Babama yardım etmek İSTEMİYORUM

Sizin birikiminizden haberi var mı? Babanız ablanızın altınından haberdar mı?
Yıllarca çalıştım , babam maaşımı da birikimimi de bilmez . Biraz tuhaf geldi bana durumunuz.

Kendinize yatırım yapın ve vermeyin
böyle bir şey olacağını düşünemedim. Fiziki altın alıyordum heveslede takıyordum. Oradan haberdar olmuş oldular. Bilsem internetten alırdım

Neden birikimjniz oldygunu aileniz biliyor? Kizindan damadindan para istemeye utanmiyormu babaniz? Bizimde yok kusura bakma baba cocuk odu yetisemiyoruz diyip geciceksiniz buladar pasif sirf hayir dememk icin ev almaya kalkmaniz hic normal degil esiniz yok desin ne munasebet yani

Muhtemelen baban annenle haber saldı. Yakın da arar baban da. Hiç hiç tölerans gösterme. Zaten benim maaş olduğu gibi harcamalara gidiyor çocuk çok masraflı de.
Evet öyle oldu. Buda beni ev almaya itti
Bu yoruma katılıyorum. Eşiniz müdahale etsin
eşime ben müdahale etme dedim. Çünkü babama benim dediğimi babam evladım der unutur. Ama eşim derse hep akılına gelir diye düşünüyorum. O yüzden ben iletişim kuruyorum. Aslında sorun söyleyememek deyil söyleyince kırılması . Ve her zamanki gibi yine bizim anlaşamamız. Benim darda olan anne babaya yardım etmemiş kötü çocuk görünmem.

Kızlar lütfen yardım edin akıl verin. Bu yaşıma kadar aileme yardım ettim. Hiç savurgan bir insan olmadım. Lisede staj paramla bile yeri geldiğinde eve tüp aldım. Babam beni hep diğer çocuklarından ayırdı.öyle değilmiş gibi yaşadım. Şimdi evlendim benimde bir çocuğum var. Ev almak için para biriktiriyordum. Babam bir anda 3. Evini yaptırmaya başladı. Ben birikim yaptım ama vermek istemiyorum. Ben kötü bir çocuk oldum şimdi. Ben emek ettim fedakarlık ile biriktirdim. Benim de artık bir çocuğum var onun geleceğini düşünüyorum. Canım çok sıkkın istese vermesem olmayacak versem geri bana belkide ödemeyecek.sırf bu yüzden alalacele ev buldum almaya giriştim. Alırsamda ben çok sıkışacağım. Ama bu sefer kendim için sıkışacağım. Çok üzgünüm siz olsaydınız ne yapardınız.

Çocuğumun hesabına yatırdım kusura bakma baba derim.
Senin paranla baban ev yapacak sonra da o ev kardeşlerinle ortak olarak mirasa girecek. Kusura bakma da eşin varsa onun da verme demesi lazım

Kızlar lütfen yardım edin akıl verin. Bu yaşıma kadar aileme yardım ettim. Hiç savurgan bir insan olmadım. Lisede staj paramla bile yeri geldiğinde eve tüp aldım. Babam beni hep diğer çocuklarından ayırdı.öyle değilmiş gibi yaşadım. Şimdi evlendim benimde bir çocuğum var. Ev almak için para biriktiriyordum. Babam bir anda 3. Evini yaptırmaya başladı. Ben birikim yaptım ama vermek istemiyorum. Ben kötü bir çocuk oldum şimdi. Ben emek ettim fedakarlık ile biriktirdim. Benim de artık bir çocuğum var onun geleceğini düşünüyorum. Canım çok sıkkın istese vermesem olmayacak versem geri bana belkide ödemeyecek.sırf bu yüzden alalacele ev buldum almaya giriştim. Alırsamda ben çok sıkışacağım. Ama bu sefer kendim için sıkışacağım. Çok üzgünüm siz olsaydınız ne yapardınız.
Vermem tabii ki, ne münasebet

