Babama yardım etmek İSTEMİYORUM

Kızlar lütfen yardım edin akıl verin. Bu yaşıma kadar aileme yardım ettim. Hiç savurgan bir insan olmadım. Lisede staj paramla bile yeri geldiğinde eve tüp aldım. Babam beni hep diğer çocuklarından ayırdı.öyle değilmiş gibi yaşadım. Şimdi evlendim benimde bir çocuğum var. Ev almak için para biriktiriyordum. Babam bir anda 3. Evini yaptırmaya başladı. Ben birikim yaptım ama vermek istemiyorum. Ben kötü bir çocuk oldum şimdi. Ben emek ettim fedakarlık ile biriktirdim. Benim de artık bir çocuğum var onun geleceğini düşünüyorum. Canım çok sıkkın istese vermesem olmayacak versem geri bana belkide ödemeyecek.sırf bu yüzden alalacele ev buldum almaya giriştim. Alırsamda ben çok sıkışacağım. Ama bu sefer kendim için sıkışacağım. Çok üzgünüm siz olsaydınız ne yapardınız.
Evlisiniz artık eşinizin de söz hakkı var vermek zorunda mısınız?

Neden vicdan azabı çekiyorsunuz? Yayla da ev , oturdugu evi varken çok elzem bir ihtiyaç mı hem de 3. Eviymiş . Birikimimiz ortak bizde ev almak üzereyiz deyin geçin. Ben böyle aileleri de anlamıyorum yaylada ev yapıcam para verin köyde ev yapıcam para verin bana mı sordun diyebilirsniz.

Kızlar lütfen yardım edin akıl verin. Bu yaşıma kadar aileme yardım ettim. Hiç savurgan bir insan olmadım. Lisede staj paramla bile yeri geldiğinde eve tüp aldım. Babam beni hep diğer çocuklarından ayırdı.öyle değilmiş gibi yaşadım. Şimdi evlendim benimde bir çocuğum var. Ev almak için para biriktiriyordum. Babam bir anda 3. Evini yaptırmaya başladı. Ben birikim yaptım ama vermek istemiyorum. Ben kötü bir çocuk oldum şimdi. Ben emek ettim fedakarlık ile biriktirdim. Benim de artık bir çocuğum var onun geleceğini düşünüyorum. Canım çok sıkkın istese vermesem olmayacak versem geri bana belkide ödemeyecek.sırf bu yüzden alalacele ev buldum almaya giriştim. Alırsamda ben çok sıkışacağım. Ama bu sefer kendim için sıkışacağım. Çok üzgünüm siz olsaydınız ne yapardınız.
Vermeeeeeeeeee . Bak 3. Evi yaptırıyormuş vardır onun parası

Birikiminiz olduğunu soylemeyin söyleyince kötü oluyorsunuz kendimden biliyorum hep gizli biriktirdim sorarsa borcum var falan derseniz

Aslaaaaa verme aslaaa.
Verip geri alamayacağını söylüyorsun.
Verip kötü olacağına vermeden kötü ol.
Ailen çok bencil merhametli olsaydı kendine 3. Evi yapacağına kirada olan kızına destek olurdu ev alması için.

Biz eşimle istemediğimiz bişey olursa birbirimize atıyoruz,ondan isterlerse karım kavga cikariyo huzurum kalmiyo der,benden isterlerse kocam asla vermez zaten isteyip onun çenesini çekmeyin burnunuzdan getirir sizinde benimde derim🥲

Evet öyle oldu. Buda beni ev almaya itti

eşime ben müdahale etme dedim. Çünkü babama benim dediğimi babam evladım der unutur. Ama eşim derse hep akılına gelir diye düşünüyorum. O yüzden ben iletişim kuruyorum. Aslında sorun söyleyememek deyil söyleyince kırılması . Ve her zamanki gibi yine bizim anlaşamamız. Benim darda olan anne babaya yardım etmemiş kötü çocuk görünmem.

Ac degiller acikda degiller, keyfi icin ücüncü evini yaptiriyor. Bu yardim degil aptallik olur.

İnsanlar 15 sene önce çocuk yaştaki evladının staj parasıyla eve tüp alabiliyorken nasıl şimdi 3. evlerini alabiliyorlar hem he bu ekonomide? Hayret ediyorum.

