Babam ve kardeşim :( çok bunaldım çok.

Ah ah anlatamıyorum kapı duvar maalesef.

Eşşek kadar insanlar evlenmeyi biliyorsa borçlarını da ödesinler bir zahmet.
Baban niye ödüyor?
Oğlum ödeyemez diye aslında sadece bir miktar yardım edecekti belki yarı yarıya ama neredeyse bütün borç babama yıkıldı

yazıklar olsun boylelerıne. kımse hınt kuması degıl bacım. vallahı ben ıstanbuldan baska memlekete gelın gıttım. ne kendı memleketımde 2. dugunu ıstedım ne altın ne esya ne sımarık ıstekler... mobılyamı kendım sectım diye kp olacak karaktersız oyuzden rezıl ettı benı. uc bılezıge bedavaya getırdıler herseyi. bız tok gozlu olduk bunlarda hc elını cebıne atmadı. utanmadan emanet takı takmak ıstedıler gelınlıgı bıle baskasından ıkıncı el alalım bızım tanıdık bı gelınden dedıler ama ben esımın hatrına umursamadım evlendım hepsını sutladım hayatımdan. babana cok uzuldum benım basıma geldıgu kadarı normal degıl tabıkı ama seven ınsanda bu denli sıkıntıya sokmaz bence. kız abıne kıyamaz en azından

Zaten çok kızıyorum babama diyorum ki öyle mi dedi adam deseydin isterseniz komple mağazayı alsınlar çünkü borcu senin kızımla benim oğlum ödeyecek diyemedi ah orada ben olacaktım
Senin de karışman doğru degil kocaman yetişkin insanlar ortak bir payda da buluşmaları lazım ama kırıp dökmeden yalnız aklıma gelmişken kız tarafı dügün de takılarıda alır benden demesi

Yaa yine babamdan bahsedicem ama adam gibi adamdı be :/

Eşimle farklı şehirlerde yaşıyorduk ..düğün alışverişi için onun yaşadığı yere gittik ..gitmeden önce babam annemi de beni de sıkı sıkı tembihledi " Lütfen bir anlaşmazlık olmasın ..ikinizin de nasıl insanlar olduğunu biliyorum ama gaflete düşmeyin ..maddi sebepler yüzünden tartışmaya girmeyin ".. neyse gittik alışveriş yapıyoruz , o zamanın parasıyla gelinliğim 5.000 lira :) ilk gördüğümde de iyyy ne iğrenç şey hayatta denemem demiştim de annemle kayınvalidem "bir görelim istemezsen yine almazsın "diye zorla giydirmişti, ilk denediğim gelinlik de oydu ..akşama kadar gelinlik aradık ,bi tane beğenmedim :) sonra döndüm ilk denediğimı tekrar giydim ,tutturdular "nolur bunu al " ben de alıcı gözüyle bakınca beğendim gerçekten ,tamam dedim ..fiyatini sorduk 5000 dediler ,kayınvalidem boğulmuş gibi bir öksürmeye başladı kocasına yanaşıp, asla alamayız dedi :) ben de bu olacak dedim :) güya onları duymamışım :) inat değil mi olacak artık o ,oldu da :) ordan taki almaya gittik ,nefret ederim :/ kayınpederim "kızım seçer misin takılarını "dedi ..ay yok ben taki falan seçemem ,hiç de sevmem ,sen seçer misin benim için dedim :) çok hoşuna gitti ,en güzellerini seçip aldı ..ucuza da kaçmadı ,hepsi en iyisiydi. "Tok gözlü kızım benim "dedi ,alnımdan öptü ,en iyisini hakediyorsun dedi :) la dedim ben naptım ki adam bu kadar sevindi :) sonradan öğrendim ki gelinliği pahalı seçtim diye adam altın alışverişinde canına okuyacağım diye düşünmüş ,tok gözlü olmama da ayrıca sevinmiş ..Bu arada hala çok sever ,sayar ,arkamda durur,hiç yanıltmadın beni der ..gelinlik dışında hiçbir sıkıntı yaşatmadım :) biraz varyemezler o yüzden içlerine oturmuş :) yoksa bir tartışma olmadı ..

