Yıllardır beni her seyden soyutlayan korkum

+1 çok haklı bir yorum. Benim de liseye giderken sokak köpekleri saldırması sonucu yerleşen bir travmam var ve bacağımda hala dikiş izi bulunur. Konu sahibi kadar olmasa da ben de çok korkuyorum köpeklerden ancak şu an Türkiye'de ki köpek popülasyonu aşırı fazla ve pek bir şey yapılmıyor konuyla ilgili. Ben artık sokak köpeği gördüğümde hızlıca yolumu değiştirmeye, ara sokaklara girmemeye ve akşamları motorla çıkmamaya başladım :KK43:
Valla sokakta köpek sürülerinin yaşamasıyla elitlik, modernlik, hatta çoğu zaman muhalifliği eşleştiren bir kitle var ama umrumda bile değil, doğrusu yazdığım gibi. Maalesef çocuklar başta olmak üzere herkes risk altında. Korunmaya çalışıyoruz işte bir şekilde

Artik beni evladimin gözünde bile gülünç duruma sokan fobimi artik yenmek istiyorum.Fobim köpek hani ay köpekten korkarim ben tarzi bir korku degil sokaga cikamayacak ciktigimda ise sürekli saga sola arkaya bakip kontrol ettirecek derecede disaridan baktigimda cok komik gorunuyorum belki de koskoca yaz geldi gecti kira bayira gidemedim köpek var diye en son gittigim yerden de aglaya aglaya geri döndüm her yer köpek dolu diye.Herkes keyifle otururken ben anin tadini bile cikaramazdim zaten surekli arkama bakmaktan saga sola bakmaktan stresten ter icinde kalmis sekilde eve dönerdim kim sorarsa kira bayira serinlemeye gittim.Son 2 yildir kendi basima disari sadece köpek olmadigina emin oldugum yerlerde ciktim.Ya da ise gittim geldim o da servisle.Simdi 2 kizim var büyük olan kreşe basladi ufak olan 1 aylik simdiye kadar arabayla ben getirip götürdüm ama araba esime lazim daha uzak mesafeye tasindi is yeri ve yürüme gitme sansi yok servis ters guzergahta kaliyor diye girmiyor.Kizimin kresi ise 5 dk mesafede 4 gündür annemle götürdük aldik kizimi p.tesi o da eve dönmüs olacak benim getirip götürmem lazim ama nasil olacak bilmiyorum.Elimde degil köpek görünce sadece yanindan gececegim göz temasi kurmayacagim diyorum arkaya bakmayacagim geliyor mu diye diyorum ama yok yapamiyorum.
Bunun icin psikolojik destek de aldim ama yenemedim evladim icin yenmek zorundayim ufak 2 cocukla yola cikacagim yollarda izlerde rezil olmamam onlar icin güclü olmam lazim nasil olacak bana bir taktik söyler misiniz nasil gececek bu korku komik görünmekten eve kapanmaktan biktim gittigim tek yer mahalle parki oraya da cevresi çitle kapali diye gidiyorum geri kalan her yere ya esimle ya arkadasimla biriyle gidiyorum cok sıkıldım bu durumdan.Hayvansever biriyim ama bu korku öyle bir hal aldi ki köpek görünce aman her yerde bunlardan var diye sacmalar hale geldim tabii ki olacaklar ben korkuyorum diye yok olamazlar benim alismam lazim ama nasil.Disarida aslan görsem bu kadar korkmam herhalde o an gözüme perde iniyor araba gelse farketmem belki de.Cok sıkıldım bu durumdan basina gelen cözen var mi ,?
Ben de sizin gibiyimdim. Şu an sokak köpeği olmayan bir yerde yaşıyoruz ama sahibiyle birlikte olsa dahi pitbull, terrier veya buldog cinsi yasaklı ırklardan köpekleri görünce yanlarında bulunmuyorum. Kızım köpekleri çok seviyor yanımda olunca korktuğumu belli etmemeye çalışıyorum ama vu tarz köpeklere kesinlikle yaklaşmasına izin vermiyorum.

