Artık hamile miyim?

bİLMEM Mİ canııım:))ay özellikle büyükler laftan sözden anlamazlar sunu da yedir bunu da yedir bi de en nefret ettiğim söz eskiden bu böyle miydi fln benm kv şimdiden kendi dönemyle kıyas yapmaya başladı bile sinir oluyorum..Annem daha bilinçli ama o da uzak benden:KK43:iş başa düştü o yüzden seni rahatsız ederim artk canm arkadaşım hıı buarada dr dan geldim bebişimi gördüük kalp atışlarını gördüük kalp kapakçığı bile belliymiş maşallh diyim yavruma iyi çok şükür sevndim geldim ama midem bir bulandı bugün off açlığa gelemyrmm..

Ayyy canim ya cok sukur gozun aydin diyim en guzel anlardan birisi ben ziril ziril aglamistim ilk duydugumda coj heyecan verici bisey allahim esirgesin minik mucizelerimizi mide bulantin da baslamis bu arada insallah cok olmaz canim da rahat gecirirsin gebeligini ...

Pinky87 canim ben su anda 24+5 im sanirim ayniyiz yada 1-2 gun var aramizda ben de telefondan giriyorum da ben de goremiyorum :) kizlar bu arada 1 ayda degil yaklasik 2,5- 3 aydan beri aldigim kilo bu ama ozellikle 1 aydir zar zor biseyler yiyorum nasil aldim anlamadim cok oldu da neyse artik yapacak bisey yok sanirim doguma yuvarlanarak gidicem :) bu aradda siz ne konusuyorsunuz kizlar ikucummm daha dogurmadan taktik mi aliyosun sen deneyimli anneden ama guzel valla fburak tesekkurler canim ben de ucundan kiyisindan aldim biseylerrr :)

Canim normal ozaman niye dertlendinki kilondan... Gebelk boyunca 12 kilo ya kadar normal fazlasini almada.. gerci sonra verirsin benim seker problemim var vermek oyle dursun bide aliyorum....

Canim valla aklima geldikce yaziyorum tecrubelerime dayanarak biseyler... Konumuz genelde beslenme suara daha bunun gazi var huysuzlugu var hastaligi var .. var oglu var yani... Sizede faydasi olur ben zamanla ogrendim bunlari cok tecrubesizdim cocuk bakmaktan bir haberdim... Yasaya Yasaya ogrendik...

Hele bir zamani gelsin bir birimizden ogrenecegimiz cok sey var...

:KK55:
bİLMEM Mİ canııım:))ay özellikle büyükler laftan sözden anlamazlar sunu da yedir bunu da yedir bi de en nefret ettiğim söz eskiden bu böyle miydi fln benm kv şimdiden kendi dönemyle kıyas yapmaya başladı bile sinir oluyorum..Annem daha bilinçli ama o da uzak benden:KK43:iş başa düştü o yüzden seni rahatsız ederim artk canm arkadaşım hıı buarada dr dan geldim bebişimi gördüük kalp atışlarını gördüük kalp kapakçığı bile belliymiş maşallh diyim yavruma iyi çok şükür sevndim geldim ama midem bir bulandı bugün off açlığa gelemyrmm..

Ayyy canim ya cok sukur gozun aydin diyim en guzel anlardan birisi ben ziril ziril aglamistim ilk duydugumda coj heyecan verici bisey allahim esirgesin minik mucizelerimizi mide bulantin da baslamis bu arada insallah cok olmaz canim da rahat gecirirsin gebeligini ...

:KK55:

canim normal ozaman niye dertlendinki kilondan... Gebelk boyunca 12 kilo ya kadar normal fazlasini almada.. gerci sonra verirsin benim seker problemim var vermek oyle dursun bide aliyorum....

Canim valla aklima geldikce yaziyorum tecrubelerime dayanarak biseyler... Konumuz genelde beslenme suara daha bunun gazi var huysuzlugu var hastaligi var .. var oglu var yani... Sizede faydasi olur ben zamanla ogrendim bunlari cok tecrubesizdim cocuk bakmaktan bir haberdim... Yasaya Yasaya ogrendik...

