Artık hamile miyim?

Tmam işte yine taşıyamazsın:)) ,ayy maşallah canım ya Allah nazarlardan korusun bol bol oku oğlunu..Ne dicem sütün azsa bi tavsiyem olcak anne sütüne en yakın süt keçi sütüymüş bak internetten araştr güvenlr bi yerden alıp bebeğine vereblrsin bende peynrini yiyiorum cok faydalıymış hamilelere de..Evet canım okudum cok tüketmiyrm zaten ılık suyla duş evet duymuştum cok sağol canım yediklerimz kana karışıyo işte o da bebeğe haşhaşa cok taktım canım özellikle de ilk 3 ay cok tehlikelymiş Allahtan toplamda 2 dilim yedim 1 gün arayla,ben cok pimpirikliyim canım biliyosun:)mesela nar da düşük riski yapıomuş annemlerde yazık kaç gündür ayıklayp ayıklayp önüme getriyolar ama okuyunca direk uzak tutun benden dedim bol bol ayva yiyorum güzel ahlaklı ve zekalı olurmuşş :)))zormuşş bu işleer..

canım benim şimdi sorun yok çok şükür baya bollaştı dedim ya az veriyordum onuda bıraktım ... bu arada aklında bulunsun şekerim keçi sütünüde 1 yaştan önce vermiyorsun .. ineksütünü 1 yaşta verirsen yarı yarıya sulandırıp veriyorsun .. 0 ila 1 yaş arası ancak devam sütü veriyorsun .. yani keçi sütü vermek içinde 1 yaş bekleniyor canım ... mesela yasaklılar var 1 yaşa kadar 1. sırada zaten ineks sütü vs geliyor 2. sırada bal 3. sırada patlıcan sonrasında salçalı yemekler mümkünse 1.5 yaş civarı baharatlarda az az 2. yaş sonrası gibi gibi canım... hele bi doğurda şekerim bebek beslenmesi ve bakımı hakkında saNA ÇOK ŞEY ANLATICAM DAHA...

Ah canim hemde ne zor ne zor bu isler.ben basindan beri neler cekiyorum yinede sukur bebegim saglikla dogsun raziyim herseye.ilkaylar kanamam vardi yattim 3 ay ve kan sulandirici ignelere basladim doguma kadarr sabah aksam igne oluyorum.sonra tam ayaklandim ayrintili usg de centik cikti yine yattim.sonra suyum azalmis yine yatiyorum veee simdi seker cikti hala yatiyorum ve diyet yapiyorum sinirlerim cok bozuk ama yinede sukrediyorumki allah bana evlat verdi ve inslh saglikla kucagim aliyim.ve benim bundan once 2 de dusugum var :KK43:( ayy cok dolmusum patladim valla

Fburak masallah bebisine bol bol ayetel kursu nas oku allah nazardan korusun seni bole okudukca bian once kucagima almak istiyorum

canımya allah yardımcın olsun ... inan senin çektiklerini ben çok iyi anlıyorum .. 20. haftasını yatarak geçirmiş biri olarak nekadar zor olduğunu biliyorum ... heleki diyet dedimmi tepem atıyor benim ... diyeti ilk yaptığım haftalar iyiydi karnım doyuyordu sonra birden bir açlık başladı gebeliğimin sonuna kadar o açlıkla uğraştım durdum kimi gün oturup ağladımda açlıktan :KK43:( inşallah sen benim kadar çekmezsin şekerden okadar çok çektimki burda kızlar hep destek oldu. sık dişini az kaldı diye diye sonunda doğurdum ama sıkacak dişimde kalmamıştı inanki perişan oldum aç mihlaç...

canım okumazmıyız hepimiz okuyoruz bebişime maşallhı var gören hayran kalıyor okadar tatlıki kalınmıcak gibi değil:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Ah canim hemde ne zor ne zor bu isler.ben basindan beri neler cekiyorum yinede sukur bebegim saglikla dogsun raziyim herseye.ilkaylar kanamam vardi yattim 3 ay ve kan sulandirici ignelere basladim doguma kadarr sabah aksam igne oluyorum.sonra tam ayaklandim ayrintili usg de centik cikti yine yattim.sonra suyum azalmis yine yatiyorum veee simdi seker cikti hala yatiyorum ve diyet yapiyorum sinirlerim cok bozuk ama yinede sukrediyorumki allah bana evlat verdi ve inslh saglikla kucagim aliyim.ve benim bundan once 2 de dusugum var :KK43:( ayy cok dolmusum patladim valla

