Babam artık uzak olsun benden, çok uzak.....

canım benim okurken çok üzüldüm halanada çok kızdım ve babanada kocaman insan ya nasıl olurda başkasını lafıyla hareket eder
en büyük sıkıntımız bu sanırım kendimizi ifade edememek imalarla hiçbirşey çözülmüyor maalesef alıp karşına açık açaık konuşmak gerekiyor bazen ama onu yapacak cesaretimizde yok bende annemden dertliyim :KK43:

etmezmi canım tam magazadayız bırseyler bakıyoruz telefonda babamla konusma cabasındayız sınırlenıyor bu sefer bız kavga edıyoruz......esımle gec kalkalım bugun dınlenelım dıyoruz zır zır bır telefon veya tam bız bır fılm ızlıyoruz telefon yıne fılm yarıda kalıyor esım sınırlenıyor yatıyor uyuyor....tahammul edemedıgım agladıgım zamanlar da ne dıyım kı sımdı baban kavga etsem olmaz ....sen konuşup çözeceksin diyor..

etmezmi canım tam magazadayız bırseyler bakıyoruz telefonda babamla konusma cabasındayız sınırlenıyor bu sefer bız kavga edıyoruz......esımle gec kalkalım bugun dınlenelım dıyoruz zır zır bır telefon veya tam bız bır fılm ızlıyoruz telefon yıne fılm yarıda kalıyor esım sınırlenıyor yatıyor uyuyor....tahammul edemedıgım agladıgım zamanlar da ne dıyım kı sımdı baban kavga etsem olmaz ....sen konuşup çözeceksin diyor..

Dogru söylemis esin bence!!:kahve:

Bak canim, bu tür davranislari konusmalari baban degilde kayinpederin yapsaydi ne yapardin?? Mümkün oldugu kadar az görüsürdün, mesafeli olur ve tavrini koyardin öyle degilmi? benneyaptımki

Tabikide insanin kendi babasi oldumu dahada zor objektiv olmak, fakat her ne olursa olsun babanla konusmani ve hayatina bu kadar girmesine izin vermeyecegini söylemen lazim, saygini bozmadan cok sakin bir sekilde konus ve bundan sonra artik egerki böyle devam ederse tamamiyle aranizin bozulabileceginide söyle...:nazar:

Senin evliliginde olumsuz etkileniyor cünkü, esin bir yere kadar ceker!!:kahve:

Umarim kalp kirmadan hersey düzelir canim, Sevgiyle:teselli:

ooof offf, canım sıkkındı, senin bu konunu okudum şimdi daha sıkıldı arkadaşım. anlattıkların kelime kelimesine zihnimde canlandı. gerek eski eşimin ailesinden, gerek bazı akrabalarımızın, tanıdıklarımızın yaşadıklarından.

halanların sorunu belli, kendileri mutlu, huzurlu olamayan, olmadıkları için de milletle uğraşmayı görev edinmiş ruh hastaları diyeceğim izninle. benzer bir örneğini çok yakın arkadaşımın eşinin halasında da yaşamıştık yıllar evvel. kendilerini insanların mutluluklarını bozmaya adamış insanlardı. sonuç: yıllar geçti, arkadaşım çok mutlu, kendi kızının sallantılı ite-kaka yürüyen bir evliliği var. artık o kadar çok sorunları var ki, milletle uğraşamıyorlar. etme bulma dünyası...

baban ise, maalesef milletin lafına değer veren bir karakterde maalesef. daha önceki sorunda çok canı yanmamış ki barışmış, iyi bir kazık yediğinde anlayacak belki ama iş işten geçmiş olacak belki de.

seni bu kadar etkileyen durumlar aynı evde annene neler yaşatıyordur kim bilir.

aklıma gelen bir başka durum ise; hani rızasını almadan evlendim diyorsun ya, akıllarınca acaba hani baban senin üzerinde bu kadar baskı yaparak eşini geçersiz mi saydığını göstermeye çalışıyor acaba, ya da sizin huzurunuzu bozarak ayrılmanızı mı düşünüyor. allah göstermesin ama bu konuda biraz mesafe koyamazsan araya eşinle yok yere huzurunuz iyice bozulabilir.

bir arkadaşın dediği gibi her şeyini anlatma. annene de! çünkü annenin zaten eli mahkum baban sorsa saklayamaz ki, o da senin dediklerini anlatır, zaten hazırda bekleyen baban da halanların da yardımıyla senaryolar yazar durur.

