Artık hamile miyim?

......angel_lost........

........qammzee........

........ilksev.........

kizlar siz de hosgeldiniz topigimize insallah bu topikte guzel paylasimlarimiz olur sizinlede ve hepimiz biran once kavusuruz meleklerimize qammzeee umarim sanada ugur getirsin bu topik opuyorum hepinizi .....

Son düzenleme:
ve birkac soru kizlar

ilki su ki bebis hala tersmis benim kafa yukarida yani ne olaca bilemiyorum bu şekilde normal doğum ol maz dedi doktor çok üzüldüm ben normal istiyorumm çünkü doktor son ana kadar dönmesini bekleriz dedi ama dönmezse bu şekilde sadece sezeyan olur dedi sizce donermi :KK43:

ikincisi ana kucagi almalimiyim sizce kullanislimi ?

ucuncusu su portatif besikler nasildir hani 1 yasina kadar kullanabiliyosun yaa onlar sepet besik boyutunda ve sallanan besikler umarim anlatabildim onlar cok hosuma gidiyor 80 tl ye bitane begendim ama karar veremedim

dorduncusu yorgan yastik ve nevresim takimini ayri mi alsam uyku seti alip nevresim mi almasam uyku seti desenli ya nevresime gerek olmuyor diye biliyorum

simdilik bu kadar kizlar fikir verirseniz sevinirim ....

slm tatlım hayırlısıyla kucana almayı nasip etsin rabbim bil diğim kadarını söyleyeyim sana 4 yaşında kız annesiyim ana kcağı al derim kullanışlımobilya beşik daha iyi bence durumun iyi değilse beğendini alabilirsinşimdi nevresim falan önemli değil ama küçük yastık lazım olacak inşallah normal doğum yaparsın kış gününde üşütmemeye dikkat et şimdiden kolay gelsin

KIZLAR MERHABA ...

Önce sürprizi söylemiyorum ki merak edin :) bastan anlatıcam çünkü gecen gun sonunda bebise biseyler almaya karar verdik annemle ciktik alisverise hem de kendime lohusa kiyafetleri alicam tabi neyse bakiyoruz magazalara falan cinsiyet de belli olmayinca hep ara renklere bakiyorum sari yesil ekru kirmizi ama inanirmisiniz neyi begendiysem ya mavi ya pembesi var deli oldum ya resmen ara renk coooook az onlarinda ya modeli ya desenini begenmedim ve hicbisey alamadim :KK43: cok sinirlendim aksam esim geldi isten dedim boyle boyle oldu o da ben demedimmi bi baska doktora gidip ogrenelim su cinsiyeti diye bana cemkirdi :) neyse ben kabul ettim artik gittik doktora ama herzamankine degil oylesine birine neyse ultrasonla bakti bi 5 dk iste susu iyi busu normal kilosu su derkennnnnn geldik cinsiyete isin surprizi burda bu zamana kadar gostermeyen bizi ugrastiran bu nazli bebek kızmış :) oyle sevindim ki anlatamam nasil agliyorum ama gormelisiniz ne yazikki sonra 4 boyutluda yuzunu eli ve koluyla kapattigi icin yine goremedik :KK43: ama kizimin minicik elleri ucunda 5 tane nohut olan ayaklari var :) 1300 gr ve 38 cm olmus teyzeleri ve 2 hafta onde gelisimi hersey yolunda yani neyse doktordan ciktik babasi dediki kizimizin adi eda olsun ama karar vermistik esila olacakti yok bu cok nazli bi kiz olacak belli naz ismide guzel degil edanin anlamida isve cilve naz demek o yuzden eda olsun dedi ve boylece kizimizin ismide konuldu su aralar da alisveris manyagi oldum kizlar pembe ne bulursam aliyorum :) kizima cok guzel ciciler aldim biraz abartiyorum dis fircasi bile var valla :) annem bu kadar alma dedikce benim alasim geliyor tokalar bile aldim simdiden ayy cok zevkliymis bebek alisverisiiiiii opuyorum hepiniziiiii

Aaaa cok sevindimm gözün aydın canım,demekkiii yüzük falı da fiyasko hoş sen yanlış mı baktın acaba:)Neyse muallakta kalmaktan kurtuldun sonunda hayırlı bi kız evlat olsun inşallh alışveriş de yap canım gnlünce ilk bbeğin hevesin var sonuçta..bizimki mercimek değil artık teyzesi çilek kadar oldu bakalım bende 2 hafta sonra ikili teste gtcem eğer erkekse gösterr belki:)mide bulantıları devam artı fei baş ağrısı cekiyorumm ama olsun katlancaz okadar istedikk geldii bukadar da olsun..tekrar gözün aydın canım öpüyorumm:))

