Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

karar sizlere tebıp edıldıkten sonra he rıkı tarafında temyız suresı 15 gundur . bu sure ıcerısınde temyız edılmezse karar kesınleşır en kısa zamanda nufusa gönderilir. eğer temyız edılırse yargıtadan dönüşünü beklersenız

eşimle karşılıklı anlaşarak boşanmaya karar verdik o balıkesirde ben istanbulda yaşıyorum davayı 02.24.2013 te açtım kendisinden hiç birşey talep etmedim iki kızım var 19 ve14 yaşında benim yanımdalar onlara maddi olarak bakıyor o yüzden nafaka talebim olmadı bunuda dilekçeme yazdım tesnip tutanağı geldi bizde cevaplarımızı yazdık boşanmak istediğimizi şahitlerimizin olmadığını belirttik boşanma gününün bize bildirilmesini talep ettik avukat tutmadık bugün adliyeye gittiğimde neden gün belli olmadı diye daha gün belli olmaz denildi hızlandırmak için ne yapmalıyım ikimizde boşanmayı istiyoruz bana eşin yanında olmadığı için anlaşmalı boşanma çekişmeliye dönüşmüş denildi psikolojim bozuldu iyide oda boşanmayı kabul edip dilekçesini gönderdi şimdi ne yapabiliriz bu dava günü ne kadar sürede belli olur http://www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/icon_crya.gif

Merhabalar;

Anlaşmalı boşanmada protokol önemli diye düşünüyorum. Bir arkadaşımız için araştırma yaparken Ankara Boşanma Avukatı - Avukat Kübra YILDIZ ÇOLAK sayfasından okuduğumuz kadarı ile tüm hususların mutlaka protokole yazılması gerekiyorumuş. Mesela siz çocukların yanınızda kalacağını söylüyorsunuz ama bunu protokol altında olmadığı için daha sonra eşinizin dava açma hakkı varmış. Bir de nafakayı da yazmadığınızı söylüyorsunuz. Aynı şekilde siz nafaka istemediğinizi yazmışsınız ama eşiniz ödemez ise ileride bir yaptırımı da olmayacak diye düşünüyorum. Biz avukat ile de konuştuk ama buradaki avukat arkadaşlar da yazabilrseler yanlış bilgi vermeyeyim, bütün konuların bu protokolde yer alması gerekiyormuş. Eşlerin ev araba gibi malları, bankadaki paraları, birikimleri, nafaka, velayet falan. Biz biraz kapsamlı araştırma yaptığımız için biliyoruz. Araştırma yaparken de bu siteye rastladık...

Mahkeme kalemıne gıdıp" anlaşmalı boşanmak ıçın gun verır mısınız duruşma gununu boşuna beklemeyelım"dersenız size gun verırler. o gun sız ve eşiniz gelırsenız boşanırsınız. dosya çekişmeye dönüşmüş değil anladığım kadarıyla kaleme derdinizi anlatamamışsınız. "eşimle geleceğim anlaşmalı boşanmak ıçın gun ıstıyorum "dıyın. aksi takdırde bıraz daha uzar duruşma gunun verılmesı

babam ölmeden önce abim 400000 tl kredi çekmişti.Babamda abime kefil olmuştu.
Abim bu krediyi ödemezse borç varisleri mi kalır yoksa abimin mal varlığı var ona mı gider.

