Artık hamile miyim?

...............ikucummmmm..............

Canim benim umarim sen de iyisindir ve hersey yolundadir bulantilarin ne alemde gecmistir insallah opuyorum seni tatlimmmmm

iyi sayılırım canımcok sağol bulantılar var canım ve de ağrılarım umarım bian önce gecer,sen ne alemdesin hala göstermedi mi yaramaz :KK66: bende öptüm çokk..

Kızlar ya bende iyiden iyiye doğum korkusu başladı az evvel kaşınıp sezeryan videosu izledim ve acayip tansiyonum düştü normale baktım o da fenaaa zaten başka secenek yok napcam ben ya:KK43:fburak sen nasıl hissettn kendini??ibozzll ,pink87 siz ne düşünüyosunz bu konuda hiç korkunuz var mı ben mi cok abartyrm acaba..keşke izlemeseydim:KK43:(tek tesellim daha 7 ay var belki ozmana kadar başka bi secenek cıkar ha ne dersinz:))

iyi sayılırım canımcok sağol bulantılar var canım ve de ağrılarım umarım bian önce gecer,sen ne alemdesin hala göstermedi mi yaramaz :KK66: bende öptüm çokk..

olucak artık o kadar bıraz sık dısını canım sabrın sonu selamet cok kotu olmadıgın surece normal bu sekılde az az olması sonucta vucudumuzun tum dengesı bır anda bozuluyor ınsallah atlatırsın tatlım takma kafana kendını de cok dınlememeye calıs da cunku cok dınlersen en ufak sey bıle buyuyor gozunde

ben ıyıyım tatlım henuz baska bı doktora gıtmedım esımın tum ısrarlarına ve tutturmasına ragmen ısrarla gıtmıyorum cunku pozısyon uygun degıl baska doktor da anca tahmın edebılır dıye dusunuyorum 20 gun var daha randevumuza belkıde gıderız bılmıyorum ınan ben de su anda ısım telasına dustuk aslında esım de dıyo en azından ogrenelım de ona gore dusunelım sımdı ıkısı ıcınde dusunmemız daha zor dıyo ben de acele etme dıyorum falan ama dınleyyen kım ... hyecanlı kocam benım :) yani bizim yaramaz sımdıden kendı borusunu otturuyor bakalım hakkımızda hayırlısı :nazar:

ay cok sınır bozucu bı durum bu ya yanlıs teshıs valla olumcul bıle olabılır allahım korusun bı de ufacık bebek daha detaylı ıncelesenıze yok valla sen kendın bılmedıkce kımseye guvenmıyceksın bu devırde umarım daha kotusu olmadan ıylesır canım ya ılac fılan verdımı nasıl bı tedavı olacakmıs sımdı umarım kısa surede ıyılesıcek bır tedavı uygularlar da bebıs de bı rahat eder senın de ıcın rahatlar canım

Canim daha önce gittigum dr lar kan idrar tahlili tüm batın usg akciğer filmi istedi bisey çıkmadı...
Bu gittiğim dr bu aglamalari normal değil idrar kültürü bakilmamis birde ons bakalim bişey yoksa şiddetli kolik deriz demişti...

Sonra baktı kültürde sorun var tam idrarda bakıldı yeniden o temiz ama kültürde bakteri var ondan agliyor dedi...
Sonunda sebebi çıktı ortaya çok şükür tedaviside başlandı.. 10 gün sonra bidaha kültür baktircaz gecip geçmediğini kontrol etmek için...

Kızlar ya bende iyiden iyiye doğum korkusu başladı az evvel kaşınıp sezeryan videosu izledim ve acayip tansiyonum düştü normale baktım o da fenaaa zaten başka secenek yok napcam ben ya:KK43:fburak sen nasıl hissettn kendini??ibozzll ,pink87 siz ne düşünüyosunz bu konuda hiç korkunuz var mı ben mi cok abartyrm acaba..keşke izlemeseydim:KK43:(tek tesellim daha 7 ay var belki ozmana kadar başka bi secenek cıkar ha ne dersinz:))

ya ızleme soyle seyler sakınnnnnnnn ! hem daha dur cok erken dogum korkusu ıcın bıraz hamılelıgının tadını cıkar hem herkesın dogumu farklı oluyormus canım benım sezeryan olacgın bellımı bakalım kım bılır normal olur belkı dogumun ınsallah da normal olur zaten en ıyısı