Turkiye de yaşadığımız muhitte sürü halinde köpekler oluyordu. İnsanlara saldırıyorlardı. Gideceğimiz yere eşim bırakıp aldı veya taksiyle gidip geldim

Bu kadarı oldukça fazla korkunuzun ama haksız da değilsiniz. Gelişmiş toplumlarda sokakta köpek saldırısı sonucu ölme ihtimaliniz olmaz. Ne yazık ki bizim ülkemizde bu ihtimal olduğu için ve sıkça yaşandığı için haklısınız. Bir ses çıkarıp köpekleri uzaklaştıran cihazlar var onlardan edinip kendinize güvenmeye çalışabilirsiniz
Hay ağzınız bal yesin.. bizim ülkemiz Hindistan olma yolunda hızla ilerlediği için 🤬 her an köpek saldırısına uğrayabiliriz sağlık bakanlığı verilerine göre geçen yıl milyonun üstünde kuduz aşısı uygulanmış. Sokakta başıboş köpek olmaz denince hayvan düşmanı olarak algılanıyoruz. Aslında tam tersi kendileri 3-5 mama verip vicdan masturbasyonu yapacaklar diye köpekler karda kışta yazın sıcağında sokaklarda perişan oluyorlar

Bi arkadaşım tıpkı sizin gibi kedi fobi vardı, dışarıda yemek yiyemezdi kedi yanından geçecek diye. Bi şekilde mecbur kalıp bi bebek kediye baktı sonra da veremedi zaten. Ondan sonra kedi fobisi filan kalmadı. Tanıdığımız davranışlarını öngörebildiğimiz canlıdan korkmayız. Mümkün olsa da küçük cins bir yavru köpek alsanız. Hem siz fobinizi yenersiniz hem de çocuklarınız bu hayvanla büyüyüp daha baştan alışkın olurlar

Ben kalp krizi geçirecek gibi oluyorum. Karşı caddeden yürümesi bile yeterli :KK43: Oturup yorumları okuyayım :KK43:

Artik beni evladimin gözünde bile gülünç duruma sokan fobimi artik yenmek istiyorum.Fobim köpek hani ay köpekten korkarim ben tarzi bir korku degil sokaga cikamayacak ciktigimda ise sürekli saga sola arkaya bakip kontrol ettirecek derecede disaridan baktigimda cok komik gorunuyorum belki de koskoca yaz geldi gecti kira bayira gidemedim köpek var diye en son gittigim yerden de aglaya aglaya geri döndüm her yer köpek dolu diye.Herkes keyifle otururken ben anin tadini bile cikaramazdim zaten surekli arkama bakmaktan saga sola bakmaktan stresten ter icinde kalmis sekilde eve dönerdim kim sorarsa kira bayira serinlemeye gittim.Son 2 yildir kendi basima disari sadece köpek olmadigina emin oldugum yerlerde ciktim.Ya da ise gittim geldim o da servisle.Simdi 2 kizim var büyük olan kreşe basladi ufak olan 1 aylik simdiye kadar arabayla ben getirip götürdüm ama araba esime lazim daha uzak mesafeye tasindi is yeri ve yürüme gitme sansi yok servis ters guzergahta kaliyor diye girmiyor.Kizimin kresi ise 5 dk mesafede 4 gündür annemle götürdük aldik kizimi p.tesi o da eve dönmüs olacak benim getirip götürmem lazim ama nasil olacak bilmiyorum.Elimde degil köpek görünce sadece yanindan gececegim göz temasi kurmayacagim diyorum arkaya bakmayacagim geliyor mu diye diyorum ama yok yapamiyorum.
Bunun icin psikolojik destek de aldim ama yenemedim evladim icin yenmek zorundayim ufak 2 cocukla yola cikacagim yollarda izlerde rezil olmamam onlar icin güclü olmam lazim nasil olacak bana bir taktik söyler misiniz nasil gececek bu korku komik görünmekten eve kapanmaktan biktim gittigim tek yer mahalle parki oraya da cevresi çitle kapali diye gidiyorum geri kalan her yere ya esimle ya arkadasimla biriyle gidiyorum cok sıkıldım bu durumdan.Hayvansever biriyim ama bu korku öyle bir hal aldi ki köpek görünce aman her yerde bunlardan var diye sacmalar hale geldim tabii ki olacaklar ben korkuyorum diye yok olamazlar benim alismam lazim ama nasil.Disarida aslan görsem bu kadar korkmam herhalde o an gözüme perde iniyor araba gelse farketmem belki de.Cok sıkıldım bu durumdan basina gelen cözen var mi ,?
Merhaba benimde böyle bir fobim var sebebi de 3 kez saldırıya uğramak veya köpek tarafından kovalanmak :) içinden biri de sahipliydi yani bildiğin evcil bir köpekti. Korkunu okadar iyi anlıyorum ki evcil bile olsa başkasına nasıl bir davranışta bulunacağını hiç insan kestiremiyor köpeklerin bi dönem aileden birinin vardı küçük süs köpeklerden ama alışmıştım aşırı akıllı birşeydi :) sonra verdiler tam da alışmıştım geçenlerde de ilk defa büyük köpeğin yanında durabildim mesela bende panik atak var ama denedim en azından. Ya okadar akıllıydı ki öylece duruyor ..

