Gebeliğe Hazırlık Aşılama tedavisi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya Allah aşkına sınır oluyorum ben bu insanlara ya ister anne olsun ister başka biri. Allah aşkına kızlar 10 gün önce aşılama oldum iki gündür kasiklarim belim çok ağrıyor gerçekten iş yapacak halim yok. 1 haftadır eve gelen giden eksik olmuyor . Eşim yarın askere gidecek bedelli için 3 hafta yok. O yüzden akşamları gelen çok oluyor. Zaten geçen hafta bugun yatılı misafirim geldi 3 günlüğüne. Telaşı siz anlayın. Ondan sonra her akşam bir misafir, cayiydi pastasiiydi ben ilgilendim başka kim ilgilenecek. Dün gündüz annem ile başka bir akraba geldi yine pasta cay ilgilendim. Bugun annanem ile annem geldi yine. Kayinvalidegilde koyde gelcek gibi ama belli degil aksama yemek yapmam lazim.Ben oturamıyorum ağrıdan annem sözde yardim edecek. Baktım edeceği yok kalktım bende yemek yapmak için.Esim hasta zaten 1 haftadir çok fena üşütmüş öksürük vs derken yataktan kalkamıyor onunla da ayrı ilgileniyorum çorbası çayı heryer pecete . Sabahtan beri 3 posta çamaşır attım serdim. Artik baktim annem yapmicak kalktım akşama fasulye koydum pilav yaptım çorba yaptım annem sonradan gelmiş sen niye yaptım ben yapardım diyor. E gecmis olsun ne zamandir mutfaktayim.. Zaten ayakta duramıyorum. Eşimin asker icin eksiklikleri var onlari almaya gidecektik tek basina gitti artik. Vallahi sinir oldum .ablam yerimde olsa eline soğuk su degdirtmez ben oturamıyorum ağrıdan. Neden böyle davrnaiyirlar bana ya oturup aglicam vallahi hep böyle bende mi var sorun. Yararı değil zararı dokunuyor herkesin bana ağlayasım var saatlerce

Yaa hiç kimse yok mu bana birseyler söyleyecek 3 saat oldu

11. Gün üstteki yazını kimse okumadı mii ben mi çok abartıyorum acaba ya bugün çok agresifim saniirm
Sakin ol cnm,Ben böyle birsey yasamadim ve yapmazdimda agrili bir sekilde. Belkide Sen suan daha alingan olmussundur,cünki yasadiklarimiz Bizim pskolojimizi ister istemez etkiliyor. Keske Sen annenden yardim isteseydin,Ben sahsen öyle yapardim.agrim var Anne Sen yapabilirmisin diye direk sorayim,hos annem durumumu biliyorsa Ben söylemeden ztn yapardi. Yani küsüp veya kizip agri icinde yemek yapmazdim Ben. Hadi annene söylemek istemiyorsan esine mutlaka söyleyebilirdin. Yani ne bileyim birinden birine söyleseydin,veya yemek söyleseydiniz.yani kendi kendine Eziyet etmissin arkadasim

Canimm bu zamanlar da tum.sorunlar üst üste gelir kendimize hep böyle hiseetiryoruz insanlar anlamıyor arkadaşlarım beni davet edenler aramaz sormaz oldu çocukları olunca evde kendi başına.kaldim kimseye anlatamıyorum derdim dünya kadar off ne bileyim iste

Benim daha var canim bekliyorum,Sen yaptinmi?kacinci gündesin
canim ben bati bekliyorum bu ay asilama olacagim ama burdaki diger arkadaslar 12. Gunde falan ben 2 gundur test yapiyom 4 saat sonra silik cikiyor hrp labquick

Eklentiler

• 20190106_115621.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 60
canim ben bati bekliyorum bu ay asilama olacagim ama burdaki diger arkadaslar 12. Gunde falan ben 2 gundur test yapiyom 4 saat sonra silik cikiyor hrp labquick
Hadi Hayirlisi canim,Belkide asilama ya hic gerek kalmiyacak sende.rabbim hepimize nasip etsin insallah