Ay canim cook sevindim evet bak ikimizde ayniyiz kizlarimiz olcak.ama benim moral biraz bozuk.suyum bi yana gecen haftadan beri bebegimin olcumleri degismemis ayni.gerci 4 gun geri dr normaldw 15 gun ve fazlasi geri olursa korkuyolar.bide gectigimiz hafta hem yatamadim hem beslenemedim acaba ondanmidir inslh kotu bise yoktur simdi bol takviye yapiyorum umarim iyidir bebegim 24 unde gidicez bakalim dr a.

ya arkadaşlar bişy sorabilr miyim .. şmdi ben öncedn de dediğim gibi duphaston kullanıyorum 1 ay oldu ve 17 gün olmştu hala hasta olamamıştm ama kasıklarmda fln ağrı vrdı göğüslerm regl olma günmden önce hassaslşmaya başlamştı fakat dün kanamam geldi ama bu yerleşme kanaması mı yoksa normal regl mi oldum anlamadım... bugn de devm ediyı 2 gün oldu yni başlayalı ama uzun sürmezmiş yerleşme kanaması yarın da olursam büyk ihtimal hamile değilmdir.. aranızda bi bilgisi olan var mı sizce regl mi yoksa yerleşme kanaması mı ??

ya arkadaşlar bişy sorabilr miyim .. şmdi ben öncedn de dediğim gibi duphaston kullanıyorum 1 ay oldu ve 17 gün olmştu hala hasta olamamıştm ama kasıklarmda fln ağrı vrdı göğüslerm regl olma günmden önce hassaslşmaya başlamştı fakat dün kanamam geldi ama bu yerleşme kanaması mı yoksa normal regl mi oldum anlamadım... bugn de devm ediyı 2 gün oldu yni başlayalı ama uzun sürmezmiş yerleşme kanaması yarın da olursam büyk ihtimal hamile değilmdir.. aranızda bi bilgisi olan var mı sizce regl mi yoksa yerleşme kanaması mı ??

Canım inşallah öyledir miktarı ne, çok çok azsa olablr ama 2 gün normal bi şeklde ise üzgünm ama regl olmuşsundr bende hep acaba derdim üstüne görmedr belki diye düşünrdüm aslında hiç takılma eğer şüphen varsa kan testi direk ben hamile olduğumu öğrendiğimde ne yerleşme kanaması oldu ne bişey bu ay olmasa bikaç aya kadar olur canım önemli bi problemn yok ilaçla düzelir hem bak ben nerden şüphelenmiştim biliyomusun göğüslerim adete 1 hafta kala şişer ama 2 gün kala sönerdi ilk defa aynı sertlikteydi adetten bigün önce bence bu cok önemli bi detay progesteron hormonundan kaynaklanan bişey zaten,ve benmde adet olcak gibi karnım ağrıdı hiç takılma yanii..diğer arkadaşlardanda yorum bekliyoruz hadi bakalım hayırlısı olsun hakkında ama o şüphe çok can sıkıcı Allahım en kısa zamanda sana da nasip etsin canım..

teşkkr ederm cnm yorumn içn .. ama işte çok normal regl olduğm günlrdeki gbi değil .. fakat öyle denilen gbi çok az da değil.. off blmiyorm büyk ihtimal regl oldm ama işte yne de dktora b gidicem çok fzla dert etmiyorm aslnda ama dha 1 ay oldu çnkü denemye başlayalı ama yne de skıyo insanın canını... teşekkr ederm birz da olsa içm rhtladı Allah nasip edrse bi sorunm da yok gbi şu an doktor pko dışnda bşy sylemedi ondan snra hayrlısıyla olur inş... :)) çok saoll

teşkkr ederm cnm yorumn içn .. ama işte çok normal regl olduğm günlrdeki gbi değil .. fakat öyle denilen gbi çok az da değil.. off blmiyorm büyk ihtimal regl oldm ama işte yne de dktora b gidicem çok fzla dert etmiyorm aslnda ama dha 1 ay oldu çnkü denemye başlayalı ama yne de skıyo insanın canını... teşekkr ederm birz da olsa içm rhtladı Allah nasip edrse bi sorunm da yok gbi şu an doktor pko dışnda bşy sylemedi ondan snra hayrlısıyla olur inş... :)) çok saoll