ısın acıkcası bende sımdılık korku yok da bılınmezlıgın getırdıgı bı tedırgınlık var sonucta ılk dogumum ve ne olacagına daır hıcbı fıkrım yok merak da var tabı ben epıdural normal dogum dusunuyorum aslında dırek normal dogum dusunuyordum ama benı de korkutuyorlar mıllet dınlemıyım dıyorum da mecbur dınlıyosun sınır oluyorum daha doktorla konusmadık bu durumu o ne der bılmesemde ınsalah normal olur dogumum ve sızınkılerde oyle olur umarım en rahatı o bence tammam sezeryanda uyuyup uyanıyosun bebegın oluyor :) ama sonucta karnın kesılıyor bu bana daha urpertıcı gelıyor acıkcası

sonucta bu deneyımı yasıycaz canım allahın bıze verdıgı en guzel hedıyelerle bulusma gunumuz o gun tabıkı korku olacak endıse panık hepsını yasıycaz tabıkı ama ınsallah kolayca kurtuluruz ve bebıslerımızı saglıklı sıhatlı alırız kucagımıza :nazar:

gecmiş osun canım ihtimallerden biriydi zaten en azından ne olduğu ortaya cıktı iyileşir biran önce sende bebişinde rahatlarsnz:)ayrıca diğer drlar neden farketmemiş ya da tahlil fln istememişki cık cık..

Canım tahliller yapıldıda idrar tahlilinde cikmadikibisey... Anlayamiyolar bebek olunca daha zor işte şikayetini anlatamayinca Malesef...
Inşallah düzelir bu aglamalari...

Canim daha önce gittigum dr lar kan idrar tahlili tüm batın usg akciğer filmi istedi bisey çıkmadı...
Bu gittiğim dr bu aglamalari normal değil idrar kültürü bakilmamis birde ons bakalim bişey yoksa şiddetli kolik deriz demişti...

Sonra baktı kültürde sorun var tam idrarda bakıldı yeniden o temiz ama kültürde bakteri var ondan agliyor dedi...
Sonunda sebebi çıktı ortaya çok şükür tedaviside başlandı.. 10 gün sonra bidaha kültür baktircaz gecip geçmediğini kontrol etmek için...

allah allah yanı yanlıs anlamadıysam ılk gıttıgın doktor da ıdrar tahlılı ılstedı ama o temız cıktı bu doktorun tahlılınde bakterı oldugu anlasıldı cok ılgınc ılkınde nıye cıkmadıkı acaba ama tabı ılkı sadece ıdrar tahlılı yaptı ıyı cıkınca kulture bakmadı sanırım neyse kı sebebı cıkmıs yoksa yavruma kolık dıye sacma sapan bı teshıs koycaklardı bılmeden ınsallah ıyılesır canım aman ıhmal etme bakterı tehlıkelı dedıgıne gore allah korusun ıyı bakın bebıse ...

Ahh şekerim ne işin var öyle videoyla falan ben hiç bakamadim tam kesiyi atacakken kapadim...

Suan bile izlemem yani...

2 sezeryan oldum ilki zor oldu sonrası yani.. bu kişiden kişiye değişiyor...
Zaten genel anestezi oldum o yüzden bisey anlamazsinki.. hoş ben bunda masada uyandım dikis atılırken o biraz kotu oldu...
KorkCak bişey yok kızlar biraz sıkıntı olsada dogum olayi sonrasinda minik bebekleriniz onları size unutturacak..

Canim bende hic korku yok suan pek olcanida sanmiyorum cnku sezeryan olcam daha once 3 kez narkoz yedigim icin korkum yok hani ameliyat olarak dusundugum icin.ama tabi sonrasi hakkinda fikrim yok :S sende bosuna stres yapma normal yada sezeryan hakkimizda hayirlisi olsun.korkulcak bise olsaydi kimse 2.yi 3.yu yapmazdi diye dusun

allah allah yanı yanlıs anlamadıysam ılk gıttıgın doktor da ıdrar tahlılı ılstedı ama o temız cıktı bu doktorun tahlılınde bakterı oldugu anlasıldı cok ılgınc ılkınde nıye cıkmadıkı acaba ama tabı ılkı sadece ıdrar tahlılı yaptı ıyı cıkınca kulture bakmadı sanırım neyse kı sebebı cıkmıs yoksa yavruma kolık dıye sacma sapan bı teshıs koycaklardı bılmeden ınsallah ıyılesır canım aman ıhmal etme bakterı tehlıkelı dedıgıne gore allah korusun ıyı bakın bebıse ...

