Kilo vereceğime dair inancım çok düşük. Ama bu kilolu halimle ben ben olmaktan çıktım artık.

Ayrıca eşinin saçma sapan konuşmaları seni köreltmesin hırslandırsın. Bi sınava hazırlanıyordum eski eşim bana sen yapamazsın kazanamazsın deyip durdu sınav günü git gir bakalım ne değişecek dedi. Sınavdan çok yüksek puan aldım o andaki suratını hiç unutmam.
Boşayamazsın diyodu onu da yaptım valla çok mutluyum
Afferim lan. Tüm bu sorunlar kocalarda bence.

Konu sahibinin eksiği de boşanmak bence. Ne bu hem çalışmasın hem çocuklara baksın hem yemek ayırsın. Ohhh ne ala.

Afferim lan. Tüm bu sorunlar kocalarda bence.

Konu sahibinin eksiği de boşanmak bence. Ne bu hem çalışmasın hem çocuklara baksın hem yemek ayırsın. Ohhh ne ala.
Tüm süreçlerime dahil olup afferim demen çok hoşuma gidiyor kadın.

Bence boşansın adam biblodan farksız para kazanıyor diye ne bu amaan

Tüm süreçlerime dahil olup afferim demen çok hoşuma gidiyor kadın.

Bence boşansın adam biblodan farksız para kazanıyor diye ne bu amaan
Sen örnek birisin biliyor musun. Bu yaşadığın tüm süreç inanılmaz. Ciddi bir psikolojik süreç geçirdin. Hem maddi hem manevi savaşlar kazandın. Mune seni bilirkişi olarak atasın siteye bence. Saçma sapan heriflere bağlı kalmadan da güçlü olunabileceğini gösterdin bu yüzden sana bin milyon kere aferin.

Sen örnek birisin biliyor musun. Bu yaşadığın tüm süreç inanılmaz. Ciddi bir psikolojik süreç geçirdin. Hem maddi hem manevi savaşlar kazandın. Mune seni bilirkişi olarak atasın siteye bence. Saçma sapan heriflere bağlı kalmadan da güçlü olunabileceğini gösterdin bu yüzden sana bin milyon kere aferin.
Yaaa ağlarımm 🫠 kolay olmadı çok zor oldu ama gerçekten dediğin gibi özellikle değmeyen biri için ömür bitirmeye gerek yok. Bence her kadın güçlü, mutlu olmadığı yeri terk edebilir. Bir adım atınca gerisi geliyor.

Ben biorezonansa gidiyorum 6 haftadır çok memnunum. Benim çok bir kilo yok ve haşimato hastasıyım. 62 ile başladım. Toplamda 4 kg verdim ama yağdan verdiğim için çok toparladım duruyor. Daha kilolular daha çok kilo veriyor.
İlk kanınızı analiz ediyorlar. Vücüdunuzun neye intoleransı olduğunu buluyorlar. Sonra da onu bloke etmek için frekans veriyorlar.

Kusura bakmayın ama ben bu anlattığınız sıkıntılarla “çeşit yapamadığımdan kızartma yapıyorum” lafınız arasında bağ kuramadım. Duygusal yiyiciyim bu yüzden çok yedim diyorsanız anlıyorum ama kızartma yerine mesela mercimek çorbası yapmayı seçebilirsiniz abur cubur yerine de sağlıklı atıştırmalıklar tüketebilirsiniz. Çok yemenin önüne geçemiyorsanız düşük kalorililerden yana şansınızı denemenizi öneririm.
Yemek seçen insanlar olunca öyle oluyor. Bizim de küçük yemek seçiyor. Ya herkese ayrı ayrı yapılacak. Ya da onun sevdiği tarzda yapılıp biz ona uyuyacagiz. O da mesela yumurtalı ekmek kızartması, hamur kızartması, et tavuk hep bu tarz şeyler yiyor. Taze fasulye mesela denemek bile istemiyor. Çok ön yargili. Denedigi an geri çıkarıyor. Kuru fasulye yiyor