Fburak masallah bebisine bol bol ayetel kursu nas oku allah nazardan korusun seni bole okudukca bian once kucagima almak istiyorum

Cidden öyle canım Allah şifa versin sana ve bebeğine benmde bi yakınım da sürekli yattı doğuma kadar Allah daha büyük dert vermesin bunlar aşılır bak tehlikeli dönemi de atlattın göz açıp kapayana kadar geccek zaman ve bi bakmışın kucağında kötü düşünme stres de şekeri cıkartr yediklerine dikkat etmen bi yönden iyi fazla kilo almazsın bide böyle düşün ok:)biraz polyanacılık oynycaz sanrım benmde ara ara sancılarım oluyo cok korkuyorum bak hergün tiroid hapı kullanyrm sürekli ölçüme gidiyrm,bende de şeker riski var sınırdaym am sıkmayalım canımızı bebişlerimzn o şebek yüzlerini düşünelim gecer sıkıntılar hem burda dertleşrz de tamam mı.Fburak da cok cekti bak şimdi bebeğiyle oynuyo:))

canım benim şimdi sorun yok çok şükür baya bollaştı dedim ya az veriyordum onuda bıraktım ... bu arada aklında bulunsun şekerim keçi sütünüde 1 yaştan önce vermiyorsun .. ineksütünü 1 yaşta verirsen yarı yarıya sulandırıp veriyorsun .. 0 ila 1 yaş arası ancak devam sütü veriyorsun .. yani keçi sütü vermek içinde 1 yaş bekleniyor canım ... mesela yasaklılar var 1 yaşa kadar 1. sırada zaten ineks sütü vs geliyor 2. sırada bal 3. sırada patlıcan sonrasında salçalı yemekler mümkünse 1.5 yaş civarı baharatlarda az az 2. yaş sonrası gibi gibi canım... hele bi doğurda şekerim bebek beslenmesi ve bakımı hakkında saNA ÇOK ŞEY ANLATICAM DAHA...

Aman işte internette mesela yaş olayı yok iyi araştrmadan bişey yapmıcan en doğrusu doktora danışmak ben eğer sütüm bol olursa zaten başka bişey hayatta vermem 1 yasına kadar daha sonrasında da temkinli olurum bal olayı zaten cok fena alerji zehrleme fln yapıymş bi kadın torununa vermş az kalsın ölüymş yavrucak..eskler cok cesur ama ben sormadan bişey vermem sana da danışırım zaten canım ah bi kucağıma alıyım da:))

Kizlar uzun bi ara sonra yine yazmaya vakit buldum size bu arada sizin yazdiklarinizi okudum hamilelikler baya zorlayici dimi ne yazikki benim de oyle inanin herkesin sorunu ayri allah dahabuyuklerinden korusun da buna da sukur ben bu arada disime kanal tedavisi yaptirdim ve 20lik disimioperasyonla aldirdim 1 tanesini daha 2 tane var amaallahtan agri yok da onlara elletmedim zaten cok zordu fazla anestezi de vermedikleri icin cok aci cektim ne yazikki :KK43: annemde kaldim bi sure yine cunku ozellikle 20 lik dis operasyonu beni mahfetti sagolsun annem cok ilgilendi sindi iyiyim bakalim ben kendimden cok bebek icin endiseliydim zaten cok sukur o da iyi gecen gun kontrolumuz vardi 780 gr olmus ve 30 cm cok saglikli maasallah gelisimi hala onde gidiyor bebegim benimle cok cekti ama allaha sukur herseyi iyi seker yuklemem de iyi cikti bi sorun yok sadece 3 kilo almisim :KK43: doktora gore sorun yok ama ben nasil aldim bilmiyorum oysaki bisey yiyemedim epeydir tek sorun su ki cinsiyetimiz hala belli degil kapali bacak arasi isin garip tarafi doktor 3 boyutlu yuzunu cekip vericekti ama bebis iki eliyle suratini kapatinca onu da alamadik :))) ugrasti baya doktor amcasi ama kuzum hic pas vermedi neyse onemli olan sagligi tabiki de artik cok merak ediyorum su cinsiyeti 7. Aydayiz artik doguncami ogrenicez bilmem surpriz bebek olucak galiba kizlar benden bu kadar simdilik ikucum pink lutfen iyi dusunun iyi olsun kizlar hersey yoluna girer merak etmeyin diyetinize dikkat edin bol bol da dua fburak canim sen de ogluslarina dua et rabbim korusun cumle evlatlarimizi hepinizi cok opuyorummmmmm

