Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

boyle saçmalık olur mu... davayı kendı şehırınızden açıp başka şehıre mı yolladınız... yoksa adlıye veznelerıne yatırılıyor cunku

canım ben baska şehirde ikamet ediyorum suan annemin yanındayım....dava istanbulda.... istanbulda veznedeki memurlar ismini söylersen ptt merkeze alabilirsin dediler ama malesef zorluk cıkarıyorlar..çaresizim...

canım ben baska şehirde ikamet ediyorum suan annemin yanındayım....dava istanbulda.... istanbulda veznedeki memurlar ismini söylersen ptt merkeze alabilirsin dediler ama malesef zorluk cıkarıyorlar..çaresizim...

Mahkemeye dilekçe yazın. sonuçta o masraf Mahkemeye yatırılıyor alınmadığına göre hala ptt de. Mahkeme ye dosyanızın numarasının isminizin belırtıldığı, durumu ızah eden bır dlekçe yazıp parayı tarafınıza ödemedıklerını sistemden yatırılan paranın kontorlunun yapılmasını ve yatırılan paranın tarafınıza iadesi için Ptt ye muzekkere yazılmasını isteyın

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. avukat arkadaşlar lütfen özel mesaj atın çok mağduruz

İyi günler benim bir sorum olacak.
İş mahkemesinde davam görülmekte. Teknikerim, Mahkeme teknikerler odasına yazı yollayıp tekniker maaşının ne kadar olduğuna dair yazı istemiş. 3600 brüt,net 2200 diye bir rapor hazırlamış.Yalnız ben 1000 alıyordum yapılacak hesapda maaşımdanmı, teknikerin ortalama maaşındamı hesaplanır ayrıca bilirkişi hesabını yapıp davadan önce öğrenebilirmiyiz.Teşekkürler şimdiden.

teşekkür ederim e-devletten kontrol ediyorum tensip zaptı hazırlandı diyor. dün de muhtarlığı aramışlar, ne zamandan beri ailemin yanında ikamet ettiğimi sormuşlar. karşı taraf davanın yetkisizlkten reddini istedi. fakat benim ikametim ailemin yanından hiç alınmamış. hep burda gözüküyorum. 3 aydır da fiilen buradayım. 2 ay evli kaldım. reddetmezler değil mi? :)

Son düzenleme:
merhaba avukat arkadaşlar,

eşimle boşanıyoruz. dava çekişmeli. eşim çalışlmadığını söylüyor ama çalışıyor sigortası yatmıyor. bu durumda davayı kazanırsam tazminatımı nasıl alabilirim. eşim çaılışıyorsa sigortası var ise sayet nasıl alabilirim bu konuda bilgisiolan arkadaslar yardımcı olabilir mi? teşekkürler.

3600 brütün neti aşağı yukarı 2550 felandır.
muhtemelen maaşınız aldığınız rakamdan yazmadığı için ilgili odadan bilgi istemişler.
maaş tespiti için.
siz bi maaş beyan ettiyseniz , beyan ettiğiniz rakam belirlenenin altındaysa muhtemelen beyanınız üzerinden hesaplanır.
eğer yüksek olsaydı beyanınız odanın yolladığı rakamdan hesaplanırdı.
davadan önce öğrenmeniz mümkün değil diye biliyorum , çalıştığım hiç bi bilirkişi raporunun sonnucunu bana göstermedi , dava dosyasına verdi direkt. ama avukat arkadaslar daha iyi bilir.

İyi aksamlar oncelikle esinizin sigortasiz calistigindan eminseniz sosyal guvenlik kurumuna bu durumu bildirmeniz sizin icin en uygunu olur diye dusunmekteyim yine de bir avukatla goruserek yuz yuze hukuki destek almanizi oneririm.

