Aşk mı para mı?

Aileniz hukuk fakültesinden atılmis olduğu bir takım nedenlere takılıyor olabilir mi? Şimdi bu yazdığınız şey birçok aileyi düşündürür.sorunu sadece statü farkı olmaktan çıkarır eğer öyleyse .
Önerim: siz kpss çalışın, iş aramaya devam edin.
Zaten bugün yarın evlenebilir durumunuz yok.
Bu süreçte ölçüp bicin.bazen aileler maalesef haklı olabiliyor ve bizim goremedigimiz şeyleri görebiliyor.yani mesela sizin olası olumsuzluklarda nelere katlanıp katlanamayacaginizi neyle yetinip yetinmeyeceginizi bilerek karşı duruyorlarsa sizin iyiliginiz içindir .bir de bu açıdan bakmak lazim.

Ne güzel yorum yapmışsın.Bir çok hayatın özeti.Aşk karın doyurmuyor tatlım.Hayır bile parayla.Bilmam anlatabildimmi.Ha bide kıymet versin kıymet vermeyene ömrünü emanet edersen kendine ölümlerden ölüm beğen.Ailede huzursuzluk kabir azabı gibiymiş.Ölç tart karar ver.Biraz daha ders calış elbet emeklerının karsılıgını alırsın.Allah var kimse yok.

Bunları düşündüğün için kendine kızıyorsan sakın kızma. Kuru kuruya seviyorum demekle olmuyor. Kaç yıldır birliktesin ne kadar seviyorsun hayatının erkeği o mu? Bunları iyi düşün. Gerçekten doğru kişinin o olduğuna inanmıyorsan ayrılmak ikiniz içinde iyi olur. Sende yoluna bakarsın başka kısmetinde kişilerle karşılaşırsın belki... Sadece aşkla olmaz sadece parayla da olmaz. Daima kalbini dinle demeyeceğim bir noktada mantığını dinlemelisin

Sorunuza cevabım hem aşk hem de para.
İkisinden de olmalı..
Tek birinin olduğu ama diğerinin hiç olmadığı durumlar maalesef yürümüyor.
Sırf mantık evlilikleri de yürümüyor, sonunda ev arkadaşlığına evriliyor.
Sırf aşk evlilikleri de yürümüyor, sonunda maalesef boşanma ile sonuçlanıyor.

Durumunuza gelince, sevgiliniz çalışkanmış, küçüklüğünden beri çalışıyormuş. Sizin için nasıl çabalıyormuş. Bence ilişkinize bir şans verin. 30'lu yaşlara gelince, çevre baskısının ne kadar boş olduğunu insan anlıyor.

Evet aile önemlidir, canımızdır, ciğerimizdir. Fakat eğer kararınızdan pişman olursanız o bedeli, acıyı siz ödeyeceksiniz, bunu unutmayın.
Ayrıca ailenizin sevgilinizi küçümsemesine de çok şaşırdım. Siz mühendissiniz o diyelim ki ilkokul mezunu o zaman arada ciddi fark olur derim ama sevgiliniz önlisans mezunu. Üniversiteye gitmiş, belli bir kültürü,eğitimi var.
Benim dayımın oğlu lise mezunu, eşi de yüksek öğrenimli. Bir kere kızın ailesinden küçümseme duymadık. (Ama kuzenim kendini geliştirmiş biri, kültürlü, okumayı seven biri.) Hatta kuzenimin çalışkanlığını çok takdir ederler. Bu biraz sizin tavrınızla alakalı. Sevgilinizi gerçekten seviyorsanız ve hayatınızda istiyorsanız bence ezdirmeyin.
Ben sevgilinizin azimli ve çalışkan olduğunu anladım. Böyle devam edecekse ileride pişman olmazsınız.
Fakat; kesinlikle ama kesinlikle sevgiliniz ve siz iş konusunu halletmeden evlenmeyin.

Biraz bekleyin, önce işlerinizi bulun ondan sonra olsun.

Son düzenleme:
Ben parayı seçerim ki seçtim de zaten parasız hiç bişey olmuyor sonrasında aşk da geldi zaten ama şuan sevdiğim için de paradan vazgeçer miyim evet geçerim değişik bir durum para mı aşk mı mevzusu ama sevdikten sonra iki gönül bir olduktan sonra herşey halloluyor Dicem ama insan yıpranıyor ve karşılıklı da yıpratıyor birbirini sevgiyi idame ettirebilmek için parasız da olmuyor çünkü hayatımızı asgari düzeyde yaşayabilmek için bile para gerekiyor durumun olmadığı zaman ele avuç açtığın zaman insanlar yüzüne bakmıyor düşüne bir de insanlar tekme vuruyor o yüzden insanlara muhtaç olmadan yaşayabilmek için de ilk önce para tabi ki

Benim ablam 9 yıllık ilişkisini senin yaşadıklarının aynısını yaşayarak bitirdi. Hemen birini buldu işi olan enişte asker evlendi. Ayrıldığı çocuk çok geçmeden polis oldu ve evli olduğu halde pişmanlıklar yaşadı. Çünkü uzun bi ilişki idi niye bu kadar acele ettim dedi evlendim de ne oldu dedi. Çok zor günler atlattı çok şükür enişte iyi birisi de.ama bence sevgilinin arkasında dur

benim annemde öyleydi sen rahat hayata alışmıssın agır gelir dedi onu tanıdıkça senin için çok büyük şans ekmeğini taştan çıkarır yinede seni aç açıkta bırakmaz dedi çok lüks gezdiğimiz günlerde oldu öylece oturdugumuzda elinde olsa dünyaları alır ki biraz birikim yapabilse beni mutlu etmek için harcar hep bence aşk paranın hiçbizaman garantisi yok

