Yıllardır beni her seyden soyutlayan korkum

Artik beni evladimin gözünde bile gülünç duruma sokan fobimi artik yenmek istiyorum.Fobim köpek hani ay köpekten korkarim ben tarzi bir korku degil sokaga cikamayacak ciktigimda ise sürekli saga sola arkaya bakip kontrol ettirecek derecede disaridan baktigimda cok komik gorunuyorum belki de koskoca yaz geldi gecti kira bayira gidemedim köpek var diye en son gittigim yerden de aglaya aglaya geri döndüm her yer köpek dolu diye.Herkes keyifle otururken ben anin tadini bile cikaramazdim zaten surekli arkama bakmaktan saga sola bakmaktan stresten ter icinde kalmis sekilde eve dönerdim kim sorarsa kira bayira serinlemeye gittim.Son 2 yildir kendi basima disari sadece köpek olmadigina emin oldugum yerlerde ciktim.Ya da ise gittim geldim o da servisle.Simdi 2 kizim var büyük olan kreşe basladi ufak olan 1 aylik simdiye kadar arabayla ben getirip götürdüm ama araba esime lazim daha uzak mesafeye tasindi is yeri ve yürüme gitme sansi yok servis ters guzergahta kaliyor diye girmiyor.Kizimin kresi ise 5 dk mesafede 4 gündür annemle götürdük aldik kizimi p.tesi o da eve dönmüs olacak benim getirip götürmem lazim ama nasil olacak bilmiyorum.Elimde degil köpek görünce sadece yanindan gececegim göz temasi kurmayacagim diyorum arkaya bakmayacagim geliyor mu diye diyorum ama yok yapamiyorum.
Bunun icin psikolojik destek de aldim ama yenemedim evladim icin yenmek zorundayim ufak 2 cocukla yola cikacagim yollarda izlerde rezil olmamam onlar icin güclü olmam lazim nasil olacak bana bir taktik söyler misiniz nasil gececek bu korku komik görünmekten eve kapanmaktan biktim gittigim tek yer mahalle parki oraya da cevresi çitle kapali diye gidiyorum geri kalan her yere ya esimle ya arkadasimla biriyle gidiyorum cok sıkıldım bu durumdan.Hayvansever biriyim ama bu korku öyle bir hal aldi ki köpek görünce aman her yerde bunlardan var diye sacmalar hale geldim tabii ki olacaklar ben korkuyorum diye yok olamazlar benim alismam lazim ama nasil.Disarida aslan görsem bu kadar korkmam herhalde o an gözüme perde iniyor araba gelse farketmem belki de.Cok sıkıldım bu durumdan basina gelen cözen var mi ,?

Köpeklerle göz teması kurarsan, köpekler çoğu kez takip etmeye başlıyor göz teması kuranı. Seni havlamaları ya da ani hareketleri mi endişendiriyor?

Eğer toplu halde gezen köpekler, veya böyle kedi-köpeklerin beslenmediği, insanlar tarafından sevilmediği yerdeysen köpeklerden endişe etmekte haklısın. Mahalleli eğer hayvansever onların yemeklerini ihmal etmeyen, hayvanları sevip okşayan kişilerse köpekler daha uysal oluyor böyle yerlerde.

Dışarı çıkacağın zaman yanına düdük alabilirsin, ya da şemsiye al yanında bulunsun. Kendini güvende hissetmek iyi gelebilir sana.

Bu arada leyloş, bu korku için biraz üstünde fazla baskı kurmuşsun ve kendini daha da strese sokmuşsun gibi geldi. Adı üstün, bu bir fobi ve fobi herhangi bir temeli olmayan korkudur. Bir hayvansever olsam da fobi düzeyine vardıysa çözümünün çok büyük gereklilik olmadığını düşünüyorum. Üzme tatlı canını

Bana hiçbir sokak köpeği saldırmadı şu yaşıma kadar

Tam tersi Sahipli köpek bacağımı ısırdı ve hala diş izi mevcuttur

Hiç korkmuyorum sokak hayvanlarından bu travmayı yaşamama rağmen

Çözüm dedikleri hayvanları katletmek!
Buna aşırı sinirleniyorum ...

Medeni toplumları fareler basmış !

Tek çare kısırlaştırıp aşılamak
Hayvanseverlerin gözetiminde, çöplük olmayan yerde ,iyi şartlarda toplanıp bakılabilir saldırgan olan varsa

Bana hiçbir sokak köpeği saldırmadı şu yaşıma kadar

Tam tersi Sahipli köpek bacağımı ısırdı ve hala diş izi mevcuttur

Hiç korkmuyorum sokak hayvanlarından bu travmayı yaşamama rağmen

Çözüm dedikleri hayvanları katletmek!
Buna aşırı sinirleniyorum ...

