Bana da yardım edin lütfen

bak kızım benim evliliğimin başında da buna benzer saçmalıklar oldu eşimin çok sevdiği bir dayısı var ben onunla dertleştim o da eşimi bir gün içmeye götürdü ve eşim 160 derece değişmiş olarak geldi yokmu böyle saydığı sevdiği bir kişi

ayrıca da kendine güven, ayaklarının üstüne sağlam bas. oje sürebilir miyim deme sür. bir şey derse de sor: bunun ne kötülüğü var? diye.

varsada ben bilmiyorum..zaten akrabalık bağları yoktur..öyle bi dediğin iki etmeyeceği sözünü dinleyeceği bir büyüğü yok..varsada ben bilmiyorum

İk başta sakin ol. Onu sevdiğini, evliliğini yürütmek istediğini ama probleriniz olduğunu ve bunların seni huzursuz ettiğini söyle. Evlilik terapistinden bahsedebilirsin bu arada.

evlilik terapisti olur çok iyi olur hatta..ama kabul edermi bilmiyorum konusunu açıcam

Bırakın çocuğu oturup düşünün acaba bu adamla bir ömür geçermi die
çocuk sallanan bir yuvada ne kadar mutlu olabilirki
aklınız varsa çocuk meselesini erteler
bu adamdan kurtulmaya bakarsınız

sen bu insanla hayatına devam etmek istiyorsan eskiyi unut sürekli hatırlama içini acıtma yok ben eskiyi unutamıyorum diyorsanda kendine yazık etme birde bebek yapıp daha fazla işini zorlaştırma kendi yolunu çiz
biliyorum kötü anılar kolay unutulmuyor ama eşinle eğer şimdi iyiysen hatalarından ders çıkarabiliyorsa eşin içinde azda sevgi varsa ona karşı evliliğine şans ver bence
olmuyor diyorsanda daha fazla kendi psikolojini bozma canım:1no2:

peki arkadaşlar bişey sorucam size..bana masum yaklaş..ozaman seni çok seviyorum böyle kedi gibi sokul yanıma bana muhtaç gibi......diyor..aynen böle söüyoo bana ..hemde kaç kez..gerçekten iyi davrandığım zamanlarda olmuştur...acaba böle öfkeli duruşum afram tafram surat asmam onu azarlamam tetikliyormu bazı şeyleri....ama evlendiğimizden beri hep sessizdim..hep iyiydim son zamanlarda böle oldum ben..ben böle davrandıkça dahamı zorlaştırıyorum...
ama iyi davrandığım günler aklıma geliyo mesela ozamanda çok havalanıyodu

Cigdem bu siraladiklarin sorunlari burda veya disarda buraya yazamayan bircok kadin yasiyor
evlilikte saygi bitmisse yürümüyor onun icin bunun icin
evlilik yürümüyor kimse ayrilmak
istemez sonucta bosanmak icin evlenmiyoruz...

sen evliligini yürütmek istiyorsun bu en dogal hakkin
bunu yaparken kendini unutma sende bir insansin
evlilik demek saygiyla sevgiyle anlayisla töleransla
yürütebilecegimiz bir kurum ...

Benim sana yazmaktaki amacim kendini unutmaman
esine bunu anlatman lazimki bir ortak yol bulup bu cok zor bir olay olan
evlilik isini yürütebilesin...

evlilik terapisti olur çok iyi olur hatta..ama kabul edermi bilmiyorum konusunu açıcam

İlk tepkisi ne gerek var, bizi bizden iyi mi tanıyor, bildiğimiz şeyleri bize söylemesi için bir de bir sürü para vereceğiz gibi şeyler olacak. Eşini problemleriniz olduğuna, aklının çok karışık olduğuna, çok çabuk sinirlendiğine, bu sinirin sebebinin ilişkinizden kaynaklandığına, kendi başına çözemeyeceğnizden filan bahsedip ikna edebilirsin...

teşekkürederim...bu sefer kendimi unutmucama.s

Erkek oldugunu hatirlatmak istiyor olabilir
bunu evlilikte bircok erkek istiyor
kedi gibi kadin Allahim ya bunu yazarken bile zorlaniyorum...

Tamam kedi gibi bir kadin istiyorsa oda karisina saygili sevgili olmasini ögrenecek
sen uysal olucaksan o bunu firsat bilmiyecek seni ezmeyecek...

Arkadaşım öncelikle pek şık olmayan tavrını belirteyim ki sadece sana göre olumlu gelen yorumlara cevap yazıyorsun.Bu da seni pek öteye götürmez.

Herneyse öyle şeyler yaşamışsız ki siz tkaılıp buna kalmışsınız.
Bu adamın geçinmeye gönlü yok ki..
Yakın davrnaırsın uzak davran der uzak davranısın yakın davran der..
ıkinizinde psikolojisi normal değil,nasıl bunları görmezden gelerek yaşıyorsunuz.
Koca bir dağı görmezden gelip minicik sorunları düzelterek evlilik nasıl kurtulacak..?

Derinss zaten sorunu oldugu icin buraya yazmis
bu durumda olan bir kisi olumsuz birsey duymak istemez
kendisini toparlamak istiyor ...

Esinden ayrilmayi kurtulus olarak görmüyor ki
yoksa bosanmak istiyorum diye konu acabilirdi...

Derinss zaten sorunu oldugu icin buraya yazmis
bu durumda olan bir kisi olumsuz birsey duymak istemez
kendisini toparlamak istiyor ...

