Babam artık uzak olsun benden, çok uzak.....

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
babamdan bir çok kez burada bahsettim 48 yasında ama çocuktan farksız....eşi öldükten sonra bir çocugunu hıce sayıp elin yuvasını yıkıp evlenmıs bır halam......ve zamanında evden cekıp gıtmıs sonunda hayırlı ve zengın bır koca bulmus gerı donmus bır kızı var....sımdı her ıkısı namus abıdesı ama herkes onlara gore kotu yolda...onların sozlerıyle aman kımın ıcın calsııyorsun aman bırak emeklı ol demelerı ıle erkenden emeklı olduu babam....ardından ozel bır sırkette ıse gırdı babam o ıstende ayrıldı ....kaç işe çağrıldı gittği yerdee işe alınmak bir yana dursun şartlarını sıralar oldu ...maksat ben ıs basvurusuna gıttım ama alınmadım dıyebılmek....sımdı çalışmıyor halamların ya doktora goturur oldu ya gıdıp evlerını temızler halde...evde corabını kaldırmaz....bıze karsı dusman evıne bır gunlugune gıdıyorum sureklı azarlama moduna gecıyor.......halamlar en ıyısıne layık bız gıymesekte yemesekte olur...cevab vermek bır yana dursun ınanın halamlara tek kelıme solesem benı evlatlıktan rededer...
bayram oncesı calısıyordum....bırı daha once rızeye tayınımız cıktıgı ıcın oranın sıvesını kapmısım çalıştıgım yerdede yaslı bır amca sen karadenızlımısın dıye sordu yok dıyorum amca ben gocmen sayılırım ısrarla soruyor...ben de anneme anlatıyordum bu durumu telefonda babamdan gelen cevab yakınlık kurmak ıcın yapmıstır adam ....bende anneme dedım kı adam 70 yasında ben torunu yasındayım.....bısey demıyoum dedım bozuldum kapattım telefonu...dun cok gec cıktım ıstenn arayamadım annemlerı saat 10.30 fılan babam benı aramıs....aramadın merak ettım dıyor ama arada sessız kalıyor kı ses dınlıyor nerdeyım napıyorum dıye bende esımle magazadayım kazak vs bakıyorum dedım....magazada muzık te var hemen eee esın nasıl calısıyor dıye sormaya basladı kısacası ben sankı esımı bırakmısım gece gezıyorum arkadan muzıkte gelıyor ya ole dusunuyor.......neyse magazadan ne bıy bakabıldım cıktım artık sınırlendım durumu esıme de yansıtmak ıstemıyorum kı kavga sırasında olur ya bunu yuzume vursun ıstemem...yıne gecenlerde esımle bır kavgamız oldu ve bu aıleme yansıdı babam esıme ılk sordugu sey bır ahlaksızlıgı mı var sole sole cekınme...benım babam bunu soluyor
halamlarr baskalarını konu komsuyu ornek vererek sacma sapan hıkayeler uyduruyor ve babam bızden suphe duymaya baslıyor...halam hayatında bır gun olsun calısmamıs mıllet demesın kı onlara nıye calısmıyosunuz dıye kımse calıssın ıstemıyorlar....bende gecen hafta gıttıgımde calıscagımı solemıstım hemen napmıslar etmısler ısle ılgılı babamın aklına ne soktularsa babam calıstıgım sure boyunca yok adam senle yakınlık kurmak ıstemıstır yok esın nerde gıbı sorular soruyor........neymıs efendım babamın eskı calıstıgı sırkettde kız varmıs cok akıllı uslu bır kız varmıs babam bı bakmıs kız yoldan cıkmıs ben okulu bıtırıp sureklı bır ıse gırmek ıstedıgımde buna babam karar verecekmıs...
ben evlıyım....okulum devam edıyor harclıklarım cıksın esıme yardım olsun derdınde calsıyorum...gecen esımle telefonla konsuuyorum arama bekletme var telefonumda neymıs ben kımle konsuuyormusum babam merak etmıs babcım esımle konsuuyordum buyur ara dedım bende.veya hat ayrıntılı faturam sana gelıyor ac bak.....
evlıyım ama babam uzerımde daha fazla baskı kuruyor...herseye karısıyor .....bana karsı sankı nefret beslıyor.....evıne bır gun gıdıyorum babacım sıkıldıns en ah ıyı bır ıs bulsan da gırsen dedıgımde baslıyor bagırmaya ben calıstım yedırdım sızı daha ne calıscam el kapısında demeye baslıyor benım yasım kaca geldı dıyor en az 7 sene vardı emeklı olmasına baskomserdıı..guzelım ısını bıraktı....yanı cocouk gıbı halamların sozleyıle hayatını mahvettı benımkınıde mahvedecek okulu bıtırıp evde oturcam nıye babam ıstemıyor dıye nıye calısanlar yolsdan cıkıyor dusuncesı ıle........cook bunaldım ve yarın bayramlasmaya gıdıcez maleseff..napıcam bılmıyorum