Cevabınıza ve ilginize teşekkür ederim ben davayı oturduğum istanbuldaki mahkemeden açtım dava dilekçeme karşılıklı boşanmayı istediğimizi yazdım çünkü eşim sen aç itiraz etmiycem kabul ediyorum dedi ama dilekçeyi ben imzalayarak tek başıma verdim bana size kağıtlar geldiğinde ikinizde cevap olarak boşanmak istediğinizi belirten dilekçe verirsiniz çünkü ikinizde boşanmak istiyorsunuz denildi tesnip tutanağı geldi biz cevaplarımızı yazdık ama ben istanbuldan o balıkesirden cevap verdik şahitlerimiz ve delillerimiz yok boşanmak istiyoruz diye ama bir buçuk aydır hiç bir tabligat falan gelmedi gidip sorduğumda eşinde sende karşılıklı boşanmak isteyebilirsiniz ama ikinizin imzası yok bu dilekçede o yüzden çekişmeli boşanma davası oluyor denildi ben ne yapabiliriz bunun çözümü nedir dedim bekliyceksiniz denildi bende anlaşmalı boşanma için gün istedim ama bu aşamada olmaz çekişmeli bu dava dediler bende bunu bana başta söylemeniz gerekirdi beklemekten sıkıldık bana bir yol gösterin dedim yapacak birşey yok denilince yıkıldım bunun çözümü nedir

Merhaba kime soracağımı bilemedim arkadaşlar

benimle ilgili eskiden çokk küçükken bir haber çıkmıştı gazetelerde. bir sağlık sorunum vardı onunla ilgili olarak gazetelere çıktım işte tedavi oldum falan. o zaman çocuktum daha

o zaman internet yoktu o yüzden internette benim adımla Allah'tan bu haber görünmüyordu. ancak dün adımı Google'da aratayım dedim. Bir tane gazete 1930'dan beri tüm arşivini taratmış ve internete koymuş. ADımı aratınca 3. haber olarak kabak gibi çıkıyor. çok sinir oldum

kesinlikle görülmemesini istiyorum bu profesyonel ve özel hayatımı etkiliyor sonuçta ben bu hastalığımı herkese anlatmıyorum görünmesin işte.

O gazeteye mail attım cevap gelmedi bugün aradım, portalla ilgilenen kadın yardımcı olamayacağını söyledi. Çünkü gazete haberini pdf olarak tarıyorlarmış haberde herhangi bir değişiklik yapamazlarmış. ben de haberi silin demiyorum zaten ama tüm dünyanın görebileceği şekilde olmasın istiyorum bu özel hayatıma müdahale dedim. Yazı işlerinin numarasını verdi orayı aradım bir kadınla görüştüm. o da araştırıp döneceğini söyledi. ama kimse geri dönmüyor. sallamıyorlar resmen

benim yasal haklarımı öğrenmek istiyorum. Dilekçe yollarsam yapmak zorundalar mı?
Dilekçe yollayıp yazılı talepte bulunmak istiyorum. Bunu yaptıktan sonra eğer bana olumsuz olarak dönerlerse

1-) mahkemeye verip HABERİ SİLDİREBİLİR MİYİM?
2-) yazılı olarak başvurup da yapmadılar diye tazminat TALEP EDEBİLİR MİYİM?

Son düzenleyen: Moderatör:

Mahkemeye anlaşmalı boşanmak için tarafınıza gün verilmesini talep ettiğiniz bir dilekçe yazın. oyle şey olur mu. size gun vermelerı lazım. İkinizin imzasına gerek yok eğer protokol yapmayacaksanız ....çoçuk varsa mal paylaşımı varsa protokol yapıp Mahkemeye sunmak gerekır. yoksa dırek gun vermelerı lazım. ısrar edin

ahhhh ahhhh mahkeme kalemi beni ben onları görmekten bıktık nerdeyse boşanma davasından iş çıkıp ordaki memurla farklı davaya dönüşecek yine gittim dilekçe vermek istiyorum bize gün vermeniz için dedim yok dedi olmazzzzzz bu hiç birşeyi değiştirmez şöyle yapın dedi sen balıkesire git birlikte dilekçe hazırlayın imzalayın olsun bitsin burdaki dava işleme konmaz o zaman dedi bende dedim bu mümkün olsa yapardım çalışan bir insanım kolay izin alamıyorum ama eşim alabiliyor yani o buraya gelebilir öyle olurmu burdan başka yerde açmanız gerekli dedi ben dedim burada onca masraf ettim o ne olacak birşey demedi bekleyin ne zaman gün veririz bilemem dedi benim halimi düşünün tükendim sırf bunları takip için aldığım izinler cabası tabiiki yakında işsiz kalırımda boşanamam gibi geliyor bana

