Bosanmak istiyorum

IkizAnnesi93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2021
1
0
30
Günaydin Kizlar normalde ben sadece sessiz bi okuyanim ama benim derdim beni de asdi ve sizinle paylasmak istiyorum.
Ben iki yillik Evliyim ve Almanyada yasiyorum 8 aylik ikiz Cocuklarim var. Kendi ailem bana 4 5 saatlik mesafede kaliyor.esim ailemle zaten anlasamiyor ve Sevmiyor ayni sekilde de Ailem.Hamileligim benim Sıkıntili gecdi ve Aile özlemi hep basdigi icin ara ara Ailemin yaninda kalmak istiyordum..Ailemde beni kabul ettigi icin Esim hep rahatsiz olurdu..yani onun icin ailem bana buraya gelemesin senin kocan var senin yanin kocanin burasi degil demedikleri icin sevmiyor ve ailem arkamda durdugu icin..herneyse aslinda cok sey var ama hepsini yazsam cok uzun olur..aslinda cocuk istemiyorduk biz ama korundugumuz halde oldu Allah verdi ikitane cok sükür ikitane saglikli ogullarim var..esim bu konuda bana yardim ediyor bakmakda ilgilenmekde bunlarda sorun yok gercekden bi baba olarak güzel ilgileniyor ama artik bizim evliligimiz bitti..cinsellik arrik yok ben istemiyorum cünkü artik bana da korkdu girdi ya yine cocuk olursa..esimle anlasamiyoruz yani daha dogrusu anlasiyormus gibi yapiyoruz oda cocuk vardi cok dirsirci bi insan her yapdigima laf ediyor kendisi herseyi daha iyi biliyor..simdilik anne parasi aliyorum 1 yil ve elime para gecdigi icin bütün ev masraflarini benim karsilamami istiyor kendisi sadece kira elektrii falan ödüyor..ikimizin banka hesaplari ayri belki cogu yanlis bulur bunu bilmiyorum ama bizde öyle kaldi..esim cok cimri biri benden para istiyor vercem der vermiyor bana yalan söylüyor kayinvalidem zateb sinsi bi insan oglunun yaninda baska konusur oglu olmayinca baska onunlada kavga ettik beni evimden atmaya calisdi aslinda cok sey var ama ayrilmak icin cok nedenim var..keskw cocuk olmasaydi diyom elim kolum bagli oluyor..meslwgim var para yönden sıkıntim olmaz ailem hep yanimda ama iste esim eger gidersen kendin gidiceksin diyor cocuklar bursa kalcakmis..kendisi calisisor kayinvalidem zaten cocuk bakacak durumda degil kendisi depressyon hastasi ve kendi evlerinde hergün kavga var kari koca hergün birbirini yer..bende biraz arasdirdim ettim ama kanun babanin tarafinda oluyormus babanin izno cocuklari alip götüremezmisim ikimizde de velayet oldugu icin..annem yanlis düsünüyorsun devlet cocuklari hep anneye verir diyor ama arada 400 500 km var cocuklari nasil görcek ben gitcem icin burdan bi adim geride görüyoeum kendimi acaba bu konuyla bilgili olanlar varmi? Cünkü eger bi adim atmak istiyorsam bilinci ve güclü atmak istiyorum cocuklarimla birlilde gitmek istiOrum gözü kapali adim atip sonra belki karmasik bi duruma gelmek istemiyorum

Kira ve elektrik zaten evin en büyük giderleri değil mi? Sizin de elinize geçen para varsa o istemeden ev için harcıyor olmanız normal olan bence.

Çok hızlı kararlar almayın. Sorunları konuşarak çözmeye çalışın. Boşanma son aşama olmalı. Buradan bakınca iki taraflı güvensizlik var gibi. Aile olamamışsınız sanki. Evlenip 3-5 aya hamile kalmak kötü olmuş gerçekten. llişki oturmadan 2 bebekle sınanmak herkesin altından kalkabileceği birşey değil.