Canım valla konuyu okurken biran eşinden bahsediyorsun sandım... neden bu kadar içli dışlısın... sen evlenmiş yuva kurmuş bir kadınsın..neden yok babam işe girmedi yok halam böyle dedi.. Görüşme canım hacı hacıyı şamda görsün...:kahve: Babandır büyüğündür ona saygın olmalı bu tamam ama bu kadar sorunların içinde olmak zorunda değilsin ki... Bu benim babamda olsa bana sıkıntı veriyorsa bayramda seyranda yada özel günlerde ne biliyim en fazla ayda bir arar hatrını sorar kapatırım..
Sana dert olmuş bu ne böyle hem onlara ne işyerindeki amcanın söylediği laftan... neden söylüyosun ki telefonda hem telefonda söyleyince anlaşılmazki.... yani konuşulacak bir konu değil. Bence biraz mesafe koy herşeyini bilmeleri gerekmiyor. Ne demek manalı manalı soru sormalar babamda olsa kabul edemem bu tür iğneleyici sözleri... Sonuçta sen yetişkin bir bireysin ona göre davran... İyi bayramlar canım eşinle mutluysan ne mutlu sana:1hug: gerisi teferruat...

canım öyle karmaşık anlatmışsın ki .....
anladığım şey babandan hoşlanmıyorsun kızgınlıkların var.ama neticede o senin baban.yuvanıda kurmuşsun.bayramda ne olursa olsun bir el öper fazla vakit geçirmez dönersin evine.sen vazifeni yerine getirmiş olmanın rahatlığı içinde olursun.bu yaştan sonra insanları değiştiremeyeceğine göre olduğu gibi kabul edip resmi şekilde bayramlaşır dönersin..

Benim anladığım kadarıyla beraber yaşamıyorlar sardunya....birde şu ilgimi çekti babanız neden şüphe duyuyor sizden..şu söyledğin söze çok takıldım... al istersen açık faturam gelecek bak kimle konuştuğuma valla eşimle konuşuyordum gibi şeyler yazmışsınız. Yani bu ne demek nasıl babanız sizden şüphe duyar ve sizde buna karşılık bu cevabı verirsiniz. Biraz garip geldi belkide ben yanlış anladım bilemiyorum. Ama yazdığınız bu

Benim anladığım kadarıyla beraber yaşamıyorlar sardunya....birde şu ilgimi çekti babanız neden şüphe duyuyor sizden..şu söyledğin söze çok takıldım... al istersen açık faturam gelecek bak kimle konuştuğuma valla eşimle konuşuyordum gibi şeyler yazmışsınız. Yani bu ne demek nasıl babanız sizden şüphe duyar ve sizde buna karşılık bu cevabı verirsiniz. Biraz garip geldi belkide ben yanlış anladım bilemiyorum. Ama yazdığınız bu

ne ayıp şeyler...
damadının kafasına da kötü şeyler sokmasın da

şirinem babanızla aynı evde yaşamıyorsan babanla arana biraz mesafe koy ve onun yanında az ve öz konuşup çok fazla oturma, biraz daha dikkatli ol..yapacak birşey yok babanla küsmek olmaz...

eşin ne diyor bu duruma?

kızlar ben bıraz karısık anlatmısım sızlerde haklısınızz.evlıyım ayrı evlerımız babamla ben tek cocugum ve babamın uzerımdekı baskısı hıc eksılmedı hala makyajıma sacıma vs karısır....halamların doldurmaları ıle....sımdı evlenmıs olmama ragmen kıyafetımden makyajıma sacımı boyatmama kadar karısır....telefon hattım babamın uzerıne....benım anlatmak ıstedıgım halamlarla pek anlasamıyoruz aıle huzurumuzu yıllardır bozmaktalar...babamın emeklı olmasına sebeb olan evımızdekı huzuru kacıranlarda onlar oldu....babam cocuk gıbı soyledıklerıne kosulsuz ınanıyor onların.....bızım huzurumuzu kacırmaktan nasıl bır sadıstce zevk alıyorlar bılemıyorum ama yıllardır vazgecmedıler......bende babamın onların yonlendırmesı ıle bana karısmasından suphe duymasından acıkcası rahatsızım....