Ablamın evliliği sona yaklaşıyor.
Bir avukata danıştık ama aklıma yatmadı burdanda sormak istedim.
2001'den önce kıyılan nikahlarda edinilen mallar , ortak değil tabu ya da ruhsat kimin üstüneyse onun olurmuş.
Bu doğru mudur ?

doğrudur. ancak eş bunlarda payı olduğunu iddia ederse "katkı payı davası" açmak zorunda olur. ve alınan mallarda kendısınınde bırıkımı,emeği vs olduğunu ispat etmek zorunluluğu vardır

görünen o ki sizi oldukça uğraştırdılar hemde gereksız yere. zaten dilekçeler tebliğ olduysa 2 ay içinde duruşma gununuz gelır dıye tahmın edıyorum.

doğrudur. ancak eş bunlarda payı olduğunu iddia ederse "katkı payı davası" açmak zorunda olur. ve alınan mallarda kendısınınde bırıkımı,emeği vs olduğunu ispat etmek zorunluluğu vardır

cevabınız için çok teşekkürler.
dava çekişmeli açıldı , ablam malları üstüne geçirene kadar davayı uzatacak , ev ve nafakada anlaştıkları takdirde anlaşmalı boşanmaya dönecek. katkı payı davası felan uğraşmasak olur sanırım.
zaten çok sancılı bi süreç.

ben 11 yıllık evlıyım 10 yasında bır kızım var ve esımle anlasamıyoruz.eşim ayrılmak ıstedgnı soledı once anlaşmalı dılekce yazdırdk sonra vazgectı.sımdı bana bısey vermeden gıtmemı ıstıyo evden nafaka veremezmıs hıcbırsey veremezmıs ve benı sureklı nezaman gıdecksın dıye sıkıştırıyor.aileside bana kotuuluk yapıyor oğlumuz senı ıstemıyor gıt evden dıyolar.bana hıcbırsey vermıyolar. benm burda aılem yok ailem yurtdısında hıckımsem yok nereye gıderım ne yaparım 5 kurussuz napıcam bılmıyorum esım elımden bılezklerımıde aldı bir sene once borcum var dıye lutfen bana yardım edın napıcamı bılmıyorm cok caresızım......

Son düzenleme:
davanınız açıldı mı?anladığım kadarıyla anlaşmalı boşanma için açtığınız dava çekişmeli boşanmaya geçti doğrumudur?

öncelikle bu kişi ile boşanmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. ki bu kadar baskı varken artık sağlıklı bir evlilik birliğinin sürdürülmesi pek mümkün görülmüyor. Burada eşinizin neden boşanmak istediği önemli (başka bir kadın olabilir yada başka bir sebep...) yani evliliği sonlandırmaya neyin sebep olduğu yani kusurun kimde tazminat ve nafaka konularında önemli verdiğiniz bilgiler ışığında sağlıklı bilgi verilmesi pek mümkün değill... mail adresime ayrıntılı mail atabilirsiniz. eda-klc@hotmail.com

Benim bi sorum olacak eşimi işten çıkardılar az bi kıdemle çıkışını verecekelrde oda normal tutarı istedigi için vermediler işyerinden ayrıldı fakat siğorta sını devam ettirmişler ...şimdide ihtar çekmişler iş yerine gelmiyo diyo bunu bahane edip resmi çıkışını böyle yapacaklar hiçbirşey vermeden ne yapmamız lazım iki avukata danıştık birisi noterden ihtar çekin dedi diğeri gerek yok önce onlar çeksin sonra biz cevap olarak çekeriz dedi hangisi yapmamız gerekli yardımcı olursanız sevinirim...

zaten onlar cekmışler ıhtarı neyı beklıyorsunuz. hemen cevabı bır ıhtarname cekın. akabınde işçi alacağı davası açın. dıkkat edın bu ıhtarı "işe gelmedığı için tazmınatsız olarak ısten çıkardık" demek için yasa karşısında haklı görunmek için yapıyorlar zaman kaybetmeyın

İHTARNAME

İHTAR EDEN :
ADRES :

MUHATAP : ......................................
ADRES :

KONU : İşçilik Alacaklarının Ödenmesine İlişkin İhtardır.

