bayram kavgası..

Gittiğiniz yerlerin adetlerini bildiğinizi var sayıyorum ama eğer bilmiyorsanız bunun tercümesi kayınpederinin adı ali olsun " ali gelinine söz geçirip de arabadan indiremedi. Nerde kayınpederin nerde gelinlik? " bunların söylendiğine eminim. Hatta bu olay dalga dalga akrabalar arasında yayılıp ali bu durumlara düşecek adam mıydı şekline dönüşecek.
Ben de olsam evime yemeğe davet ettiğim kişilerden biri eve gelmeyip arabada otursa demek bizi istemiyor diye düşünerek alınırdım. Empati yapın. Ama bir tepsi hazırlayıp yemesi için kendim de götürürdüm. O ayrı.

Keşke hiç gitmeseydiniz. Böyle halden anlamayan insanlara iyilik yaramiyor malesef. Bundan sonra da size nasil davranirlarsa ayni sekilde karsilik verin bence.

Kusura bakmayin ama bu gittiginiz yerin neresi oldugunu ogrenebilir miyim? Bizim de tayinimiz doguya cikti da bu mermiler böcekler vs epey tirstim acikcasi.

Ben de bu kısma takıldım hatta ilk başta bir çocukları var da o kuzenleriyle tanışsın istiyor sandım.

Kv, kp alayim gezdireyim yedirip icireyim görmedikleri yerleri göstereyim, eşimi kuzenleriyle kaynastirayim vs vs.... bunlar çok lüzumsuz işler.

Çok iyi niyetli olduğunuzdan zerre şüphem yok ama ne demişler iyiliğe iyilik olsaydi sarı öküze bıçak olmazdı. Bence tamamen kesin görüşmeyi.

gerçekten bütüüün iyi niyetimle onları mutlu etmek adına çıktım bu yola. ben normal de o şehirleri hep gezdim. hatta bundan 2 ay sonra gitme planımız vardı hadi eş ailesiyle olsun dedim
İşte niye bunu istediniz ki yani sizin göreviniz değil anlasabildiginiz insanlar değil

Kendin ettin, kendin buldun. Yaranmak icin 1500 km araba ile gidersen böyle olur iste.
Ve acikcasi kv'deyi o kadar hatali bulmadim. Yemege gidiliyor, ve gelin arabada kaliyor. Köye gittiginde elbette böcek olacak. Oradaki herkes o böcege maruz kaliyor. Adamlar bir nevi rezil oldu orda. Köy ortaminda gelin arabada.

Ve o dayisinin kizi söyledi patavatsizlik sadece. Esinde gözü yok, patavatsiz cahil birsey söylemis. Bunda tartisilcak birsey yok.

Bir daha yaranmaya calistiginda 1 degil, 10 defa düsün bence.

Ama oraya götürmeyi siz istemissniz yani talep onlardan gelmemiş ki ??

Bende dogudayim ki arka arkaya terör saldirilari yasayip şehitlerimiz de oldu maalesef ki Ekim -kasim aylarında ama tepemizden mermiler ucusmadi hiç bende merak ettim .Öyle yerler vardır da oralara da sivil insan sokmazlar güvenlik sebebiyle o yüzden bende merak ettim

Bu arada gerçekten dediği cekirge akrep karışımı uçan zıplayan böcek çeşidi sanırım .Burda da var 6-7 cm.rahat var geçen gece evime girdi bende korkuyorum ama oğlum için hergun parka cikiyorum mecbur bir şekilde katlanikiyor .
Korkunuzu çok iyi anlıyorum cidden ama ben eve yanastirip yine girerdim o eve

Böyle insanlara kötü gelin lazım kardeşim. Bırak iyilik yapma böylesine iyilikten maraz doğar. İyi olunca değer kıymet bilmeyen adam daha hiç bilmez. Kararından şaşma derim. Bir oğlun olsa evlenirim lafı yenilir yutulur iş değil. Kv. Kp bu lafa ses çıkarmayıp suçu yine sende goruyorlarsa kocanla boşansan zil takıp oynar bunlar. Bence bundan sonra kp kv ile çok gerekemedikce görüşme. Sen gorusmuyorsun diye bu insanlar seni kocana da kötüler o zaman kocana da durumu açık açık anlat. Sonuçta sen oğullarıyla evlisin diye onların sacmaliklarini çekecek durumda da değilsin.