Hele bir zamani gelsin bir birimizden ogrenecegimiz cok sey var..

Yok aslinda sorun su ki disimden dolayi dogru duzgun bisey yemememe ragmen almisim ya 3 kilo bi de simdi yiyorum cok alirim galiba gibime geliyor ama yapilacak sey bellie yeterli ve besleyici yememiz gerek kilo da alirsak yapacak bisey yok hamileyiz ne de olsa sefamiz olsun diyelim bariiii de icimiz rahatlasin :) cunku su anda bildigin canim tatli istiyor gozum donuyor tatli gorunce ki gebeligimin basinda midem bulaniyordu tatliyi gorunce simdi nerden cikti bu tatli aski bilmuyorum :)

Canim cok guzel seyler paylasiyorsun ewet daha cok ogrenecegimiz sey var sayende onlarida ogrenicez insallah aslinda su ara benim merak ettigim su ki dogum cantasi ne zmn hazirlanir icine ne konur cok kafam karisik aklimda cok sey var ve ne gerekli ne gereksiz bilmiyorum o konuyla akakali da vakit bulunca bi cevap yazarmisin canim cok liste var internette ama ben hepsinin gerekli oldugunu dusunmuyorum acikcasi o yuzden gercekten kullanilacaklari ogrenmek istiyorum

Bu arada bi konu daha eger bebek kendini gostermezse kiz olurmus bu dogrumu ki ama hem ben hem esim ruyamizda oglumuz oldugunu gorduk ne yapsak bu cinsiyet konusunu bilmiyoruz meraktN olcez hele esim cildiriyor artik surekli hadi bu gun bbaska bi doktora gidelim diyip duruyo ben de bebegin durusu uygun degil doktor ne yapsin diye oualamaya calisiyorum da gidecez bugun yarin esim rahat birakmatacak yoksa :)

Vee tabiki son olarak eymen ve buragimi op benm icin annesi ....

Son düzenleme:
Canim bos ver kilo olayini takma al verirsin sonra...
Genelde kizlar gostermez cinsiyerini canim...
Dogum cantasi en gec 35. Haftada hazir olmali...

Dogum cantasinda ozellikle olmasi gerekenler soyle...

Tabi ozel hastane devlet hastanesi fark ediyormus...
Sezeryan olacaksa 1 gecelik 2 adet lohosa pijamasi sabahlikli ...
Lizoz istege bagli kona bilir...
Kis isee mevsim 2 adet emirme atleti yaz ise emzirme sudyeni...
ped olarak benim gibi kanamaniz cok olabilir eczanede mesane pedi var onlardan koymak daha iyi...
Terlik, lohosa taci, tarak , çorap., fotoraf makinasi..

Bebek için

3 takım hastane çıkışı eldivenli şapkalı..
Çorap ve citcitli body..
7 adet kadar bebek bezi,pisik kremi, ıslak mendil...
Battaniye.
Sutunuzun gelmeme ihtimaline karşı biberon..
Göğüs pedi ve kremi..

Benim koyduklarim bunlardı canim ..

Ha birde ziyaretçiler için bebek çikolatasi ve bebek şekeri yaptırmıştim ben.. odam içinde kapi süsü yaptirmistim...

Canim bos ver kilo olayini takma al verirsin sonra...
Genelde kizlar gostermez cinsiyerini canim...
Dogum cantasi en gec 35. Haftada hazir olmali...

Dogum cantasinda ozellikle olmasi gerekenler soyle...

Tabi ozel hastane devlet hastanesi fark ediyormus...
Sezeryan olacaksa 1 gecelik 2 adet lohosa pijamasi sabahlikli ...
Lizoz istege bagli kona bilir...
Kis isee mevsim 2 adet emirme atleti yaz ise emzirme sudyeni...
ped olarak benim gibi kanamaniz cok olabilir eczanede mesane pedi var onlardan koymak daha iyi...
Terlik, lohosa taci, tarak , çorap., fotoraf makinasi..

Bebek için

3 takım hastane çıkışı eldivenli şapkalı..
Çorap ve citcitli body..
7 adet kadar bebek bezi,pisik kremi, ıslak mendil...
Battaniye.
Sutunuzun gelmeme ihtimaline karşı biberon..
Göğüs pedi ve kremi..

