Aşk mı para mı?

Sizin durumunuz da olan herkes kaygı bozukluğu yaşıyor Zaten. Elalemin dedikleri için falan ilişki mi bitirilir üstelik adam tembel iş tutmaz vs olsa bi dk durma derdim
Çoğu zaman ben de öyle düşünüyorum. Ama artık o kadar erkiliyorkar ki bitiremiyorum ama sürekli depresyondayım sürekli tartışıyorum en küçük olayı bile iş e paraya bağlıyorum. Normalde olsam ikimiz genciz çalışırız her şeyin üstesinden geliriz diyecek biriyim ama o kadar psikolojimi bozdular ki sürekli oturwcağımız ev alacağımız eşya hayatım geleceğimiz diye laflara giriyorum

Ya işte bilemiyorsun ki. Belki haberlerde gördünüz doktor adam avukat eşini öldürdü geçen günlerde. O doktorun erkek kardeşi teyzemi istemeye gelmişti, daha önceden. Bizimkiler şey demişti doktor olan olsaydı verirdikte buna kız vermelim demişlerdi. Şimdi yüzlerine vuruyorum alın işte o herif isteseydi kızı verecektiniz bakın adam canavar çıktı diyorum. Bilemiyorsun tabi ki

ekmek parası için üniversite mezunu olsa da tesisatçılık yapması gerekiyor ise yapabilir
siz bence para kazanmak için şartlarınınızn iyi olmasına beklenti içne girmeniz anormal

1.Erkek arkadaşın hangi işte iyiyse onu yapsın.İlla ki okuduğu bölümü yapması gerekmiyor ki.Benim babam 2 üni okumuş ama bölümlerinden çok alakasız olmasına rağmen restorant işletiyor.Işine aşık ve severek yapıyor.Güzelde kazanıyor.
2.Sen bu çocuğu terk edip padişahın oğlunu bulsan çevrendeki insanlar ona da kusur bulurlar mantıklı ol ve kulaklarını dışarıya kapa.Eğer gerçekten olgun çalışkan ve sana saygılı biriyse niye terk edesin ki?
Böyle her kesi dinlersen asla mutlu olamazsın.

Sizin işiniz-kariyeriniz yokken ailenizin,
erkek arkadaşınızın durumunu eleştirmesi de ayrı ironik.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim,
'erkek arkadaşım şirketlerde aldığı ücreti az bulduğu için ayrıldı' demişsiniz.
Hiç birimiz,işe ilk girdiğimizde,
yüksek ücretlerle başlamadık.
Öğretmenliğe ilk başladığım özel okuldan aldığım maaş,komik denilebilecek bir ücretti.
Şimdi orta düzey yönetici olarak,
piyasanın üzerinde maaş alıyorum.
Sizin iki sevgili,doğru bir yol haritasına ihtiyacınız var.

O zaman o sizden ayrılırsa karşı taraf çok haklı madem farkindasiniz yapmayın. Bende işsiz kaldım ama ben de issizken tutup karsimdakinden beklentiye girmem

Sürekli bu başlığı görüyorum benim kanıma gormeyin bak çok pis para diyesim geliyor

Umarım bir gün bu yaptıklarından pişman olmaz ve huzurun, mutluluğun ve sevilmenin paradan daha önemli olduğunu tecrübe ederek anlamak zorunda kalmazsın.

Erkek arkadaşından her konuda memnunsun ancak konu sadece para ise yanlış yapıyorsun. Bir de baksana sen de atanamamışsın, bir gelirin yok boş boş evde oturuyorsun.
Sen o adama ne vaad ediyorsun?
Neden seninle evlensin ?
Padişah kızı ya da prenses misin?
Ya da dünya da eşi benzeri olmayan bir güzelliğe mi sahipsin?
Maalesef aileler için para ve fiziksel özellikler çok önemli gibi görünüyor. Sen de onların söylediklerini dinliyorsan zaten bu ilişkiyi bitirmen en güzeli olur. en azından çocuğu daha fazla yıkmazsın ...
Sen de böyle bir ilişkiyi yürütebilecek, mutlu olabilecek potansiyeli göremedim...

Ben de aynı şeyi aileme söylüyorum ama onlarda diyor ki senin işin olsaydı zaten dert etmezdik, şimdi hem senin işin yok hem onun sağlam, iş i yok nasıl olacak diyorlar. Ben çok direnince tamam senin işin olsun en azından gözümüz arkada kalmaz evlen deriz dediler. Ama iyi bir iş bulmak zor atanmak zor, bu süreci olumsuzluklar içinde sürdürmekte çok zor. Kimse bilmeseydi ilişkiyi dert etmez bu kadar üzülmezdim. Şimdi üzülmem için çok etken oluyor. Sürekli laf sokuluyor. İşte ablanla eş i geçen, hafta yurt dışına gitti, kuzenin şu arabayı aldı derken bile laf soktuklarını hissediyorum. Bu devirde geçinmek çok zor diyip diyip duruyorlar. Psikolojimi anlayabiliyor musunuz. Sürekli böyle şeyler duymak yıkıyor insanı

Yapacak bir şey yok o halde. Ayrılın ! Anneniz de size zengin bir talip bulsun.
Haa tabi bir de şöyle bir durum var. Zengin ile evlenen mutsuz, garibanla evlenen mutlu oluyor diye bir genelleme de yapmayız.
Şuan ki sevgilinizden ayrıldınız diye gelecekte mutsuz olacaksınız diye bir durum da yok. Belki de böylesi hayırlıdır ve siz gelecekte çok daha mutlu olacaksınızdır. Hep kötü tarafı düşünmeyelim...