canım benim bu dr da idrar tahlili bide kültürü istedi .. bundada idrar tahlili temiz kültürde bakteri var .. daha önce kültür bakılmadı ilk defa bu dr dedi bakalım diye...
canım ben ihmaledermiyim hiç 10 gün antibiyotiği var ondna sonra bir daha idrar kültürü var yine baktırıcaz... peşini bırakmam daha zaten bırakmadımda anlayan olmadı :KK43:

Canim bende hic korku yok suan pek olcanida sanmiyorum cnku sezeryan olcam daha once 3 kez narkoz yedigim icin korkum yok hani ameliyat olarak dusundugum icin.ama tabi sonrasi hakkinda fikrim yok :S sende bosuna stres yapma normal yada sezeryan hakkimizda hayirlisi olsun.korkulcak bise olsaydi kimse 2.yi 3.yu yapmazdi diye dusun

sezeryanda diğer ameliyatlara göre şu sıkıntı var diğer ameliyatlarda ağır ağrı kesiciler veriliyor ağrıyı yoketmek için bunda minoset bide fitil veriliyor biraz o ağrıyı çekiyorsun yani o .. oda bi 5 gün kadar sonra çok çok azalıyor sıkıntısı .. öyle dayanılmıcak bişey yok zaten olunca görürsünüz.. okadar kötü bişey olsa ben 3. çocuğu şimdiden yaparım diye düşünmezdim yani:)

Oh oh masallah canim 3 numara dusunuyosun heee :)) dur biz bi ilkinu doguralim 2.yi yetiselim sana sonra 3 lersin.kiz bulana kadar denicen galiba :))

olucak artık o kadar bıraz sık dısını canım sabrın sonu selamet cok kotu olmadıgın surece normal bu sekılde az az olması sonucta vucudumuzun tum dengesı bır anda bozuluyor ınsallah atlatırsın tatlım takma kafana kendını de cok dınlememeye calıs da cunku cok dınlersen en ufak sey bıle buyuyor gozunde

ben ıyıyım tatlım henuz baska bı doktora gıtmedım esımın tum ısrarlarına ve tutturmasına ragmen ısrarla gıtmıyorum cunku pozısyon uygun degıl baska doktor da anca tahmın edebılır dıye dusunuyorum 20 gun var daha randevumuza belkıde gıderız bılmıyorum ınan ben de su anda ısım telasına dustuk aslında esım de dıyo en azından ogrenelım de ona gore dusunelım sımdı ıkısı ıcınde dusunmemız daha zor dıyo ben de acele etme dıyorum falan ama dınleyyen kım ... hyecanlı kocam benım :) yani bizim yaramaz sımdıden kendı borusunu otturuyor bakalım hakkımızda hayırlısı :nazar:

Öyle canım şimdi yediklerimi çıkarttım ve geldim öö tek tesellim bebek sağlıklı demek çok şükür..katlancaz artık napalım,canım okadar bekledinz sürpriz olsun doğumda bari:)biz en güzeliniyaptık taa sevgiliyken bebeklerimzn adını sectk kafa rahat kız da olsa erkek de hazır yeterki doğsun hayırlısıyla..isim bulun tabi bi yandan millet su olsun bu olsun deyip karışmadan biz bulduk fln dersin en azından:))

ya ızleme soyle seyler sakınnnnnnnn ! hem daha dur cok erken dogum korkusu ıcın bıraz hamılelıgının tadını cıkar hem herkesın dogumu farklı oluyormus canım benım sezeryan olacgın bellımı bakalım kım bılır normal olur belkı dogumun ınsallah da normal olur zaten en ıyısı

