Başıma büyük bir dert fırtınası geliyor yorumunuza ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet arkadaşlar. Bismillah ile başlayın okumaya ki yanlışlıkla kınamayın beni.

22 yaşındayım. Kendi ailemi çok seviyorum fakat ben çok başına buyruk, asi birisiydim. Bu durum sonucu ailem başka şehirde yaşamama ses edemiyordu. Çünkü kafama koyduğumu inatla yapıyordum. Onların suçu yok burada benim başıma buyrukluk tamamen. Neyse asıl konuya gelelim. (Bu arada hepten başı boş da bırakmadılar annemle günde 3 kez konuşuruz en az ilişkimiz iyidir yani beni çok seviyorlar ve büyük umutları var benden)

Neyse ailem böyle minnoş böyle tatlıyken ben bir halt yedim. Erkek arkadaşımla birliktelik yaşıyordum zaten ama korunmuyorduk çünkü 4 ayrı doktor bana tüp bebek tedavisi dışında hamile kalmamın mümkün olmadığını söyledi 🤦🏻‍♀️ ben tak hamile kaldım tabii. Neyse ilk öğrendiğim zaman büyük bir şok yaşadım çünkü ailemi hayal kırıklığına uğratacak zaten asi evlatken bir de üstüne yüz karası olacaktım. Bir de bana karşı olan umutlarını ayaklarımla ezmiş olacaktım. Aldırmayı düşündüm. Ki para olsa o gün direkt aldırırdım. Allah işte. Erkek arkadaşım aldırmamak gerektiğini, bi halt yediysek arkasında durmamız gerektiğini söyledi. İkna oldum doğru dedi çünkü. Bebişin ne günahı var. Neyse ben aileme evlenmek istediğimi söyledim 2 kere kesinlikle istemediler evlenmemi çünkü devam eden bir eğitim hayatım var lisansüstü :') bunu bitirdikten sonra evlenirsin dediler.

Ben aileme hamile olduğumu söyleyemem. Şuan 4.5 aylık oldu bebeğimiz. Evlenmek için seçimleri bekliyorum seçmen kağıdımda soyisim değişik görmesinler diye. Olabildiği kadar gizlemekten başka çarem yok. Çünkü öğrenirlerse yıkılacaklar ve bende onlarla yıkılacağım. Çok şükür (artık eşim diyeceğim erkek arkadaşım yakışı kalmıyor çünkü) eşim arkamda duruyor. Destek oluyor. Çok heyecanlı baba olacağı için ve aile olduğumuz için. (eşimin ailesi yok)

Konuyu özet geçtiğime göre soruya geleyim. Ailem illa öğrenecek bunu biliyorum. Öğrendikleri zaman bana küsecekler. Ya bu durumu yaşayan insan sayısı ne kadardır bilmiyorum belki bir elin parmağını geçmez. Şimdi ben kaçmadan kaçmış ve üstüne çocuğum da olmuş oluyor. Ailem küstükten sonra nasıl barışırız geri? Beni nasıl affederler? Onları çok seviyorum yaptığım bireysel hata yüzünden çok üzmüş olacağım onları bu durum çok üzüyor beni. Hamilelikten gram isyan etmiyorum. Kaçıp evlenen vardır illa aranızda. Sizce barışırlar mı? Affederler mi? Empati kurun lütfen kendi çocuğunuz yerine koyun yada kardeşiniz bilmiyorum. Affeder miydiniz veya ne kadar süre sonra affederdiniz?
Aileler çocuklarına kiyamazlar ilk zamanlar ofkeleri hayal kırıklıkları fazla olacagi icin tepki de buyuk olacaktır ama sizinde barışmaya ve kalplerini kazanmakta kararli ve inatci olmaniz lazim zaten bebek dogunca biraz daha yumusarlar kiyamazlar ama ailenizden vazgecmeyin sadece biraz sabr

Diyanet görevlisiyim çok iyi tanıyorum anlayacağınız
O zaman orada size sorulursa cevaplayın engin bilginizle.
Burada size zina mı bilmem ne mi diye soran yok. Konuyu dine taşımayın. Biz ilgilenmiyoruz.
Bu kadının sizin kadar dini hassasiyeti yok. Bizim de yok.
Merak eden sorana verin bilginizi. İstenmeden zorla verilen bilgide tacizdir. Salın insanları

O zaman orada size sorulursa cevaplayın engin bilginizle.
Burada size zina mı bilmem ne mi diye soran yok. Konuyu dine taşımayın. Biz ilgilenmiyoruz.
Bu kadının sizin kadar dini hassasiyeti yok. Bizim de yok.
Merak eden sorana verin bilginizi. İstenmeden zorla verilen bilgide tacizdir. Salın insanları
Sizi ilgilendirmeyeceğini önce siz kendi adınıza davranarak gösterin. Dini hassasiyetiniz yoksa son nefeste imansız ahirete gitme ihtimaliniz yüksek. Zaman hızla akıyor ölüm yaklaşıyor hamfendi

Ek olarak ben 8 senedir evliyim dini nikahım yok. Size göre benim oğlum da mı gayrimeşru😂😂
Üzgünüm ama geçerli olan resmi nikahtır. Dini nikah değildir. Dini nikah tercih etmeyen insanlar da var, önemli olan geçerli olan resmi nikahtır.
Yoksa dini nikahı olan metresler de var. Sizce o metresler mi nikahlı resmi nikahı olan kadınlar mı? Saçmalamayın lütfen
Kardeşimin dini nikahı yok. Deist falan da değil, dün cumaya gitmişti ajskksk.