babanı sevdiğin ortada, aksi takdirde dediğin gibi zaten çoktan resti çekerdin ve görüşmezdin.

ne kadar acı değil mi, bir yandan okuyup evliliğini sürdürürken bir yandan evine katkıda bulunmak için ne zorluklarla çalışıyorsun sonra da böyle yorumlara maruz kalıyorsun.

not: senin yaptığın işi üniversitedeyken ben de yapmıştım. inan her çalıştığım yerde en azından 2-3 kişi sorardı nerelisin, şuralı mı buralı mısın diye, hele tonton amcalar. hiç bir art niyet de yoktu bunda! ama insanların içi fesat olmaya görsün.

:1closedeyes: "BABA BEN ARTIK EVLIYIM" yazılı bır pankart as yakana ya da gorunur bır yerıne!!!!!!!!:çok üzgünüm: belkı daha ıdrak edemeemıstır ne dersın?????

daha önce çok kez babamdan bahsetmiştim .bilmeyen arkadaşlarım için kısaca özetleyeyim.Babam oldukça ablası annesi hatta yegenıne bile çok duskundur.tabıkı bunda problem yok ama onları annemden benden hep ustun tuttu.halam olsun babannem olsun rahatsız edici dolduruşa getirici tipler babamda çok çabuk kanıyor onlara kimselere inanmaz ama onlar yanlıs da deseler dogrudur asla onlar hakkında konusturmaz...onların ıcın sozlerıyle cok genc emeklı oldu gul gıbı ısını bıraktı...özel sırketde ıyı bır ısı vardı emeklı olduktan sonra yine bıraktı onların sözüyle.konuşmanın durumu düzeltmenin imkanı yok..
geçenlerde de yine bir iş konusu gündeme geldi binbir bahane sundu ...sonra bir sabah uyanmış anneme ben annemin yanına gidiyorum memlekete demiş..bir aradı beni annem baban yok gitti dedi şok oldum.anneme de ölesine geliyomusun demiş annemde babannemle pek anlaşamaz sevmezde yok gelmem demiş babam hiç birşey demeden çekmiş gitmiş.annemı tek basına bırakıp evde..sımdı arıyorum babannemın yanında her ısını gucunu yapıyor yapsın annesı baksın tabıkı ama evde anneme ezıyet edıyor yazık kadın ne bır arkadası kaldı ne bırsey..emeklı ettı annemı de ..istanbuldaydık ızmıre zorla tayın aldırıp geldı annnemın yıllardır olusturdugu cevre elınden kayıp gıttı.bı basına evde huysuz babama yemek hazırlasın dursun.ıyı davransa yıne ıyı habıre aılesını savunur ,onların doldurusu ıle eve gelır ortada hıc bır sey yokken bagırır en ufak seyden sorun cıkarır .yada surat asar....annem öle dışarıda çıkamaz evde ölece oturuyor..benim okulum var ben ben bir saatlik uzaklıkta oturuyorum ama okulum oldugu ıcın gidemedim....yarın daokula gıtmıcem...annemın yanına gıtmek ıstıyorum ama esım evde ıkı gunde gıdersem anneme babam cumartesı sabah gelıcek hayatta anlasamıyoruz..benı gorunce annemde dıyor daha bır sınır stresse gırıyor mısafırım evıne gıtmısım bır gunlugune salonda tv kumandasını alıyor anne nasılsın desem sus sus konusma bısey ızlıyorum gıt ıcerı dıyor...en basıtı elımde bır cıkolata yıyor olayım daha bıtmeden gıt copunu at demeye baslıyor kenara koseye atmamısım daha yıyorum ama ıste bagıracak ya.hemn hadı halana gıdelım demeye baslıyor gıtmek ıstemeyınce tavır yapıyor...halamda gıttgıımde sacımdan kasıma ınceeleyıp babama lafını yapıyor evlı barklı halımle babam bu sefer vay sacını mı yaptırmıslara gırıyor....ta pazartesiye kadar kalmak zorunda kalıcam ve pazartesıye kadar odada ölece otururum duvarlara bak bak...bende okula gıdıyorum ev temızlıgı alısverısı var yarın yapılması gereken......ben normalde haftaya gıtmek ıcın hazırladım kendımı ...esım calısıyor gelemez ınanın gıtmek ıstemıyorum ama annem yalnız bu arada annem asla gelmez bende kalmaya asla sızce napmalıyım....

