Aşık olmamanız gereken birine aşık oldunuz mu?

Bu sanırım aşk değil hayranlık aşk olacak olsa bu kadar mantıklı düşünemezdin.Eminim aynı ortamda bulunmasan farklı insanlar tanısan geçecek bunu yapamıyorsanda adamın eksik yanlarına odaklan hayatın getirdiği eksiklikler değil kişisel eksiklikler gözünde büyüttüğünü küçült.

Kelebekleri nasıl zehirleriz bilmiyorum. Ama zehirlemezsek ve içimizde açan çiçeklerde vals yaparlarsa ne olacak biliyorum. Bundan 10 yıl sonra bir gece rüyanda onunla çok mutlu olduğunu görerek uyanacaksın. Yatakta oturup hay (küfür ekle) 10 yıl oldu , lanet olsun daha ne kadar göreceğim böyle diyeceksin. Nereden biliyorum? Geçen ay yaşadım. 33 yaşında, evli, çocuklu ve eşimle mutluyum. Ama o lanet kelebekler 1.5 sene serbest bırakınca beynime dahi girdi.

Kendin demişsin olmaz diye. Olmayacak o zaman. Gözden ırak gönülden ırak şansın yok. O zaman tek çaren yeni erkeklerle takılıp flörtleşeceksin. Biri kapacak seni onda kalacaksın. İlgin dağıldıkça bir gün bir çılgınlık edip seni sevdiğimi söylesem hissin de azalacak

Aşk cok baska bir duygu ya. Kelebekleri neden öldüresin senelere sonra niye keske diyesin :) Aşık oldun diye evlenmen sart degil ki. Eger duygularina karşılık bulursan dibine kadar yaşa sonra baktın iş evliliğe gidiyor ayrılırsın zaten askin ömrü 2 küsür sene degil miydi. Aşkın azaldıkça ilk karisida demek ki bu yuzden bosamis deyip gercek yuzunu gorup zaten sogursun adamdan :)

Büyük ihtimalle canınız roman yazmak istedi ama ben böyle dallanıp budaklandırarak anlatınca dinleyemiyorum da okuyamıyorum da( gerçek bir roman değilse).Eminim bunca paragraf aslında iki üç cümlelik bir şey bile değil.Zaten sonunda özetle olmaz demişsiniz.O zaman hayırlısı olmayacak şeye yorum yapmaya gerek yok

Güzel bir aşk hikayesi okudum.

Belki de öyle haklısınız. Adam genel olarak da çevresinde saygınlık ve hayranlık uyandıran biri zaten, git gide daha yakın çalışmaya başlayınca ister istemez en çok ben etkilendim bu halinden belki de. Biraz nefes alıp uzakan bakabilsem daha iyi gelecek bence de ama olayın iş yerinde olması ve pandemi beni mahvetti bu konuda

Odak noktamı adamın negatif özelliklerine kaydırmayı, hatta diger yorum sahibelerinin tavsiyesiyle sizin tavsiyenizi birleştirip bunları yazmayı deneyecegim.

Öldürmek biraz zalimce oldu bence de, kalkış izinlerini iptal etmeye çalışıyorum diyelim. İkinci bi emre kadar havalanmak yasak onlara, otursunlar.

Diger kısma gelince kendim kaşındım biliyorum İçimden geldiği gibi coşkulu coşkulu yazdım öyle. E ortalıkta objektif bi imkansızlık da yok (konuyu ilk açtığımda sebep belirtmedigimden gay miymiş yazanlar olmuştu ) Durum böyle olunca siz ve başka yorum sahibeleri bu duygular boşa gitmesin diye düşünüp işin oluruna da bakıyolar haklı olarak.

Ama buraya konu açacak duruma gelene kadar zaten çok düşündüm ben bu konu üzerine, her seyi tek tek yazıp sizlerin vaktinden de çalmak istemiyorum ama tüm koşulları toplayıp kendi karakterimi de düşündüğümde gerçekten olmaz.

Yine de ponçik yorumunuza çok teşekkür ederim.

