Artık hamile miyim?

Erkek olursa ne koycaksiniz.bizimki kiz olcak ece koyucaz.cok farkli ve uzun isimler istemedik.

Aman bebisin iyi olsun kotu bise cikmasinda huysuzluktan aglasin :) tabiki zordur allah yardim etsin canim.bizde alalim kucagimiza artik burnumda tutuyo bebek kokusu :) opuyorum

valla pek keyifciyizzz sorma gitsinn bazen emek istemiyor paşa beyimiz yormak istemiyo kendini aç ama ağlıyor hopp sütünü sağıp biberonla cukk cuk ağzına veriyoruz öyle ehli keyif sorma gitsin :) genelde emiyoruz ama ne biliyim arada cozutuyor eşşek sıpası.. hele bi gaz çıkartırken yaygara basması yokmu meğersem paşa beyimin keyfi kaçıyormuş zora gelemiyomuş :)
çucuk cerrahına götürmüştük işte acaba dedi cocuk dr 'u anüste çatlak vs gibi bisorunumu var oda yok hani ondanmı ağlıyor diyede düşünüldü yani .. gayet iyi dedi çocuk cerrahıda kakasıda yumusak güzel sorun yok :) gel görki ağlıyor işte tahammülümüz yokmuş huysuzmuşuz daha neler işitecektim :))

Oh oh masallah canim 3 numara dusunuyosun heee :)) dur biz bi ilkinu doguralim 2.yi yetiselim sana sonra 3 lersin.kiz bulana kadar denicen galiba :))

canım 3 ve sonn yaznlız bidahamı düşünsem napsam bilemiyorumki benden hep problemli çocuk çıkıyor .. biri kolikti biri hem tahammülsüz hem huysuz:))
tabi hamilelikler hep sinir stresle geçince böyle oluyor sanırım .. 3. çocuğu düşünürsem ya bahama ya havaii adalarına gidip inzivaya çekilmem lazım benim sanırım :) yoksa o 3. ne olur onu hiç bilemiyorum :) resmen kendimi tecrübesiz bir anne olarak görmeye başladım inan .. neçok bilmediğim şey varmış meğerse:) huysuzmuş hıhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh yerim onun huysuzluğunu...

İzledim bile(bilmiyorum bakalım nasıl olcak nolcak,sağol canım deneyimni paylaştğn için özellikle dikiş olayı:))
ahh canım benim yorgunluktan olsa gerek ya hayy dilimi elşşek arısı :)) nediye yazdıysam onuda şimdi iyice tırsıttım seni dimi sen bana bakma o bi talihsizlik oldu sanırım oda beni geldi buldu inan öyle olacak diye bişey yok ...
sana bişey diyimmii benim 2. olduğu halde son zamanlarda ha diyordum bu buraya girdide bide bunun çıkması var nasıl çıkacak bu çocuk :)) hani hiç tecrübesiz olsam neyse biliyorum nasıl çıkıcanıda işte heyecanmı telaşmı nedersen de adına sanırım her hamilede aynı endişe var ..
öyle bi çıkıyorki vakti zamanı geldiğinde hiç sana bana sormuyor...

huysuz ve tatlı bebişim benim bana süpriz yaptı 2 kere hemde.. bayram sonrası doğacakken öncesi saat 4 te gelecekken 3 te gelmesi gibi :) kuzu kuzu gitim valla :)

sağol canım benim hemde ne tatlı canı varmış :) sorma teyzesii dr amcası dün dediki antibiyotik başlayalı 2 gün olmuş bugün 3. gün ağrı kesici de vermişsin ağlaması artık ondan değil :) başkada hiç bişeyide yok dedi .. gazı için yanlız çıkartsada ağlayabilirmiş tahammülsüz bir bebek olduğu için zaten dedi şuandaverdiği tepkilerde o yönde dedi en ufak birşeye müdanası yok dedi hemen yüksek tepkiler veriyor dedi :) szin için resim koyacaktım ya boyutumu fazla geldi ne oldu anlamadım bi türlü beceremedim :)
bu arada ticker ımda esmer bebek var saçlar siyahtı dökülüyor saçlarımız alttan sarı sarı yeni saçları parlıyor :) gözlerde netleşti mavi :)

benim favori kız isimlerimi yazayım sizee..
!. pelinsu
2. belinay
3.esma ( kızım olsa bunu koyacaktım ben )
4.begüm
5. damla
6.zeynep
7.alara
şimdilik bukadar aklıma gelenler..

erkek olarakta valla zaten koydum koyacağımı :) onuda siz düşünün..

Yok canım yaa takıldım been hem acı gerceklerle yüzleşmek kendini hazırlamak lazım ama dimi:)inan aslında acıya dayanıklıyımdr birkere vajinadan minik bir parça aldırmak zorunda kalmıştım dikişte atılmıştı ve inan hissetmiştm iğne ile uyuşmasına rağmen hatta iğne yapmasalar daha iyiydi o beni bitrmişti ama genelde sakin olurum o an gelince öncesinde nekadar panik olsamda,sezeryan ürkütücü geldi sadece umarım normal olur:))canım bazı bebekler cok minnak oluyo onlar kolay cıkar ama bazıları da cok iri oluyo işte ona göre bakcaz artık aslında ben suda doğum istiyorum ama burda yapan yookBuarada eymenimz huysuz yaa sen birini mi kınadın yoksa eğer öyleyse bende yandım arkdasın cocuğuna evlerden ırak diye yorum yapmıştıııım:)neyse canım boşver sağlıklı olsunda artık huysuzluğu çekilir hemde o tatlılık varken çekilmemesi mümkün mü annesii:)

Kizlar vallla isim konusu cok zormus gercekten sonucta bebegin tum yasantisini etkiliycek bisey ama karar verdik kizada sonunda erkek zaten belliydi '' bartu '' kiz da " esila " olacak allah izin verirse bu isimlerde karar kildik umarim begenirsiniz anlamlarini da yazayim

Bartu: varlik zenginlik ve eski hukumdarlara verilen isimmis

Esila : cennet kapisinda peygamberimizi karsilayan melekmis

...............Pinnk87............

canim ece ismi cok guzel kisa bi isim ben begendim umarim ismiyle yasar minik ece bizim de bi cinsiyet belli olsaydi da adina alistirsaydim simdiden sen bol bol soyle prensese adini .....