Mutlaka ögünlerinize çorba sebze yemeği protein koyun isteyen yesin istemeyen aç kalsın bu sizin içinde çok iyi olucak eşiniz şeker hastasıyış zaten en sağlıklı beslenen onlar olması lazım tek başına ebeveyn olmaya çalişşyorsunuz bu çok zor sabah 2 saat evladınızı idare etmesi gerekir bence siz biraz sesinizi çıkarın bu konuda kilo verdikçe güveniniz artıcak yeterki isteyin yaparsınız

Ailemle yaşarken sağlıklı beslenirdik hiç kilo sorunum olmadı. Esim yemek seçen biri ben de sayesinde sağlıksız beslenmeye başladım. Sabah kahvaltıyı kola ile yapan biri. Eleştirdim elestirdim ama ben bile zaman zaman kola ile başlangıç yapıyorum. Utanç verici. Doğumdan sonra kalıcı bir on kilo kaldı. Son iki yildir da pandemi stres sağlık sorunları derken artı on kilo daha aldım. Şu ara 80 kilo falanim çok fena. Biraz dikkat edince az da olsa verirdim şimdi veremiyorum da. Sağlık koşulları da önemli..ferritin falan düşük bende baya. Hasimato falan var. Yasla da ilgili sanırım. Eskisi gibi kolay verilmiyor. Veya verdiğinde hemen geri alıyorsun. Ciddi şekilde yaşam biçimini değiştirmek lazım.
Benim küçük de çok yemek seçiyor. Enerji kalmıyor ya yemek seçen insanların yanında. Bulasigim bitmiyor kaç ayrı yemek pişiyor herkese. Büyük oğlum neyseki güzel yer yemek seçmez. Aile evindeki sağlıklı beslenmemizi çok özlüyorum. Hep çorba sebze yemeği yerdik. Sulu sebze hep. Makarna falan arada. İlla her aksam pilav yemezdik mesela. Şimdi çocuklara yedirmek icin mecbur genelde her gün pilav pişiyor.

Bu ne bicim yaşamak. Sizinkisi ömür tüketmek. Baskalari icin bu kadar rezil kepaze olmaya ne gerek var. Esin de cocugun da olsa. Hic mi kendine ait isteklerin hobilerin alanların yok? Kilo en son mesele konudaki bence. Bu saydigin sorunlari çözsen zaten o kendiliginden duzelir.
Olmaz mı! Kamp doğa aşığıyım. Neredeyse yetecek kadar kamp ekipmanlarım mevcut. Ama bir gece çadırda kalamadım daha. Eşim sevmiyor çadırı. Kendisi kalp krizi geçirmeden önce çocukları ona bırakıp arkadaşlarla kamp yapma planlarım falan vardı ama şimdi bu ihtimalde rafa kalktı. Küçük oğlumla tek başıma kamp yapma cesaretim pek yok. Öyle bir ortamda ele avuca sığmaz, laf dinlemez, beni zor durumda bırakır.

Yüksek lisans mezunuyum. Ayrıca alanımla ilgili beş yıl özel eğitim aldım. Çok güzel hedeflerim vardı. Ancak küçüğün özel durumundan sonra hedefler rafa kalktı. Şimdi zihnimde tamamen bitirdim. Bu alanda hiç hevesim kalmadı. Üç beş seneye emekli olup, köye gidesim var artık

Olmaz mı! Kamp doğa aşığıyım. Neredeyse yetecek kadar kamp ekipmanlarım mevcut. Ama bir gece çadırda kalamadım daha. Eşim sevmiyor çadırı. Kendisi kalp krizi geçirmeden önce çocukları ona bırakıp arkadaşlarla kamp yapma planlarım falan vardı ama şimdi bu ihtimalde rafa kalktı. Küçük oğlumla tek başıma kamp yapma cesaretim pek yok. Öyle bir ortamda ele avuca sığmaz, laf dinlemez, beni zor durumda bırakır.