Medeni toplumları fareler basmış !

Tek çare kısırlaştırıp aşılamak
Hayvanseverlerin gözetiminde, çöplük olmayan yerde ,iyi şartlarda toplanıp bakılabilir saldırgan olan varsa
Köpek ırk üretim çiftlikleri ile alakalı hiçbir detay okumadım ben.
Masum yavruların peşlerine düşeceklerine, neden buraları mühürleyip el altı hayvan satışına dur denmiyor?
Ben mi kaçırdım, bilginiz var mı bu konuda?

Masum yavruların peşlerine düşeceklerine, neden buraları mühürleyip el altı hayvan satışına dur denmiyor?

Muhtemelen hepimiz bu konuda sinirliyiz ama sorularınızın yanıtını siyasete dokunmadan yanıtlamanın bir yolu da yok maalesef

Maalesef yok bilgim
Ne zaman doğru birşey yaptılar ki ?

Hayvanlar aç perişan
Ben mahallemde besleme yapıyorum ama
Ondan bile rahatsız olan ,istemeyenler var

Bıktım artık bu hayvan düşmanlarından
Çünkü bu düşmanlık
Ölene kadarda karşılarında olacağım
Aşırı seviyorum kedileri köpekleri

Muhtemelen hepimiz bu konuda sinirliyiz ama sorularınızın yanıtını siyasete dokunmadan yanıtlamanın bir yolu da yok maalesef
Allahtan köpeklerin canla başla sevildiği, neredeyse insan kadar dost sürüsü barındıran bir muhitteyim.
Hatta bilindiği için senelerdir şehirde toplanan köpekler gelir, muhitimize bırakılır.
Çokça çılgın denebilecek hayatını onlara adamış hayvansever yaşıyor, biz buradakileri kurtardık bir nebze.
Lakin saldırı olaylarını maalesef yaşıyoruz, annemin ayağını usulca kıtladı yaramazın biri😂
Bu durumları en aza indirgemek için köpek düdüğünden farklı, zararsız bir korunma yöntemi var mıdır?
Belki bilgisi olan bunu da açıklarsa bu yavrucukların göze batmalarını bir nebze engelleyebilir, şikayetleri kendi çevremiz dahi olsa kesebiliriz.

Maalesef yok bilgim
Ne zaman doğru birşey yaptılar ki ?

Hayvanlar aç perişan
Ben mahallemde besleme yapıyorum ama
Ondan bile rahatsız olan ,istemeyenler var

Bıktım artık bu hayvan düşmanlarından
Çünkü bu düşmanlık
Ölene kadarda karşılarında olacağım
Aşırı seviyorum kedileri köpekleri
3 gün önce bir kedi için ayaklanıyordum video çekip sosyal medyaya düşürecektim canlı düşmanını, bulunduğum alanın işletmecisi ‘yapma nolur, beni attırırsın buradan, kadın başıma Allahın ayısıyla uğraşamam ne yapar zarar mı verir tenhada mı kıstırır bilemem’ dedi ve kestim sesimi.
O kadar zoruma gitti ki susmak…
Minnacık bir kedicik besliyorduk 1 aydır spor salonu bahçesinde, kameralardan mama kaplarını ve bakıldığını görmüş şerefsiz!
İnşallah saldırıya uğrar o ötelediği hayvan tarafından😂

Allahın dilsiz meleklerinden zoru olanın şeytanla anlaşması vardır, bunu bilir bunu söylerim.

Allahtan köpeklerin canla başla sevildiği, neredeyse insan kadar dost sürüsü barındıran bir muhitteyim.
Hatta bilindiği için senelerdir şehirde toplanan köpekler gelir, muhitimize bırakılır.
Çokça çılgın denebilecek hayatını onlara adamış hayvansever yaşıyor, biz buradakileri kurtardık bir nebze.
Lakin saldırı olaylarını maalesef yaşıyoruz, annemin ayağını usulca kıtladı yaramazın biri😂
Bu durumları en aza indirgemek için köpek düdüğünden farklı, zararsız bir korunma yöntemi var mıdır?
Belki bilgisi olan bunu da açıklarsa bu yavrucukların göze batmalarını bir nebze engelleyebilir, şikayetleri kendi çevremiz dahi olsa kesebiliriz.

Kıtlarken tek başına mıydı? Yoksa grup halinde mi hareket ediyorlardı?