.............Fburak .............

Tatlim belliki bu oglandan cekecegin var senin tam nazli kiz olsaymis da adini nazli koysaymissiniz :) neyse ama hastaydi yaaa ondan annecigi biraz huysuz ogluss gecer insallah bu arada isimler icin saol tatlim ama karar verdik cok sukur sonunda cok zormus valla umarim hayirli olur koydugumuz isimler opuyorum sizii tatlim buragida unutma bu yaygaraci eymen yuzunden annesi :)

canım valla bazen bişeyi bilmekten çok bilmemek daha iyidir tecrübeyle sabit:)
tabiki doğum olayı çok basit bir olay değil ama çok zorda değil .. rabbim kimseye dayanamayacağı yükü yüklermi hiç tabiki bazı zorlukları var kolay olsaydı kıymeti olurmuydu hiç :)

yok anacım kimseyi kınamadım bilmiyorum abisi zordu kolikten dolayı bu daha bi zor bişey oldu geceli gündüzlü zor belli bir saati zamanı yok neyse düzelcek artık ..
çok şükür görümcem varda biraz nefes alabiliyorum .. işin aslı onda daha iyi duruyor :) ben onun kadar susturamıyorum :
doğum olayını okadar kafanda kurma canım daha 30 haftan var sürekli bu endişeyle kafanı meşgul etme bişekil doğacak allahın iziniyle inşallah normal olur..

ah canım abisinden ayrı çektim bundan ayrı çekiyorum .. anladımki benim kolay bebeğim olmayacak .. eh ana huysuz olunca bebişlerde öyle oluyor sanırım

isimleriniz çok güzelmiş canım beğendim esila yı ilkkez duydum ama anlamı güzelmiş ...

.........Fburak.........

Oyle deme canim ya her zorlugun bi guzelligi vardir aslindaaa mesela bi gulusleri bi anne deyisleri sen daha iyi bilirsin alaha sukur tattin bu duygulari darisi bizlerin basina hem de en kisa zamanda insallah anam iyikide kiz olmamislar bide kiz olsalarmis kim bilir ne naz ne nazzzzz oyyy an onlar cannnnn :) bu arada ne durumda kuzu daha iyidir dimi huysuzlugu disinda tabiii :)

İsimleri begenmene sevindim canim umarim hayirli olur ....

Aynen öyle canım çok bilmek de iyi değil,bencede cok var hem kimler kimler doğuruyo heralde bende başarırım bu işi..senin stresin kaygın belki bebeğine geçiyodur sende daha rahat ol canım bebekler hissedermiş o yüzden belki huzursuzlanydr sende görümce gidince napcan şimdiden bi çaresini bul da sonra rahat edersin..:)ayy 30 hafta dile kolay su mide bulantılarım bi gecse valla ne zmandr doğru düzgün kahvaltı yapamıyorum sabah yine cıkarrdım zaten az yemştm off cok zormuşş bugünleer..yarın dra gtcem bebişimi görcemm bakalım hareket eder umarım:)

Merak ettim "İbozll" bebeğin cinsiyetini öğrenemediniz mi hala konuya bi göz gezdirdim şöylede?

....................pink87 ................

canım sende kasılma oluyor mu benım kasılmalarım var yaa bıkac gundur doktora sordum bısey kasılması rahmın kendını hazırlıyor doguma dedı deee ben genede tedırgınım

Kasilma derken nasi bisey tarif edermisin canim.bende bikini bolgem felaket aciyo dayak yemis gibi.kasilma olarak henuz bise yok ama dr olur demisti.yalanci sanci falanda olmaya baslarmis.korkma telas yapma senin dr un da olur demis zten.

Canim soyle oluyo sanki gobegim toplaniyormus gibi ve biraz da agri oluyo bikini bolgesinin ustu benim de agriyo ama bu dedigim farkli iste evet yalanci dogum sancisidir da bide gercek olmasi giderek fazlalasmaz umarim duzenli araliklarla olmazsa sorun yokmus ama duzenli olursa gel dedi doktor cok korkuyorum daha erken evham ediyorum evet ama elimde degil

Son düzenleme:
Canim gobek toplanmasi bendede oluyo.yani sole oluyo mesela sirt usti dimduz yatinca ozellikle gobek deligimin tam altina toplaniyo geliyo oraya bi sertlik gerilme oluyo bende.bazende sirt ustu yatmasamda bi gerginlik toplanma oluyo

O zaman bu haftada oluyor anlasilan canim umarim bu sekilde olur da devami gelmez allah korusun bu arada bebis geceleri iyce uyutmaz oldu seninki ne alemde ? Bide mide yanmalarim artti benim sendede varmi canim millet diyoki bebegin saci cikmistir ondandir cok inanmasamda neden oldugunu da bilmiyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…