bayram kavgası..

Ondan önce indim de son evde inmedim vs olmaz

Böcekten korkan köye gitmeye kalkmaz

Bir de ev ile araba arası kaç metre eşin arabayı kapıya yaklaştırsaydı

Nazına oynasın ay benim eşim böcekten korkuyor gelemiyor desin demişsin de o da bunu becerememiş

Kv tekrar gelmiş olmaz böyle gel içeri demiş yine gitmemişsin

Bir poşet atsalarmış ineceğiniz yere sıçramazdı böcek ya da kilim vs

Kimse sizin Cidden böcekten rahatsız olduğunuza inanmamış ev sahipleri neden gelmedi bence eşinle kavga ettiğin için inmediğini beni buraya zaten zorla getirdiler imajı çizdiğini düşünmüşler

Keşke hiç gitmeseydiniz gelin bizi memlekete götürmedi demez kimse de gittik dezil olduk bir de otobüsle döndük diye ömürleri boyunca anlatır

Eşim kuzenlerini tanisin ne ya? Eşin cocuk mu kaç yasinda? Seninle evlenene kadar tanimamis, sen mi tanistiriyorsun kuzenleriyle?
O kadar yola kv kp ile ciktigin icin bir de ustune oralari bildigin halde cekirgeden olay yaratip arabadan inmedigin icin ben seni suu buldum.

ne alaka ya? siz olayları nasıl böyle görebildiniz? neden tüm masrafı ben çekeyim? eğer ortak tatil yapılıyorsa herkes bir şey öder ki onlardan fazla gitmesin diye ben elimden geleni yaptım. ben kimseye sizi arabamla getirdim ben getirdim ben ben demedim. bunları falan nerden çıkarıyorsunuz

siz hiç bir sürü çekirgenin ortasında kaldınız mı? bence böcekten korkuyor olsanız giderim diyemezdiniz çünkü bu korku basit bir korku değil insanın eli ayağı uzun süre titriyor.

bende yemeklerini yesinler acele etmesinler beklerim dedim normalde de migrenim var başımın tutacağı falan belli duruyor. ben burada yazınca 1-2 böcek var sanılıyor ama yemin ederim adım attığım yerden bir sürü çekirge zıpladı.

Huy suy belli. Yani ilk defa görmüyorsunuz bu insanları. Uzun yolda insan kendini cekemiyor bir de siz zaten anlaşamadığıniz insanlarla bu yola çıkıyorsunuz. E bile bile lades. Gereksiz bir macera olmuş bence.

gerçekten bütüüün iyi niyetimle onları mutlu etmek adına çıktım bu yola. ben normal de o şehirleri hep gezdim. hatta bundan 2 ay sonra gitme planımız vardı hadi eş ailesiyle olsun dedim

Köy ve böcek

Bunlar bir aradadır bu kadar böcekten korkan Nasıl gitti kaldı köyde diyoruz

Sınuçta diğer ev'lerde de vardır böcek gece nasıl uyudunuz

hayır normalde merkez de kalıyorduk. merkezde de dağa tepeye çıktık ama yoktu bu kadar fazla böcek. tek tük olsa sorun etmezdim. bir de kendi köyüme gittiğimde hiç bu kadar böcek görmedim kendi köyümüz gibidir sandım ama o kadar fazla böcek varken ben inemezdim.

gerçekten bütüüün iyi niyetimle onları mutlu etmek adına çıktım bu yola. ben normal de o şehirleri hep gezdim. hatta bundan 2 ay sonra gitme planımız vardı hadi eş ailesiyle olsun dedim
Masrafı azaltma amacıyla mı böyle teklif verdiniz yoksaİki ay sonra gitseniz yemekler de sizdendi daha masraflı olacaktı.Bir taşla iki kuş hesabı.

kızları en fazla 150 km ötedeki bir ilçeye götürdü. tatillere asla götürmezler. zaten kesinlikle tek suçlu benim ne salaklığıma götürdüm.

kesinlikle öyle istiyorlar gel dediklerinde geleceğim git dediklerinde gideceğim o zaman öyle bir kız bulsalardı

Ben ev sahiplerine takıldım

Yani birisi gelmiş böceklerden inemedim dese çözüm üretmeye çalışırlar

Dediğim gibi yere bir şeyler örtelim derler şu tarafta yok diye arkadan bir yol gösterirler biz ilaç yapalım kaçıralım vs bir atraksiyon olur

Cidden içeride ne konuşulmuş merak ettim

Gelin bizi umursamadı beğenmedi evinize girmedi diye mi düşündüler acaba

Bizim oralarda meğersitmedi denir beğenmedi gibi bir anlamı var da küçük gördüğü de içerir

Ben Kv kp değil de ev sahiplerine takıldım zira Kv tekrar gelmiş gel in diye ısrar etmiş

Cok iyi bile dayanmissin bukadar alttan almaya onlarin totolari kalkmis bune ya ben okurken sinirlendim bence daha fazla alttan alma esinde tarafini secsin zaten orda sana okadar bagirmalarina musade ettigi hata

Kıpırdayan insan dışında her canlıdan korkan ben geldim çekilin:)

1500km yolu araçla gitmek arada durup dinlenmek konaklamak ancak gezgin işidir. 1500km yolda gezerek gidiyorsanız amacınız gezmekse minimum iki gece konaklama gerekir. Diğer türlüsü garip olur. Acil iş vardır, sabah serinliği ile 5te çıkarsın yola gece yarısı varırsın. Ama bu iş iki soförle ve samimi olduğun kişi ile olur. Bu yolculuk yanlış planlanmış.