Benim koyduklarim bunlardı canim ..

ay bu süper oldu işte canım yaaa cok tesekkurler valla sımdı burda tek anlamadıgım sey lızoz ne ? ıkıncısı zaten benım su anda sutum gelıyor acaba kesılır mı o zamana bıberon ama yınede lazım olur galıba sutum gelse bıle belkı bebek ememez dımı yanı hanı bazı bebekler alamıyor mus ya annenin gogsunu bır de sezeryan olursa pıjama gıyemem galıba sen gıymısmıydın gecelık daha ıyı olabılır ama martta ya dogumum o da usutur mu bılemem kafam karıstı :44: bebek bezını de yenıdogan mı almalıyım sence cunku eger bebek buyuk dogarsa yanı 4 kılo cıvarı yenıdogan bezı kucuk gelırmıs dıye duydum ayrıca bebek ıcın havlu almalımıyım dogunca neyle sılıyorlar kı bebegı ? bı de sut pompası var tabı aklımda bebek ememezse o da lazım olur dımı cok oldu bılıyorum ama aklıma takılanlar bunlar canım ...

veeee 1 sey daha dıyorlarkı dogumdan sonra korse gıyersen karnın hemen toplanır korseyı hemen gıyebılırmısın kı dogumdan sonra hele sezeryanda ?

Fburak saol sen bole paylas bize az kaldi faydali oluyo :)
Ibozll ben sezeryan olcam sanirim zten 2 hafta erken mi aliyolar.gerci tam bilmiyorum ilk dogumdada gecerlimi olemi acaba

ah canım senin kayın validenmiş benim annem sağolsun ona uysam balda vericem salçalı yemekte :)) ee biz sizi öyle büyüttük havasında.. annecim dedim bir gün bu dedim bebek ölümlerinin sebepleri bunlar olabiliyormuş .. bal ani ölüm yapabiliyormuş salça domatesten yapıldığı için alerji yapabiliyormuş vs tek tek anlattım amannn sen bakma onlara dedi :))

mesela onlar bizi kundak yapmış hiç birimizin kalça çıkığı yokmuş :)) töbee töbe hadi siz bilmiyormuşsunuz cahilmişsiniz biz biliyoruz niye hata yapalım dimi ama ...

bide bebeği yastıkla normal insan gibi sırt üstü yatırıyordu . annecim dedim onun 6 ay kadar yan yatması lazımmış diyorum o sırt üstü ben yan yatırıyordum :)) baya bi boğuştuk ilk çocukta onla çok şükür şimdi iyiyz...
6 aylık olur çocuk sirkeli limonlu salatanın suyunu içirmeye kalkar suyu dediğinde genelde içinde domateste var en uzak durması gereken muhteşem üçlü düşün yani ... direk ölüm fermanını imzalar gibi yani ... ama biz sizi öyle büyüttük der cevaben bende derimki demekki allah korumuş bizi :))

aerık bi yaşa gelmişler canım nedersen de kafa farklı çalışıyor onlarda... mesela kaynanam diğer eltimin bebeğini bakıyordu çocuğa yemek diye turşu kavurması yediriyordu birgün garibime gitti demekki daha öncede yedirmişki çocuk itirazsız yiyordu :))
aman sen kimseyi karıştırma aklın varsa.. zamanla herşeyi tadacaklar tabikide sende vericeksin elbette ama herşeyin bir zamanı var ...