Ah canım beniiiim daha 1 ay olmuşş ya:)kız dur daha yeni yakında gelir bebişin,bak benim 16-18. aylarda oldu hiç bi problem de yoktu biraz kısmet onun bi zamanı var ben çok üzülrdüm ama şimdi diyorumki tam zamanında olmuş aslında zaten daha 2 yıllık evliyim çocuk olduktan sonra tüm hayatın o olcak eşinle evliliğin tadını cıkarmaya bak o arada olursa da sürpriz olur daha güzell çok takma kafana sakın,hadi öpüldünn:))

ewt cnm bn de 2 yıllk evliym ama birden denemeye başlynca hemn olsn istiyor insan o yzden yoksa Allahm göstermesn zorlanmayı nasip etsin en kısa sürede bütün isteyenlere ... :)) artk önmzdeki gnlere bakıcazz :))

cnm benımde senın kı gbı bı problemım var.ben kasım 24 ilk aşılamammı yaptrdım ve bu ayın 9 unda kanaman geldı fakat sadece 2 gun ve az mıktarda daha sonra ıse ben banyo yaptm aradan 2 gn geçtı bu seferde bıraz daha açık renkte bı kanamam oldu ne oldu anlamadım kı.doktorumda korkma uzulme adet olabılırsın hamıle kalsanda demıştı.sizce ne dır anlamadım kı

bnde de 2 gn oldu cnm evet ama işte doktorma gidicem daha henüz bşy diyemem eğer hamileysem zaten söylerm 2 gün az oldysa yerleşme kanamasıdır deniliyor ama bn de ilk defa olsuğu için bi tecrübem olmadığından bşy diyemiyorum.. inşllah hamilesindr :))

ewt cnm bn de 2 yıllk evliym ama birden denemeye başlynca hemn olsn istiyor insan o yzden yoksa Allahm göstermesn zorlanmayı nasip etsin en kısa sürede bütün isteyenlere ... :)) artk önmzdeki gnlere bakıcazz :))

Haklısın canım artık evliliğinde oturmuştur zaten e bir de anneliğe hazır hissediyorsan hele hele de yolda fln bebek görüp sürekli onu sıkmak sevmek istiyorsan çoook çok haklısın biran önce olsun demekle ben seni çok iyi anlıyorum hazır olduğunu hissettiğin an olsun istiyrsun biz eşimle bebek manyağı olmuştuk son zamanlarda olmayınca da oturup ağlıyordum şimdi de doğsun diye sabrsızlanıyrum sonra büyüsün sonra evlensin bla blaa böyle süreer gider Allah herseyin hayırlısını versin..bak özelden yaz kuzum aklına takılanları birkaç taktik veririm çevremden duyduklarım ve kendi deneyimlerimden ok:))

KIZLAR MERHABA ...

Önce sürprizi söylemiyorum ki merak edin :) bastan anlatıcam çünkü gecen gun sonunda bebise biseyler almaya karar verdik annemle ciktik alisverise hem de kendime lohusa kiyafetleri alicam tabi neyse bakiyoruz magazalara falan cinsiyet de belli olmayinca hep ara renklere bakiyorum sari yesil ekru kirmizi ama inanirmisiniz neyi begendiysem ya mavi ya pembesi var deli oldum ya resmen ara renk coooook az onlarinda ya modeli ya desenini begenmedim ve hicbisey alamadim :KK43: cok sinirlendim aksam esim geldi isten dedim boyle boyle oldu o da ben demedimmi bi baska doktora gidip ogrenelim su cinsiyeti diye bana cemkirdi :) neyse ben kabul ettim artik gittik doktora ama herzamankine degil oylesine birine neyse ultrasonla bakti bi 5 dk iste susu iyi busu normal kilosu su derkennnnnn geldik cinsiyete isin surprizi burda bu zamana kadar gostermeyen bizi ugrastiran bu nazli bebek kızmış :) oyle sevindim ki anlatamam nasil agliyorum ama gormelisiniz ne yazikki sonra 4 boyutluda yuzunu eli ve koluyla kapattigi icin yine goremedik :KK43: ama kizimin minicik elleri ucunda 5 tane nohut olan ayaklari var :) 1300 gr ve 38 cm olmus teyzeleri ve 2 hafta onde gelisimi hersey yolunda yani neyse doktordan ciktik babasi dediki kizimizin adi eda olsun ama karar vermistik esila olacakti yok bu cok nazli bi kiz olacak belli naz ismide guzel degil edanin anlamida isve cilve naz demek o yuzden eda olsun dedi ve boylece kizimizin ismide konuldu su aralar da alisveris manyagi oldum kizlar pembe ne bulursam aliyorum :) kizima cok guzel ciciler aldim biraz abartiyorum dis fircasi bile var valla :) annem bu kadar alma dedikce benim alasim geliyor tokalar bile aldim simdiden ayy cok zevkliymis bebek alisverisiiiiii opuyorum hepiniziiiii
gözün aydın canım demek cimcimemiz geliyor:)
bu arada bi idda mevzuu vardı hatırladınmı?
ben kız demiştim ehh tecrübe olayı bu ya :) ikucumda erkek demişti..
benim tahminim tutu gördünmü bak :)
şimdi deli gibi elış veriş zamanı geldi canım :)

