Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

o çekilen ihtarnamede ki 3 günlük süre , gelmediği günlerle ilgili mazeretinin bildirilmesi içindir.
eşiniz işyerine gitmemeye başladığı tarihte bu çektiği ihtarnameyi çekmesi gerekirdi. elinde hiç bir evrak olmadan işe gitmemesi aleyhine bir durum.
çıkarıldığına dair elinde bir yazı yok , işyerinden tanık bulabilecek mi ?
Bundan sonra ki her hareketinizi bir avukat yardımı ile atmanızı ve tanık bulmanızı öneririm.

01/09/2006, 02/09/2006, 04/09/2006 ve 05/09/2006 tarihlerinde amirlerinizden herhangi bir izin almaksızın veya amirlerinize bilgi vermeksizin işe gelmediğiniz tespit edilmiştir. Hakkınızda yapılacak işlemlere esas olmak üzere;
· Sağlık mazeretinizin olması halinde hastaneden alacağınız bir belgenin,
· İş gelmenizi önleyecek haklı bir sebebin olması halinde bunu belgeleyecek resmi bir evrakın,
3 gün içinde …………………’a ibrazını, aksi takdirde, kabul edilebilir bir mazeretle işe gelmediğinizin anlaşılması halinde iş akdinizin 4857 sayılı İş Kanununun /25-II (g) bendine göre bildirimsiz ve tazminatsız olarak fesh edileceği ve hakkınızda kanuni soruşturma açılacağı hususunda bilginizi rica ederim.

muhtemelen size gelen ihtarnamede buna benzer şeyler yazılıydı ,

zaten onlar cekmışler ıhtarı neyı beklıyorsunuz. hemen cevabı bır ıhtarname cekın. akabınde işçi alacağı davası açın. dıkkat edın bu ıhtarı "işe gelmedığı için tazmınatsız olarak ısten çıkardık" demek için yasa karşısında haklı görunmek için yapıyorlar zaman kaybetmeyın

tşk ederim cevabınız için onların ihtarına cevap olarak bizde çekecekmişiz avukatla görüşüldü davası açıldı bi şahitte var sonradan caymazsa inşallah....eve henüz ihtar gelmedi onu bekleyecekmişiz o zaman avukat çekecekmiş.. işçi davalarında genelde işçinin yanında olduğu söyleniyo zaten firmanın da geçmişi bu konuda karalı daha önceden açanlar olmuştu inşallah hakkımızda hayırlısıyla sonuçlanır.. kafam o kadar karışık ki bebek olmuyodu oldu sondunda bu defa işsiz kalındı rabbimin bi bildigi vardır elbet hakkımızda hayırlısı olur inşallah...

gerçekten cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederim:)

selamlar avukat bey kart aıdatımla ılgılı tuketıcı mahkemesı heyetine muracat ettım ve davada paramın ıadesıne karar verıldı sımdı bankaya gıdıyorum bız elden para odemeyız deyıp terslıyorlar soru su paramı kımden ve nasıl alıcam :KK36::KK36::KK36::KK16::KK16::KK16:

selamlar avukat bey kart aıdatımla ılgılı tuketıcı mahkemesı heyetine muracat ettım ve davada paramın ıadesıne karar verıldı sımdı bankaya gıdıyorum bız elden para odemeyız deyıp terslıyorlar soru su paramı kımden ve nasıl alıcam :KK36::KK36::KK36::KK16::KK16::KK16:

elınızdekı kararı ıcra dairesıne göturerek banka hakkında ıcra takıbı acacaksınız

merhaba

benim 38 aylık bir oğlum var. kendim de devlet memuruyum. eşimle ayrılma durumumuz var. boşanma durumunda oğlumun velayetini almam durumunda babanın ayda görüş süresi ne olur. Ben çalıştığım için evde akşam 19:00 gibi oluyorum. haftasonları babada kalacak olursa hafta içi gece sadece 2 saat mi geçirebileceğim. bu durumda ben oğlumla çok çok daha az zaman geçiriyor olacağım. acaba bu haftasonunun tamamı olayı anne çalışıyorsa değişebiliyor mu?

teşekkürler...

merhaba

benim 38 aylık bir oğlum var. kendim de devlet memuruyum. eşimle ayrılma durumumuz var. boşanma durumunda oğlumun velayetini almam durumunda babanın ayda görüş süresi ne olur. Ben çalıştığım için evde akşam 19:00 gibi oluyorum. haftasonları babada kalacak olursa hafta içi gece sadece 2 saat mi geçirebileceğim. bu durumda ben oğlumla çok çok daha az zaman geçiriyor olacağım. acaba bu haftasonunun tamamı olayı anne çalışıyorsa değişebiliyor mu?

teşekkürler...

genelde verilen karar " her ayın 1. ve 3. hafta sonu saat 10:00'dan ertesi gün saat 17:00'ye kadar, dini bayramların 2. günü saat 10:00'dan 3. günü saat 16:00'ya kadar ve babalar gününde saat 09:00'dan 17:00'ye kadar babasında kalması "şeklindedir. Eğer taraflara uymazsa anlaşılarak değiştirilebilir.

genelde verilen karar " her ayın 1. ve 3. hafta sonu saat 10:00'dan ertesi gün saat 17:00'ye kadar, dini bayramların 2. günü saat 10:00'dan 3. günü saat 16:00'ya kadar ve babalar gününde saat 09:00'dan 17:00'ye kadar babasında kalması "şeklindedir. Eğer taraflara uymazsa anlaşılarak değiştirilebilir.

