Babam ve kardeşim :( çok bunaldım çok.

Maalesef bunu abim dusunecekti ve karşı koyacaktı tepki verecekti ama o susmayı tercih etti.

Teşekkür ederim , Allah sana daha güzellerini yaşatsın. .

Seninki biraz kendini kullandırmak olmuş ..eşit şartlarda olmamış hicbirsey ..ama sen de çok taviz vermişsin ..mesela gelinlik 10 kere giyeceğin birşey değil ..ilk ve son olur umuduyla giyiyoruz .o sebeple gelinliğim bana özel olmalı deseydin daha iyi olurdu ..eşya konusuna gelince abartmadan yine isteklerini belirtebilirdin ..sen sustukça onlar ezmeye çalışmış ,sen tok gözlü oldukça onlar daha çok aç gözlü olmuş ..

Bana bukadar şey yapıldı ama altında kalmadık .babam hem altın hem eşya herseyin en güzelini fazla fazla aldı ..kimsenin ağzına laf vermeyi de laf olmayı da sevmeyiz ailece ..bide ben o zaman çok küçüktüm, 20 yaşına yeni girmiştim .hicbirsey den haberim yoktu ..herkes birseylerin telaşına düşmüş koştururken biz eşimle oturup şaşkın şaşkın izliyorduk :)

O zaman başka koca bulsun kusura bakma ama abinde hiç iş yok böbreğini ver dese verecek cinsten
Evet en baştan keşke renk verselerdi ben düğün günü çok endişe ediyorum olay çıkacak diye. Ah aynen deseler verecek cinsten kaç yıllık abimi tanıyamıyorum

amıınn ınsallah. canım gelınlıgımı ıstedıgım gıbı gıyebıldım mobılyamıda kendım sectım aldım ama bu ıkı sey yuzunden bıle adamlar benden nefret ettı :) bunlar dünyalık seyler ama hep hak ! Allah goruyor Allah bılıyor tek tekte sorulacaktır hesabı herseyin. bir ınsanda yeterkı merhamet olsun gerisi zaten kendılıgınden gelır.

Niye kizdan uzaklastin. Abinden uzaklasman gerek. Abin bu olaylarin neresinde? Kiz kb ve babani anlatmissin. Birde bu hayatta şunu öğrendim boyle yapan yaraniyor.
Babanizida takdir ettim. Oyle ya da böyle evladinin arkasinda.

Ahanda aynı ben gelinlige bile laf ettiler ki o zaman kiraladım ben uygundu fiyatı.
Altınları en ucuzunu aldırdılar ki ben bilmiyordum megerse hepsini eşimin üstüne yıkmışlar.
Eşim para vermş babasına onla dugun vs oldu mobilyalarda uygundu onu da kredi çekerek almıştık.
Çok şeyler var da olmuyor işte benim asıl düşüncem maddi imkanı varsa cimriliğe kaçıyorlarsa orası ayrı ama adamın gücünce yapmaya çalışıyorsa o ayrı bir konu.

Amin inşallah ,çok teşekkür ederim .

Herkes bizim gibi bakmaz olaya ..şimdi gelinler yarışıyor ..kimin evi ,kimin arabası ,kimin gelinliği ,kimin altını ,kimin düğünü daha güzel diye hayalet bir yarış var .. görünmez olduklarini sanıyorlar ama görünüyorlar ve çok çirkinler ..yakında kocaları da yaristirirlarsa şaşırmam ..

Atıyorum 20 000 lik bir takım yerine 10 000 lik bir takım alsaydı , hem bütçe sarsılmazdı hem gönüller ..birde düşünmek lazım , alabilerler mi ,zorda kalırlar mi ,bu isteklerim onlara maddi manevi zarar verir mi ? Bide sen bu sömürdüğün insanların içine gelin geleceksin ..esin maddi sorun yaşayacaksa sen de yaşayacaksın .. ay bilmiyorum ..maddi konularda aç gözlü davrananlardan hic haz etmiyorum ..Hee sen gidersin adam dolariyla ağzının kenarında kalan havyar artığını silip çöpe atıyordur :) ondan iste ama maddi durumu olmayan ve babasından destek gören birinden istersen o zaman aç gözlü ve doyumsuz derim kusura bakma ..

dugunde 40-50 bın lıra para takıldı sence durumları kotu olsa okadar takı gelırmıydı:)) o paraları bıle aldılar. ve dusun zavallım esım olacak safım benım mobılyayı nakıt odeyeceklerı yerde sırf ben kendım secmısım dıye kendı maasıyla odedı. yanı bizde tam tersı aılesı yedı bıtırdı bizi. zehır olsun helal etmıyorum benden uzak olsunlarda paralarıda altınalrıda kendılerının olsun

Aynen öyle ..dünya malı dünyada kalır .. hakkını alacağın günler gelecek merak etme ..varsın nefret etsinler ..senin huzurun olsun ,onlara ihtiyacın yok ..