Yok yahu, roman kim ben kim Aslında daha çok kafamı dağıtmak istedim. Daha doğrusu kafam dağınık aşktan, toplayamıyorum, dedim ki ben ne haldeysem yazdıklarım da o halde olsun

Okumayı keyifli bulup benimle aynı duyguları yaşayanlar da olmus, bacım asıl derdin ne onu yazsana bu ne böyle diyenler de. Herkes de kendine göre haklı, bi şey diyemiyorum.

Olmayacak şeye yorum yapmayabilirsiniz tabi ama nasıl olmayacağı kısmına yorum yapmak isterseniz konuyu ben size tek cümleye indireyim, "İlgimizi düşünmek istemediğimiz ve yoğun duygular hissettiğimiz için de düşünmeyi bırakamadığımız birinden uzaklaştırmak için neler yapabiliriz?" Konu bu özetle. Yorum yapmak istemezseniz de canınızın sağlığı ne diyeyim

Bence duygularını yaşa.Bence herkes böyle bir şey illa yaşamıştır bunu yaşamak da güzel

Konu çok uzundu vallahi birsürü işim var çoluk çömbelek ancak gece fırsat bulursam okuyabilirim
Ama konu başlıģına istinaden evet olmamam gereken birine aşık olmuştum 16 yaşımda. 2 sene sürdü haberi bile olmadı. Onun bakış açısına göre çocuktum zaten. Konuşurken hep "abim" diye hitap ederdi. 2 senenin sonunda 30 yaşında vefat etti. Hâlâ aklıma geldikçe kalbimin kıyısında köşesinde bir yer sızlıyor.

Selamlar tekrar
Bana kalırsa yaşanan ve hissedilen hiç bir şey sebepsiz değil... Şu an yaşadığın içsel sıkıntının, belki de sana hayrı dokunacak uzun vadede , kimbilir...

En önemlisi kendine kulak vermen...
Bizler alışılmış öğretilerle yetiştirilen çocuklarız, her daim önce başkalarını düşünmeye kodlanıyoruz...
Sonra da kendimizi hep erteleyip arkaya atmaya alışıyoruz...
Benim en büyük sorunlarımdan biri buydu mesela...
Önce başkaları ( sevdiğim yakınlarım tabii o kadar da abartmıyorum)
Şimdi yavaş yavaş değiştirmeye düzeltmeye çalışıyorum...
Kendine kulak verip, onu duymayı başarabilirsen, eminim sana en doğru yolu gösterecektir

Bu duygulardan kurtulmak için bu olayı bir sonuca bağlamanız lazım. Kendinizi kandırmaktan bahsetmiyorum, beyin maalesef küçük numaralara kanmıyor ve zamanla size olur olmadık zamanlarda hatırlatma yapıp alakasız, değişik rüyalar olarak sunabilir bu hislerinizi. Sonuca bağlanınca beyin de bitiriyor ve artık o konu kapanıyor. Ama nasıl sonuca bağlarsınız onu bilemem. Ben duygularımı açmış, reddedilmiştim. İki gün ağladım iki sene hissettiğim aşk için ama sonra tık diye kesildi her şey, birkaç ay sonra aşık oldum tekrar.

Hayır olmadım , yanlış insanlara duyulan anlık ufak ilgilerim oldu sadece .

Fark da aşık olunca bunların ufak saçma ilgiler olduğunu anlayabiliyor olmak .

ben hep aşık olmamam gereken insanlara aşık oldum maalesef.
Tavsiye veremeyeceğim.
Size verilen tavsiyelerden kopya çekmeye geldim :)

Aslında kesinlikle katılıyorum. Eğer içimdeki kelebeklerin efendisi olan beyefendi işyerimde olmasaydı bu kadar olumsuz yaklaşmazdım belki. En kötü "olmaz ama dur bakalım hiç mi olmaz, uygulamalı olarak görelim der" iyi kötü bi adım atardım. Bi yere bağlanmış olurdu böylece, hani derler ya içimde ukte kalmazdı.

Ama adam zaten olmaz, çalıştığım yerde hiç olmaz. Kendi kendime işyerimi dar etmek, huzursuz olacağım bi ortam yaratmak istemiyorum, bi de pandemi döneminde üstelik. Mutsuzluktan yeni iş aranacak zaman bu zaman değil. Aşk kredi ödemiyor malesef Başka şekilde de nasıl sonuca bağlarım ben de bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…