Cevabınız için teşekkür ederim.

"yatırım amaçlı bir projeden ev satın aldık...aldık almasına da ne tapu vardı nede binalar, boş bir araziyi gösterdiler...maketten beğenip aldık...neyseki bi kaç biloğun temeli atıldı fakat sadece 4-5 kat çıktıktan sonra emsal sorunu üzünden inşaatı durdurdular..2 senede teslimdi 3. seneye girdik ortada hiç bişey yok...bunun neticesinde bizde bu şirketi mahkemeye verdik...sonuç mahkemeyi biz kazandık...tabi bunlar işin kurdu olmuşlar...dava açtığımız kendilerine ait olan yapım şirketinin üzerine kayıtlı mal yok gösteriyolar...bugün itibariyle paramızı yatımzlarsa icra gidecek...ama gitsede para yokderlerse ne olucak...paramızı almamızın hukuki başka bir yolu varmı? lütfen yadımcı olun ...az parada değil nakit olarak yüklü bir meblaydı..çocuklarımızın rızkından arttırdıklarımızla biriktirdiğimiz bütün emeklerimiz içindeydi :KK43:(((((( cevap bekliyorum ltfen

Merhaba ben bikaç şey sormak istiyorum facebookta 2 adresten msjlar alıyorum içlerinde hakaret yok ama bu kişilerden rahatsız oluyorum dava açabilir miyim ? kim olduğunu nasıl öğrenebilirim ?birde dava açmam için neler yapmam lazım ?

merhaba,avukat arkadaşlara benimde bir sorum olacak...evimi satacağım kişi kredi ile almak istiyor...bende güvenemiyorum çünkü kredinin çıkması için önce satışın verilmesi gerekiyormuş...
yada para sahte olursa gibi korkularım var ilk defa ev satıcamda..tapu verdiğim anda parayı almanın başka yolu varmıdır yada bu sırada satıcıyı koruyan bi düzenleme varmıdır...
teşekkürler...

bana acil bir cevap gerekmektedir sayın avukat arkadaşlar....babamın aylardır maaşının komşusu tarafından çekildiğini babamın akıl sağlığının yerinde olmamasından fadalanılarak onun adına kredi çekildiğini ve maaşını ellinden aldıklarını öğrendik .banka müdürü bizi arıyarak suç duyurusunda bulunulursa şayet görüntülerin verileceğini söyledi...şu an beklemekte olduğumuz bir de veraset durumu var babamın ciddi akıl sağlığını yürütmede problewmleri var (unutkanlık hastalığı ) bunun dr.lar tarafından raporunu beklediğimiz bu aylarda bir de böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmış bulunuyoruz...bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz ..............

bana acil bir cevap gerekmektedir sayın avukat arkadaşlar....babamın aylardır maaşının komşusu tarafından çekildiğini babamın akıl sağlığının yerinde olmamasından fadalanılarak onun adına kredi çekildiğini ve maaşını ellinden aldıklarını öğrendik .banka müdürü bizi arıyarak suç duyurusunda bulunulursa şayet görüntülerin verileceğini söyledi...şu an beklemekte olduğumuz bir de veraset durumu var babamın ciddi akıl sağlığını yürütmede problewmleri var (unutkanlık hastalığı ) bunun dr.lar tarafından raporunu beklediğimiz bu aylarda bir de böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmış bulunuyoruz...bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz ..............

Hemen savcılığa gidin ve sahtecilik ve dolandırıcılık şikayetinde bulunun. Savcılıktan bankanın kamera kayıtlarınında istenmesini talep edin.Kişi tespit edildiğinde hukuki yollara da başvurursunuz.