şubat 2012 de evlendim 8 ay evlilikten sonra ekim ayında evi terkettim. 1 ay önce boşanma dilekçesiyle aile mahkemesine başvurdum daha sonra avukat tuttum. evden ayrılırken sadece kıyafetlerimi aldım ancak birkaç parça kıyafetim ve çeyizlerim halen o evde duruyor. karşı tarafla 3 aydır hiçbir şekilde görüşme olmadı. avukatım eve gidip eşyalarımı alabileceğimi söyledi ama ben herhangi bir haksız iftiraya uğramaktan çekindiğim için bu konuyu araştırmaya çalışıyorum. haber vermeden eve gidip sadece kendi özel eşyalarımı ve çeyizlerimi alsam bunun bana bir zararı olur mu?
ayrıca 3 aylık evliyken MS hastalığı tanısı kondu stresin tetiklediği bir hastalık. eşim sürekli küfür ve hakaret ediyordu çok mutsuz bir evlilik hayatım oldu. hastalık ile ilgili raporlarımı mahkemeye sunmak doğru olur mu?
şimdiden teşekkürler...

mrb,benım bı sorunum var, annem romanya vatandaşı ve evlilik dışı bir oğlu oldu ve çocugun babası vefat ettı.biz çocuga nasıl kımlık çıkarabilirz bir avukatla gorstuk fakat bızden çok yuklu bir miktarda ücrt ıstedı 6 bin tl kadar fakat bizim bole bi imkanımız yok.çocugun turkıyede doğduguna ait doğum raporu var ve babasınında ölüm raporu.bize yardımcı olabilirmisiniz napıcağımızı bılmıyoruz çok çaresiziz cvapınızı beklıyoruz..teşekkürler...

Merhaba ben eşimden 2007 de ayrıldım karşılıklı nafaka tazminat gibi para talep etmedik kızımın velayetınide eşime verdim şimdi kızım 10 yaşında benim annem babam vefat etti babamdan dolayı emekli maaşım var 700 tl ve ben de bu arada ssk sız bir işte çalışıyorum abimlerin yanında yaşıyorum her ay kızımın ihtiyaçlarını karşılıyorum kızıma babannesi bakıyor babası da annesiyle beraber oturuyor zaten . Ama kızımı görürken çok sorun yaşıyordum babannesi durmadan kızına ben bakıyorum diye benden para taklep ediyordu bende her ay babannesine 100 tl para veriyorum + okul masraflarını ve ihtiyaçlarını karşılıyorum kızımın .. Bu arada kızımın babası durmadan hapise girip çıkıyor hırsızlıktan dolayı ve şuan yine ceza evinde ve kızımın babannesi bana dava açmış nafaka davası çocuga bakıyorum ihtiyaçlarını karşılayamıyorum babası hapiste annesi nafaka ödesin diye ... Bu arada babannesi hem kocasının emekli maaşını alıyor hemde evi var şimdi benim ne yapmam lazım bana devlet nafaka baglarmı benim nasıl kendimi savunmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

ıhtayaclarını karşıladığınız yavrunuzu nıye yanınıza almıyorsunuz?. bakacak durumunuzda var anladığım kadarıyla. yazık değil mi... baba baba değil annede yanında değil. velayet davası açmak ıçın ne duruyorsunuz?

merhaba bundan 15 yıl öncesi kardeşimin sınıf öğretmeni kardeşim sadece sınıfa geç kaldığı için yıllarca ''kadın öğretmen'' diyorum ama aslında dilim varmıyor duvardan tahtaya herkesin hafızasına kazınan dayaklar atmıştır kardeşim çok bahsedemez hala o günlerin psikolojik izlerini taşıyor kardeşimi geçtim sınıf arkadaşları bile anlatırken kendilerine olmuş gibi hala gözleri yaşarıyor annem zor günlerde geçirdiği için bizi okula geçirmezdi biz kendimiz kalkar giderdik haliyle ilkokul sabahçılığı 10-30 dk arası hep geç kalırdık ben bir kaç kez tokat yedim ama o benden daha aşağı sınıfta okuduğu için tam olanı bilmezdim o da pek anlatmazdı (anlatsa da başımızda ki babada baba olmadığı için bişi çıkmazdı) bende kardeş kıskançlığından kardeşimi hep ezdim o yüzden zaten çok sessiz kendi halinde ve içine kapanıktı öğretmen denen mahlukatta o sessiz kardeşime yıllarca eşine az rastlanan dayaklar atmış şimdi adalete başvursak cezasını çeker mi olumlu cevap vermeniz için inanın canımı veririm sınıftan şahitte buluruz psikiyatri den raporda alırız hatta dayaktan daha detaylı bahsedersem kafasını tahtaya tahtaya vururmuş sabah attığı tokadın izi bir kaç ders sonra anca gidermiş o kadar yürekten diliyorum ki o sabiye yaptıkları daha bu dünyada yanına kalmasın

