Bana lütfen bir akıl verin çok çaresizim

Bunların bir çoğunu bende oğlum ilk doğduğunda yaşadım eşimle.Bebekle bir yere çıkmak istemezdi,evde durmak istemezdi ağladığı zaman.Bebek ağladığında aşırı panik olurdu.Kucagina alamazdı bile.Alsa da sakinlestiremezdi.Eli ayağına dolanırdı.Resmen mutsuzluk çökmüştü ikimizinde üstüne.Tabi bebek büyüdükce iletişim kurmaya başlayınca sorunlar çözüldü.Fakat sizin eşinizin tepkileri çok sert.Neden bu kadar bocaladi ve saçmaladı,ruh hali nasıl biz bilemeyiz.Keske kabul etse bir profesyonel destek alsa...En azından şuan tüm çıkış yollarınız tikaliyken denemeye değer.Sicak bakar mı bir uzmandan yardım almaya?

Bir meslek var mı acaba yada yapabileceginiz iş bakiniz. Bebek biraz buyumeli.bu durumda aileniz mecbur destek çıkmalı.enazindan çocuğa anneniz bakabilir

Merhaba öncelikle Allah yardımcınız olsun, okuyunca gerçekten içim sızladı, eşiniz sorumluluk almaktan korkuyor, çocuğu ayak bağı olarak görüyor ve alışamıyor kaçmak istiyor. Size tavsiyem ailenize falan gitmeyin , evde tek derdiniz çocuğunuz olsun o adamı görmeyin kendi haline bırakın alın çocuğunuzu ayrı bir odada durun hiç ilgilenmeyin bebeğin ihtiyaçları dışında muhatap olmayın , sabredin , eğer buna rağmen sizi döverse direk polis çağırıp darp raporu alın, sakın evinizden çıkmayın gidecekse o gitsin , bu sürede kendinize bakin kiloları verin eski güzel halinize dönün sağlıklı bir anne olun, biraz bebiş büyüsün kreşe verip ise başlarsınız Allahın izniyle fevri davranmayın sakın, sakinliğinizi koruyun ve size destek olmayan ailenizle mesafe koyun anlasınlar yanlışlarını ararlarsa anlatın olanı biteni yüzlerine vurun birer birer onların destek olmayisini , valla ailem bile olsa bana böyle yapsalar güle güle derim öyle ailem olmasın bir zahmet , ayrıca gün içinde evliliğiniz için 21 veya 41 defa ya vedud çekin bolca dua edin inşallah düzelir, gücünüzü toplamadan harekete geçmeyin zararlı çıkan siz olursunuz

Manyak mi ne? Anne olunca tuvalete gidilmiyor muymus? Bosanmak icin neyi bekliyorsunuz? Bu adamin yola gelrcegini dusunmuyorum.

Artık kurtarılacak bir tarafı kalmadı inanın ailemin yaninda bile
Cahil bir insan degildir aslinda yani demek istedigim psikologa deli doktoru gozuyle bakmaz ama kendinde suç bulmadığı icin herseyde kendini haklı gordugu icin kabul edecegini sanmiyorum sen git der bana muhtemelen evet evliliklerde oluyor boyle seyler ama gercekten cok bunaldim ve icinden cikilamaz bir hale geldi artik düşünün vaziyet o ki ailemin yaninda bile mal gerizekalı falan diye hakaretler ediyor yapma ben senin ailenin yaninda seni bu sekilde rencide etsem hosuna gider mi sen yapamazsin zaten diyor bana iyice cığrından cıktı ilişki sizin anlayacağınız bebekle basladi duzeltme yoluna gidecegine battı balık yan gider misali daha da beter ediyor herseyi karsima alip konusmayi deniyorum olmuyor

Dogru söyluyorsunuz bir anda fevri bebegim bu durumdan zarar gorebilir. bu arada doğum kilolarım 40im ciktiginda gitmisti zaten 48 kilo ile hamile kaldim suan 47 kiloyum uzuntuden yemek falan gormedi gozum

Manyak mi ne? Anne olunca tuvalete gidilmiyor muymus? Bosanmak icin neyi bekliyorsunuz? Bu adamin yola gelrcegini dusunmuyorum.
Bende saskinim ve bunu hep yapiyor duş almak istiyorum sonra yaparsin cocuga bak tuvalete gidiyorum elli kere sesleniyor annesin sen diye yemek koyuyorum cocuk agliyor yemegi bitmis oldugu halde sen bak yemek yeme annesin diyor kafayi yersin