Zor bir durum gerçekten baban baya zor anlaşılacak bir insan. Allah anneciğine sabır versin. Sana söyleyebileceğim tek şey annene destek ol sende artık sıkılmışsın durumdan ama annen için sabret. :teselli:
Yalnız babanın ailesine dicek tek bir lafım bile yok. Rahat bıraksalar sürekli doldurmasalar nolur sanki. inş düzelir canım...

bana biraz normal geliyo hepiniz garipseyeceksiniz ama :)
Babanız başkomsermiş zamanın behrinde e tek çocuğu sizmişsiniz.E emeklide olmuş.Zamanın behrinde yapmış olduğu mesleğinin gereği sergilediği otoriteyi hala sürdürmekte.Buda çok normal.Bi komserin otoriter olması gerekir bilirsinizemrindeki polisleri iyi idare edip yönetebilmek için...
O polislerimiz dışardaki pislikler için öyle mücadele veriyor öyle kansızlarlar karşılaşıyor öyle akıl almaz olaylara şahit oluyorlar ki bunu özel hatlarına yansıtmalarını abes karşılamıyorum açıkcası.e sizden gözünden sakındığı biricik canı ciğeri evladısınız ne çok evlanip kendi yuvanızı kyrsanız da onun gözünde daha el kadarsınız.O yüzden sizin hayatınıza bu kadar çok müdehale etmesi gayet doğal.Gerçi tavrı davranışında üslup hatası var ama bunu tatlı dille söyleyip çözebilirsiniz.Bazı arkadaşların söylediği gibi mesafe koyup uzaklaşmanıza kesinlikle karşıyım.Eğer yanılıp şaşıp öyle bişey yaparsanız sizi şiddetle kınarım! bazı insanların sevgi gösterişleri farklı olabiliyor.Kimisi sever sevdiğini dillendiremez kimisi tam istenilen gibi ruhu okşar kimiside babanız gibi kaba bir şekilde sergiler.O sertliğin altında yumşak baba şevkatinin olduğunu düşünüyorum.Soruyorum size ya bazı babalar gibi vurdum duymaz olsaydı ? evlendin sen bizden artık çıktın çıkıştın ne halin varsa gör deseydi ? umursamasaydı ? arayıp sormasaydı ??? Siz babanızı bizden daha iyi tanır bilirsiniz oyüzden ona böyle içten içe kızıp gönül koyacağınıza otorup emin sakin içiniiz dökün baba bu bu tavrın hoşuma gitmiyor farkında olamdan beni kırıyosun,üzüyosun vs.. diyip içinizi dökün.Sonuçta o bir baba halden dilden anlar dimi nede olsa devletimize senelrce hizmet vermiş başkomserlik etmiş aklı selim davranıp sizin çağrınıza kulak vereceğine eminim.Konuşun içinizi bir güzel dökün halanız kardeşiyse sizde evladısınız....