Adım attığınız yer de çekirge zıplıyor hangi bir yere kilim atılacak? yollar kötü bizim araba yere yakın imkansız girmez o yollara araba

Masrafı azaltma amacıyla mı böyle teklif verdiniz yoksaİki ay sonra gitseniz yemekler de sizdendi daha masraflı olacaktı.Bir taşla iki kuş hesabı.

siz böyle düşünen bir insansınız demek ki. bize bütün masrafları biz karşılarız dediler ben kabul etmedim yol parasının çok daha fazla tutacağını hesap ederek yolu karşılamayı tercih ettim. 2 ay sonra gittiğimizde bi 500 tl daha verebiliriz bu bizi zorlamaz ama bir tatile iki aile gidiyorsa herkes elini cebine atar. her zaman fazla olanı ben ödemeyi tercih ederim. karşımda ki insandan fazla para çıkmasın diye normal kahvaltı yapmak yerine simit yemeyi tercih ettim. ha siz kendi yapacağınız neyse konuyu da öyle yorumladınız diyecek bir şey yok

Önden inip arkaya oturabiliyorsaniz , arkadan inip onede oturabilirsiniz . Neden yonlendiriyorsunuz ki durup dururken.

Sizi en haksız bulduğum nokta , kızın söylediği için tartismaniz. Ne söylemiş ki, kocanizi istememiş ki.
Kv. bizi sevdiği için konuşmuş boş boş. Gereksiz buyutmussunuz.

Kaldiramayacaginiz durumları ustlenmeyin. Arası iyi olsun diye gittim " Annesi değilsiniz. Bu kadar program sadece birileri için yapılmaz.

Size de iyi gelirse birlikte karar verilir.

Oraya kadar gitmişken arabadan inmemeniz çok tuhaf olmuş bence. Benim kocam öyle bir şey yapsa çok kızarım. Gittiğiniz insanlara da ayıp olmuş,kayınvalidenizle kayınpederinizede. Oraya kadar gittiyseniz bir zahmet korkunuzu yenip arabadan inecektiniz. İnsanlar neler düşünmüştür sizin hakkınızda. Bence siz hatalısınız kusura bakmayın

asla insanları küçük görme gibi bir davranışım olmadı. hatta bir eve gidecektik kp girer misiniz bilmem dedi saçmalama baba insanların evi kötü diye girilmez mi olur mu öyle şey dedim. gittiğimiz yerde ki evler de öyle mükemmel evler değil ama ben insanları küçük görmem bizim köyde ki evler kerpiçten mesela küçük görecek olsam kendi köyüme gitmem

uzun uzun açıklama yaparak yazdığınız için teşekkür ederim :)

şoför olarak 2 kişiydik eşim ve ben. sadece 1 gece konakladık. sanırım yanlış anlatmışım ben hep uygun yerlere götürdüm. mesela bir yere gittik 4 kişi toplam en fazla 40 tl ile olayı kapatacaktık kp hayır ben kebap yiyeceğim dedi okey deyip orada bildiğim daha iyi bir mekana gittik ama kebap yeyip 50 tl ödeyemezsin değil mi? ki ben baktım çok pahalı lahmacun yedim sadece.
ben baya önce söylemiştim gidelim diye öyle kalmıştı şimdi kp bu bayram gidelim her şey bizden dedi ben kabul etmedim yeme içme sizden olsun yakıt bizden olsun dedim.
köpek olsa falan korkmam birinin arkasına saklanır giderim bir şekilde ama adım attığım yerden 20 çekirge zıplayınca kendimi eşimin kucağına attım sonra laf ettiler bizim burada ayıp diye valla korkuyorum yapacak bir şeyim yoktu dedim ama laf sokmadan geri durmadılar. o sıcakta sırf kollarıma bir şey değmesin diye ceket giydim normal de açığım sırf kafama böcek konar diye eşarp taktım. ama son gittiğim yer çekirge doluydu

kendileri hem yemeği hem yolu karşılamayı teklif ettiler kabul etmedim. hakkariye gittim.
ben zaten keşke inebilseydim arabadan diyorum ama benim için gerçekten imkansızdı yürüyemezdim

evet eşim için bir eksiklik yoktu ama biraz insan tanıması da kötü olmaz diye düşünmüştüm. hata etmişim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…