sorularına şu şekilde yanıt veriyim canım ..
1. ana kucağı al ama bide onu bel desteği var mutlaka onuda al yoksa içinde rahat edemiyolar:KK43:

2 portatif bir beşik şart zaten odasında uyutacağın zamanların dışında kullanım için..
bebek yorganını falan ayrı nevresimi ayrı al diğerlerinin içinden çıkan o desenli yorgan dediklerin pek bi kıytırık çıkıyor :)

haaa birde bana sorarsan bebeğinin dönme ihtimali çok düşük ama dönede bilir o ihtimalde var canım .. inşallah döner ama dönmezsede yapıcak bişey yok canım mecburi sezeryan :KK43:

Haklısın canım artık evliliğinde oturmuştur zaten e bir de anneliğe hazır hissediyorsan hele hele de yolda fln bebek görüp sürekli onu sıkmak sevmek istiyorsan çoook çok haklısın biran önce olsun demekle ben seni çok iyi anlıyorum hazır olduğunu hissettiğin an olsun istiyrsun biz eşimle bebek manyağı olmuştuk son zamanlarda olmayınca da oturup ağlıyordum şimdi de doğsun diye sabrsızlanıyrum sonra büyüsün sonra evlensin bla blaa böyle süreer gider Allah herseyin hayırlısını versin..bak özelden yaz kuzum aklına takılanları birkaç taktik veririm çevremden duyduklarım ve kendi deneyimlerimden ok:))

aynen cnm çok iyi anlamışsın bni çok hevesleniyorm ve hazır hissediyorm kndmi o yzden bu kdr sabrsızm sanırm... Nasip artık hayırlısı olsunn ne diyelim :)) tmm yazaym özelden öğreneym bişyler :KK70:D

Ksophie özele geçtm cnm ama normal mesaj sayım 100 ve üzeri olmadğı içn özelden maj atamıyormuşm şu an .. 100 olunca yazıcam artk :))

Yok canim gamzenin yaptigi yorumlar 100 olunca ozelden msj atabilir..
Sen nasilsin bu arada ksophi nasi gidiyo hamilelik bebisin nasil

slm tatlım hayırlısıyla kucana almayı nasip etsin rabbim bil diğim kadarını söyleyeyim sana 4 yaşında kız annesiyim ana kcağı al derim kullanışlımobilya beşik daha iyi bence durumun iyi değilse beğendini alabilirsinşimdi nevresim falan önemli değil ama küçük yastık lazım olacak inşallah normal doğum yaparsın kış gününde üşütmemeye dikkat et şimdiden kolay gelsin

canım cok tesekkur edıyorum darısı olmayanların basına ınsallah senın kızınada allahım uzun guzel omurler versın canım ben normalde oyun parkı almayı dusunuyorum onlardan ablam da kullandı cok memnun kaldı ama ben bu portatıf besıklerı kucukken yanıbasımda olsun dıye ıstıyorum aslında evet yastık lazım su yan yatma yastıklarından alıcam ben de allah korusun bogulmayı onluyormus ayy canım ınsallah normal olur cok ıstıyorum da bakalım donecekmı bebıs opuyorum tatlımm :KK16:

Ibozll bu haftalarda bebeklerin yarisi ters dururmus cok normalmis.benimkide daha donmedi ve dr um hic sorun etmedi lafini bile etmiyo belkide sezeryan olcam diye bise demiyodur ama tesaduf bugun okudum bebeklerin yarisi bu haftalarda donmus olurmus korkma yani

X