Artık hamile miyim?

Canım onun için bi şurup fln vermedi mi ya çocuğa hoş daha cok küçük ama bu böyle devam etmezki..idrar tahlilide bi çıksın dediğin gibi belki iltihap fln vardır hayırlısı canım ya yavaş yavaş azalır..ama pes etme sen bikaç dr a daha götür nerden ne cıkcağı belli olmaz hiç ummadığın biri bulur sorunn ne olduğunu..öptm şekerimm..

Canım az ve sık yemeye çalışıyorum işte muhtemelen vitaminler yaptı..e coraspirin fln niye yazmamışlar hergün git gel zor olur sana ya iğne de cabası neyse canım hayırlısı olsun ama son 3 ay tehlikeli diyolar bu kan sulandırıcılar aman dikkt et pıhtılaşmamı vardı canım ya aslında benmde 330larda kullansammı diye düşünüyorum dr verdi ama bitürlü cesaret edemedim..amin canım inşallh senn az kaldı valla darısı bana:)

Igneler insulin gibi canim evde kendim vuruyorum alistom artik.sakincali degil canim onlar olmasa belki buda duserdi tabi once allahin izni ile..benim 2 dusugum var dusuk yapanlara gwnelde veriolar.zten sezeryan olcagim icin 1 gun onceden kesicez igneyi.aksi bise olursa zten ignenin etkisi 12 saat suruyo yani cok var bu igneyi kullanip normal dogum yapan.sende pihtilasmami var

Gecmis olsin cnm inslh bian once aglamasi kesilir oglusunun:) bide bise sorcam kaynar suya kabuk tarcin atip icince sekeri dusururmus dun denedim hakkaten dustu.sen bole seyler yapmismiydin kendin.yyani tarcin sekeri dusurur diyolar hep bana

Sagol canim insallah gecsin bian once cok zor boyle.. kolik bile diyemiyolar o Dan zor ama bu ondan beter...

Ben yapmadim ama oyle bisry var hep soyluyorlar dusuruyormus..

Son düzenleme:

Canim ya bi tani koyamiyorlar kolik 2 haftalikken en gec 3 haftalikken baslar bu 4 haftasini doldurup 5. Haftasina girdiginde baslayan bir sikinti .. Dr dediki aglama zamanlarida belirsiz surekli uyaniksa agliyor gece artik sabaha dogru aglamalar daha bir siddetleniyor vs.. kolik aglamasinin saati olur bellidir o saatlerde yapar diyor... Bende oyle biliyirum buyuk oglumda kolik olunca.. birde kolikte bebegin yatistirilma sekilleri var bunda hic bir turlu yatismiyor...
Dr da en son dediki hic bisey bulamazsak siddetli kolik deriz dedi.. yani sucu yine gaza attilar...

canim Oki tane ilac verdi ama koligi ortadan kaldiracak hic bi ilac yok malesef.. bagirsaklari gelisiyor bebegin suan bunlarin cogu sebebi o canim... Prebiyotikli biogaoila no ne adi damla verdi bagisikligi guclendirir bagirsak hareketlerini duzenler dedi.. biraz yardimci olur ama gecirmez tabi...

Biliyorsun Prebiyotik ler yararli bakterilerdir...

Birde fitil verdi spazm agrilari na iyi geliyor ama gunde 1 defa verebilirsin dedi sadece.. onuda bu aglamalarin en ust seviyeye ciktigi hic bir turlu yatismadigi zaman vet dedi... Surekli o sekilde bende gece veriyim diyorum...

Bugun cocuk cerrahi havasini iyi almis sanirim bizim oglan ondan cikti cikali uyuyor arada memeye kalkti suan... bende tetikte bekliyorum heran aglamalar baslicak diye...
Eger bu gece boyle uyursa anlarimki gazdan... O popisten saldigi afi herneysr ince hortum gibi set neysr tiss tiss cikardi...
Annemde diyoki demin bak aglamiyor kac saat oldu bizde alip neyse o ondan evde yapalim....

Dedim o muayene amacli kullaniliyor devamli kullanimi zararlidir... Surekli oyle seyler totosuna olurmu Annemde bi alem...

Canim iyi bi dr buldumda okadar yogunki randevu alamiyorum .. bende dedim gideyim bakar heralde gittim okadar kalabalikki randevulu oldugu halde igne atsan yere dusmuyordu...
Persembe idrar kulturude cikiyor cumaya randevu alicam onceden onada goturcem...
Bide enrico amcasi gorsun oglumu...