Esinden ayrilmayi kurtulus olarak görmüyor ki
yoksa bosanmak istiyorum diye konu acabilirdi...

Şu mu o zaman durum..
ben bu hastalıklı ilişkiyi kabullendim bana yardımcı olun..
Bu mu konunun amacı..?
Eğer öyleyse susmak düşer bana..
Kadınların kendilerini zorla bu kadar sıkıntılı durumlara sokmalarını aklım almıyor.
Üzülüyorum,daralıyorum..
O zaman tavsiyem şu;

Sus,pus otur..!
adam oje sürmemi dedi oje lafı bile çıkmasın ağzından..
bir masum ol bir şeytan zaten adam da dengesiz ona bu uyar ancak..
çocuk yap hatta birkaç tane yap bu psikolojide onların da hayatı berbat başlasın..

benim tavsiyem bu..

ben yazılanların hepsini okuyorum.ayrıl boşan ondan baba olmaz diye yapılan yorumlara ne cevap yazayım söylermisin..evet haklılar kısmen..ben yuvamı hemen yıkmak istemediğim için ve içinde bulunduğum durumdan dolayı bana seçenek sunan yol gösteren arkadaşlara cevap yazıyorum...bunun neresi şık değil...
mesela sen şimdi ikinizinde psikolojisi normal değil koca bir dağı görmezden gelerek minicik sorunları çözmeye çalışıyorsun böyle mi kurtulacak evlilik diye yazmışsın..ben buna nasıl bir cevap yazabilirimki söylermisin ne yazayım...bunun cevapları bendemiii

yinede teşekkürederim..ama o dağ gibi sorunlar o minicik minicik problemlerin birikmesiyle oluştu işte.....
saygısızlık yaptısam affola...

Duzelir..oncelikle sunu iyi anla bir evde iki horoz olmaz..ayni kopruden iki keci gecemez..Bunlari niye soyluyorum sende zamaninda horoz'mussun..(kendimden biliyorum)Bizim toplumumuzda herseyi erkek bilir,yonetir,karar verir..Cunku yine biz anneler cocuklarimizi oyle yetistiririz..sen bir erkek icin cok ters'sin ..hic unutmam esim bana ben bu evin reisiyim dediginde ..biz kizilderilimiyiz,kabilede mi yasiyoruz demistim oyle kavga ettimiz olmustu..Ama zamana ihtiyaciniz var bizde ne kiyametler koptu ama sonra ben yaptim ne yapmam gerekirse..Sonrada o yapti ne yapmasi gerikiyorsa..Bibirinizi gercekten seviyorsaniz herseyi asabilirsiniz..Ama saygi cok onemli..arada ki o saygi kaybolunca toparlamak gercekten cok cok zor.eskiyi pisirip tekrar tekrar sofraya getirmenin bir alemi yok..Bundan sonra ileriye bakmaniz lazim.tamam zamaninda bir hata yapilmis artik bundan sonrasina bakacaksiniz.Umarim mutlu olursunuz.

seni uslubünden dolayı kınıyorum......
ikinizde normal değilsiniz ve hastalıklı bir ilişki..bu lafından dolayı özellikle kınıyorum...ben içinde bulunduğum zor durumu anlattım.....
sen hiç birşeyin mücadelesini vermemişsin hayatında belliki..ve hiç bir sorunun üzüntünde yok galiba...yada hiç kendini çaresiz ve yalnız hissettiğin olmadı....

dilerimde olmasın

yinede teşekkürederim..ama o dağ gibi sorunlar o minicik minicik problemlerin birikmesiyle oluştu işte.....
saygısızlık yaptısam affola...

Estağrullah..
Minicik problemlerin birikmesine müsaade etmişsiniz.
Benim anladığım şu ki başlarda kendine güvenen bir kadınken geldiğiniz noktada sindirilmiş bir kadın olmuşsunuz.
bu da eşinizin doğru adam olmadığını gösteriyor.

Amin,dilerim kimse böyle hissetmesin kendsini..
Bana gelirsek 26 yaşındayım evet zaman zaman çıkmazda olduğumu yalnız ve çaresiz olduğumu hissettim.Ağladım,sabahladım,tükendim,bittim artık dedim.. Aksine mücadelelerle dolu bir hayatım oldu,zorlandım,köşeye sıkıştırıldım,canım bilerek acıtıldı..

Ama hiçbir zaman durumu kabullenmedim..
Beni kınamadan senin durumunu değişterecese kına,ben senin yazdıklarından incinmiyorum.Çünkü sen çaresizlikle eğitmişsin kendini halbuki başlarda böyle bir kadın değilken..

Ben kıyamıyorum hemcinslerime.. Bence bitmiş bir evliliği destekleten anne de olsa dost da olsa kim olursa olsun düşmandır.
biz kafamıza göre yorumluyoruz..
Gittiniz mi terapiste yada psikoloğa..?
Sanıyorum ama o olayları değerlendirip daha objektif olabilir..
Boşanmak istemiyorum,tıbbi destek almak istemiyorum ama bu adamı adam etmek istiyorum diyorsan..Ömürünü yersin.. Bir de çocuk yapıp onunkini de yersin..
Hiçbir akademik derinliği olmayan kişisel kanaatim..

teşekürler işallah herkes mutlu olur...Allah kimseye aşamayacağı halledemeyeceği sorun vermesin...
.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…