babam halamlara bır zıyarete gıttıgınde halam mısalen bır komsusunu ornek vererek aaa su sole bu bole yapmıs dıyerek ornek verıp bır sekılde doldurusa getırıyor babamı .......ve babam cocouk gıbı kosulsuz ınanıp karsı tarafı yanı benı annemı ıncelemeye alıyor...ıstedıgı kadar ıncelemeye alsın ama benım rahatsız oldugum sey ben 22 yasındayım evlıyım okuyorum bır yandan calısıyorum .....örümcek ağıyla dolmuş beyinlerin düşüncelerine inanıp benim hayatıma müdahale etmesinden rahatsızım....hadı ben kendı evımdeyım annem butun gun onun azarlamalarına ,huysuzluklarına katlanmak zorunda .....annem doktora gıdecek olur anneme sen otobusle gıt der halamı aynı gun arabayla doktora goturur....buna nasıl bır cozum bulabılırım bılmıyorum ama halamların hayatım uzerınde babam aracılıgıyla hakımıyet kurmasından rahatsızım......ve ben artık kendımı ıfade edemedıgım ıcın babama artık neye bakmak ıstıyorsan bak demek zorunda kalıyorum...bu kadar yuzgoz olduk......

canım anlatamamısım ..halamlar doldurusa getırdıgı ıcın babamı bu sekılde davranmaya basladı ve ben babamın baskısından rahatsız oldugum ıcın artık soyleyecek soz bulamadıgımdan ne ogrenmek ıstıyorsan bana ınanmıyorsan buyur faturama bak dıcek kadar bunaldım...bu yuzden bole bır soz soyledım......bılmem anlatabıldım mı

Allah kolaylık versin ama çaresi yok :KK43:

senden çok annene üzüldüm, annenin psikoljosi nasıl destek alıyormu?

canım boşver ne olursa olsun.ben kendimden eminsem o onu demiş bu bunu demiş hiç takmam.sende takma kafana.sen böyle takarsan tabi onlarda hakkında konuşmaya devam eder.ciddiye alma kendi hayatını yaşa ve kesinlikle mesafe koy aranıza. herkes kendi hayatını yaşar .hayatında yer verme böyle şeylere izin verme.git kendine ayrı bit hat al.ve kesinlikle bir mesafe koy halanla arana.artık evlisin ve kendine ait bir hayatın var.eğer doğruluğundan eminsen ne diye izin veriyosun seni böyle şeylerin üzmesine yada karışabilmelerine?

cok uzuldum ınsanın babasının kuskucu tavırları cok sınır bozucu olsa gerek ve sız evlısınız ..sızde restınızı cekın baba sen benım bı ahlaksızlıgımı mı gordun sımdıye kadar cok guvendıgın ınsanların yaptıklarını dusun felan de aılende olsa kendını ezdırmıyceksın yoksa halayı bırak dıs kapının mandalı bıle burnundan getırıor ınsanın..babanla cıddı cıddı konus bence.

canım boşver ne olursa olsun.ben kendimden eminsem o onu demiş bu bunu demiş hiç takmam.sende takma kafana.sen böyle takarsan tabi onlarda hakkında konuşmaya devam eder.ciddiye alma kendi hayatını yaşa ve kesinlikle mesafe koy aranıza. herkes kendi hayatını yaşar .hayatında yer verme böyle şeylere izin verme.git kendine ayrı bit hat al.ve kesinlikle bir mesafe koy halanla arana.artık evlisin ve kendine ait bir hayatın var.eğer doğruluğundan eminsen ne diye izin veriyosun seni böyle şeylerin üzmesine yada karışabilmelerine?

babam böyle biri değildi....işten ayrıldıktan sonra dedikoducu kadınlar gibi oldu tövbe tövbe babamı aksıne cok severım....onu cok sevdıgım ve onun bu davranıslarına uzuldugum ıcın bu kadar takıyorum yoksa halamlar ılk once kendı hayatlarına yıkmıs oldukları yuvaların gunahlarına baksınlar....kendımı sureklı ıfade etmeye calısmaktanda yoruldum..evli barklı insanım esım var hayatı paylastıgım bana sahıp cıkan bır hata yapmayacak kadar akıllı bırıyım...aılemın rızasını almadan evlendım ben babamın baan guvensızlıgı buradan kaynaklanıyor olabılır...o donemde de halamlar bana mudahale ettıklerı ıcın rızalarını alarak evlenememıstım.....sonuc olarak ben bunda bır hata yanlıs goremıyorum....babamı bu denlı hayatıma mudahale ettırecek bır hata degılkı bu.....