Bende Almanyada yasayan bir gurbetciyim.biz 7 senedir cocuk icin can atanlardaniz malesef iki kaybim var. Benimde Ailem yanimdalar sükür esim onlara saygi onlarda sevgi duyar.kira ve elektirik ödeniyorsa diyer masraflar rahalik demektir.benimde kira elektirik esimde diyer masraflar bende ve kazandigimiz parayinin hesabini beraber yapariz.esine karsi sogukluk ve oda bunun farkinda olmasi sizleri yipratmis olabilir. Tekrar hamile kalirmiyim korkusu var deyip esinden uzaklasmak care degil okadar korunma yollari var.Allah hakinizda hayirlisini nasip etsin..ama eyer bu evlilikte bir sans daha varsa birbirinize vermenizi tavsiye ederim.akliniza ben bosaninca devlet kirami öder cocuk parasi devletin bana verecegi bakim parasi ile idare ederim deme.ikizleriniz icin bu konu oturup detayli bir sekilde konusun.

okurken bi şey boğazıma yapıştı öyle gerildim... yalan falan berbat olmaması gereken şeyler. eşinizin tasvip edilecek bir tarafı yok bence

Şu an elinize geçen bi para var evin giderlerini sizin üstlenmenizi istemesinin nesi garip. Ne yapacaksınız o parayı çocuklar için ev için harcamanız için verilmiyor mu zaten?

Siz bu adamı sevmiyorsunuz muhtemelen adamın her yaptığı batıyor gözünüze. Şu yazdıklarınızdan 8 aylık iki bebeyle boşanacak kadar büyük sebep görmedin. Alman kanunlarını bilemem ama hiçbir kanunun babadan yana olacağını sanmam anne çocugu daha çocuklarınız.

Esınız hic kusura bakmayın ama ailenizle Gorusmek zorunda! Kimse kimseyi sevmek zorunda degil, ama saygı duymak zorunda.

Aynı durumda siz olsaydınız sizi kavga ede ede ailesine götürürdü.
Ama konu kendisi olunca ailenizi istemiyor
Hadi ordan len ! Derler adama.
Ben sizin yerinizde olsaydım ailesiyle görüşmezdim, gelmelerine de izin vermezdim.
Kısasa kısas!

Durumunuz gerçekten çok zor
Belki yurtdışı kurallarını bılen bir avukata sormanız daha iyi olur.

Eşiniz kadar sizin de hatalarıniz vardır .İlişkilerde sorunlar genelde tek taraflı olmaz . Ailenizin yanında uzun süre kalmak istemeniz buna bir örnek mesela.Onun da hatalarını düşünün ve konuşun . Ortak bir karara varamiyorsaniz ayrilirsiniz.Bebekler çok küçük velayeti size verirler .Belki bir süre çocukları rahat görebilmesi için siz oldugunuz yerde o evde kalırsınız o ayrılır .Yani çocuklar için hangisi daha iyi olucaksa öyle ayarlamak lazım.

Acaba hala doğum sonrası depresyon yaşıyor olabilir misin? Bizde de eşim ev kredisini ve faturaları öder , ben de çocukların okul paraları , ev giderlerini karşılarım . Bu gayet normal.
Coğrafya kader diyenler sizin konunuzu okumalı bence . Sen git Almanya’da korunma yöntemleri hakkında bi haber ol ve eşinden uzaklaş 😱 ilginç yani .
Gidip bir aile danışmanıyla vs konuşun . İşim var , ailem arkamda diyerek biraz gözü peksiniz ama herkes sorun Yaşar . Daha çocuklar küçük yorgundunuz ve bu bile stres kaynağı . Biraz zaman tanıyın birbirinize . Çocuklar için yardım alın ailelerden .
Boşanmayı düşünmeyin bence . Ayrıca oldu da boşanma kararı aldınız , çocukları size verirler diye düşünüyorum.