Hadi Hayirlisi canim,Belkide asilama ya hic gerek kalmiyacak sende.rabbim hepimize nasip etsin insallah
amin canim bende simdi labquick testine bakiyordum cok kiside silik cizgi cikariyormus bebetime miratech bunlara guvenmeyin diyorlar o zaman biz hangi marka alicaz

Vallaha canım şuan seni çok iyi anlıyorum. Bazen annende olsa insanın zoruna gidiyo ben bile laparaskopi oldım 2 hafta aman aman diyemediler bile bide kaynvalide dede koca bn hep birliktr yaşıyoruz halşmi görsen ağrılarım oluyo dopru dğrüst tek başıma kalıp dinlenemiyorm bile. Dün bna kaynvalidem günm var diyo temizliğe yardm et bna diyo. Kalkıp işin ucından tutmadı bütün evi süpürdüm sildim toz aldım dikişlerimden biri kanadı zorlamaktan ağrılarım bşladı tam geçti derken ama bi sağol diyen olmuyo. Üstüne bide ceviz kırıp yiyo döke döke sen düşün. Bu zamanda kimsenin kmseye acıması da kalmamış. Tırnağın varsa başını kaşıycaksn artık. Ne kendini üz nede yıprat hastada olsan zorlaarak yap bnim gibi snde. Boşver senin derdin sna zatn yetiyo kocan bile anlamıyo derdini stresini sıkıntını.

Ben bide gurbetteyim 3 buçuk yıldır birlik oturuyoruz zar zor ikna edip eşimi evi yeni ayırıyorum çok şükür ama onun bile lafı yapılıyo dedesi annesi kendisi bile laf yapıyo bnde artık pes ettim hiç uğraşmıyorum onlarla yıprandım çnkü kimse kmseyi anlamıyo....

Valla en iyisini yapmisin ayırmakla benim evim ayrı ama beraber gibiyiz yememiz içmeseniz aynı eşim de ailesine çok düşkün bi kaç kere sikayetlendim ama kabul etmedi bende böyle yaşıyorum artık ben aşılama yaptirdigimdada eşim hiç önemsemedi hatta bana dediki hamile değilsin nie naz yapiyosun şok oldum üzüldüm ama işte napacaksın anlayış olmayınca

Hanimlar yazdiklariniza çok üzüldüm. Ne anlayissiz insanlar var. Benim de annem ve kayinvalidemin bana yarari yok. Kayinvalidemin zarari var hatta. Asilamadan sonra beni aradi diyor ki "bu işi sen iyice takinti haline getirdin" 3. Aşılamami oldum. Bu sürecte üni bitirdim. Kpssye hazirlandim. Alan sinavi mülakat derken atamam olacak insallah simdi. Bir ton şehir gezdik eşimle de. Her haftasonu geziyoruz. Kafama takip da karalar bagladigim yok yani hayatima devam ediyorum en güzel şekliyle. İlk asilamam tutmayinca agladim bir kez ama o da tektim zaten. 2.si olmayinca takmadim bile. Kadin aramis bana bu işi takinti yaptin diyor. Güler misin aglar misin? Tedavi olmak çözüm aramak mi takinti acaba? Allahtan eşim cok iyi bana karsi. Elimi sicak sudan soguk suya sokmuyor. 5. Günüm gecti asilama üzerinden. Camasir bulasik temizlik isleri hep onda. Ben sadece yemek yapiyorum onu yapamiyor çünkü. En azindan bir kişi destek olmali ya.

Dediğim gibi 3. Aşılamam. 5 gün oldu bugün. Karnimda agrilar var. Göğüslerim o kadar hassas ki anlatamam. Belim agriyor. Iştahim çok açık. Metabolizmam baya hizli. Hepsi hormonlarin etkisi mi bilmiyorum ama çok umutlanmak da istemiyorum. Ilk 2 asilama klomenle olmustu. Bunu gonal f ile yaptik. Digerlerinde tiroidlerim 2nin üzerindeydi. Şimdi 1 civarinda seyrediyor ilac kullaniyorum 3 aydir. İlk asilamalarimda eşimin morfoliji sorunu vardi. Ilac tedavisiyle gecti ve düzeldi. Bunlar beni umutlandirsa da çok kendimi kaptirmak istemiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…