Benzer sayılırız fazlaca. Para önemsiz diyemem ama para, mutluluk getirmez. Ben de atanamadım ama her mutsuz olduğumda destekçim olan bir sevgilim var.

Sizin ilişkinizi bilemiyorum ama eğer sevgiliniz yanınızdaysa, sizinle aynı yolda yürümek istiyorsa bence bırakmayın. Az parayla geçinirim ama yine de sevdiğim insanla yaşarım mottosu var bende. Paranın hiçbir zaman güvencesi yoktur. Çok iyi işli olan birisini bulursunuz ya da denk gelir ama ne malum birgün işinin kötüleşmeyeceği?

İyi zamanda değil kötü zamanda da bir olmaktır sevmek. Sizin yerinizde olsam(ki öyleyim) iyi kötü bi yerlere girerdim. Kasiyerlik yapardım, garsonluk yapardım illa bi şeyler yaşardım. Düşünmüyor değilim bunları da sınavlarım olmazsa eğer :) Moral bozmayın kesinlikle.

Bunları bem de duyuyorum. Bunları her aile söylüyor ki? Bunlar için sevgilimden asla ayrılmam. Valla maddiyattan daha önemli şeyler var. Siz de kalkıp “ben arabasız gezerim yanımda sevdiğim olsun yeter” diyemiyorsanız bence boşuna uzatmayın ilişkinizi.

Ksç yaşındasınız siz? Arkadaşınız peki ne iş yapıyor. Aileler biliyor mu. Aileniz ne diyor VS. Sevindim sizin güçlü duruşunuza

Ayrılacağım demedim hiçbir zaman ona ima da etmedim. Ama çok mutsuz hissediyorum depresyondayım sürekli. Ne yapacağımı bilmiyorum

Ksç yaşındasınız siz? Arkadaşınız peki ne iş yapıyor. Aileler biliyor mu. Aileniz ne diyor VS. Sevindim sizin güçlü duruşunuza

Evet biliyor. Sevgilim şu an askerde, gelince iş bakacak, mühendis o da :) Ben atanamadım. o 26, ben 28 :) İnşallah iş bulur gelince. Ben de sınavlarım olana kadar iyi kötü bi yere girerim diyorum o gelince eğer olursa sınavım başka mesleğe geçiş yapacağım ben de. Beraber hallederiz diyoruz. Annem de ayrıl falan diyor, neler söylüyor ya. Ben seni anlıyorum. Nasıl hissettiğini de. Sevgilin de benimki gibiymiş çok değer veriyormuş sana. Bence dik dur.

Ben de çok karamsarım, üzülürüm, ağlarım bazen. Ama sevgilim sağ olsun, hep destek olur. Bazen düşünüyorum asıl o olmasa daha da dibe gömülürüm.

Erkek arkadaşınız merde yaşıyor? Erkek arkadaşımda 2 ayrı şirkette mümessili olarak çalıştı, 1. Şirket kapandı 2. Şirket ise hem asgari veriyordu hem araba vermiyordu diye ayrıldı

Neutec'de şu an. İlaçların üretimleri yapılmıyor bazen depolarda da ilaç bulunmuyor, onun dışında bir sıkıntı yok gibi.

İnşallah hemen iş bulur :) ben de 26 erkek arkadaşım 25 olcsk. Askere gidecek o da. Aileniz öyle şakayla karışık mı ayrıl diyorlar yoksa moralinizi bozacak şeyler mi söylüyorlar sürekli. Ama sizin en azından mğhendismiş bir etiketi var aileme göre etiket önemli mesele para değil :)

Neutec'de şu an. İlaçların üretimleri yapılmıyor bazen depolarda da ilaç bulunmuyor, onun dışında bir sıkıntı yok gibi.
Sevindim sizin adınıza. Şehir olarak nerede? Alım için şartlar ne acaba başvuru yapılsa çağrılır mı mülakata acaba. Dediğim gibi 2 şirkette çalıştı deneyimş var o sektörde tanınıyor hatta ama düzgün bir şirket bulamadı, düzgün olanlar da görülmeye çağırmıyor

Balıkesir'de kendisi. Onun alakası yoktu sektörle pazarlama ve işletme bölümlerinden mezundu ama dediğim gibi muhasebecilik yapıyordu, erkek arkadaşınızın alınması çok daha kolay olur bence. Bir tanıdığı söylemiş böyle böyle bir iş var diye önce Bursa'ya gitti görüşme için sonra da eğitim için İstanbul'a gitti.

Erkek arkadaşım İstanbul da. Sağlık mezunu ve dediğim gibi baya çalıştı o işte tecrübeli. Bi intermetten bakalım, kariyer üzerinden alım VS varsa başvuralım, inşallah görüşmeye çağırırlar :/ tanıdık biri olsaydı aslında bu işler genelde aracı ile görüşmeye çağırıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…