Aşk mı para mı?

Erkek arkadaşınız merde yaşıyor? Erkek arkadaşımda 2 ayrı şirkette mümessili olarak çalıştı, 1. Şirket kapandı 2. Şirket ise hem asgari veriyordu hem araba vermiyordu diye ayrıldı

İşte yolunu tutturana kadar ben atanana kadar çevreye nasıl, kulağımı kapatacağım onu bilmiyorum çok yoruyorlar

para bi şekilde bulunur iki kişisiniz biz ailelerden maddi destek görmedik istemedikte.sıkıntı illakı olacak hayat güllük gülüstanlık değil.

Ailem çevrem bilmeyene kadar hiçbir sorunumuz tartışmamız yoktu. Gayet mutluydum dert ettiğim hiçbir şey yoktu. Ç

ben eşimi çok sevdim evlendik hamile kaldım beni işten çıkardılar çok zor zamanımızdı ki eşim de işinden ayrılmak zorunda kaldı . bileziklerimi satıp işyeri açtım çok zor günlerden geçtik 3 sene oluyor daha yeni yeni kendimize geliyoruz. Çok zordu ama seni seven biriyse ve çalışmaktan gocunmuyorsa birlikte zorlukların üstesinden gelmek harika bir şey. Ben yaşadım gördüm. Sevgi parayı getirebiliyor ama sevgisiz para da ne bileyim...

Benim için para ve sağlık önemli.
Çünkü sevgi uğruna yapılan her fedakarlık hesaplı bir alışverişe çevriliyor zaten.
Emek versen vermeseydin, iyilik etsen etmeseydin diyorlar.
Bencil olmalıyız sencil değil...

Başlığa cevabım tabi ki para yaş ilerledikçe sorumluluk arttıkça anlıyor insan faturaları aşk ödemiyor bir mutfak alışverişi üstünkörü 2 haftalık 300 tl den fazla bunu da aşk ödemez çocuk olduğu zaman kısmetiyle gelir işte evlilikte keramet vardır hepsi lafta sözler öyle olsaydı bu kadar yoksul olmazdı ha ben demiyorum para için hiç sevmediğin biriyle evlen ama bunla da olmaz işte çok hırslı para kazanacak bir iş bulurla olmuyor o işler günde 50 tl de para kazanmaktır 200 tl de para kazanmaktır para var para var şimdi aileni dinle

Bunu diyebilir miyim sence :) ben diyorum, ki tek kötü kelimem için gecelerce uyuyamıyorum acaba ailemi üzdüm mü diye. Bir de böyle ağır bir şeyi nasıl diyin :)

Valla siz o kadar kibarlık yapıyorsunuz, üzülmesinler diye hassas davranıyorsunuz da aileniz size karşı hiç de kibar veya hassas değil. Sizi üzmekten de hiç çekinmiyorlar. “Zaten işsizlik atanamama, belirsizlikler yoruyor üzüyor yeterince. Kaygı bozukluğu var üstelik. Bir de biz üzüp üzerine gitmeyelim” demiyorlar. Sadece aileniz de değil, çevreniz de böyleymiş.

Ama siz iki kelime için günlerce uyuyamıyormuşsunuz. Ben tek taraflı bu kadar kibarlığı hiç doğru bulmuyorum.

Son düzenleme:
Çalışkan ve ekmeğini taştan çıkaran insanları sevin koruyun, adamı ailenize maskara etmeyin.

İşte yolunu tutturana kadar ben atanana kadar çevreye nasıl, kulağımı kapatacağım onu bilmiyorum çok yoruyorlar
aile bağlarınız sıkı olmalı ki çok önemsiyorsun annenin babanın dediklerini
ama şunu unutma her ne kadar anne baban da olsa sen artık 25 yaşına gelmiş kocaman bir kızsın
kendi kararını fikirlerini verecek olgunluktasın
ha aklına sevgilinle ilgili başka sorunlar da vardır onlar da takılıyordur ayrılmak zaten istiyorsundru aslında anlarım
ama bu yaşta annenin babanın tesiri altında kalma lütfen kendi kararlarını verirken
ben de aynı hatayı yapıyorum bazen
psikologumun bana önersi vardı bi çizelge yap demişti
mesela atıyorum sevgilinden ayrılmana dair sebepler çizelgesi yapsan
bunlardan kaçı senin fikrin kaçı annenin ya da babanın fikri bu çizelgede çıkarsan
belki daha kararlı olursun onun arkasında durmak konusunda