Sizi ilgilendirmeyeceğini önce siz kendi adınıza davranarak gösterin. Dini hassasiyetiniz yoksa son nefeste imansız ahirete gitme ihtimaliniz yüksek. Zaman hızla akıyor ölüm yaklaşıyor hamfendi
Ayh içim şişti. Size ne. Bakın tekrar söylüyorum. Size ne?
herkesi zorla cennetinize sokamazsınız.
Size ne insanların ölümünden, cehenneminden, size ne insanların günahından.
Herkes kendinden mesul. Burada böyle tebliğcilil yapıp insanı germeyin

Kardeşimin dini nikahı yok. Deist falan da değil, dün cumaya gitmişti ajskksk.
Yemin ederim saplantı.
Başka bir konuda da kabir azabında kulağından burnundan solucan çıkacak demiş.
Yani seni solucan yemeyecek beni yiyecek diye korkutuyor.
Böyle anca 5 yaş çocuğunu korkutur yanına çekersin.
İnsanı dinden iyice soğutur böyle mıymıy
Ben zorunda mıyım ya senle aynı cennete gitmeye.
Sana ne yani ben cennete gitmek istemiyorum demek ki. Zorla mı?
İnsanı çileden çıkarıyorlar.

Ayh içim şişti. Size ne. Bakın tekrar söylüyorum. Size ne?
herkesi zorla cennetinize sokamazsınız.
Size ne insanların ölümünden, cehenneminden, size ne insanların günahından.
Herkes kendinden mesul. Burada böyle tebliğcilil yapıp insanı germeyin
Şimdi sen, emrolunduğun şeyi, çatlatırcasına bildir ve müşriklerden yüz çevir (sözlerine aldırış etme).Hicr suresi 94. Bilmem anlatabildim mi.
İçiniz şiştiyse benim yorumlarımı muhatap almayınız konu sahibi rahatsızsa tepki verir.

Hani size nee..

Şimdi sen, emrolunduğun şeyi, çatlatırcasına bildir ve müşriklerden yüz çevir (sözlerine aldırış etme).Hicr suresi 94. Bilmem anlatabildim mi.
İçiniz şiştiyse benim yorumlarımı muhatap almayınız konu sahibi rahatsızsa tepki verir.

Hani size nee..
Mune Mune abla, dini yorum yasak. Arkada tebliğci gibi dini yorumdan başka şey yapmıyor.

Hani size nee..
Verdi zaten.
Siz gayrimeşru dediğinizde verdi.
Algılamanız cidden zayıf

Yolunuz doğru değil ama siz kınanmak için degil,derdinizi paylaşmak için konu açmışsınız.. Bi tanıdığım vardı, ama o sizin kadar genç değildi 30lu yaşlardaydı..işi gücü olan bir bayan..sevgilisinden hamile kaldi, adam çok kararsizdi aldıralım demiş, kürtajın süresinin dolmasına evlenme kararı almışlardı..ailesi gelmiş istemiş, sonra hemen nikah düğün v.s...evlendikten sonra ailesine hamile olduğunu söyledi, ailesi kırıldı üzüldü ama çocuk doğunca zaman geçince hepsi unutuldu..10yıllik da evliler ..sonra başka çocukları da oldu...kocası kızın ailesine de çok saygılıymış..iyi yönler eskiyi unutturuyor galiba..insallah sevgiliniz de sizi sahiplenecek, olanları unutturacak mert biridir..siz de inşallah bundan sonra ayaklarınız yere daha sağlam basar..ne olursa olsun okulunuz, hedefleriniz bunları unutmayın.. güzel bir işiniz olmasa asla bir B plânınız olamaz..

Bir elimizde şarap bir elimizde Kur'an, Bir helaldir işimiz bir haram, Şu yarım yamalak dünyada Ne tam kafiriz ne tam müslüman.."
ömer hayyam
Var mı dünyada günah işlemeyen söyle:

Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle;

Bana kötü deyip kötülük edeceksen,

Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.'

Ömer Hayyam. Kültür birikiminde çok kötü belli, ne yapmaya çalıştığın belli değil ama.
İslam felsefesini biraz araştır sonra kopyala yapıştır yaparsın. Rezil olmazsın böyle

Ömer Hayyam. Kültür birikiminde çok kötü belli, ne yapmaya çalıştığın belli değil ama.
İslam felsefesini biraz araştır sonra kopyala yapıştır yaparsın. Rezil olmazsın böyle
Aşık atışması gibi, bir sazınız eksik. 😁

Günahsız insan elbette yok ama günahı marifetmiş gibi anlatmakda ayrı bir günah. Cevap verecekseniz ne demek istediğimi önce araştırınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X