Benim erkek arkadaşımın durumu da çok iyi değil. 1 yıldır tanışıyoruz, 9 aydır çıkıyoruz. 2 ay öncesine kadar asgari ücretle muhasebecilik yapıyordu, ne yemek parasını ne yol parasını vermiyorlardı ama ne ailem ona laf söyledi ne de ben para yüzünden sıkıntı yaptım. 2 ay önce tıbbi mümessillik işine başladı çok şükür eskisinden daha iyi kazancı da, çalışma saatleri ve şartları da daha insanî. Diyeceğim o ki; sabredin. Ben ilçedeyim, o ilde, aramızda 100 km var ve max. haftada 1 gün görüşüyoruz. Ben de görüşemiyoruz diye çok çemkirdim, defalarca ayrılmak istedim ama saçmaydı yani. Pazar günü ailelerimizi tanışırdık, bir şekilde yürüyor iyi ki ayrılmamışız. İş bulunur, para bulunur, yollar aşılır ama gerçek sevgi kolay kolay bulunmaz. Kırmayın birbirinizi.

Helal ona valla
Ben de annen baban gibi kariyer takıntılı insanlardan nefret ediyorum onlar gibi ailem var egolarını doyurmak adına eş seçiminde önceliğim iyi işi olan aday olmamalı ya
Yakın yaşlardayız bence acele etme ne derlerse desinler kavga et gerekirse
Sevgiline tabiki bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapman gerekmiyor ancak aşk da kolay bulunmuyor ,üstelik çocuk da çalışkan. Tembel olsa derim ayrıl ama ekmeğini taştan her türlü çıkaran adam eninde sonunda yolunu tutturur...

Tesisat doğal gaz ustası az para kazanmıyor diye biliyorum. Erkek arkadaşınız hangi bölümü bitirdi bilmem ama kendi tesisat işini kurduğunda iyi paralar kazanabilir(Şu anki ülke koşullarında değil tabi, ancak biraz bekleyerek 1-2 yıl içinde kendi iş yerini açabilir diye düşünüyorum.). O kadar üni. okudu bu işi mi yapacak diyorsunuz ancak insanın sevdiği işi yapmasından daha güzel bir şey yoktur ve en başarılı olacağı işte odur. Sizi rahatsız eden şey aşk, para gibi konular değil de statü gibi geldi bana.

Hmm yüzde 51 aşk, yüzde 49 para.
Valla eşimi çok seviyorum ama evliliğimizin ilk yılında yani geçen sene maddi sıkıntılar yüzünden baya geriliyorduk. Tadımız kaçıyordu çok kez.

eğer terkedersen, zannedersem hayatın boyunca mutlu olamayacaksın. maddiyat kötüyse kötü. süper zengin biriyle evlenip onun da durumunun berbat hale gelmesi ihtimali de var. hamarat, çalışkan birini bulmuşsun ahlakı da iyiyse gidip gerekirse adama kaçacağına başkalarının yorumu beni bıktırdı deyip terk etmeyi düşünmek nedir? gerçi çağımızın durumu da bu, para yoksa hemen salla gitsin, parası yok bana düğünde 5 tane bilezik takamaz halbuki filancaya 10 tane bilezik takıldı salla gitsin, yok eşyaLAR ŞÖYLE OLACAK GELİNLİK DÜĞÜN SALONU ŞÖYLE OLACAK, DURUMU YOKSA EVLENMESİN... ÇOK KÖTÜ ÇOK... bence yanlış düşünceler içindesiniz

Sorumsuz ve tembel ama aileden zengin olsa daha mı iyi?
Çocuk taşı sıksa suyunu çıkartır, sorumluluk sahibi, bilinçli. İllaki bir gün istediği gibi bir işi olacak, azimli çünkü.
Evlenilecek erkekte ilk şart bence kişinin Çalışkan olması. Bence bu sebepten ilişkiyi bitirmek olmaz.

Sen bu devirde Boyle seven Adam var mi saniyorsun ,gercekten insan oglu cok garip

Tabiki para aşk karın doyurmuyor bu lafı bana diyenlere çok kızıyordum eskiden ne kadar haklılarmış meğer

bence ayrılma. Eğer ayrılırsan ileride bunun gibi bir aşk ve bir insan karşına çıkmayabilir. Para her zaman olabilecek bişey. Pişman olma bence.

Bu çocuk olur, bırakma bu yüzden.

Böyle davranmanın nedeni çevre olamaz. Sen buna meyillisin demek ki. Çocuk sana gelebilmekn icin gece taksilere çıkıyor sen iş bulamadın mı diye darliyorsun. Yazıktır günahtır. Sen atanamadın o bunu sana soruyor mu? Sanki evlenmeniz için silah dayamisler kafanıza. Bırakın düşük bir pozisyondan başlasın. 25 yasinda bu kadar sorumlulugunun farkinda olan bir delikanliysa o her turlu helal kaxanir. Belli ki sizin stresinizden o da iyi is bulucam diye atacağı adımları da atamıyor. Çok üzüldüm şu an.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…