Valla bu sebepten ayrılırsan ömür boyu pişman olursun. Dünyanın gerçeği beşer ihtiyaçların giderilmesi yönünde çıkacak tabi. Aç susuz ömür geçmez ama para herşey demekte değil. Paran var ama kötü huysuz sinirli bir kocaya düştün. Hergün hakaret hergün aşağılanma... ne yediğinden anlarsın, ne giydiğinden. Ortayı tutturmak lazım. Hem bu yaşlar çok kritik istikrarlı bir ilişkin varmış. Genelde 25 ten sonra ilişkiler boyut değiştirir daha somut şeyler aranır ve erkekler için kızın yaşı iyice küçülür. Yani artık 30 larında bir erkek 20 lerindeki kadını almak ister. 35 indeki 21-23 lerde, 40 ındaki bir erkek 23lerde. Yani 25 yaş itibarı ile bir kadının seçenekleri azalır yaşıtlarıyla ya da yaşları daha yakın erkeklerle evlenme ihtimali düşer. Ben ciddi ilişkilerini bitiren sonra bi dikiş tututamayıp 35 inde hala bekar çok kadın gördüm. Sonradan ailelerde burnunu soktuğu için pişman oluyor. Ailendir tabi senin için iyisini istiyor ama erkek arkadaşın üni mezunu ve çalışkan, ne iş olsa yapıyor. Yani seni kolay kolay aç bırakmaz. Hem sende yakında iş bulursun. Sadece geçici depresyondasın. Yazık etme ilişkine. Ayrılıp pişman olunca bi daha istedende aynı eskisi gibi olmaz. Umarım sağlıklı ve hayırlı bir karar alabilirsin.

Ben olaya biraz daha farklı bir yönden bakacağım.
Arkadaşınız için şunları yazmışsınız:
Hukuk fakültesinde okuyordu,
şanssızlık oldu,okuldan atıldı.
Bir kaç farklı işe girdi,işi rastgitmedi,ayrıldı.

Bazı insanlar ne istediğini bilmez ve sebatsızdır.
Siz çok sevdiğiniz için bu yaşananları 'şanssızlık' şeklinde yanlış yorumluyor olabilir misiniz?
Bir insanın,okul-iş tüm girişimlerinde,
dikiş tutturamamış olması bir tek bana mı garip geldi?
Kaldı ki artık üniversiteden atılmak eskisi kadar kolay değil,durmadan af çıkıyor.
20 yıl önce bıraktıkları,atıldıkları bölümlere dönen insanlar tanıyorum.

Sorunuza cevabım ise,
iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor ve aşk denilen geçici duygu tek başına karın doyurmuyor.
Sevgi ve anlaşma,bir ilişkiye başlamak için gerek şart olmakla birlikte evlilik yürütmek için yeter şart değil,hele de günümüzde.

Ayrıca ailesinin etkisinde kalan insanların da sağlıklı evlilik yürütmekte zorlandığını gözlemliyorum.

Siyasi nedenlerden atıldığı için hiçbir af kapsamına alınmadı. Dikiş tuttıramama meselesi de şu şekilde, yine benim ve ailem ile alakalı, ailemin beğenmemesi küçğmsemesinden dolayı şunu yaparsam ailen istemez bunu yaparsam maaş az şunu yaparsam evlenemeyiz tarzı nedenler. Yoksa hiçbir işten atılmadı, ya da başarısız olmadı. Çıktığı her işten de patronlar aylarca aradı onu senin gibi elemana ihtiyacımız var diye. Mesele şu ki ya maaşlar asgari evlilik için çok düşük, ya da doğalgaz tesisat, esnaflık tarzı işler asıl ailesinin iş i ve çocukluğundan beri o da çalıştığı için o konularda başarılı ama o işleri ise ailem küçğmsüykr. Dikiş tutturamadı dediğim nokta bu işte, ne yapacağını artık o da bilmiyor ama hala çabalıyor benim için moralini bozmadan. Ama ben sürekli depresyondayım

Sizin durumunuz da olan herkes kaygı bozukluğu yaşıyor Zaten. Elalemin dedikleri için falan ilişki mi bitirilir üstelik adam tembel iş tutmaz vs olsa bi dk durma derdim

Ailem in dediği şey işte şu kuzenin şu ablan doktorla evlendi mühendisle evlendi öğretmenle evlendi sen esnaf mı alacaksın ya da garanti olmayan illerde çalışan birini bize yakıştırıyorcmusun tarzı küçümseyici konuşuyorlar. Elbette ailem benim için en güzelini istiyor. Belki çoğu aile ister kızı doktorla mühendisle evlensin ama kimse ailem kadar abarrmıyordur diye düşünüyorum. O kadar mutsuz oluyorlar ki böyle durumlarda. Küçümseöiyorum ama bize denk değiller diyor

sen kendine doktor alaydın madem öyle de geç
çok ciddiyim bunları dert etme ya lütfen
bu arada bizimkiler de aynı böyle ya aynı kardeşimi mühendis sevgilisinden ayırdılar sana denk değil diye
kız kardeşim doktor ve doktor buldu sonra onunla evlendi.şimdi ailemle görüşmüyor yüzümüze bile bakmıyor damat bey, hatta babama hakaret bile etti bi zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…