Çok uzun yazdım biliyorum ama diyeceğim şu ki : Altın ve eşya alışverişinde aç gözlülük yapsaydım ve baştan hepsiyle ters gitseydim şuan bu huzurlu yuvayı rüyamda bile goremezdim. Adamlar beni sevmezdi ,oğullarını da etkilerdi bu durum .eşim hala aynı aşkla bakıyor ,babası kızım kızım her yerde beni arıyor ,kardeşleri canımdan öte can ..kayınvalidem desen hiçbir nötr durumla karşılaşmadım ..

Siz bu evlilik işini biraz erteleyin bence ..kız iyice mecbursunuz gibi bakıyor olaya ..millet evlenip senelerce borç ödüyor. .bu kadar yüzsüzlük olmaz ..

Evlenirken kız tarafı bir şeyler erkek tarafı bir şeyler derken bir yuvaya ortak olunur ve gençler için evlilik ortamı sağlanır.

Ama bu böyle sen şunu şunu al, ben bunu bunu alacağım, sen onları almak zorundasın denildiği zaman, senin kızın 2 koltuk bir TV ünitesine mi gidiyor dememek için zor tutarım kendimi.

Yahu sene olmuş 2017, insanlar oturur, benim imkanım bu, alacağımız budur, yapabileceğimiz de bu, denir ortaklaşa bir şeyler kurulur... Bu kadar hesap kitap bana çirkin geliyor. Bunun senin görümceliğinle değil merhametli vicdanınla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum konu sahibi, çünkü belli ki insanlarda vicdan pek kalmamış.

Bana eşim evlendikten bir kaç gün sonra bir kolye almış altın, evde bir anda çıkartıp verdi, yemin ederim eşim falan olmasına rağmen kızardım, bozardım. Ne gerek vardı, dedim. Adettir dedi.

Keşke evlenmeyi isteyen kardeşiniz düzenini de kendi kursaydı... Olan ana babaya olacak, belli

Senin de karışman doğru degil kocaman yetişkin insanlar ortak bir payda da buluşmaları lazım ama kırıp dökmeden yalnız aklıma gelmişken kız tarafı dügün de takılarıda alır benden demesi
İnan aklıma gelmedi değil ciddiyim bende böyle düşündüm Babam takılan paraları alacak altınları onlara bırakacaktı kız tarafı takıyı bile isteyebilirler o kapasite var maalesef

İnan aklıma gelmedi değil ciddiyim bende böyle düşündüm Babam takılan paraları alacak altınları onlara bırakacaktı kız tarafı takıyı bile isteyebilirler o kapasite var maalesef
Baban söylesin altınları da takıları da alırım dügün sonunda diye 35 bine koltuk takımı fikrinden vazgeçerler belki

Çok teşekkür ederim inan gözlerim doldu babamı o halde görünce ki en çok kardeşim için üzülüyorum 26 yaşında evlenmek istiyor o da eminim ama bu kadar borç altında kaldı en çok ta o sıkıntısını çekiyor insanlar da 1 gram anlayış yok inan 5 tl lik tahtaya misal bir markanın amblemini koysalar 5 bin tl deseler sırf etiketi için para verirler buna çok eminim

Bunu evlenecek kardeşiniz görmüyor mu, demiyor mu bir şey?
Evlendiği zamanda kardeşinize yapacak bence :)

Canım 35 bin den vazgeçtiler kız çok bozulmuş. 22 bin tl ye 2 oturma odası takımı 1 i küçükmüş L koltuk gibi yemek odası sadece masa sandalye ve 1 konsol birde tv ünitesine 22 bin tl verdiler
Baban söylesin altınları da takıları da alırım dügün sonunda diye 35 bine koltuk takımı fikrinden vazgeçerler belki

Bizim adetlerde kız oturma odası beyaz eşya alır. Mutfak eşyası çeyiz falan da kıza ait. Diğerlerini erkek tarafı alır. Valla biz pırlanta falan istemedik. Ben nişan için altın almaya gittiğim de sadece yüzük alın kendinizi zorlamayın demiştim.Ama sağolsun güçleri yettiğince her şeyi aldılar. Hiç bir şeyim eksik değildi.