Birini bir yere götürmeyi teklif ediyorsanız yemeği sen ver mazot parası benden denmez. İki kat el olsa yine denmez. Olsa olsa mazot parası bölüşülür isteyen istediğini yer. Siz gezerken şehrin yemeklerini yiyelim diye düşünmüşsünüz ama kimisi karın doyurmak yeter der. Ben de sizin gibi iyi yemekler yemek isterdim ama onlar kv kp. Annemi daha on gün önce anneannemi ziyarete götürdük. Yemesi içmesi herşeyini karşıladık. Dönüşte de gezmek istediğimiz bir iki tatil beldesine geçtik. Annem daha önce termal otelde kalmamıştı onun öyle bir yerde konaklamasını istedim. Otel masrafını biz ödedik. Çünkü benimle birlikte geldi. Onu götürmeyi ben teklif ettim. Sizde kv kp bizi memleket götürür müsünüz deselerdi. Ya götürürüz ama paramız yok destek olur musunuz deseydiniz bir nebze anlardım.

Dediğim gibi kıpırdayan herşeyden korkarım. Bayramda ben de böyle bir ortama girdim. İnekler köpekler kuşlar böcekler...Arabadan hızlıca indim eve geçtim. Ev temiz ve düzenliydi evde durdum. Çıkarken eşim arabayı yanaştırdı köpekleri kontrol etti. Fişek gibi arabaya girdim, Kusura bakmayın korkuyorum dedim kendimle de dalga geçtim güldüm ettim kimse birşey demedi. Evde de kedi böcek falan olsaydı ev sahibinin ellerini öper eşimden rica ederdim beraber çıkardık. Kv kp i almaya bir iki saate dönerdik. Arabada bir başıma oturmazdım. Eşiniz bu durumu yönetmediyse onda da hata var.

İyilik yaptınız evet. Ancak seyahatiniz kötü geçmiş maalesef. Ben olsam aramın çok iyi olmadığı kv ve kp e iyilik yapmak istiyorsam uçak biletlerini alır eşimle birlikte üç günlüğüne gönderirdim.

Ustunuzden kurşunların uçtuğu yerler gezilecek yerler değildir pek ama hangi şehir cidden merak ettim ?? Bu arada bende dogudayim o dediğiniz böceklerden geçen evime girmis gerçekten korkunç bir tip ve bende huylanirim o konuda bişey diyemiyorum ama evin kapısına kadar gidip inmemek biraz saçma olmuş açıkçası ...
Yani bir tanıdığıma gitsem ve eşim bu sebeple arabanın içinde beklese bende kızarım sanırım .Dediğim gibi korkunuzu anlıyorum ama kötü olmis .

Kp in yemekleri ustleneceginden haberi var mıydı yoksa siz eşinizle öyle mi planladiniz yani yol bizim yemek onların diye ? Belki maddi durumu yeterli değil ondan sırta aşmıştır diye düşündüm ki yemek masrafını kucumsemeyin.
Geçen arkadaşlarımız geldi yanımıza toplamda 1 defa dışarıda kahvaltı yaptık 2-3 defa da yemek yedik inanin az buz da değil yani ..Belki gereksiz gelmiştir veya dediğim gibi durumu müsait değildir .

Yine de bunun gidilmeden konuşulması gerek tabiki gittikten sonra sürat asılıp ,tavır yapılması güzel değil ..

İyi niyetli yaklaamissiniz ama kötü bitmiş maalesef

hiç sesimi çıkarmadım surat asmadım hiç bir şey olmamış gibi davrandım
İşte hepsi bu yüzden. Sen onların kölesi değilsin (afedersin) gereken yerde sesini çıkarmayı bileceksin. Sırf kocanın ve sulalesinin gönlü olsun diye susarsan tepenede çıkarlar. İkide bir çocuk gibi zırlayan kv'yi ise hiç takmazdım,ağlasın içi açılır.

Yemek yemeye inmedin diyemi bunca tantana çok ayıp etmişler korkuo olabilirsin bu çok normal bu kadar bağırıp aglamalarini gerektirecek olay ne sanki eksik anlatılmış bu konu
Oralarda bu işler böyle. Şimdi ne dedikodu yapıyorlardır kayınpeder için " gelini burya kadar geldi de evimize gelmeye tenezzül etmedi" diye. Yani bu çok büyük bir kabahat. Ama insan olan bir tepsiye yemek hazırlar madem korkuyorsun arabada ye ya da yardımcı olurlar arabadan inmesi için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…