Aman işte internette mesela yaş olayı yok iyi araştrmadan bişey yapmıcan en doğrusu doktora danışmak ben eğer sütüm bol olursa zaten başka bişey hayatta vermem 1 yasına kadar daha sonrasında da temkinli olurum bal olayı zaten cok fena alerji zehrleme fln yapıymş bi kadın torununa vermş az kalsın ölüymş yavrucak..eskler cok cesur ama ben sormadan bişey vermem sana da danışırım zaten canım ah bi kucağıma alıyım da:))

Canim internette arastir tabi ama dr una sorman daha mantikli...
Mesela 6 aylikken meyve yogurt basliyorsun el gida muzu fazla verirsen kabiz yapiyor temkinli yedirmek lazim... Turunc gillerde alerji yapiyor mandalina portakal 1 yastan sonra verilmeli...
8 aydan sonra hemen hemen bir cok dry veriliyor baklagiller et vs... Bu arada bulgur pilavi fena sisiyor dikkatli yedirmek lazim az az... Domates 1 yas sonrasi yumurtanin akida oyle sadece sarisini veriyorsun...

Birde blendir ben hic kullanmadim yumusak pisirdim hep zaten disleri olmasada damaklar cok guclu eziyorlar... Off daha cok sey var yavvv ne zor bu cocuk bakmak...

Kizlar uzun bi ara sonra yine yazmaya vakit buldum size bu arada sizin yazdiklarinizi okudum hamilelikler baya zorlayici dimi ne yazikki benim de oyle inanin herkesin sorunu ayri allah dahabuyuklerinden korusun da buna da sukur ben bu arada disime kanal tedavisi yaptirdim ve 20lik disimioperasyonla aldirdim 1 tanesini daha 2 tane var amaallahtan agri yok da onlara elletmedim zaten cok zordu fazla anestezi de vermedikleri icin cok aci cektim ne yazikki :KK43: annemde kaldim bi sure yine cunku ozellikle 20 lik dis operasyonu beni mahfetti sagolsun annem cok ilgilendi sindi iyiyim bakalim ben kendimden cok bebek icin endiseliydim zaten cok sukur o da iyi gecen gun kontrolumuz vardi 780 gr olmus ve 30 cm cok saglikli maasallah gelisimi hala onde gidiyor bebegim benimle cok cekti ama allaha sukur herseyi iyi seker yuklemem de iyi cikti bi sorun yok sadece 3 kilo almisim :KK43: doktora gore sorun yok ama ben nasil aldim bilmiyorum oysaki bisey yiyemedim epeydir tek sorun su ki cinsiyetimiz hala belli degil kapali bacak arasi isin garip tarafi doktor 3 boyutlu yuzunu cekip vericekti ama bebis iki eliyle suratini kapatinca onu da alamadik :))) ugrasti baya doktor amcasi ama kuzum hic pas vermedi neyse onemli olan sagligi tabiki de artik cok merak ediyorum su cinsiyeti 7. Aydayiz artik doguncami ogrenicez bilmem surpriz bebek olucak galiba kizlar benden bu kadar simdilik ikucum pink lutfen iyi dusunun iyi olsun kizlar hersey yoluna girer merak etmeyin diyetinize dikkat edin bol bol da dua fburak canim sen de ogluslarina dua et rabbim korusun cumle evlatlarimizi hepinizi cok opuyorummmmmm
canim benim cok gecmis olsun .. bak yaramaza sen hala gostermedi demek artik dogunca gosterir heralde canim... O yetmemis yuzunu bile sakinmis bak sen sipaya dogunca isir onun totosunu... Ax kaldi sayilir dogumuna...