mesela benim oğlan ürtiker oldu 1 yaşındaydı bi çeşit alerji ama neye karşı olduğu belli değil .. dr dediki bugünlerde farklı olarak ne yedirdin inan düşündüm düşündüm yok bulamıyorum sebebini ... bidaha olma riskine karşı ne yedirdimse yazdım hepki bidaha olursa acaba neden oldu sorusunun cevabı olsun diye... okadar kötü bişeyki o ürtiker birden sarı veriyor her tarafını yüzü gözü şişiyor:KK43:(
Off canıım sende baya çekmişsin annecin yüzünden:) işte kötü niyetle söylemiyolar ama olmazki hem bisey olmadı diyolar ama sonradan cıkan hastalıklar ne ozaman bence bebekliğe dayanıyo ben buna inanıyorum hatta hamileliğe dikkat etmek gerek kendi annemde olsa bende gıcık olur söylerim ya ben zaten lütfen karışmayın derim bebeğim konusunda gözüm kimseyi görmez isterlerse kırılsınlar neticede biz daha araştrıtyrz herşeyi biraz güvenip onların bizden bişeyler öğrenmesi lazım..turşu kavurması ne yaa cık cık şaka gibi ya tursu normal yetişkin bireylere bile zararlı bi de bebeğe yedriyr ne cesaret tabi kendi doğurmadı cekmedi acısını raht raht yedriyr..ürtiker tabi kötü ama bidaha olmaz inşllh canım sıkma canını..

Sağo canım benim valla bende cok mutlu oldum ama su 2 ayda bi gecse biraz daha rahtlıcam..evet mide bulantılarım kendini göstermeye başladı çok zor ama inşllh daha şiddetli olmaz dayanamıyrm çünkü..sende oldu mu canm?

ay okadar şey yazınca neyi nereye yazcamı karıştırdım en iyisi yeni mesaj yazayım :))

sonunda bebişle tanıştınız demek canım .. oh ne güzel pıtı pıtı atan kalbinide görmüşsündür .. rabbim kucağına aldığın günleride görmeyi nasip eder inşallah canım benim ...
desene bulantılar başladı artık bi sürede onlar canını sıkar ama unutma geçici bir dönem oluyor bulantılar ... eh annesi okadar kolay değil ona sahip olmak...

previa topic'inde ilkez anne olan bi arkadaşımız var hamileliğin zorluklarından bezmişti bian önce kavuşsam diyordu inan bugünkü mesajıda azcık uyuyabilsem çok yorgunum du :))
bizler tabiki tecrübeli olduğumuz için bunlarada ister istemez hazırlıklı oluyoruz .. ben şimdi şu 2 ayıda bi atlatsak diyorum en azından biraz daha düzene girmeye başlıyor 2 yaş dişleri ve sendromunuda atlattıkmı değmeyin keyfimize :)) buda demek oluyorki 2 sene biraz sıkıntılı :)) neyse ben senin gözünü korkutmayayım yorucu ve tatlı bir olay sevmesi kucaklaması bir başka hazz.. bunların hepsini yakında öğreneceksin canım ...

daha sana zamanla hastalıklarıyla nasıl başedeceğini anlatıcam canım daha o kısma giriş yapmadık :))

Evet canım tanıştık ama casper gibiydi:) esas tanışmamız 1 ay sonra olcak inşllh 4 byutlu olanla görcem daha detaylı ama ona da zararlı dedi bi arkadaşım..evet cok belliydi kalbi o titreşimi canım,amin canım ama bana cok uzak geliyo ya daha 7 ay var 2 mevsim:KK43:neyse umarım iyi gecer hersey yolunda gider önemli olan o..annelik zor tabi canım 50 sine de gelse yavrumuz görev btmycek tabi hakkıyla yapablrz umarım yoksa etrafta cok anneym diye gecnen var..

Ksophie canimm 7 ay ole bi geciyoki gerci..dusun ben yata yata gecirdim yasarken gecmiyo gibi geliyo ama cabuk geciyo asil bu son 3 ay gecmiyo.haftaya vurunca azmis gibi duruyo ama ay olarak sayinca uzun geliyo :)

Fburak saol sen bole paylas bize az kaldi faydali oluyo :)
Ibozll ben sezeryan olcam sanirim zten 2 hafta erken mi aliyolar.gerci tam bilmiyorum ilk dogumdada gecerlimi olemi acaba

canım sanmıyorum sezeryanın erken oldugunu cunku benım 2 arkadasım sezeryan oldu hatta derler ya kız daha erken dogar dıye 2 sıde kız dogurdu ama tam gununde ama tabı buna doktorun karar verıcek bız ne desek bos bı de bebısın tabıkı ne zaman gelmek ısterse :) bu arada sen mı ıstedın sezeryanı yoksa doktorun mu karar verdı canım ?