İngiltere’de yaşıyorum ama Almanya’nın. Kanunlarını az çok bilirim.
sizin bilmemeniz çok tuhaf.
internete yazıp baksanız bile görürsünüz.
o bebekleri devlet babaya vermez.

eşiniz ailenizi sever sevmez kendi bileceği iş.
ne hissettiğini büyük saygısızlık görmediği sürece,size söylemek zorunda değil.
yanlıştır yani. Onun dışında evliliğinizde,
Büyük bir iletişim problemi olduğunu düşünüyorum.

Günaydin Kizlar normalde ben sadece sessiz bi okuyanim ama benim derdim beni de asdi ve sizinle paylasmak istiyorum.
Ben iki yillik Evliyim ve Almanyada yasiyorum 8 aylik ikiz Cocuklarim var. Kendi ailem bana 4 5 saatlik mesafede kaliyor.esim ailemle zaten anlasamiyor ve Sevmiyor ayni sekilde de Ailem.Hamileligim benim Sıkıntili gecdi ve Aile özlemi hep basdigi icin ara ara Ailemin yaninda kalmak istiyordum..Ailemde beni kabul ettigi icin Esim hep rahatsiz olurdu..yani onun icin ailem bana buraya gelemesin senin kocan var senin yanin kocanin burasi degil demedikleri icin sevmiyor ve ailem arkamda durdugu icin..herneyse aslinda cok sey var ama hepsini yazsam cok uzun olur..aslinda cocuk istemiyorduk biz ama korundugumuz halde oldu Allah verdi ikitane cok sükür ikitane saglikli ogullarim var..esim bu konuda bana yardim ediyor bakmakda ilgilenmekde bunlarda sorun yok gercekden bi baba olarak güzel ilgileniyor ama artik bizim evliligimiz bitti..cinsellik arrik yok ben istemiyorum cünkü artik bana da korkdu girdi ya yine cocuk olursa..esimle anlasamiyoruz yani daha dogrusu anlasiyormus gibi yapiyoruz oda cocuk vardi cok dirsirci bi insan her yapdigima laf ediyor kendisi herseyi daha iyi biliyor..simdilik anne parasi aliyorum 1 yil ve elime para gecdigi icin bütün ev masraflarini benim karsilamami istiyor kendisi sadece kira elektrii falan ödüyor..ikimizin banka hesaplari ayri belki cogu yanlis bulur bunu bilmiyorum ama bizde öyle kaldi..esim cok cimri biri benden para istiyor vercem der vermiyor bana yalan söylüyor kayinvalidem zateb sinsi bi insan oglunun yaninda baska konusur oglu olmayinca baska onunlada kavga ettik beni evimden atmaya calisdi aslinda cok sey var ama ayrilmak icin cok nedenim var..keskw cocuk olmasaydi diyom elim kolum bagli oluyor..meslwgim var para yönden sıkıntim olmaz ailem hep yanimda ama iste esim eger gidersen kendin gidiceksin diyor cocuklar bursa kalcakmis..kendisi calisisor kayinvalidem zaten cocuk bakacak durumda degil kendisi depressyon hastasi ve kendi evlerinde hergün kavga var kari koca hergün birbirini yer..bende biraz arasdirdim ettim ama kanun babanin tarafinda oluyormus babanin izno cocuklari alip götüremezmisim ikimizde de velayet oldugu icin..annem yanlis düsünüyorsun devlet cocuklari hep anneye verir diyor ama arada 400 500 km var cocuklari nasil görcek ben gitcem icin burdan bi adim geride görüyoeum kendimi acaba bu konuyla bilgili olanlar varmi? Cünkü eger bi adim atmak istiyorsam bilinci ve güclü atmak istiyorum cocuklarimla birlilde gitmek istiOrum gözü kapali adim atip sonra belki karmasik bi duruma gelmek istemiyorum
Ikız cocuk uzerıne bazı sorunlar boyle bır asamaya gelmışsınız.Bence cozulmucek bısey yok

X