Abiniz çalışmıyor mu? Para kazanmayı bilmeyen adam evlenmesin bi zahmet. Abiniz aile kuracak diye babanız canından mi olsun? Kolay mi Allah askina

Bence gelin kizinizla aileniz baya bir uyum saglamis cunku iki tarafinda zihniyeti ayranim yok icmeye ve devami bildiginiz sekilde ilerleyen deyis seklinde.siz karismayin alan razi veren razi demek ki kiz daha istemeden 15 binlik gelinlik hazirligi yapildigina gore

Niye kizdan uzaklastin. Abinden uzaklasman gerek. Abin bu olaylarin neresinde? Kiz kb ve babani anlatmissin. Birde bu hayatta şunu öğrendim boyle yapan yaraniyor.
Babanizida takdir ettim. Oyle ya da böyle evladinin arkasinda.
Abimden çoktan uzaklaştım ben şöyle söyleyeyim abim yurtta kaldığı için bizlerden uzak yaşadı aile kavramı kalmadı ben evlendim 4 yıl olacak evime toplasan 10 defa gelmedi kızı çok sevecen sıcak kanlı buldum çokta sevdim böyle tanımadım ben onu o yüzden hayal kırıklığı yaşadım abimden zaten uzaktim kızdan da bu sebeple soğudum.

Birgun eşim ve abim bir yerde karşılaşıyor. Eşim abime annesinin onu özlediğini söylüyor ve eve gitmesi için konuşuyor o ara işim var diye 2 aya yakın eve gitmiyor abim eşime ben evde rahat değilim böyle iyiyim demiş yani annesi özlemiş vs pekte önemli değil

İnan eşimde aynı senin dediğini söyledi sen artık karışma alanda verende razı dedi ama işte hiç içime sinmiyor benim.babam kardeşim borç çekerken onların evlerinde rahat rahat oturmasını istemiyorum

Her kelimesine katılıyorum canım çok haklısın keşke imkan olsa en güzelleri onların olsun ama yok işte Babam parçalara bölünmüş uçan kuşa borcu var yazıktır ya

Abiniz çalışmıyor mu? Para kazanmayı bilmeyen adam evlenmesin bi zahmet. Abiniz aile kuracak diye babanız canından mi olsun? Kolay mi Allah askina
Abim Marmara Üniversitesi çalışma ekonomisi mezunu 4 yıl okudu o arada dini eğitim de aldı ama inatla hoca olacağım dedi bilmiyorum mesleğini yapınca ne kadar maaş alırdı ama o hocalığı seçti şu an sadece 1500 tl maaş alıyor. Bu ara da bağlı olduğu yer onun ev kirası ve faturalarını ödeyecek abim ise 1500 tl yi giyim ve yemek için harcayacak

Vay öküz. Birde hoca olacak. Anasini babasini düşünmüyor hic, gercekten cok üzücü koskoca adam calissin yapsin, ne yuzle babandan bukadar cok bekleyip kiza engel olmuyo. Ben kiz halimle kendim yaptim herseyimi. Tek birseyde istemicem karsi taraftan. Gunah ya insanlar kac yasina gelmiş hayatlarinin sonuna kadar borcumumu ödesinler. Senin yenge calismiyor herhalde

O da hoca onun maaşı sadece 400

Her kelimesine katılıyorum canım çok haklısın keşke imkan olsa en güzelleri onların olsun ama yok işte Babam parçalara bölünmüş uçan kuşa borcu var yazıktır ya
Sen de haklısın .. bence abin kızı kenara çekip bi konuşmalı .. eşimin ve ailesinin mal varlığını bilsen dudağın uçuklar. .buna ragmen ultra lüks bir evde veya semtte yaşamıyoruz ..her şeyimiz orta sınıf ,araba ve elektronik hariç ..varyemezler :) benden kismaz eşim ama durum bu :) ben de şuyun buyun var niye onu yapmıyorsun bunu almıyorsun daha iyi yasatmiyorsun diye tepesine binmiyorum .belli bir hayat standartim var ,aşağısına inmiyorum ama yukarısına da çıkamıyorum :) mutsuz muyum ,çok mutluyum ..daha azı olsaydı ,çadırda yaşasaydık ama babam olsaydı diyorum hep ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…