Babama yardım etmek İSTEMİYORUM

Bu evide kendime yapmıyorum der
Ben senin niyetini biliyorum zaten ama kocamla ortak koyduğumuz bir para olduğu için ortak olarak böyle bir karar aldık kusura bakma. İnşallah kolayca tamamlarsın işini. Diyeceksin. Cevap hiç değişmemeli net ve kararlı olmalı

Çift maaş olunca mutlaka vardır diye biliyorlar
Siz ailenizle iletişimde pasifsiniz sanırım ama artık çocuğunuz da varmış, biraz net ve kararlı duruş sergilemelisiniz, çocuğumun geleceği için bizimde ihtiyaçlarımız var anne o yüzden yapabileceğimiz bir şey yok şuan diyebiliridniz

Ablamın araba için altını vardı onu aramış araba almasaydın senden onu isteyecektim sende 1 sene sonra alırdın demiş.
Sizin birikiminizden haberi var mı? Babanız ablanızın altınından haberdar mı?
Yıllarca çalıştım , babam maaşımı da birikimimi de bilmez . Biraz tuhaf geldi bana durumunuz.

Kendinize yatırım yapın ve vermeyin

Kızlar lütfen yardım edin akıl verin. Bu yaşıma kadar aileme yardım ettim. Hiç savurgan bir insan olmadım. Lisede staj paramla bile yeri geldiğinde eve tüp aldım. Babam beni hep diğer çocuklarından ayırdı.öyle değilmiş gibi yaşadım. Şimdi evlendim benimde bir çocuğum var. Ev almak için para biriktiriyordum. Babam bir anda 3. Evini yaptırmaya başladı. Ben birikim yaptım ama vermek istemiyorum. Ben kötü bir çocuk oldum şimdi. Ben emek ettim fedakarlık ile biriktirdim. Benim de artık bir çocuğum var onun geleceğini düşünüyorum. Canım çok sıkkın istese vermesem olmayacak versem geri bana belkide ödemeyecek.sırf bu yüzden alalacele ev buldum almaya giriştim. Alırsamda ben çok sıkışacağım. Ama bu sefer kendim için sıkışacağım. Çok üzgünüm siz olsaydınız ne yapardınız.
Ben vermezdim. Bekar iken bende aileme çok destek oldum. Evlendikten sonra vermedim vermemde. 3. Evi yaptırken size mi sordu. Bana destek olabilir misin diye. Asla kötü bir evlat değilsin. Seni bu denli sıkıştırarak kadar üzüyor ise aslına bakılırsa o iyi bir baba değil. Sorunca paramız yok diyin. Gelen giden belli zaman çok pahalı çocuğun masrafları çok oluyor diyin.

Çift maaş olunca mutlaka vardır diye biliyorlar
Çift maaş bu devirde ancak evi gecindiriyor, ne birikimi... Fasülye 150 TL yahu,o eskidenmis bir maaşı yiyip diğerini kenara koymak.
Babanızın ihtiyacı yok, sizin daha ihtiyacınız var öncelik kendinizin. Sorarsa da faize koydum çekemem zarar ederim deyin.
Ayrıca eşiniz nerede, o neden müdahale etmiyor, bu tür konularda eşiniz söz sahibi olsun, siz arada kalmayın.

Kızlar lütfen yardım edin akıl verin. Bu yaşıma kadar aileme yardım ettim. Hiç savurgan bir insan olmadım. Lisede staj paramla bile yeri geldiğinde eve tüp aldım. Babam beni hep diğer çocuklarından ayırdı.öyle değilmiş gibi yaşadım. Şimdi evlendim benimde bir çocuğum var. Ev almak için para biriktiriyordum. Babam bir anda 3. Evini yaptırmaya başladı. Ben birikim yaptım ama vermek istemiyorum. Ben kötü bir çocuk oldum şimdi. Ben emek ettim fedakarlık ile biriktirdim. Benim de artık bir çocuğum var onun geleceğini düşünüyorum. Canım çok sıkkın istese vermesem olmayacak versem geri bana belkide ödemeyecek.sırf bu yüzden alalacele ev buldum almaya giriştim. Alırsamda ben çok sıkışacağım. Ama bu sefer kendim için sıkışacağım. Çok üzgünüm siz olsaydınız ne yapardınız.
Al evini arabanı arsanı, hiç de haber etme madem öyle huyunu sen daha iyi biliyorsun. Kul sıkışmayınca Hızır yetişmez derler, bu devirde sıkışmadan orta direk mal mülk sahibi maalesef olamıyor. Bir iki seneye kalmadan geri rahatlarsınız.

Çift maaş bu devirde ancak evi gecindiriyor, ne birikimi... Fasülye 150 TL yahu,o eskidenmis bir maaşı yiyip diğerini kenara koymak.
Babanızın ihtiyacı yok, sizin daha ihtiyacınız var öncelik kendinizin. Sorarsa da faize koydum çekemem zarar ederim deyin.
Ayrıca eşiniz nerede, o neden müdahale etmiyor, bu tür konularda eşiniz söz sahibi olsun, siz arada kalmayın.
Bu yoruma katılıyorum. Eşiniz müdahale etsin

Ne yap et ev al bence , kendini bir şekilde borca sok, giden para gelmez , artık kendini ve yeni kurduğun aileni düşün, baban 3. Evi de bir zahmet kendi emeği ile yapsın, kök aileniz bile olsa kendinizi kullandırmayın, bırakın kötü desinler ...

X