Şuan size verebileceğim tek tavsiye ondan elinizi ayağınızı tamamen çekin o halde.Kirasını ödesin masraflarınızı karşılasın yeter gözüyle bakın.Diyaloğa girmeyin gerekmedikçe.Küsün demiyorum o da bir iletişim şeklidir,mesafeli ve beklentisiz olun.Sadece bebeğinize odaklanın.Kavga çıkmasın.Evden çıkmak mı istiyor bırakın gitsin.Onu zerre umursamadığınızı anlasın.Sizde evinizde bebeğinizi büyütün.Kavgayla yapacağı babalıktan bir hayır gelmez zaten.Siz şuan kavga tartışma yollarını kapatın, kendiniz ve bebeğiniz için.Bebek biraz büyüyünce yol haritanızı cizersiniz..

Çok üzüldüm.

Sakın intiharı falan aklınıza getirmeyin. Ailenizin hatasınız kendi gözünüzle görmüşsünüz. Çocuk yetiştirmek evlenene kadar değil, ölene kadar gider. Oğlunuz zor durumlar yaşadığında arkasında kapı gibi annesi olduğunu bileceği şekilde yetiştirin.

Bu adamdan koca da baba da olmaz. Darp raporu alın, uzaklaştırma çıkartın ve hemen boşanma davası açın. Boşanma davası kendisi kabul etmezse uzar ama önemli değil, geçici (boşanma tamamlanana kadar) size ve oğlunuza nafaka çıkar. Evden de çıkması gereken o olur. Avukatla konuşursanız size yapılabilecekleri tek tek açıklar. 3-4 yaşında olunca zaten kreşe verirsiniz çalışırken de bebekle de yaşlı bakımı gibi yatılı işlere de başvurabilirsiniz isterseniz? Ya da biraz büyüyünce bebek bakıcılığı yapabilirsiniz kendi bebeğinizle.

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah çok mutlu olun evladınızla.

Dogru söyluyorsunuz bir anda fevri bebegim bu durumdan zarar gorebilir. bu arada doğum kilolarım 40im ciktiginda gitmisti zaten 48 kilo ile hamile kaldim suan 47 kiloyum uzuntuden yemek falan gormedi gozum
Sakin olun dua edin , fevri davranmayın erkekler çocuktan beterler zaten , biraz kendinize bakın arada kısa yürüyüşler yapın sakinleştirici çaylar için, eşinizden biraz uzaklaşın, kavga etmesine mahal vermeyin bakalım nolacak , sakın evi terketmeyin gitmek isteyene güle güle dersiniz , sabredin geçer inşallah bol kuran ve tesbihat yapın

Bir de evinizde sürekli bakara suresini açıp dinleyin, iş yaparken bile açıp dinleyebilirsiniz, eşler arası geçimsizliğe iyi geldiğini okumuştum.

Bir gün burada bir konu açılmıştı.
Yurtdışında yaşayan biri annesine bakması, ilaçlarını vs vermesi için çalışacak birini arıyor ama bulamadığı için yakınıyordu.

Ben de sizin durumunuzdaki kadınlar için ne iyi bir imkan demiştim de bir grup böyle bir şeyi kimse istemez yaşlısı da istemez demişlerdi.

Ben sizin durumunuzda olsam, ölmeyi bile düşünecek çaresizlikte, aile desteği olmadan böyle bir iş düşünürdüm elbette.

Üzgünüm ama bazen yaşlı bakamam, ay o ücrete istemem lüksümüz olmaz.

Umarım içinde bulunduğunuz zor durumdan kolaylıkla hayırla tez zamanda çıkarsınız.
Üzüldüm.

İş beğenmemek ne demek öyle bir durum olamaz yeter ki ayakta durayım tuvalet bile temizlerim yüksünmem asla alın teri olduktan sonra

Onu da dedim sen git o zaman madem evde mutlu değilsin diye sen gidersin çocugunla birlikte ben düzenimi bozamam diyor
Karaktersiz kaburgasız adi adam... Çocuğu kapıya at karını kapıya at sonra da ben adamım diye dolaş ortalarda . Ses yapıyor diye eve gelmek istememek nedir ya hu ? Ne hakla böyle bir tavır alabilir aklım almıyor . Yani inan bana hangi şehirdesin bilmiyorum ama bunları okuyunca sana kucak açmak istedim , o erkek müsvettesini dayak manyağı yapmak istedim . Allah onu layığına kavuştursun , seni de çeksin çıkarsın o cehennemden inşallah çaresiz bırakmasın . Ailenin de alacağı olsun , ne kadar aile denilebilirse tabi . Vallahi benim de şu an elim ayağım titredi , daha neler neler söylemek isterdim ama malesef ...