Canim internette arastir tabi ama dr una sorman daha mantikli...
Mesela 6 aylikken meyve yogurt basliyorsun el gida muzu fazla verirsen kabiz yapiyor temkinli yedirmek lazim... Turunc gillerde alerji yapiyor mandalina portakal 1 yastan sonra verilmeli...
8 aydan sonra hemen hemen bir cok dry veriliyor baklagiller et vs... Bu arada bulgur pilavi fena sisiyor dikkatli yedirmek lazim az az... Domates 1 yas sonrasi yumurtanin akida oyle sadece sarisini veriyorsun...

Birde blendir ben hic kullanmadim yumusak pisirdim hep zaten disleri olmasada damaklar cok guclu eziyorlar... Off daha cok sey var yavvv ne zor bu cocuk bakmak...

ya bunları bi liste şeklnde verseler ya hangi birini aklımızda tutcaz:))

Ksophie canim simdiden yediklerine dikkat et valla sonraki haftalarda seker yuklemesi var cikiyo acisi..nari bende duydum oleymis oyuzden yemiyorum bende.ama hergun ceviz findik ye ve her hafta balik ye mutlaka

Evet canım aynen cevizi eksik etmiyorum balık da haftada 1 yiyorum arada da hapını alıyorum öyle umarım cok zeki sağlıklı olurlar bebişlerimz:)

Geçmiş olsun canım ya diş zor iş hele de hamileyken fenadır:KK43:ne güzel 3 kilo işte az almışsın bebeğin de sağlıklı niye üzülüyosun canıım cinsiyette nasıl belli olmaz ya illaki döner içinde biraz daha inceleseydi dr keşke ama bence erkek:)hayrı yani sen bekliyosun fburakla ben de beklyrm:))bazıları özellikle bekliyo canım o da ayrı bi heyecan olur..tamam canım iyi düşüncem ö.s dr randevum var bebişi ve kalp atışlrnı görcez inşllh:)bizde öpüyoruz seni dikkat et kendine ve bebeğine.

Ibozll bizim senle gebelik haftamiz ayniydi dimi.ben cepten giriyorum oyuzden goremiyorum gebelik takvimimi

ya bunları bi liste şeklnde verseler ya hangi birini aklımızda tutcaz:))

şekerim banada kimse liste halinde vermemiştiki zamanla tecrübe ettim bunları ben ... mesela bir gün mandalina yedirdim sonra çocuk bi süre sonra kırmızı kırmızı döküntü oldu dr a koştuk dr dediki ne yedirdin buna yediğinden olmuş saydım ettim mandalina dan olmuş dedi her meyvede asit var ama dedi turunçgiller daha asitli bunlardan sakın dedi öğrenmiş oldum .. mesela bulguru yedirdiğim gün çatladık ağlamaktan onuda öyle öğrendim .. bal zaten genel biliniyor .. süt konusunda uyarıyıda dr yapmıştı 1. yaşından sonra yarı yarıya sulandırıp vermek gerek ağır gelir diye ... yani bize böyle oturup adam akıllı anlatan olmadı şekerim .. kıymetimi bil bak :))

Geçmiş olsun canım ya diş zor iş hele de hamileyken fenadır:KK43:ne güzel 3 kilo işte az almışsın bebeğin de sağlıklı niye üzülüyosun canıım cinsiyette nasıl belli olmaz ya illaki döner içinde biraz daha inceleseydi dr keşke ama bence erkek:)hayrı yani sen bekliyosun fburakla ben de beklyrm:))bazıları özellikle bekliyo canım o da ayrı bi heyecan olur..tamam canım iyi düşüncem ö.s dr randevum var bebişi ve kalp atışlrnı görcez inşllh:)bizde öpüyoruz seni dikkat et kendine ve bebeğine.

canım 3 kilo çok almış ideali 1 kilo canım bilemedin 2 olsun 1 yda 3 alırsa doğuma ne olur topiş topiş :)