Mesela bazı sokak köpekleri var Allah var gerçekten yırtıcılar ama bazısı var sadece sevgi bekliyor 🥹 onların da travmaları var çok hassas çok üzücü bir konu korkanlardanım ama sevmeyenlerden asla değilimm.. okadar isterim ki bitane olsun benim onların merhameti kimse de yok aslında.

Çok uzun zaman önce çalıştığım bir yerde eski patronumun büyük köpeği vardı hergün getirirdi odaya koyardı ama o yüzden rahat çalışıyordum , bi gün patronumla tartıştım ve köpeğin bulunduğu odaya girdim aslında orası mutfak yani kendimize kahve felan yaptığımız yer.. aşırı ağlıyordum ve köpek o an umrumda olmadı oturdum sandalyede nasıl ağlıyorum ama yavrum nasıl üzüldü üstüme bi atladı patileriyle nasıl sarıldı sana tarif edemem inanırmısın ozaman ilk defa dokundum sarıldım sevdim göz yaşlarımı nasıl yalamıştı asla unutmuyorum :) ama insanız yani fobidir bazen üstüne gitmek gerekiyor korkuların.. psikolojik destek alarak atlatılır bence.

Bu arada ben yarın birgün çocuk sahibi olursam çocuğumu benim gibi korkak yetiştirmek hiç istemiyorum her hayvanı sevsin isterim cesur olsun korkusuz olsun isterim. Sende bunu düşünerekten gerçekten korkunun üzerine gitmelisin 🙏🏼

Ben de sizin gibiyimdim. Şu an sokak köpeği olmayan bir yerde yaşıyoruz ama sahibiyle birlikte olsa dahi pitbull, terrier veya buldog cinsi yasaklı ırklardan köpekleri görünce yanlarında bulunmuyorum. Kızım köpekleri çok seviyor yanımda olunca korktuğumu belli etmemeye çalışıyorum ama vu tarz köpeklere kesinlikle yaklaşmasına izin vermiyorum.

Turkiye de yaşadığımız muhitte sürü halinde köpekler oluyordu. İnsanlara saldırıyorlardı. Gideceğimiz yere eşim bırakıp aldı veya taksiyle gidip geldim
Malteser Terrier neden yasaklı olsun ki küçücük köpek süs gibiler ?

Yine sen ve yine hayvan düşmanlığı. En son paramızı nereye harcadığımıza karışıyordum ben de hayvanseverim ama paralarını mamalara yatırıyorlar bana garip geliyor diye 🥺🥺. Ben o laflarınız altındaki iki yüzlülüğü direkt anlarım o zaman da söylemiştim.

Hay ağzınız bal yesin.. bizim ülkemiz Hindistan olma yolunda hızla ilerlediği için 🤬 her an köpek saldırısına uğrayabiliriz sağlık bakanlığı verilerine göre geçen yıl milyonun üstünde kuduz aşısı uygulanmış. Sokakta başıboş köpek olmaz denince hayvan düşmanı olarak algılanıyoruz. Aslında tam tersi kendileri 3-5 mama verip vicdan masturbasyonu yapacaklar diye köpekler karda kışta yazın sıcağında sokaklarda perişan oluyorlar
Çünkü insanlar bilinçlendi ve artık kedi ısırığına bile kuduz aşısı oluyor ? İyi hatırlattın bugün beslemeye etiniyordum gidip birkaç mama bırakayım

Mune Mune yalan yanlış bilgilerle milleti sokak köpeklerine düşman edeceklere gün doğmuş başlamışlar yavaştan