O gitsin evden. Boşanırken de ne varsa alın. Çocuğuna da nafaka isteyin. Ezdirmeyin kendinizi ya kadınlar bu dünyaya çile çekmeye mi geldi? Gerekirse gurursuz davranın, gerekirse çirkef davranın. Ama nolur Ezdirmeyin kendinizi. Niye giden siz olasınız ki. O da boşanmak istiyor belli ki. Siz çocuğunuzla Bi başınıza Napıcam diye düşünürken baba müsveddesi gününü gün etmesin. Çok sinirlendim ya

Allah eşinin bin belasini versin. Ilk defa tanimadiğim adama beddua ediyorum. Nasil bir zihniyet ya. Bu çocuk yalnizca annenin mi? Durum zor aklina ama kotu şeyler getirme. Kadin siğinma evleri ola bilir. Ama bu şerefsize daha fazla hizmet etme. Sonra da çalisirsin kirada kalirsim çocuğu kreşe goturursun. Allah büyük yol açicakdir muhakkak

Çok teşekkür ederim şu mesajiniz bile o kadar anlamlı ki bu kimsesiz donemimde bir arkadas yaşlı bakımı dedi ama aradım bi kaç firmayi daha cocuga gelmeden tecrube yoksa olmaz deyip kapatiyorlar hic bilmeyen sans verilmezse nasil tecrube kazanabilir ki bu yaşlıbakanlar anasinin karninda mi ogrendi bi yerden baslamak gerek illa ki o islerde de tanidik lazim demekki hersey torpil olmus memlekette

Sadece çaresiz gördüğüm için bu aklı veriyorum normalde asla deymeyecek biri olduğunun gayet farkındayım. İlkönceliğin boşanmak olsun ama bir süre bu adama muhtaçsan, oğluyla arasında bağ kurmaya çalış. Ufak ufak işle. Sana çok benziyor, seni görünce gülüyor, sen kucağına alınca sakinleşiyor, baban geldi oğlum vs gibi. Bi süre zıt gitme sakin ve planlı davran. Başbaşa tatile gitmek istemiş belli ki çocuk zor gelmiş zor da olsa uyuyunca falan film açıp izleyin vakit geçirin bunun geçici bi dönem olduğunu, sizin daha zorda olduğunuzu ama bu bebeğin ikinizin evladı olduğunu milletin isteyip de bulamadığını, şanslı olduğunuzu vs anlatın. Ama ilk fırsatta da tekmeyi atın. Dediğim gibi bunlar evliliğiniz kurtulsun o gerizekalı bu ılımlı yaklaşımı hakettiği için siz bi çıkar yol bulana kadar çaresiz kalmayın diye.

Sakın gurur yapmayın. Annesiniz siz gurur yapma lüksünüz yok. Evinizden çıkmayın. Eşşekler gibi çocuguna bakmak kiranızı ödemek zorunda. Elinizde darp raporunuz olsun mutlaka boşanacağınız zaman nafaka alırsınız. Aileleri durumdan haberdar edin. Anneniz sizi dinlemese bile anlatın. Kucağınızda küçücük çocukla sizi sokağa atmaya çalışıyor vicdansız herif. Ortalığı ayağa kaldırın. Sizi yalnız bırakmaya hakları yok. Babanız hayattaysa gidin yüz yüze anlatın yaşadığınız zulmü. Ne demek boşanıp gelme? Kötü yola mı düşelim canımıza mı kıyalım bu mudur ? Sahip çıkacaklar hiç kusura bakmasınlar. İçinize atmayın. Anlatın herkes bilsin.

E tabi ki aynen de öyle , boşuna demezler “Ankara’da dayın varsa bütün işler senin “ diye . Evinden sakın ayrılma , o düzeni sen kurdun birilerinin düzeni bozulacaksa o adi adamın ki bozulacak . Hem karnım doysun hem pastam dursun yok öyle . Madem sizi istemiyor , o zaman o defolup gidecek . Çocuğunun masraflarını da mecbur karşılayacak . Sakın o evden çıkıp kendini çocuğunu rezil edip , o pisliğin ekmeğine yağ sürme . Kaymakamlığa , valiliğe bütün yardım kuruluşlarına başvur . Ne çıkarsa senin için iyidir . Bu arada maddi durumunuz nasıl ? Merak ettim doğrusu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…