daha önce çok kez babamdan bahsetmiştim .bilmeyen arkadaşlarım için kısaca özetleyeyim.Babam oldukça ablası annesi hatta yegenıne bile çok duskundur.tabıkı bunda problem yok ama onları annemden benden hep ustun tuttu.halam olsun babannem olsun rahatsız edici dolduruşa getirici tipler babamda çok çabuk kanıyor onlara kimselere inanmaz ama onlar yanlıs da deseler dogrudur asla onlar hakkında konusturmaz...onların ıcın sozlerıyle cok genc emeklı oldu gul gıbı ısını bıraktı...özel sırketde ıyı bır ısı vardı emeklı olduktan sonra yine bıraktı onların sözüyle.konuşmanın durumu düzeltmenin imkanı yok..
geçenlerde de yine bir iş konusu gündeme geldi binbir bahane sundu ...sonra bir sabah uyanmış anneme ben annemin yanına gidiyorum memlekete demiş..bir aradı beni annem baban yok gitti dedi şok oldum.anneme de ölesine geliyomusun demiş annemde babannemle pek anlaşamaz sevmezde yok gelmem demiş babam hiç birşey demeden çekmiş gitmiş.annemı tek basına bırakıp evde..sımdı arıyorum babannemın yanında her ısını gucunu yapıyor yapsın annesı baksın tabıkı ama evde anneme ezıyet edıyor yazık kadın ne bır arkadası kaldı ne bırsey..emeklı ettı annemı de ..istanbuldaydık ızmıre zorla tayın aldırıp geldı annnemın yıllardır olusturdugu cevre elınden kayıp gıttı.bı basına evde huysuz babama yemek hazırlasın dursun.ıyı davransa yıne ıyı habıre aılesını savunur ,onların doldurusu ıle eve gelır ortada hıc bır sey yokken bagırır en ufak seyden sorun cıkarır .yada surat asar....annem öle dışarıda çıkamaz evde ölece oturuyor..benim okulum var ben ben bir saatlik uzaklıkta oturuyorum ama okulum oldugu ıcın gidemedim....yarın daokula gıtmıcem...annemın yanına gıtmek ıstıyorum ama esım evde ıkı gunde gıdersem anneme babam cumartesı sabah gelıcek hayatta anlasamıyoruz..benı gorunce annemde dıyor daha bır sınır stresse gırıyor mısafırım evıne gıtmısım bır gunlugune salonda tv kumandasını alıyor anne nasılsın desem sus sus konusma bısey ızlıyorum gıt ıcerı dıyor...en basıtı elımde bır cıkolata yıyor olayım daha bıtmeden gıt copunu at demeye baslıyor kenara koseye atmamısım daha yıyorum ama ıste bagıracak ya.hemn hadı halana gıdelım demeye baslıyor gıtmek ıstemeyınce tavır yapıyor...halamda gıttgıımde sacımdan kasıma ınceeleyıp babama lafını yapıyor evlı barklı halımle babam bu sefer vay sacını mı yaptırmıslara gırıyor....ta pazartesiye kadar kalmak zorunda kalıcam ve pazartesıye kadar odada ölece otururum duvarlara bak bak...bende okula gıdıyorum ev temızlıgı alısverısı var yarın yapılması gereken......ben normalde haftaya gıtmek ıcın hazırladım kendımı ...esım calısıyor gelemez ınanın gıtmek ıstemıyorum ama annem yalnız bu arada annem asla gelmez bende kalmaya asla sızce napmalıyım....

Bunu diğer yorumu yazdıktan sonra okudum.Maaalesef çevremde örnekleri çok böylesi durumları yaşaya insanlar.Kimin eşi, kimin babası kimin annesi kiminin abisi...tek değilsiniz anlayacağınız.Benim anladığım bazı insanlarda yapı gereği anne baba etkisi altın kalma her iki tarafıda idare edememe özelliği var.Babanızdakide öylesi bi durum diye düşünüyorum.Babannenizle anneniz anlaşamıyor söylediğiniz kadarıyla.E halanızın yaşantısıda malum...Bi söz vardır bilirmisiniz bilmem '' yılan kendi eğrisini bilmez ŞŞ deve boynun eğri der '' halanızınkide o hesap...Babanızın bu huyu yıllardır var bu belli bunu bunca sene sonra düzeltmeniz imkansız gibime gleiyor. O yüzden akıllı davranın derim ben mesela halanızın karşısında değilde onun safında yer alın.Onun teline gidin gözüne batmayın kendinizi öyle sevdirin öyle sevdiirin ki yaptığınız hatalar gözüne batmasın onlar bile şirin görünsün.Bunu içten yapın ama onlar size karşı iyi davranmadığını bile bile nefsinizi ezin küçülmezsiniz aksine yücelirsiniz onlara hediyler alır hiç beklemedikleri şeyler yapın şaşırtın öyle olunca size tavır almazlar babanızıda gereksiz doldurup üstünüze salmazlar bakın deneyin ve görün ama biraz zaman ve sabır....
Rabbim yardımcınız olsun

tesekkur ederım sanırım dedıgınız gıbı yapmalıyım onlara ıstedıklerı gıbı yaklasmalıyım ....ama babam evıne cocoguna bakmasın gıtsın onlara yedırsın ıcırsın nasıl bır vefasızlık nasıl bır vıcdandır...nasıl bogazlarından gecıyor bunca babamın yaptıklarına ragmen babamın onlar gozunde kayda degere gecmemesı bıze tavırları...yanı ne kadar ıyı davransak o kadar tepemıze cıkıyorlar sımdıde yılbasından butun sulale bırlıkte olalım demıs ler...ımkanı yok her bıraraya geldıklerınden kavga cıkaran ınsanlar...dedemın cenazesınde oturup fal bakacak kadar ıgrencler...bıraraya asla gelmem gıdemem ...Allah yardımcım olsun

X