Al bakalım günün şenlensin insan marifeti seviyorsun sen böyle şeyleri. Çok da açtı bu arada belki bir nebze daha keyiflenirsin
Ama biz hep olacağız ve bu hayvanları asla ölüme ve açlığa terketmeyeceğiz.
Bu arada konuyu okuyan hayvanseverler için hayvan beslemenize engel olan birisi olursa derhal polisi arayın sokak hayvanlarını herhangi bir yerde beslemeye engel olmak suçtur. Ve ilgili şahısla sonuna kadar uğraşın. Bu aralar şeytanların sesi çok çıkmaya başladı halk güvenliği kisvesi altında. En ufak fırsat vermeyin

Eklentiler

• IMG_1663.jpeg
    IMG_1663.jpeg
    101,8 KB · Görüntüleme: 21
Al bakalım günün şenlensin insan marifeti seviyorsun sen böyle şeyleri. Çok da açtı bu arada belki bir nebze daha keyiflenirsin
Bu arada konuyu okuyan hayvanseverler için hayvan beslemenize engel olan birisi olursa derhal polisi arayın sokak hayvanlarını herhangi bir yerde beslemeye engel olmak suçtur. Ve ilgili şahısla sonuna kadar uğraşın. Bu aralar şeytanların sesi çok çıkmaya başladı halk güvenliği kisvesi altında. En ufak fırsat vermeyin
Ne yaptılar bu cana böyle, o kadar üzgünüm ki. Maalesef söz konusu yasa, zâlimlere güç verdi.

EFT diye bir teknik var , kedi korkusundan kurtulan birini duymuştum, arkadaşım anlatmıştı, kendi yakiniymis..Bu tekniği bir araştırın derim..

Yine sen ve yine hayvan düşmanlığı. En son paramızı nereye harcadığımıza karışıyordum ben de hayvanseverim ama paralarını mamalara yatırıyorlar bana garip geliyor diye 🥺🥺. Ben o laflarınız altındaki iki yüzlülüğü direkt anlarım o zaman da söylemiştim.
Söylediğinizi hiç hatırlamadım ancak sokaklarda hayvan istememe fikrim konusunda herhangi bir ikiyüzlülüğüm yok. İstemiyorum, çünkü güvenli değil.

Beni biriyle karıştırıyor olabilir misiniz? "Böyle şeyleri" sevdiğimi nereden çıkardınız mesela? Ben kimsenin ne yaptığına karışan biri falan değilim, bana ne. Sadece sokaklarda saldırgan köpeklerin varlığından rahatsızım. İsteyen beslesin isteyen beslemesin. Kimseye müdahale etmişliğim de yok. Şeytan falan, siz hayırdır?

Bu veriyi gerçekten incelemeyi çok isterdim çünkü ufak tefek ısırık ya da tırmalama sonrası önlem olarak aşı yaptırmak isteyen birkaç yakınım aşı bulmakta zorlandı. Bunlardan birisi de annemdi. Fabrikanın bahçesinde bekçi olarak beslediği köpeği, besleme esnasında birazcık parmağını yaraladığı için aşı olmak istedi ve büyükşehirde sadece bir hastanede aşı mevcuttu.

Evet hayal mayal hatirliyorum 2 bucuk yaslarindayken falan balkondaki köpegimize parmagini uzatmistim sanirim canini yaktim farkinda olmadan o da bana havlamisti o sesten korktugumu hatirliyorum onun disinda ilk cocuguma hamileyken motora binme gibi bir hata yapmistim köpek motoru kosturmustu o günden sonra daha da artti
Çevremde çoğu insanda köpek fobisi vardı.
Ben küçük ve yavru olanlarla etap etap alıştırmaya çalıştım.
Eskiden yolunu değiştirenler artık görmezden geliyor, gidip kucaklamıyor ama korkudan da ölmüyorlar bu yeterli.
Ayrıca size tavsiyem yanınızda kuru köpek maması taşımanız, olası bir yakınlaşma durumunda fırlatırsınız, o da sizi dost beller.

Eskiden sürülerin arasına girip günlük besleyen insandım, bir olay yaşadım barınakta, saldırgan 2 köpek tarafından düşmanca tavırla metrelerce kovalandım, o gün bugündür ne sürü kaldı ne de bilmediğim köpeğe yaklaşma durumu😂

X