şekerim banada kimse liste halinde vermemiştiki zamanla tecrübe ettim bunları ben ... mesela bir gün mandalina yedirdim sonra çocuk bi süre sonra kırmızı kırmızı döküntü oldu dr a koştuk dr dediki ne yedirdin buna yediğinden olmuş saydım ettim mandalina dan olmuş dedi her meyvede asit var ama dedi turunçgiller daha asitli bunlardan sakın dedi öğrenmiş oldum .. mesela bulguru yedirdiğim gün çatladık ağlamaktan onuda öyle öğrendim .. bal zaten genel biliniyor .. süt konusunda uyarıyıda dr yapmıştı 1. yaşından sonra yarı yarıya sulandırıp vermek gerek ağır gelir diye ... yani bize böyle oturup adam akıllı anlatan olmadı şekerim .. kıymetimi bil bak :))

bİLMEM Mİ canııım:))ay özellikle büyükler laftan sözden anlamazlar sunu da yedir bunu da yedir bi de en nefret ettiğim söz eskiden bu böyle miydi fln benm kv şimdiden kendi dönemyle kıyas yapmaya başladı bile sinir oluyorum..Annem daha bilinçli ama o da uzak benden:KK43:iş başa düştü o yüzden seni rahatsız ederim artk canm arkadaşım hıı buarada dr dan geldim bebişimi gördüük kalp atışlarını gördüük kalp kapakçığı bile belliymiş maşallh diyim yavruma iyi çok şükür sevndim geldim ama midem bir bulandı bugün off açlığa gelemyrmm..

canım 3 kilo çok almış ideali 1 kilo canım bilemedin 2 olsun 1 yda 3 alırsa doğuma ne olur topiş topiş :)

Aaa 1 ayda aldıysa evet cok ozamn ben toplamda zannettmm..bol meyve bol su az ekmek ama bide pasta börek tatlı yapıp şöyle gözüne gözüne sokmazlarsa iyi tabi görünce fenaa:)

bİLMEM Mİ canııım:))ay özellikle büyükler laftan sözden anlamazlar sunu da yedir bunu da yedir bi de en nefret ettiğim söz eskiden bu böyle miydi fln benm kv şimdiden kendi dönemyle kıyas yapmaya başladı bile sinir oluyorum..Annem daha bilinçli ama o da uzak benden:KK43:iş başa düştü o yüzden seni rahatsız ederim artk canm arkadaşım hıı buarada dr dan geldim bebişimi gördüük kalp atışlarını gördüük kalp kapakçığı bile belliymiş maşallh diyim yavruma iyi çok şükür sevndim geldim ama midem bir bulandı bugün off açlığa gelemyrmm..

ah canım senin kayın validenmiş benim annem sağolsun ona uysam balda vericem salçalı yemekte :)) ee biz sizi öyle büyüttük havasında.. annecim dedim bir gün bu dedim bebek ölümlerinin sebepleri bunlar olabiliyormuş .. bal ani ölüm yapabiliyormuş salça domatesten yapıldığı için alerji yapabiliyormuş vs tek tek anlattım amannn sen bakma onlara dedi :))

mesela onlar bizi kundak yapmış hiç birimizin kalça çıkığı yokmuş :)) töbee töbe hadi siz bilmiyormuşsunuz cahilmişsiniz biz biliyoruz niye hata yapalım dimi ama ...

bide bebeği yastıkla normal insan gibi sırt üstü yatırıyordu . annecim dedim onun 6 ay kadar yan yatması lazımmış diyorum o sırt üstü ben yan yatırıyordum :)) baya bi boğuştuk ilk çocukta onla çok şükür şimdi iyiyz...
6 aylık olur çocuk sirkeli limonlu salatanın suyunu içirmeye kalkar suyu dediğinde genelde içinde domateste var en uzak durması gereken muhteşem üçlü düşün yani ... direk ölüm fermanını imzalar gibi yani ... ama biz sizi öyle büyüttük der cevaben bende derimki demekki allah korumuş bizi :))

aerık bi yaşa gelmişler canım nedersen de kafa farklı çalışıyor onlarda... mesela kaynanam diğer eltimin bebeğini bakıyordu çocuğa yemek diye turşu kavurması yediriyordu birgün garibime gitti demekki daha öncede yedirmişki çocuk itirazsız yiyordu :))
aman sen kimseyi karıştırma aklın varsa.. zamanla herşeyi tadacaklar tabikide sende vericeksin elbette ama herşeyin bir zamanı var ...

