gereken kadın değil mi.. olaya sizin bakış açısından bakarsak..........ama bana göre ,karıkocada kimse kimsenin elini öptürüpte üstünlüğünü ilan etmesin diyoruz. normal zamanlarda karıkoca arasındaki sevgiden gelen el öpmelerinden bahsetmiyorum ben. bu bayramdaki el öpme daha farklı ben bu evin reisiyim bana saygı gösterin,benim dediğimolur bu evde ,tarzında bir harekettir bu. kadın da bunu kabul ediyordur o eli öptüğünde........ ve bunun feministlikle ilgisi yok. diyorum. feministliğin anlamını öğrenelim önce... kadının erkekten üstünlüğünü savunur feministler.oysa biz eşitliğini savunuyoruz,doğal olarak bu feminizm değildir...

Bunun birbirine üstünlük taslamakla falan ilgisi yok. Tamam sizin fikrinize de saygı duyuyorum ama bu karşılıklı bir özveridir. Sen eşinin elini öpersin, o da senin alnından öper. Bu kutsal bir andır ve başka şeylerle kıyaslanamaz. Dinimizde olduğu falan da yok. Bu sadece bir Türk geleneğidir. Kadını rencide edici birşey değildir asla. Mecburi de değildir zaten. Hiç bir eş de elimi öpeceksin diye bir dayatma zorlama yapmaz. Kadın sevdiği için öper. Ben öptüm ve kendimi küçülmüş hissetmedim. O an ikimiz de çok duyguluyduk ve çok romantikti... :asigim: Bu galiba biraz da kişinin öz duygularıyla ilgili bir durum. Kendini küçülmüş hissedeceksen öpme.

Eve para getirme mevzusuna gelince, kadınların ellerinin yaptığı işlerden bahsedilmiş. Ben de erkeklerin elleri de işe yarıyor demek istedim. Konuyu çektiğiniz yere bakın yani... Ne alakası var kadının çalışmasıyla falan...

Herşeyi kadına saldırı olarak algılamayın. İnanın hayat öyle daha da güzel olacak... a.s

Ha bu arada amacım tartışmak falan da değil. Nacizane benim görüşlerim... Tüm söylediklerinize cevap vermek istedim saadece.:1closedeyes:

Evet onların elleri hiç bir işe yaramıyor değil mi (!) Onların elleri de eve para getiriyor. O eller olmasa bizim ellerimiz ne yemek yapabilir ne de ütü. Çünkü yapacak birşeyi olmaz. Bu kadar feminist olmayın canım. Bu güzel anın tadını çıkarın bence. Bayram yılda sadece iki kez var... yerimseniben :asigim:

Bunun birbirine üstünlük taslamakla falan ilgisi yok. Tamam sizin fikrinize de saygı duyuyorum ama bu karşılıklı bir özveridir. Sen eşinin elini öpersin, o da senin alnından öper. Bu kutsal bir andır ve başka şeylerle kıyaslanamaz. Dinimizde olduğu falan da yok. Bu sadece bir Türk geleneğidir. Kadını rencide edici birşey değildir asla. Mecburi de değildir zaten. Hiç bir eş de elimi öpeceksin diye bir dayatma zorlama yapmaz. Kadın sevdiği için öper. Ben öptüm ve kendimi küçülmüş hissetmedim. O an ikimiz de çok duyguluyduk ve çok romantikti... :asigim: Bu galiba biraz da kişinin öz duygularıyla ilgili bir durum. Kendini küçülmüş hissedeceksen öpme.

Eve para getirme mevzusuna gelince, kadınların ellerinin yaptığı işlerden bahsedilmiş. Ben de erkeklerin elleri de işe yarıyor demek istedim. Konuyu çektiğiniz yere bakın yani... Ne alakası var kadının çalışmasıyla falan...

Herşeyi kadına saldırı olarak algılamayın. İnanın hayat öyle daha da güzel olacak... a.s

Ha bu arada amacım tartışmak falan da değil. Nacizane benim görüşlerim... Tüm söylediklerinize cevap vermek istedim saadece.:1closedeyes:

Onların elleri de eve para getiriyor. O eller olmasa bizim ellerimiz ne yemek yapabilir ne de ütü. Çünkü yapacak birşeyi olmaz
bu yazınız da eve erkeğin para getirdiğini ve o olmasa ne yemek yapılır nede ütü yazmamışmısınız..eeee. konuyu doğru anlamışım...konuyu yanlış yere çekmemişim...ayrıca dinimizde vardı diyen ben hiç değilim. onu söyleyenlere yazsaydınız bunu keşke....el öpülür ama alına konduğu an iş değişir. hadi o zaman ,eşlerde kadının elini öpsün ve alnına koysun..madem bu olayda rencide yok,onlar da olmayacak demek ki. siz öpün alnınıza koyun ,sonrada eşler öpsün alınlarına koysun. yaparlar mı acaba... hiç sanmam. istisnalar dışında o alna koyma olayını yapmazlar.. belki şaka manasında yapılabilir,o ayrı .................... bu arada...benim de amacım bu ..sadece yazdıklarınıza cevap vermek.....

Eli öpülecek birisi varsa erkekler eslerinin elini öpsün.Esas bayanlar hak

ediyor...Cocuk doguran o,evde ve disarda calisan o,cocuklariyla esleriyle gece gündüz

ilgilenen o,kahiri ceken o,,,,,,,,,,,,,,

Degerlerimizi gelenegimizi yasatmak icin öperim hicde utanmadan cünkü böyle gördüm. ( Annemin bir sözü vardi: " Arap eli öpmekle dudak asinmaz " derdi.:eek:

konu ne kadar derinlere gitmiş böyle ; alt tarafı el öpmek nedir yani..herşeyinizi paylaşıyorsunuz öpüverin ne olacak ,o da sizinkini öpsün ..çok büyütmeyelim ..yok para kazanmak, yok çocuk bakmak buralara kadar uzanmış mevzu..kocamın elini öperim o benim kocam , o da benim öper saygı ve sevgi var aramızda.. öptüm diye ne ben ne o küçük düşmez veya böbürlenmez..

X