cok uzuldum ınsanın babasının kuskucu tavırları cok sınır bozucu olsa gerek ve sız evlısınız ..sızde restınızı cekın baba sen benım bı ahlaksızlıgımı mı gordun sımdıye kadar cok guvendıgın ınsanların yaptıklarını dusun felan de aılende olsa kendını ezdırmıyceksın yoksa halayı bırak dıs kapının mandalı bıle burnundan getırıor ınsanın..babanla cıddı cıddı konus bence.

basta anlatamamısım.....baska carem kalamadııgı ıcın artık hanı artık al bak hattıma faturama herseye bır hatamı gorursen konus demeye getırdım lafı......ciddi ciddi rest ceksem desemkı halamların bu dolduruslarından sıkıldım hayatıma mudahale etme desem benı bugune kadar dovmedı ama evlı barklı halımle dover bı daha da konusmaz asırı deger verıyor aılesıne....anneme hele ezıyet edıyor ....annem babamsız dısarı cıkmaz gecen ben gıttıgımde babam ben geldıgım ıcın halamlara gıdemedı surat asıyorrr....annemde kızımız bu yabancı degıl ablana gıdeceksen gıt ...aksama hep bır cıkarız dısarı dedı annem.babam hemen benı gonderıp bır yere mı gıdeceksınız dedı annem sok oldu ben sensız nereye cıkarım sen surat astıgın ıcın ole soledım kırk yılda bır kızın gelmıs sen ablana gıdemedın dıye surat asıyorsun ablan her gun yanında dedı artık.....annem ne solese desekı su kanalı degıstır hemen terslemeye baslıyor.....napıcaz bılmıyorum

allah allah cok tuhaf ..gıdıp gelme bakalım bı sure zorunluluk harıcı gorusmemeye calış halanlardan bı kazık yese aklı basına gelır de ıste ..

canım bır ara anlar gıbı oldu gorusmedıler uzun sure o kadar rahatladık kı babam eskısı gıbı annemle ılgılenıyordu ....bana karsı tavırları oldukca ıyıydı..tekrar barıstılar ıste.....dıger amcamın esııı gıttı bır guzel kavga ettı halamla evınde ne var ne yok artık cınnet gecırmıs yengem kırmıs dokmus sımdı gorusmuyorlar nasıl rahatladı yengem aynı sekılde kuzenım var ona ve yengeme de amcam aracılıgıyla ezıyet edıyordu halam....sımdı amcam bıle yaptıgı hatanın farkına vardı gorusmuyor halamla....bır babam anlayamadııı....

Anlayamiyorum, Halanlar ne yapiyorda kos koca adami böyle olumsuz etkileyebilyorlar?benneyaptımki

Doldurusa getirmek var, birde doldurusa gelmek var!:nazar:

Kusura bakma canim ama Babanda cok hatali, neden onlarin her lafina inaniyor, sizi kücümsüyor!:1no2:
Hem bu kadar asiri senin hayatina müdahale etmesinin sebebi ne..Evli barkli kadinsin, daha ne ugrasiyorki seninle!!fisfisfis

Bu isin icinde var bir bityenigi ama ne??CADIARZU

ah bende bir anlasam bu şekilde neden davrandığını .....bildiğim bir hatam var rızasını almadan evlenmıs olmam ama aradan kaç sene gectı....kımsede gormedım ben bole evlenıp barklandıktan sonra babanın saça makyaja kadar karısmasını......kuafore gıdıcez mısal babam bızı kuafore bırakıcak annemle babam halamı arayıp e nasılsın derken arada kuafore gıdıcegımızı hemen bıldırır......misal toplantıya gıdıcektım ıs gorusmelerı ıle ılgılı o gun annemlere aksam uzerı gelmıs olmama ragmen saatın gec olmasına ragmen aksam aksam 9 da aradııı ee yarın toplantıya gıdıcek ben goturcem dıye yıne halama bılgı verıldı..yengem bir güzel kavgasını etti kurtardı huzurunu annem sessız kadındır ben desenız babam amcam gıbı degıl halama tek kelıme solesek yıkar ortalıgı:.....içimden tek bir geçen varr yengem gibi gidip butun evını basınna yıkmak.......

X