Yüksek lisans mezunuyum. Ayrıca alanımla ilgili beş yıl özel eğitim aldım. Çok güzel hedeflerim vardı. Ancak küçüğün özel durumundan sonra hedefler rafa kalktı. Şimdi zihnimde tamamen bitirdim. Bu alanda hiç hevesim kalmadı. Üç beş seneye emekli olup, köye gidesim var artık
Ben de kamp seviyorum. Bir iki kez anca yapabildim. Eşim zaten hiç sevmiyor onunla bir kez gittim. Annemle yorucu oluyor. Tek çocuklarla gideceğim bu sefer ama benim küçük de kamp sevmiyor.
Köy de çok severim. Anne tarafı ayrı sorun baba tarafi ayrı. Köyümüze gidemiyorum. Eşimin de köyü yok gibi birşey. Doğa arzumu hicbirsekilde gideremiyorum.
Gerçekten böyle böyle insanın yaşam enerjisi gidiyor ya. Ortak zevklere sahip olmak da önemliymiş. Veya uyum sağlayabilen kişilerle yaşamak.
Biraz da insan stresten kılo alıyor. 76 ya kadar olan gel gitli kilom vardı doğum sebebi ile. Son 4 kilosu tamamen stresten oldu. Bir iki yıldır oldu.

Bende hep zayıf biriyken babamın vefatından sonra aşırı kilo aldım yani hayatım boyunca 55-60 falanken birden 80e çıktım 1-2 yılda.stres ve üzüntüden yiyeceklere sığınmışsınızdır.size yardımcı olacak biri de olmamış.artık biraz kendinizi düşünün kilo gerçekten kötü bir şey.kilo aldığımdan beri sürekli hastalıklarla uğraşıyorum.insülin direnci ve polikistik over çıktı mesela.hiç enerjim yok sürekli yorgunum bir yerlerim ağrıyor.insülin direnci için düzgün şeyler yedim 10 kilo verdim insülin direncim kayboldu.kistimde ameliyat boyutundaydı ama küçüldü doktor bile şaşırdı hala tedavi devam ediyor.kilo sizi mutsuz eder mental olarak çünkü ne istediğini giyebiliyorsun ne istediğin gibi hareket edebiliyorsun.yemeğinizi yapın yiyen yesin yemeyen yemesin iyi alıştırmışsınız.

Ben biorezonansa gidiyorum 6 haftadır çok memnunum. Benim çok bir kilo yok ve haşimato hastasıyım. 62 ile başladım. Toplamda 4 kg verdim ama yağdan verdiğim için çok toparladım duruyor. Daha kilolular daha çok kilo veriyor.
İlk kanınızı analiz ediyorlar. Vücüdunuzun neye intoleransı olduğunu buluyorlar. Sonra da onu bloke etmek için frekans veriyorlar.
nerede gidiyorsunuz fiyatlar nasıl acaba?bende aynı kilodayım 4kg vermek istiyorum Antalya da yaşıyorum bende.

Bana kilodan daha önemli sorunlarınız var gibi geldi ama tabi ki siz bilirsiniz.

Su tüketiminiz nasıl? Güne bol su ile başlayın. Ekmek tercihinizi değiştirin hafta sonu buzluğa köfte yapın atın tavuk soslayıp koyun yanına salata makarna pilav vs yapın siz bol salata protein yiyin. Abur cubur yerine meyveye ağırlık verin. Hızlı gitmez belki kilonuz ama yavaş yavaş sürece adapte olursunuz.

