Bana da yardım edin lütfen

hepsinde yerden göğe kadar haklısın

Seninde basindan gecmis anlaman lazim

her kadin bir degil birinin 10 sene cektigini digeri 1 sene cekmiyor

burada kimseyi sen 10 sene cekmissin diye yargilayamayiz

kendi imkanlariyla konumunu düzeltmeye calisiyor

tabiiki bu bir ic savas insani bunalima sokuyor denge kaybina neden oluyor

hele birde kocasina olan sevgiyi hala kaybetmemisse is zorlasiyorda

sonuc cigdem ve cigdem gibi düsünenler kararlarini kendi vericek

bize düsen azda olsa (belki)olaylara olumlu yaklasmak

ona göre yargilamak olsun...

Son düzenleme:

son üç satırına kadar....işte bu benim anlatmak istediğim...çok güzel ifade ettin.

evet psikologa gittim..iki üç ay....sizlere nasıl anlattıysam onada anlattım..
boşanmak ayrılmak elbette kurtuluş...ama buna yemin ederim hazır değilim..içimde ona karşı sevgi varken bide bunu kaldıramamki...nefretimde oluyo zaman zaman..neyse tekrar hepsini anlatmama gerek yok..doktor bana şunu söylemişti..parmağında yara olsa tedavisi belkide imkansız...keser atarmısın o parmağı yoksa önce tedavimi edersin demişti..bu lafını hiç unutmuyorum..nezamanki tedaVı SONUÇ VERMEDı VE O PARMAK KANGREN OLDU OZAMAN KESıP ATARSIN DEDı..bu kelime zaman zaman aklıma gelir güç alırım..BANA ilaçlar verdi haplar...başlarda iyiydi..sonra sonra sersem gibi oldum..hani karşımdaki sövse beni tepkisizim okadar yani..beton gibiydim..bıraktım..iyi gelmedi bana..emin olun şurda yazılanları okudukça kafamda daha çok netleşiyor bazı şeyler..farkında olamadığım şeylerin farkına varıyorum sayenizde..hepinize çok teşekkürederim

anlıyorum canım seni. erkeklerin çoğu Bunu istiyor Bizden. sessiz olalım kedi giBi olalım masum olalım. öfkesiz olalım sesimizi yükseltmeyelim. İyi de Bu ortamı Bize sunsunlar, Biz de o zaman kedi giBi oluruz ama Bize öyle Bir ortam yaratıyolar ki kaplana dönebiliyoruz. işe kendisinden Başlaması lazım Biraz da. keşke evlilik terapistine gitseniz..

Rica ediyorum sadece kendi yorumlarınıza ilgilenin.

Ben konu sahibine kendi düşüncelerimi samimiyetle ifade ettiğimi sanıyorum.

son üç satırına kadar....işte bu benim anlatmak istediğim...çok güzel ifade ettin.

Senin düsüncelerin yerinde doktorunun vermis
oldugu
tavsiyede uygun insaallah hersey yoluna girer
girmese bile denememistim
demezsin...
Allah c.c yardimcin olsun...

bence önce kendini değiştirmekle başla canım...
bırak geçmişi sorunları kötü anıları....kendini toparlamadan ne evliliğini nede hayatını toparlayabilirsin...
kendini değiştirmeden hiç birşeyi değiştiremezsin....

bağımlı yaşama eşine...kendine değer ver..bunun için ben güzelim ben önemliyim ben her işi başarabilirim şeklinde telkinlerde bulun...
bir kaç tane kitap al psikolojik açıdan seni rahatlatıcak...akşamları kitap oku..müzik dinle..yarım saat gez dışarıda.... havalarda geç kararıyor ve yaz da geldi zaten...
eşinle ayrılayı madem istemiyorsun yada buna hazır değilsin. ozaman beraber mutlu olmaya bak..buda nasıl olucak kötü anılatı silerek.aklına geldiğinde hemen başka bişey düşün..daha fazla yıpratma kendini.

eşine karşı surat asma huyundan vazgeç..belkide yaşadıklarınız onuda fazlasıyla yıprattı..belki senin içinde bulunduğun durumdan farkı yok onunda...senin hazmedemediğin şeyleri onun yüzüne vurman asabileşmen sinirli bir insan olup çıkman onda da travma yaptı belki...sen ona aitmiş gibi davranmadıkça oda oje gibi vs. vs basit konularda onu dinlediğinde seni kendisine ait hissetti..böyle şeylerden medet umdu..bilemiyorum canım bunlar benim tahminlerim...

ama söylediklerimi yapmayı dene...
hayat herşeye rağmen çok güzellllll...şahaneeeee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…