3 gün önce bir kedi için ayaklanıyordum video çekip sosyal medyaya düşürecektim canlı düşmanını, bulunduğum alanın işletmecisi ‘yapma nolur, beni attırırsın buradan, kadın başıma Allahın ayısıyla uğraşamam ne yapar zarar mı verir tenhada mı kıstırır bilemem’ dedi ve kestim sesimi.
O kadar zoruma gitti ki susmak…
Minnacık bir kedicik besliyorduk 1 aydır spor salonu bahçesinde, kameralardan mama kaplarını ve bakıldığını görmüş şerefsiz!
İnşallah saldırıya uğrar o ötelediği hayvan tarafından😂

Allahın dilsiz meleklerinden zoru olanın şeytanla anlaşması vardır, bunu bilir bunu söylerim.
Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez.
Buna hayvanlara işkence edenlerde dahil !
Çok şahit oldum ....

Sizin ve E egecell Gibi Hayvanseverleri görüp duydukça , İnsanlık namına hala umut var diyorum 🙏
İyi ki varsınız :KK19:

Kıtlarken tek başına mıydı? Yoksa grup halinde mi hareket ediyorlardı?
Tek başına, ağaçtan meyve topluyormuş annem, oyun oynadı muhtemelen elindeki poşete geldi, tadına bakıvermiş bacağının çok geçirmeden😂😂

4 ayaklıları daha çok sevdiğimiz için bizlere sorun yok da işte bir iki kişi velveleye vermiş.
Bir de araçların çarptığı köpeklere tanık olan sürüler oralarda araçlara saldırıyor, yol kesiyor.
Benim de çok başıma gelir.
Densizin biri çıkacak arayacak diye bölge halkı olarak tetikte ve korkudayız, bu çocuklar buradan bir gece ansızın alınırsa diye.
3 5 değil belki 200 300 tane ayrı bölgelerde sürülerimiz var.

Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez.
Buna hayvanlara işkence edenlerde dahil !
Çok şahit oldum ....

Sizin ve E egecell Gibi Hayvanseverleri görüp duydukça , İnsanlık namına hala umut var diyorum 🙏
İyi ki varsınız :KK19:
Ben ne ki, şuan sıfırım sadece sevgimle yetebiliyorum.
Onlar için araç alan tanıdıklarım var, tatile gidip dönerken yolda ıssız yerde gördüğünü kapıp Ankara’ya getiriyor bakıyor, sevgi evlerine koyuyorlar.
İnanın çokçayız, bu dünyada karıncanın da köpeğin de ağacın da bizden daha değersiz olmadığını bilerek yaşayan milyonlarca insanız.
Siz bakmayın sosyal medya haberleri ya da ülkedeki medya pompalamasına.
Esnafından çocuğuna ekmeğini canlılarla paylaşan toplumuz biz.
Elbet özümüze geri döneceğiz🧡

Tek başına, ağaçtan meyve topluyormuş annem, oyun oynadı muhtemelen elindeki poşete geldi, tadına bakıvermiş bacağının çok geçirmeden😂😂

4 ayaklıları daha çok sevdiğimiz için bizlere sorun yok da işte bir iki kişi velveleye vermiş.
Bir de araçların çarptığı köpeklere tanık olan sürüler oralarda araçlara saldırıyor, yol kesiyor.
Benim de çok başıma gelir.
Densizin biri çıkacak arayacak diye bölge halkı olarak tetikte ve korkudayız, bu çocuklar buradan bir gece ansızın alınırsa diye.
3 5 değil belki 200 300 tane ayrı bölgelerde sürülerimiz var.

Ay oyun yapmış o ya. Ekip halinde gelmiş olsalar idi biraz endişe ederdim ama bence tatlı ya. Ya oyun yaptı ya da mamalar falan genelde poşette geliyorsa annenizin elindeki poşede heyecanlandı şapşal.
Annemin fabrikada bir bekçi köpeği var boyundan büyük ama bölgeye çok fazla hayvan terk ediliyor. Sürekli değişen bir köpek nüfusu sürekli değişiyor ve nereye varacak bu asla bilemiyoruz. Maalesef dışarıda yaşaması asla mümkün olmayan cinsler de terk ediliyor. Dağın başına daschund bile bırakmışlardı.