İyi geceler hanımlar. Biraz önce vücut ağrılarımdan yakınıyordum eşime. Aldığım kilolarda mı acaba diye söylendim. Sen çok kilo aldın dedi. Bana kaç kilosun dedi. Benim kilo almaya başladığımdan beri tartı fobim var. 75 kilo varımdır herhalde dedim. Bence fazlasın dedi. Tepki veremedim ama içimde fırtınalar koptu tabii. Aslında çok uzun yıllar fittim. Hatta şuan yedi yaşında olan oğlum doğduğunda kırkım çıktığında dal gibiydim. Ancak pamdemi dönemi ile beraber herşey alt üst olmaya başladı. Kayınpederin kanser tedavi sürecini bizde geçirmesi, eşimin online toplantıları ve hareketli olan oğlumun, onları rahatsız etmemesi üzerine kurduğum düzen ile bende düzenin bozulmasıyla başladı herşey. Sonra oğlumun davranış sorunları oluşmaya başladı. Kayınpederin vefatına yakın oğlumun otizm olabileceği gerçeği ile yüzleştik. Sonrası tamamen ona adanmış bir hayat. Bu arada çalışıyorum. Eğitimciyim. Benimle birlikte okula gidiyor, benimle çıkıyor. Hep benimle. Bu arada eşim çok yoğun çalıştığını, dikkatini işe vermek zorunda olduğunu söyleyerek bu süreçte çok da destek olmadı. Tabii eğitimlere giden paralar konusunda hiç ikilemedi, hep karşıladı. Açıkçası benim öğretmen maaşım asla bu giderleri karşılayamaz. Sadece o da yok. Büyük oğlumuzda özel okula gidiyor. Hal böyle olunca alt mesajlarında hep kendi işiyle tehdit etti beni. İşinin dikkat gerektirdiği, sadece işine yoğunlaşmazsa işinin tehlikeye gireceğini sık sık söyleyip durdu. Evde de öyle destekçi de değildir yani. İş yapmaz, önüne bekler. Of dediğin anda kapris yapar, küser. Baba oğul yemek beğenmezler. İstediğin gibi yapmazsan yine kapris yapar eşim. Biçare bende artık çeşit çeşit yapamayacağım için(vakit olmuyor, yoruluyorum) onların istediği hamur işi yağlı kızartma usulü yemekleri yapmaya başladım. Abur çuburlar yiyoruz çayla beraber. Eşim şeker hastası olduğu halde. Eskiden sabah yürüyüşü yapardım. Ama küçük oğlum beni yatakta bulamayıp babasını darlıyor diye, babasının uykusunu kaçırıyor diye onu da bıraktım. Anlayacağınız evdekilerin konforu üzerine kurduğum bir hayat benim yaşam disiplinimi benden aldı götürdü. Eşime bunu söylediğimde evde yürüme bandı var onu kullan diyor. Halbuki sen sabahları çık yürüyüşüne ben idare ederim demesini beklerdim. Şuan evden çalışıyor yine . Herkes evde. Benim işim bitmiyor ki yürüme bandına sıra gelsin. Zaten küçük oğlum hep ilgi alaka istiyor. Ne yemekleri bitiyor, ne talepleri. Belki bunlara rağmen dikkat etseydim yine bu hale gelmezdim ama bu yaşadıklarım bir etken. Aslında yavaş yavaş isyan bayrağımı kaldırmaya başlamıştım ki, Haziranda kalp krizi geçirdi. Üstelik yurt dışı tatilimizde. Konfor alanımız dışında. Çok zordu. Eve dönüşümüz çok zahmetli oldu. Yanımızda çocuklar. O zamandan beri sırtıma binen yük iki kat daha arttı. Artık daha kaprisli. Hem yemek beğenmiyor, hemde birçok yemeği sağlık sorunları yüzünden yiyemiyor. Ağzına uygun sağlıklı yemek yapmamı bekliyor. 17 yaşındaki oğlum bile yemek seçen bir çocuk olmasına rağmen sürece ona göre daha çok adapte oldu. Bunlar yaşanırken ben kendi önceliklerimi yok saydım. Süreçte içinde nasıl beslendim ne yaptım hiç önemsemedim. Zamanla midem de büyüdü. Doymuyorum. Ufaklık varken sporda yok. Artık kilo vereceğime dair motivasyonumda yok. Ama vücudumun ağırlaştığını, rahat hareket edemediğimi farkediyorum. Biraz fazla ayakta kalayım, kalçalarım eklemlerim ağrıyor. Daha önceden de 20 kilo vermişliğim var ama o zamanlar çok özgürdüm. Eşim daha anlayışlıydı. Büyük oğlumun her dakika yanında olmam gerekmiyordu. Söyleyin şimdi bu şartlarda ben nasıl motive olurum ve nasıl verebilirim. Verebileceğime dair inancım çok düşük. Ne olur beni motive edin😕
Oglunuzla beraber yürüyüşe ciksaniz şeker hastası kızartma vs yememeli. Benim annemde şekerden ötürü zayıftı.Ama bünyesi kaldırmadı.Erken vefat etti.

X