Bilginiz var mı bilmiyorum ama work and travel diye bi program var. Buna kayıt oldum ön kayıtta bi miktar kapıra ödedim bilgilerimin yazılı oldugu bi kağıt imzaladım herhangi bi sözleşme değildi. Ancak kağıdın aldında iptal durumunda paramın iade edilemeyeceği yazıyodu. Kesin gidiceğim için önemsemedim imzaladım dediğim herhangi bi sözleşme maddesi değil. Sonrasında bi aksilik oldu ve gidemiyorum. Hizmetini almadığım bi parayı benden almaya hakları var mı bu durumda ne yapabilirim. Aslında bu programda imzalanan bi sözleşme var ama onu henüz imzalamadım çünkü paranın tamamını yatırdığımda imzalıcaktım. Hukuki açıdan neler yapılabilir tüketici haklarım nelerdir teşekkürler

Merhaba umarım yardımcı olursunuz...Eski eşim memur ve çocuklarım için nafakayı icra yolu ile alıyorum. Ama erken emekli olmak istiyor bu durumda çocuklarım için aldığım nafaka erken emekli olduğu için kesilir mi yada alabilir miyim??

nasıl kı maaşından nafaa kesılıyorsa aynı şekılde emeklı maaşından her ay dosyanıza yatar kesıntı. sadece yazışma yapmak zorunda kalabılırsınız ılgılı kurumla.

cevap için teşekkür ederimSibelim84
Yaş itibarıyla normalde 4 sene sonra emekli olacak ama kendisi polis memuru 20 seneyi doldurduğu için 4 sene beklemeden emekli olmayı düşünüyor. Bildiğim kadarıyla emekli olur ama maaş alamaz sanırım. Emekli maaşını hak edene kadarki zamanlarda nafakayı alabilirmiyim ???

evet maaş alamasada sizin nafaka işlemeye devam eder. birikir bu durumda bırıkmış nafaka alacağınızda oluşmuş olur. eğer alamadığınız aylarda beklemek ıstemezsenız ceza davası açabılırsınız. nafaka ödememenin 3 ay hapis cezası vardır

anne ve babamın şu an süregelen bir boşanma davası var.Babam daha önce benim ikamet ettiğim ev konusunda hak idda ediyor bu arada bu ev mütahite verilecek sorum şu ;nisandaki mahkeme sonuşlanır da boşanırlarsa babam hala bu ev konusunda hak idda edebilri ve bu ev mal paylaşımında yenilendiği için evlendikten sonra kazanılmış mallar kapsamına girer mi bildiğim kadarı ile bu ev 1990'da alındı

umarım bu soruma cevap alabilirim anneme ve kardeşlerine babaannelerinden miras kaldı benim sorum teyzem yıllar önce vefat etti 5 çocugu var mirasını onlar alacak fakat kuzenlerimden biri birkaç yıl önce oda vefat etti 2 kızı var evliler onlar vekaletlerini amcalarının birine verceklerde peki kuzenimin eşide bu mirastan yararlanabilicekmi onunda vekalet vermesi gerekiyormu acaba acil cevap verirseniz çok memnun olurum arkadaşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…