bayram kavgası..

Ne isin var da o kadar yol gidiyorsun, milletin gonlunu yapmaya ugrasiyorsun? Kendin kasinmissin. Al kocani tatile git, bak senden kiymetlisi oluyor mu?

işteee akılsız başım. bende biraz akıl olsa gitmezdim zaten. ha dedim ki biraz gönülleri olsun mutlu edeyim

Terbiyesiz.
Ana kuzusu mu kocanız?

İyi gelincilik oynamanın sonu bu oluyor işte.
Kimseye yaranmaya çalışmasaydınız keşke.
Böyle insanlarla değil şehir şehir gezmek , markete gidilmez.
Kocanızın da konuyu ailenize getirmesi çok düşündürücü bence.
Ben olsam kesin bir dille konuşurdum. Gerisini paşa gönlü bilir.
Siz de lütfen artık yaranmaya çalışmayın. Kimsenin sevmesi için çabalamayın.

Hatalısın
Böcek var diye insanların bayram ziyaretinde arabadan inmemek bence hiç hoş olmamış
Bana kalsa ben 1500 km yol gitmem kalkıp o ayrı mesele

her yere gittim sadece tek 1 yerde inemedim adım attığım yerde 20 çekirge zıplıyordu. ödüm kopuyor böcekten elimde olan bir şey değil ki

Kayın aileniz pek anlayışlı ve saygılı insanlar değillermiş. Eşiniz de sizi gerginlikten uzak tutamamış. Siz neden iyilik yapmaya çalışıyorsunuz ki? Birlikte seyahat çok yanlış bir karar.

Yani düşünüyorum biri böceklerden korkup inemediği için aç kalsa karnını nasıl doyurabiliriz diye düşünürdüm. İnsan iyi bakarsa iyi, kötü bakarsa kötü görüyor demek ki.

iyilikten gerçekten maraz doğuyor bir kez daha anladım.
yol boyunca ne derlerse desinler tartışmadım şakaya vurdum geçtim.
önce ki günlerde de dışarıya çıkıldı hiç bu kadar çok böceği bir arada görmedim ona dayanarak gittim yoksa gitmezdim asla..
yemek olayından haberimiz yoktu sonradan öğrendik.. yine olsa yine inemem.
ilk defa bu kadar çok sesim çıktı onlarda beklemiyordu yine susacağım sanıyorlardı

kocama demiş senin artık annen yok benim oğlum değilsin diye. eğer orada bana kötü davransaydı eşim annesi çok sevinecekti. annesine de kötü davranması sadece ikimize de sus dedi ben sustum o susmadı

Siz delirdiniz galiba, 1500 km geze geze bunlarla çekilir mi ya, kendi çocukları bu kadar gezdirmiyordur sizi bulmuşlar saf, size gezdiriyorlar kendilerini, hemde aşırı memnuniyetsizler.
Ama burada teeeeeeek suçlu sizsiniz, kimsede suç bulmayın

evet tam olarak ana kuzusu
Eşiniz ana kuzusu olsaydı sizi o arabadan zorla indirir herkesin içinde ağlatırdı. Sizin eşiniz yine uzlaşmacı öyle annesini silip atsa terbiyesiz olur o kadar da değil yani, sus demiş o susmamış siz eşinizin üzerine gitmeyin ama tavrınızı net şekilde koyun

Iyilik yaramaz ki onlara Siz yine iyi davranmissiniz ve onlara iyilik olsun diye oralara kadar gidip gezdirmissiniz yine hora gecmemis .. mesafe en iyisi biraz iyilik yapinca böyle oluyor disinizi göstermeniz gerekiyor .. tecrübeyle sabit.

benim ailemle de tatile çıktık bundan 2 ay önce asssla sorun olmadı. bir de onlarla çıkalım da mutlu olsunlar dedim ama işte iyilik insan olana yapılır.
eşime durumu açıklayamıyorum. olayları anlatıyorum aynı şeyleri pişirip pişirip önüme getirme diyor. iyi de her olay eskiyor bana yaşattıkları olaylar bitmiyor ki.. kendi ailemi ortaya getiriyor seni el üstünde tutuyorlar diyorum hayır ben iyiyim diyor.

Bende çok korkarım hayvanlardan ama insanlar evde yemek yerken arabada bekleme terbiyesizliğinide yapmam. Bir yolu bulunurdu mutlaka o eve girmenin.
Bana para hesabı yapmanızda garip geldi. Arkadaşlarla çıkılsa bile yakıt bizim yemek sizin denmez. Masraflar ortak ödenir. Hatta söz konusu anne babaysa asla masrafa ortak olmalarını beklemem ben. Parama güveniyorsam çıkarım yola.
Bizi arabasıyla taaa nerelere götürdü diye minnet duymalarını bekliyorsunuz ama Davranışlarınızın yapmacık ve samimi olmadığı buradan bile hissediliyor. Emin olun o insanlarda hissetmiştir bunu ve ortam iyice gerginleşmiştir.

Yalnız arabadan inmeyip yemeğe gitmemeniz çok ayıp olmuş.Millet orada sormuştur,gelin böcekten korktu da inmedi deyince inanmaz kimse.Onları mahcup duruma düşürmüş oldun.

köye gittiğimiz de evinde kaldığımız insanlar da vardı. yani onların evinde hiç böyle davranmadım. bilmiyorum ya yine olsa yine inemem. sizin hiç o kadar çekirge üstünüze atladı mı? allahtan 1-2 tane üstüme geldi yoksa delirirdim

kocama demiş senin artık annen yok benim oğlum değilsin diye. eğer orada bana kötü davransaydı eşim annesi çok sevinecekti. annesine de kötü davranması sadece ikimize de sus dedi ben sustum o susmadı
Kayınvaliden ,kayınpederin seni ezmek istiyor ,doğuya gittik diyorsun kendini ifade etmen çalışman araba kullanman batıyordur onlara ,el pençe duracak hizmet edecek ,hiç ağzını açmayacak biri lazımmış ,boşverin görüşmeyin yaranamazsınız ,eşinizede diyin köle değilim insanım annende çocuk değil her istediğini yapamam

Siz oraları zaten önceden gezdiyseniz hepten gereksiz bir atraksiyon olmuş.
Kusura bakmayın ama iyi niyetle bile olsa siz zemin hazırlamışsınız.
Ne gerek var?
Kocanız kuzenleriyle ilişkisi onu ilgilendiren bir konu bence.
Kaç yaşına gelmiş adam,bırakın da akraba ilişkilerini kendi düzenlesin.

Bırakın yaa ben okurken bunaldım kendinizi saydırın hayatta ne o kadar yol çekerim ne tepeme çıkartırım ben cinnet geçiririm insanlara ben sararım rezilliğin ne olduğunu gösteririm kimse ile iyi olmak zorunda değilim siz de öyle canlarını acıtınca desdur ile geliyor insanlar

Atlamadı zaten ben onca km yolu gitmezdim he gittiysem de böcek yüzünden arabadan inmemezlik yapmazdım çünkü kendim organize etmişim yolculuk olayını o yüzden sabrederdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…