Bugun gittigim dr erkek olmasina ramen cok icten sevdi oglumu nasil sarildi gorme... Pek erkek Dr lar bebekleti oyle opup sarilmazlar bende sasirdim... Bide sen ne tatlisin oyle bak annen cok yorulmus sikayet ediyor huysuz diyor sana dedi... Tabi bizimki az durdu ya basladi aglamaya... Cocuk cerrahindan cikanakadar susmadi.. bide kaka yapti ohh uyoruz nede olsa sabahlicaz enerji depoluyor sanirim..

ohh sevindim canım ya umarım artık cıkmaz da ınmezde hep boyle kalsın ben ıyıyım cok sukur bı sıkıntım yok ıste bı akıntı benı telaslandırıyordu aslında acaba mıkrop mu kaptım falan da bu kadar cok dıye ama olurmus bu gebelıklerde allaha sukur baska bı sıkıntım yok 2 lı akamlara ındık artık 99 dan gun saymaya basladım

yaa oyle deme o 4 cekıs benım hayatımdan 4 sene bıtırdı gecen gun öldüm resmen yaa sonra ıste o emla yı duydum da sımdı bıkını bolgesı uyusur d ALLAH KORUSUN BISEY OLUR DIYEDE KULLANMAKTA TEREDDUTLUYUM YANI neyse bakalım onu da cekerız yeterkı kuzucuklarımız ıyı olsun ...

ooo senden de haberler ıyı canım harıka masallah ıkı anneyede umarım bıdahada sekerden dolayı problemın olmaz suyun ne alemde canım ? o da bı normale donseydı ıyı olucaktı valla ...

bende hep agdaya gıdıyorum da gecen gıttıgımde öldüm resmen canım yaaa cok canım yandı nıye bılmıyorum ılk dafa bagırdım agdada yanı artık hormonlardanmıdır bılınmez mahfoldum resmen benım tuylerımde azalma falan yok valla sagolsun ıstedıklerı gıbı cıkıyorlar hala :) evet canım kullanmakta kararsızdım zaten ama kulllanmam galıba dedıgın gıbı ne olur ne olmaz rıske atamıycam ne kaldı surda ıkılı rakamlara dustuk canım artık cok mutluyum 99 dan saymaya baslayalımmmmm :)

ay evet canım benım oyleymıs valla her hamılede olurmus ama cok olunca ben mıkrop falan mı kaptım kı demıstım ama nerdeyse tum gebelerde olurmus ozellıkle sonlara dogru cok artarmıs da senın neden var onu ben de anlamadım gercı anca vucut toparlıyordur kendını kolay mı 9 ay farklı bıseye alıstı sımdı eskıye donmek bıraz zaman alır elbette

emlayı kullanmıycam canım kararsızdım zaten ama dusununce allah korusun bısey fılan olur da mahfolurum valla bı anlık acı zaten de ıste benı bıtırdı en son gıttıgım agda neyse bakalım dayanıcaz en fazla 3 kere daha gıderım zaten agdaya hamıleyken ...

bu arada bu eymenın durumunu belırsızlıgıne uzuldum canım bebısın kım bılır ne derdı var da oyle rahatsız bır an once bellı olsaydıda tedavıye baslansaydı ıyı olurdu ıdrar kulturu umarım temız cıkar da kolık de kotu umarım sadece gecıcı bı donem rahatsızlıgıdır da bısey cıkmaz kuzucukta aman ıhmal etme sen yıne tum tahlıllerı yaptırın allah koruur o melegı annesı cabucak gecer ınsallah

Gecmiş olsun canım tabi kullan sen,ya benm plt 328 sınırda 450 fln jinekoloğum vermedi bunu en son tansiyondan dolayı gttim ya tahlil sonuçlarına bakmadan verdi corasprin o yüzden içmiyorum ne bilim bu cuma doktoruma gtcem bi konuşim bakalım ne diyo..

Off canım sen anlatrken ben yoruldum valla bol sabır diliyorum sana ve oğluşuna umarım gazdandr da fitil mitil hallolur hem sen daha yeni kendi sütünü veriyosun düzelir belki eskiden kullandığın mama yapmıştr canım neyse uyusun yavrucak ya ne zor onun için cık cık diğer dr a da git ama bu genel cerrah çözer işi sen merak etme..

Bakalım canım umarım iyi gider halsizliğim çoğaldı ama razıyım..akıntıdan bişey olmaz canım ya hem sen tehlikeli dönemi geçtn onnda ona göre ilaçları vardır elbbet..ay ne güzeel 99 gün 3 aycık:)hadi bakalımmm..bende bu ay sonu ilk 3 aylık dönemi bitrcem inşallh..ne dicem şu ameliyat eldivenleriyle sen denesen çok rahat oluyo hem azalıyo ama yapablrmsn karnndan işte en güzeli gebelikten önce lazeregtmek ya ben cok niyetlendim ama bitürlü tek başıma gidip yaptrmaya cesaret edemedim..ama yaptrcam yani bi ömür çeklcek şey değil b kıl tüy meselesi:))kullanma bencede canım dediğin gibi 3 kez daha gidersin oldu bitti..öpüyorummm..