Hemen savcılığa gidin ve sahtecilik ve dolandırıcılık şikayetinde bulunun. Savcılıktan bankanın kamera kayıtlarınında istenmesini talep edin.Kişi tespit edildiğinde hukuki yollara da başvurursunuz.
peki hangi bölüme başvurmalıyız ? biz kişiyi de biliyoruz bu arada ,kendisinin uygunsuz yaşam tarzı da herkesçe biliniyor

merhaba,avukat arkadaşlara benimde bir sorum olacak...evimi satacağım kişi kredi ile almak istiyor...bende güvenemiyorum çünkü kredinin çıkması için önce satışın verilmesi gerekiyormuş...
yada para sahte olursa gibi korkularım var ilk defa ev satıcamda..tapu verdiğim anda parayı almanın başka yolu varmıdır yada bu sırada satıcıyı koruyan bi düzenleme varmıdır...
teşekkürler...

bir bankacı olarak sorunuzu ben cevaplasam bir sorun olmaz sanırım.kredi onaylanır tapu evrakları alıcıya teslim edilir.alıcı ve satıcı aynı zamanda bankanın yetki verdiği kişi tapuda aynı anda hem alım satımı hem de ipotek koyma işlemini yapar.alıcı ipotek evrağı ve yeni tapuyla bankaya gelir ve ödeme direk satıcı hesabına ya da bizzat satıcıya nakden yapılır.konut kredileri direk krediyi çeken kişiye ödenmez.
zaten bazı bankalar parayı kredi evraklarını imzalatıp tapu işlemlerinden önce alıcı hesabına geçip blokeye alır.tapu işlemi bitince de paranın blokesi kalkar ve ödeme yapılır.

kısacası mağdur olmazsınız merak etmeyin

merhaba benim bir kamu davam vardı bugün uyaptan baktığımda şu yazıyor;

Hakaret [Karar: Ceza Tertibine Yer Olmadığı] [Kesinleşmedi]
Tehdit [Karar: Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması ve Denetimli Serbestlik] [Kesinleşmedi]

en son yapılan duruşma tarihinin karşısındada ''Duruşma Devam Ediyor'' yazıyor şimdi bunların anlamı ne?
neden kesinleşmedi yazıyor? lütfen cevap ilgilenenlerede şimdiden teşekkür ederim.

rica ederim canım sen de sağol.

benimde bi sorum olucak lütfen yardım edin.erkek arkadaşımla onun boşanma davası sürecinde tanıştık.3. duruşmada hakim davayı reddetti.davayı açan erkek arkadaşım.eski eşi boşanmak istemedigi için hakim davayı reddetti.istedigi para onu biliyoruz ama mantıklı bi miktar degil 50 binlira maddi 100 binlira manevi artı her ay 750 tl nafaka istiyo.kafayı yemiş yani.1 buçuk yıllık evli kalmışlar ve çocuk ta yok. biz şuan dava falan açmayı düşünmüyo beklicez.bu bekleme sürecinde bizi ögrenirse bi ilişkimiz oldugunu ögrenirse ne olur.lütfen bi akıl verin çok zor durumdayız.bitiremiyoruz ki bi başlangıc yapalım:KK43:

benimde bi sorum olucak lütfen yardım edin.erkek arkadaşımla onun boşanma davası sürecinde tanıştık.3. duruşmada hakim davayı reddetti.davayı açan erkek arkadaşım.eski eşi boşanmak istemedigi için hakim davayı reddetti.istedigi para onu biliyoruz ama mantıklı bi miktar degil 50 binlira maddi 100 binlira manevi artı her ay 750 tl nafaka istiyo.kafayı yemiş yani.1 buçuk yıllık evli kalmışlar ve çocuk ta yok. biz şuan dava falan açmayı düşünmüyo beklicez.bu bekleme sürecinde bizi ögrenirse bi ilişkimiz oldugunu ögrenirse ne olur.lütfen bi akıl verin çok zor durumdayız.bitiremiyoruz ki bi başlangıc yapalım:KK43:

merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacak eşimle ilgili
etütlü okullar maalesef kaldırıldı geçen yıl biliyorsunuz
eşimde bu okullardan birinde sendikalı işçi olarak çalışıyor.. Maalesef işten çıkarılıyorlar.. tazminatları ödeniyor.. şimdi eşime dava aç, kazanırsan dönersin demişler.. ama bu sürede okulda taşeron olarak da olsa çalışma hakkı yok.. sizce böyle bir durum olursa davayı kazanma şansı nedir? bilen varsa ne olur yazsın..
bu arada gerekçe olarak şu gösterilecek: 2 yıla kapanacak etüdler.. 3 yıl içinde denmişti 1 yıl oldu daha 2 yıl varken çıkarıyorlar :KK43:

bir bankacı olarak sorunuzu ben cevaplasam bir sorun olmaz sanırım.kredi onaylanır tapu evrakları alıcıya teslim edilir.alıcı ve satıcı aynı zamanda bankanın yetki verdiği kişi tapuda aynı anda hem alım satımı hem de ipotek koyma işlemini yapar.alıcı ipotek evrağı ve yeni tapuyla bankaya gelir ve ödeme direk satıcı hesabına ya da bizzat satıcıya nakden yapılır.konut kredileri direk krediyi çeken kişiye ödenmez.
zaten bazı bankalar parayı kredi evraklarını imzalatıp tapu işlemlerinden önce alıcı hesabına geçip blokeye alır.tapu işlemi bitince de paranın blokesi kalkar ve ödeme yapılır.

kısacası mağdur olmazsınız merak etmeyin

çok teşekkür ederim...

X