Ay oyun yapmış o ya. Ekip halinde gelmiş olsalar idi biraz endişe ederdim ama bence tatlı ya. Ya oyun yaptı ya da mamalar falan genelde poşette geliyorsa annenizin elindeki poşede heyecanlandı şapşal.
Annemin fabrikada bir bekçi köpeği var boyundan büyük ama bölgeye çok fazla hayvan terk ediliyor. Sürekli değişen bir köpek nüfusu sürekli değişiyor ve nereye varacak bu asla bilemiyoruz. Maalesef dışarıda yaşaması asla mümkün olmayan cinsler de terk ediliyor. Dağın başına daschund bile bırakmışlardı.
Aynen tadını beğenmemiş bırakmış zaten ajsj😂
Ablamın bir kavgasını görmüştüm, pentiden çorap almış kışlık süslü, yürürken gelmiş bizim sitenin önündeki köpüş poşeti ısırıyor kaçırıyor ablam cıyak cıyak kovalıyor çekiyor ağzından ‘dur len yeni aldım vallahi vermem çoraplar benim, kaç para verdim ben buna bıraak’ diye 😂😂😂

Toplum her konuda olduğu gibi burada da bir hevesle alıp sokağa atıyor, sanki bardak!
Korkumdan sahiplenemiyorum ola ki bir şey olur kaldıramam, hayatıma devam edemem kaybıyla diye, ne menem bir şey bu anlamıyorum ki.
Hele cins yani, özene bezene belli ki paralar ödeyip buldurup almışsın, nasıl bir vicdanla bırakırsın.
Keşke bunun cezası olsa, sahiplendiği dostunu kapıya koyana hapis cezası!!
Evlattan farkı mı var, alıyorsan bakacaksın arkadaşım heveslik mesele değil bu.

Ablamın bir kavgasını görmüştüm, pentiden çorap almış kışlık süslü, yürürken gelmiş bizim sitenin önündeki köpüş poşeti ısırıyor kaçırıyor ablam cıyak cıyak kovalıyor çekiyor ağzından ‘dur len yeni aldım vallahi vermem çoraplar benim, kaç para verdim ben buna bıraak’ diye 😂😂😂

Toplum her konuda olduğu gibi burada da bir hevesle alıp sokağa atıyor, sanki bardak!
Korkumdan sahiplenemiyorum ola ki bir şey olur kaldıramam, hayatıma devam edemem kaybıyla diye, ne menem bir şey bu anlamıyorum ki.
Hele cins yani, özene bezene belli ki paralar ödeyip buldurup almışsın, nasıl bir vicdanla bırakırsın.

Acısıyla başa çıkamayacaksanız sakın sahiplenmeyin. 3 5 yıldır ben bittim, tükendim. Nasıl acıdan kavrulduğumu tarif etmenin yolu yok ki benim bebeğim çok yaşlıydı artık ama yine de acıma çare değil bu laflar.

Çipli oldumu cezası varda, çip taktırmadan bakanda var ,o zaman da veterinere gidemez

Ben soru sahibi hanıma annem ve yengemden örnek vereyim. Belki bir gün cesaretini toplayıp denemek ister.
Annem, köpeklerden asla korkmamasına rağmen kedilerden çok korkardı. Ben yalnız yaşıyordum ama onu sık sık ziyarete geliyordum ve artık kedimin olması ziyaretlere engel teşkil ettiği için "iyi madem" demek zorunda kaldı ve fobisi olan kadının evine bebek kedi getirdim. Bulaşık eldiveni giyerek parmağının ucuyla dokunmuştu ilk olarak. Şu anda mahallenin deli kedili teyzesi gibi. Kendi kolonisi var beslediği.
Yengem de neredeyse masa dahil dört bacaklı olan herşeye korku beslerdi. Yavru köpek ile aynı ortamda bulunmaya başlayarak korkusunu yendi. Şimdi kendi köpeği var
Çevrenizde bebek köpek varsa yaklaşmayı deneyin. İnsan yavrusu gibi o da. Sizin sevgi ve ilginize aç

Acısıyla başa çıkamayacaksanız sakın sahiplenmeyin. 3 5 yıldır ben bittim, tükendim. Nasıl acaba dan kavrulduğumu tarif etmenin yolu yok ki benim bebeğim çok yaşlıydı artık ama yine de acıma çare değil bu laflar.
Ah başınız sağolsun, ait oldukları güzelliklere kavuştuğunu düşünmekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden.
Güzelleştirdikleri anlar, dokundukları kalpler bize kar kalan.

Asla asla kaldıramam, çocukluğumda çok fazla çeşitli hayvanım oldu, hala acıları içimdedir.Geçtiğimiz senelerde benim oğlanlar çok istedi diye civciv aldım, nazi kesildim evde.
Geceleri çıt çıkarttırmadım, onların özel alanına kimseyi sokmadım.
Sabah omletle, keçiboynuzu pekmeziyle besleyen, ara ana öğünlerini atlamayan, dalinle yıkayıp fönle kurutup güneş banyosu yaptıran insanım ben😂
Normal değilim işte yani bu konularda, belki ömrüm olur 60 yaşımı görürsem o zaman genç orta yaşlarda yoldaşım olur diye hayal kuruyorum.

X