ısın acıkcası bende sımdılık korku yok da bılınmezlıgın getırdıgı bı tedırgınlık var sonucta ılk dogumum ve ne olacagına daır hıcbı fıkrım yok merak da var tabı ben epıdural normal dogum dusunuyorum aslında dırek normal dogum dusunuyordum ama benı de korkutuyorlar mıllet dınlemıyım dıyorum da mecbur dınlıyosun sınır oluyorum daha doktorla konusmadık bu durumu o ne der bılmesemde ınsalah normal olur dogumum ve sızınkılerde oyle olur umarım en rahatı o bence tammam sezeryanda uyuyup uyanıyosun bebegın oluyor :) ama sonucta karnın kesılıyor bu bana daha urpertıcı gelıyor acıkcası

sonucta bu deneyımı yasıycaz canım allahın bıze verdıgı en guzel hedıyelerle bulusma gunumuz o gun tabıkı korku olacak endıse panık hepsını yasıycaz tabıkı ama ınsallah kolayca kurtuluruz ve bebıslerımızı saglıklı sıhatlı alırız kucagımıza :nazar:

Dr un karın deşen jack den farkı yoktu ayy epidural normal mantıklı ama su epidurale cok takık millet riskli fln diye bilemiyorum canım neyse sen bi doğur da artık ona göre bakarız:))şaka bi yana inşllh cok kolay olur canım dua ederz zaten..

Ahh şekerim ne işin var öyle videoyla falan ben hiç bakamadim tam kesiyi atacakken kapadim...

Suan bile izlemem yani...

2 sezeryan oldum ilki zor oldu sonrası yani.. bu kişiden kişiye değişiyor...
Zaten genel anestezi oldum o yüzden bisey anlamazsinki.. hoş ben bunda masada uyandım dikis atılırken o biraz kotu oldu...
KorkCak bişey yok kızlar biraz sıkıntı olsada dogum olayi sonrasinda minik bebekleriniz onları size unutturacak..

İzledim bile:KK43:(bilmiyorum bakalım nasıl olcak nolcak,sağol canım deneyimni paylaştğn için özellikle dikiş olayı:))

Aman olmasın canım zaten,başa gelen çekilirmiş yapcak bişey yok zaten o çocuk ordan çıkacak:))3 kz nrkoz da az değil canım ya geçmiş olsun çok inşllh bu seferki normal olurtabi hayırlıysa..en azından herşeye tanık olursun bilinçli olmak en güzeli..

kızlar biz gelemiyoruz gelsekte yazamıyoruz.. malum görümcem bende kalıyor.. bu arada onunda kaçıp gitmesi an meselesi :)
öldü kız benim cazgır oğlandna bıktı desem yeridir gece sabahlara kadar ağlama seslerinden bıktı susturamıyoruz..

bugün şu meşhur bulduğum dr 'a gitim çok bilgili ilgili bi dr .. millet yine dizilmişti kuyruğa...

eymen beyin kusmaları antibiyotikle tavan yapmıştı ilacını değiştirdi bi ilaç daha ekledi kusmaması için çünkü tedavi edilmesi şart dedi..

gelelim bu ağlamalarımıza bu ağlamalarımızın bi kısmı bu hastalığındna olabilir ama dedi muayene esnasında bebeğiniz biraz tahammülsüz bir bebek dedi tepkileri çok yüksek dedi .. en ufak bir gazını bile çıkartırken yaygara basıyor tahammülsüz olduğu için dedi :)
gerekli bütün testler bakılmış herşey yapılmış dedi bakteri konusunun dışında hiç birşeyi yok maşallah dedi .. artık dr dr gezmeyin dedi yapılıcak test tahlil bişey kalmamış dedi..
bu tedavi sonrasında ağlamalarıda olacka devamedecek dedi anlıcanız huysuz bebekmişiz:KK43: anası kılıklı huysuz işte aynı benim gibi :))

umarım hepiniz iyisinizdir okumayada vaktim yok şuan :KK43:

Aman bebisin iyi olsun kotu bise cikmasinda huysuzluktan aglasin :) tabiki zordur allah yardim etsin canim.bizde alalim kucagimiza artik burnumda tutuyo bebek kokusu :) opuyorum

.........fburak..........

Canim benim neyse insallah tez zamanda gecicek bebisimiz iylesecek demekki pasa beyin cani cooook tatliymis oyyy tontis yaa yerim ben onun yaygarasini neyse annesi biraz katlanacaksin artik kucuk beyin nazina opuyorum siziiii

Kizlar bu arada biz isime bi turlu karar veremiyoruz erkek icin babasi buldu ama kiz icin bi turlu bi isim hosumuza gitmuyor soyle degisik guzel bi isim onerirmosiniz bana teyzeciklerrrrr .....

X