AÇIKLAMALA R :

Sayın Muhatap;
1- 01.09.2008 tarihinden beri................... Sitesinde, aylık net 800 TL ile (AGİ, yol ve yemek giderleri hariç), 08.00-20.00 ve 20.00-08.00 saatleri arasında vardiyalı olarak güvenlik görevlisi sıfatıyla çalışmaktayım.

2- Çalışmaya başladığım günden beri iş tanımım dışında kalan, çöp çıkarma, bahçe bakımı ve temizliği gibi işler üzerime yüklenmeye çalışılmış, ben de işimi kaybetmek korkusu ve işveren baskısı dolayısıyla bu tip angarya işlere ses çıkarmamak durumunda kalmıştım.

3- Zaman içerisinde maaşların gecikmesi, nakit olarak ödenen 250 TL’lik yemek ücretinin ticket’a çevrilmesi, fazla mesai ücretleri ile ulusal bayram ve genel tatil ücretlerinin hiç ödenmemesi sebebiyle işlerin benim açımdan iyice çekilmez hale gelmesi sebebi, tarafınıza iş tanımım dışında kalan ve güvenlik görevlisi sıfatıyla hiçbir ilgisi bulunmayan işlerin tarafımca daha fazla yapılamayacağını söylediğimde, cevap olarak benim güvenlik görevlisi sıfatıyla çalıştırılmadığım, hizmetli olarak gösterildiğim söylenmiştir. Bu durumu kabul etmemem üzerine ise işten kovulmakla tehdit edildim

4- Yukarıda açıklanan sebeplerden ötürü muhatap işyerinde çalışmaya başladığım tarihten beri güvenlik görevlisi sıfatı ile çalıştığımı, işbu ihtarnamenin tebliğinden itibaren görev tanımım dışında kalan ve baskı ile tarafıma yaptırılmaya çalışılan çöp toplama, bahçe sulama gibi işlerin tarafıma yüklenmemesini, sürekli olarak gecikmeli ödenen 250 TL lik ticket bedeli, yol ücreti ve ücretlerimin zamanında ödenmesini, çalışmaya başladığım günden itibaren hiç ödenmemiş olan fazla mesai, ulusal bayram ve genel tatil ücretlerimin ise işbu ihtarnamenin tebliğinden itibaren üç gün içerisinde tarafıma ödenmesini ihtar ederim. .

Sayın Noter; İş bu üç nüshadan ibaret olan ihtarnamenin tasdikli bir suretinin muhataba tebliğini, yine tasdikli bir suretinin dairenizde hıfzını ve yine tasdikli şerhini havi bir Suretin tarafımıza iadesini arz ve talep ederiz.
İhtar Eden

Eşim işyerine yukrıdaihtarnameyi çekti. . Güvenlik görevlisi olarak görev yapmaktaydı ve haftalık 45saatin üzerinde çalışıyordu. . Eşimin müdürü zaten önmzdeki ay başında eşimi işten çıkaracağını sözlü olarak eşime beyan etmişti. ihtarname ellerine ulaştıktan sonra müdürü fazla mesai ücretinden vazgeçmesini kıdem ve ihbar tazminatını vereceğini hesapladıklarını vs.söledi. .Bunlar birkaç gün önce oldu . .Şmdide müdürü bugün biz seni işten çıkarmıyoruz demiş. . İhtarnamedeki 3 günlük süre bugün doldu . .Ne yapılmalı nasıl bir yol izlenmeli kafamız karıştı . .Eşimin arkadaşının tanıdığı bilir kişi eşimin tazminatını ve fazla mesaisini hesapladı ve vizim haklı olduğumuzu söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…