mesela benim oğlan ürtiker oldu 1 yaşındaydı bi çeşit alerji ama neye karşı olduğu belli değil .. dr dediki bugünlerde farklı olarak ne yedirdin inan düşündüm düşündüm yok bulamıyorum sebebini ... bidaha olma riskine karşı ne yedirdimse yazdım hepki bidaha olursa acaba neden oldu sorusunun cevabı olsun diye... okadar kötü bişeyki o ürtiker birden sarı veriyor her tarafını yüzü gözü şişiyor:KK43:(

Aaa 1 ayda aldıysa evet cok ozamn ben toplamda zannettmm..bol meyve bol su az ekmek ama bide pasta börek tatlı yapıp şöyle gözüne gözüne sokmazlarsa iyi tabi görünce fenaa:)

canım daha çok alanlarda var bi bayan görmüştüm dediki hamileliğimde 32 kilo aldım :)) ben mesela fatihte çok aktiftim sadece 2 kilo aldım öyle gittim doğuma.. bundada 5 kiloyla gittim ama bunda çok evde durdum başta aldım zaten 7 kiloydu sonra 2 kiloyu verdim 5 le gittim doğuma...

zaten çok aş erdiğin şeyleri ye ama aşırıya kaçma dengeli bir şekilde yersen inan fazla almazsın..

ay okadar şey yazınca neyi nereye yazcamı karıştırdım en iyisi yeni mesaj yazayım :))

sonunda bebişle tanıştınız demek canım .. oh ne güzel pıtı pıtı atan kalbinide görmüşsündür .. rabbim kucağına aldığın günleride görmeyi nasip eder inşallah canım benim ...
desene bulantılar başladı artık bi sürede onlar canını sıkar ama unutma geçici bir dönem oluyor bulantılar ... eh annesi okadar kolay değil ona sahip olmak...

previa topic'inde ilkez anne olan bi arkadaşımız var hamileliğin zorluklarından bezmişti bian önce kavuşsam diyordu inan bugünkü mesajıda azcık uyuyabilsem çok yorgunum du :))
bizler tabiki tecrübeli olduğumuz için bunlarada ister istemez hazırlıklı oluyoruz .. ben şimdi şu 2 ayıda bi atlatsak diyorum en azından biraz daha düzene girmeye başlıyor 2 yaş dişleri ve sendromunuda atlattıkmı değmeyin keyfimize :)) buda demek oluyorki 2 sene biraz sıkıntılı :)) neyse ben senin gözünü korkutmayayım yorucu ve tatlı bir olay sevmesi kucaklaması bir başka hazz.. bunların hepsini yakında öğreneceksin canım ...

daha sana zamanla hastalıklarıyla nasıl başedeceğini anlatıcam canım daha o kısma giriş yapmadık :))

Pinky87 canim ben su anda 24+5 im sanirim ayniyiz yada 1-2 gun var aramizda ben de telefondan giriyorum da ben de goremiyorum :) kizlar bu arada 1 ayda degil yaklasik 2,5- 3 aydan beri aldigim kilo bu ama ozellikle 1 aydir zar zor biseyler yiyorum nasil aldim anlamadim cok oldu da neyse artik yapacak bisey yok sanirim doguma yuvarlanarak gidicem :) bu aradda siz ne konusuyorsunuz kizlar ikucummm daha dogurmadan taktik mi aliyosun sen deneyimli anneden ama guzel valla fburak tesekkurler canim ben de ucundan kiyisindan aldim biseylerrr :)

Son düzenleme:

Ayyy canim ya cok sukur gozun aydin diyim en guzel anlardan birisi ben ziril ziril aglamistim ilk duydugumda coj heyecan verici bisey allahim esirgesin minik mucizelerimizi mide bulantin da baslamis bu arada insallah cok olmaz canim da rahat gecirirsin gebeligini ...

X