Evet öyle oldu. Buda beni ev almaya itti

eşime ben müdahale etme dedim. Çünkü babama benim dediğimi babam evladım der unutur. Ama eşim derse hep akılına gelir diye düşünüyorum. O yüzden ben iletişim kuruyorum. Aslında sorun söyleyememek deyil söyleyince kırılması . Ve her zamanki gibi yine bizim anlaşamamız. Benim darda olan anne babaya yardım etmemiş kötü çocuk görünmem.
Açıkçası bu sebeple kötü görecek olan görsün. Ömür boyu her istediklerini yapamazsın. Şimdi senin de çocuğun var ne yapsa onu kötü görürsün. Kolay kolay hiç bir şey değil mi. İnsanların ne düşündüğünü gerçekten önemseme

Biraz paranız olduğunu, para biriktirdiğini söylemeyin..parasal işleri ne biriktirdiginizi asla kimseyle paylaşmayın..paranızın olduğunu bildikleri için istiyeceklerdir zaten..onlar istemeden, anca geçininyoruz ,insaallah bizim de evimiz olur, çok üzülüyorum falan diyin..

Vermem

Kiracı mısınız? Şu anda elinizdeki parayla gönlünüze göre ev satın alabilir misiniz?

Canım 3. Evi senın evin bile yok bence verme

Neden birikimjniz oldygunu aileniz biliyor? Kizindan damadindan para istemeye utanmiyormu babaniz? Bizimde yok kusura bakma baba cocuk odu yetisemiyoruz diyip geciceksiniz buladar pasif sirf hayir dememk icin ev almaya kalkmaniz hic normal degil esiniz yok desin ne munasebet yan
Kiracı mısınız? Şu anda elinizdeki parayla gönlünüze göre ev satın alabilir misiniz?
Evet kiracıyım 10 milyar kira ödüyorum. Elimdeki para yetmiyor kredi çekmek zorunda kalıyorum

Evet kiracıyım 10 milyar kira ödüyorum. Elimdeki para yetmiyor kredi çekmek zorunda kalıyorum
Elinizdeki parayla ev alamıyorsanız değerlenecek bir yerde arsa alın. 5 - 10 yıl sonra satar, belki bir ev alabilirsiniz veya müteahhit girer, size de bir iki daire düşer.

Baban birikim yaptigini nerden biliyor ? Ben ailelerde en çok buna kızıyorum. Kocan /karın dışında kimse bilmemeli. Sonra da üzülüyorsunuz. 1.5-2 yıl bir sürede 200gr dan fazla külçe biriktirdim sonra bir yatirim yaptım esimden başka da kimse bilmiyordu yatırım yaptigim şeyi alana kadar. Onlara ne yani ?

Ailenizin birikiminizi altınlarınızı taktığınız için bildiğinizi söylemişsiniz ama ne kadar altın takarak geziyor olabilirsiniz ki? Gösterişin hiçbir şekli iyi değil, bunu anlıyoruz.

Konunuza gelince de bu soru bile değil tabii ki vermeyin, sırf kaçmak için de içinize sinmeyen bir yer satın almayın bence, sonra dönüşü yok.

Detay vermek zorunda değilsiniz, baba bizde evi aldık alacağız biliyorsun kirada oturuyoruz, en azından sizin kendinize ait yeriniz var, bize de kısmet olur inş, eşim bunu çok önemsiyor gibi bir şeyler diyin.

Böyle bir suçlulum hissetmeniz kafaya takmanız bile garip, önce bunu gerçekten farketmeniz, daha farklı düşünmeyi öğrenmeniz gerekir bence. Yani burada bir sorununuz var, siz onu çözmeye odaklanın. Bugün ev için ister yarın başka şey için sonu yok, sizin sınırlarınızı çizmeyi bilmeniz gerek.

X