yazmadan edemeyecegım guzel kardesım Allah mutlulugunu bozmasın. bende baska memlekete gelın gıttım ve dedıgım gıbı kendı yasadıgım yerde de dugun olacak demedım sukadar altın takılacak demedım alısverısler yuklu harcamalar yaptırmadım dugun salonumu pastamı davetıyemı hattaa ve haatta evlılık yuzugumu bıle ben secmedım. kp getırdı kendı aldıgı yuzugu taktı:) he bırde uc bılezık. utanmadan bana akrabalarındakı bı gelının gelınlıgını gıymemı emanet altın takı vs takıcaklarını bıle teklıf ettıler. bende tok gözlu oldum ama bazıları ınan bundan anlamıyor görgüsüz cahıl ınsanlar helekı hıc anlamıyor. ve ben böyle yetısmedım benım aılem daha cok masraf yaptı mesela altınımı bılezıgımı aılem de yaptı hıc bıseyden gerı kalmadılar. bu rezıl ınsanları nasıl cekmısım dıyorum sımdı. tek dayanagım esımdı cok sukur sımdı arkamda aılesıyle gorusmemı bıle ıstemıyor. Allah herkesın karsısına hayırlı ınsanlar cıkarsın

Bunu evlenecek kardeşiniz görmüyor mu, demiyor mu bir şey?
Evlendiği zamanda kardeşinize yapacak bence :)
Yapsın vallahi umrumda bile değil kendi istedi görüyor hiç bir şey demiyor bugün Babam konuşmasa belki o 10 bin ı bile vermeyecekti zoraki veriyor adım kadar eminim

Yapsın vallahi umrumda bile değil kendi istedi görüyor hiç bir şey demiyor bugün Babam konuşmasa belki o 10 bin ı bile vermeyecekti zoraki veriyor adım kadar eminim
Babanız her eve lazım cinsten, belli.
Yüreği güzel, kalbi temiz ana baba olmak bazen böyle üzücü sonuçları yaşamaya sebep olabiliyor demek... Yazık.
Allah ödeme kolaylığı, sabır versin tez vakitte, şu iyiliğine karşılık.

Canım 35 bin den vazgeçtiler kız çok bozulmuş. 22 bin tl ye 2 oturma odası takımı 1 i küçükmüş L koltuk gibi yemek odası sadece masa sandalye ve 1 konsol birde tv ünitesine 22 bin tl verdiler
2 oturma odası kadar saçma birşey yok evleri hazır mı ki 2 oda alıyorlar ilerde çocuk olunca be olacak at çöpe gitsin

Canım benim baban için tekrar Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Ne güzel öğüt vermiş size benim babam da ben mobilya bakarken öyle dedi eşimin durumu belliydi inan ne gosterirlerse kabul ettim gelinliği bile en ucuz seçtim en son gorumcem isyan etti asla sana bu gelinliği giydirmem dedi ve gitti 3500 liraya gelinlik kiraladık bi ona çok sevindim çünkü sırf eşim ve ailesi zor duruma düşmesin diye içime oturdu ana sesimi çıkarmadım inan senin gibi en güzel gelinliği en güzel takıları aldılar bana.

İnan şimdiden kızdan soğudum çünkü hiç mütevazi ve ince dusunceli değil sırf etrafa hava atacağım modunda geziyorlar 1000 tl den aşağı pardesu kaban giymezler inan bu insanlardan ne beklersin işte

En basta yapilmis hata. Tek yol baban gucu ne kadar yetiyorsa verecek abine. Benim gucum bu varim da bu. İstediğinizi alin ister pahali ister ucuz sizbilirsiniz. Benim gucum bu kadar. Ne demek mecbur. Yoksa yoktur adam canini mi satacak tobe tobe

2 oturma odası kadar saçma birşey yok evleri hazır mı ki 2 oda alıyorlar ilerde çocuk olunca be olacak at çöpe gitsin
Evet çok saçma evi 3+1 tuttu abim evi ağzına kadar doldurmaya çalışıyorlar kız marka istiyor çünkü onun kuzenleri hep pırlanta takmış hep marka mobilyalar almış geri kalmak istemiyor galiba

Evet çok saçma evi 3+1 tuttu abim evi ağzına kadar doldurmaya çalışıyorlar kız marka istiyor çünkü onun kuzenleri hep pırlanta takmış hep marka mobilyalar almış geri kalmak istemiyor galiba
O zaman başka koca bulsun kusura bakma ama abinde hiç iş yok böbreğini ver dese verecek cinsten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…