Herkes kendi delisini daha iyi bilir. Simdilik bir tahmin, ama siz böyle bir durumu babanizla ilk defa yasamiyorsunuz. Bizden de bir ev icin yakin bir akraba para istedi. Vermedik. Belki onun gözünde kötüyüz simdi. O paranin üstüne ama yinede para isteyecekti. O yüzden bastan hayir demek lazim. Bu sizi hayirsiz evlat yapmaz. Babaniza yaylaya ev yaptirmak gibi bir zornlulugunuz yok. O korkuyu yenin. Kendiniz icin ugrasin simdi

Ev aldık deseniz ama almazsanız ne olur ki yeni aldığınız eve bakmaya mı gelecek eşinizle de konuşun hem kendinizi sıkıştırmamış olursunuz. Yalan söylemek istemiyorsanız direkt eve girin bence babanızı hemen isteyecek türden biri aynısı benim başımda da vardı

Kesinlikle vermeyin. Ben anlamıyorum böyle insanları anne baba çocuğundan evli veya bekar nasıl para isteyebilir hele ki böyle bir zaman da . Gerçekten ciddi sıkışıklık olur borç içerisindedir , sağlıkla alakalı bir durum olur , mecburi ev alması gerekir evsizdir ne biliyim bu durumları anlarım da bu nedir ya . Yazık gerçekten bence babanızdan çekinmeyin bu kadar sıkışıpta ev almak zorunda da değilsiniz istememesi için .

Evet öyle oldu. Buda beni ev almaya itti

eşime ben müdahale etme dedim. Çünkü babama benim dediğimi babam evladım der unutur. Ama eşim derse hep akılına gelir diye düşünüyorum. O yüzden ben iletişim kuruyorum. Aslında sorun söyleyememek deyil söyleyince kırılması . Ve her zamanki gibi yine bizim anlaşamamız. Benim darda olan anne babaya yardım etmemiş kötü çocuk görünmem.
Bu toplumda o öyle olmuyor. Damat bi bayram bi düğün gelmesin bakalım mazeret bildirip, yana yana yarış atarlar aman kızın başı bozulacak diye.

Aileniz 3.evi yaptırırken kiradaki kızının elindekine göz dikerken kötü aile olmuyor. Siz niye kötü çocuk oluyorsunuz? Onlar sefa sürerken siz birkaç yıl daha kirada sürünmek, açgözlü ev sahipleriyle muhatap olmak istemediğiniz için mi? Gözünüzü açın. Oğulları var mı, varsa ondan isteyebiliyolar mı? Yoksa klasik anadolu ailesi gibi kızları yolup tüyünden oğullarına döşek mi yapıyorlar? Gidin alın evinizi. Gerekirse sıkışın. Ama elinizde bişey olsun. Sorana gül gibi bahane, ev borcu ödüyorum. Bitti gitti, değil para istemek, üstüne borç vermemek için arayıp sormazlar bile.

Ev almak sizi zorlayacaksa yatırım için arsa aldık deyin altınları da bankaya yatırın.
Gelip de arsaya bakalım diyecek halleri yok.

Bu kadar basit, dert etmeye gerek yok.
Bundan sonra da yatırımınızı söylemeyin,
takıp takıştırıp göstermeyin.

Benim annem de yatırım meraklısıdır.
Babamı hiç takmaz bu konuda bir şekilde dediğini yapar.
Durmadan ev satıp daha iyisini alırlar.
Ev olmaz devremülk olur, arsa olur.
Projesi hiç bitmez.

Geçen yine bir ev bulmuş, kardeşinle ikiniz yardım edin, alalım, zaten size kalacak dedi.
Benim hayata bakışım senden farklı annecim, evimiz var, iki arabamız var, borca girmek istemiyorum, kazandığımızı rahatça harcamak istiyoruz eşimle dedim kapattım.
Muhtemelen kardeşimi ikna edecek.

Kenarda bir miktar birikimim de var eşimden başka kimsenin haberi yok bundan.
Paradan haberdar olan yararlanmak istiyor çünkü.
Annem bunu duysa hemen ortak yazlık projesi atar ortaya.😂

Konunuzda yazmışsınız bir eviniz yok ama babanızın iki evi var bu durumda sizin de yardım isteme hakkınız var ama kendi kendinize yetiyorsunuz ,bu durumda alınganlık yapan yapsın.Kırıcı olmadan para isterse geçiştirin

Hayır yaylaya. Ben işim gereği en fazla yılda 1 hafta gidebileceğim bir ev be kadar benim ?
Benim babamda başlıyor köye ev yapmaya. 1 yil önce ev yaptircam o zamana damadın kredi borcu biter hazaaar dedi. Ama arkadaş hiç mi kendimize birsey yapmayalım. Hep mi aileleri düşünelim. Hiç aldırış etmedim bana araba alacak yollarda sürünüyoruz çocuklarla diyorum. Artık bize alınacak diyorum. Eğitimleri çocukların masrafları var diyorum.
Şu an bisey demiyorlar. Birsey derlerse de damat la hallet diyip gececem sende öyle yap damada da diyemezler herhalde.

X