Kizlar cok mutluyum allah bozmasin inslh.cok sukur...simdi dr dan geldim oncelikle sekerim dusmus iyi buldu olcumlerimi hatta haftada bigun odullendirebilirmisim kendimi.ama ben sadece bi ogun odullendircem bozmak istemiyorum durumu riski atamam az kalmisken ve hani bebege giden damarimin birinde centik vardi oda gecmis.suyuma gelince cok kotu bulmadi ama biraz az yine dedi.ama bu cok kotu degil dedi kontrol takibinde sorun olmaz dedi yani daha azalmadigi surece.

canım valla bende kendi kontrolüme daha gizemedimki kendi dr!umada sorayım niye var akıntım
valla kolik çok fena gerçektende koliğe kurban olayım anacım bu daha fena drda anlam veremiyorki .. kolikte saat olayı var bide başlama haftası tuhaf yani şiddetli kolik deriz dedi idrar kültürüm kaldı bi yapılmadık oda perşembe çıkıcak bişey yok derse ozaman şiddetli kolik deriz diye kafada soru işaretleriyle dolu bir yanıt verdi..

ben kolik olayına hakimim zaten ilk oğluştan drla konuşurken oo dedi sen koliğin a sını z sini biliyorsun dedi .. malesef dedim biliyorum ama bu koliğe benzemiyor dedim .. oda evet dedi çünkü sürekli bi ağlama var saati zamanı yok dedi .. kolikte aynı saatlerde başlar sıkıntılar ve aynı saatlerde biter dedi sende bunu zaten biliyormuşsun dedi...
yani anlıcan bende bilemiyorum dr' da benim gibi bilemiyor ... çocuk cerrahıda gaz dedi zaten ama oda sürekli olan huzursuzluğuna şaşırdı .. yani gece ağlıyorsa 5 veya 6 saat gündüz sakin durması lazım gündüz ağlıyorsa gece durması lazım .. bu kolikte sanırım 7 saat durmadan ağlaya bilir bu kolik saati denen olay 7 saat kadar sürüyor bizdekide 7/ 24 aralarda sızıp uyuyor sonra haydaa sil baştan başlıyor..

işin bide çok ilginç bir tarafı daha var benim oğlan zaten gazınıda güzel çıkartıyor.. nezamna kucaklasak toturr totur gidiyor gazını çıkartamayanda olur gaz sancısı sıkıntsı çıkartandada olurmuymuş anlayamadım gitti
cuma çok çok iyi bi dr varmış onada gidicem son olarak...

canım benim sorun bence bende :) daha önce mama veriyordum süt yoktu ya gayet rahattık süt arttı mama gitti çocuk gazlandı

eh anne gaz woman olunca bebeik napsın dimi ama
bende halk dilinde kolit denen illet var yani irritabl bağırsak sendromu yani bende gazlı bi tipim sanırım anne sütünden dolayı bu bebik gazlandı
halbuki yediğime içtiğime dikkatte ediyorum ama işte altta yatan sorun çözülmedikçe sanırım gaz sorunu devam
aslında bebiki götürene kadar bi kendim gidicem dr'a şu tahlilide bi çıksında bebikin...
bende yorgunluktan kafam durmuş dr'a söylelsene durumunu dimi ama

sana komik bişey anlatayımda gül ağlanıcak halime:)) oğlana idrar kültürü yapılcak ya hemşire eymene idrar içinpipiloşa torba taktı yapınca getir ver dedi .. o arada fatih acıktı eşime dedim hastanenin kantininden bişey al çocuğa.. onlar gitiiler ben oturuyorum orda tahlil çıkacak sonuç alıcam diye .. tit sonucunu 40 dakka sonra kültürüde perşembe demilşlerdi ..

neyse eşim geldi dediki naptın dedimki idrar sonucunu bekliyorum :)) neyi verdimki neyi bekliyosam .. eşim dediki verdinmi durdum düşündüm aaaaaa dedim yok vermedim torba duruyor pipiloşta:))hemen aldı babası gitti hemşireye veriyor ordada vahim bi durum var tabi .. bebeğin adı ne diyolar oda fatih burak diyor:)) al birini vur ötekine koştum dedim hayır yavuz eymen neyse düzelttik onuda.. sonra dedimki biz tükenmişiz ikimiz bir adam ancak ediyoruz:)
ah canım yani görüyosun okadar vahim durumdayızki anla işte halimizi ayakta uyursan olacağı bu

bu arada güzel haber görümcem geliyor yarın inşallah biraz rahatlayacağım ..

bunlar ne güzel haberlerr.. aman senin dr iyiymiş benimki hiç kaçamak yaptırmadı bana sıkı tutut hep .. sende boş ver doğurunca yaparsın kaçamağını..

kızlar hamilelikte akıntı çok normal yanlız akıntı sarıdan koyu yeşile döner idrarda yanma ve kaşıntı olursa ozaman enfeksiyon var demektir bunu unutmayın ... çok yoğun su gibi akıntılarda kontrol edilmeli mutlaka .. gerçi benim su gibi renksiz çok akıntım oluyordu ben kontrol ettirdim ozaman bebğin suyundan değil normal akıntıymış.. bazen amniyon sıvısından sızıntı olabilir bu tarz akıntıları dikkatte alın mutlaka..

Evet canim akinti konusu tam senin dedigin gibiymis.zten muayenede usg den baktigi zaman benim dr rahim acikmi kapalimi diye bakiyo hep.buarada bebisin nasil oldu degisiklik varmi inslh iyidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…