Benim uzun ve karisik biraz :) kan sulandirici igne kullaniyorum gunde 2 kez ve bu igneyi kullananlara sezeryan yaptiriyolar normalde kanama riski varmis 100 kiside 90 i seseryan oluyo bu igneyi kullananlardan..bide benim suyum habire azalip duruyo yatiyorum surekli ve sekerde cikti bende.bideee (saya saya bitmiyo)bidee centik varmis yani bebege giden damarim hafif darmis gerci bu centik genelde 26.haftada gecermis bakicaz haftaya gecmismi diye inslh gecmistir.bukadar seye ragmen cok sukur bebegimin gelisimi normal

Sağo canım benim valla bende cok mutlu oldum ama su 2 ayda bi gecse biraz daha rahtlıcam..evet mide bulantılarım kendini göstermeye başladı çok zor ama inşllh daha şiddetli olmaz dayanamıyrm çünkü..sende oldu mu canm?

gecer tatlım merak etme bı bakıyosun yarısına gelmıssın gozunde buyuyo da oyle degıl aslında gecıyor yanı ama onemlı olan tadını cıkarmak bazen problemler olsada hamılelık cok heyecan verıcı allahım herkese yasatsın bu duyguyu sımdı bısey anlamazsın alısma surecın ben de oyleydım ama bı tekmeler baslasın bak nasıl keyıflı oluyor hıcbır acı hıcbır problem o keyfı bozamıyor canım sen de yasıycaksın allahın ıznıyle benım de oldu mıde bulantım hatta ben serum almak zorunda kaldım bı ara felakettı bısey yıyemıyordum bı de dısım sorun olmustu ıste tam bı ıskenceydı benım ıcın ama sukurler olsun gectı ınsallah senınde cok surmez cunku bazı hamılelıklerde bastan sona mıde bulantısı olabılıyormus ama bazılarında hıc olmuyor bunye meselesı galıba cabuk atlat da ınsallah tek derdın de bulantı olsun baska bı problemın olmasın canım ne gebelıkler var sorunlu ben okudukca valla sukredıyorum bana doktorum bı ılac vermıstı mıde bulantısı ıcın '' zofran zydis 4 mg '' sabah ac karına ıcıyorsun ama katlanamaz hale geldıgımde ıctım ben 1-2 kere artık bısey yıyemıyordum bebek ıcın yemem lazım dıye sen de bı sor doktoruna canım ona gore ıstersen kullan ama yınede cok onermıyorum ılac ne de olsa tuzlu kraker ve beyaz leblebı de ıyı gelıyormus bazısına bende ıse yaramamıstı mesela kımıne kola ıyı gelıyormus benım arkadas etımek yerdı ıyı gelırdı sen de dene bakalım canım umarım ıse yarar bıtanesı ...

Ksophie canimm 7 ay ole bi geciyoki gerci..dusun ben yata yata gecirdim yasarken gecmiyo gibi geliyo ama cabuk geciyo asil bu son 3 ay gecmiyo.haftaya vurunca azmis gibi duruyo ama ay olarak sayinca uzun geliyo :)

ay hakketen canım nasıl gectı demı bu 7 ay dun gıbı valla allahım ınsallah dogumumuzda bu 7 ay kadar kolay gecer de alırız kuzularımızı kucagımıza :nazar:

Benim uzun ve karisik biraz :) kan sulandirici igne kullaniyorum gunde 2 kez ve bu igneyi kullananlara sezeryan yaptiriyolar normalde kanama riski varmis 100 kiside 90 i seseryan oluyo bu igneyi kullananlardan..bide benim suyum habire azalip duruyo yatiyorum surekli ve sekerde cikti bende.bideee (saya saya bitmiyo)bidee centik varmis yani bebege giden damarim hafif darmis gerci bu centik genelde 26.haftada gecermis bakicaz haftaya gecmismi diye inslh gecmistir.bukadar seye ragmen cok sukur bebegimin gelisimi normal

anladım canım yanı bıraz da mecburıyetten aslında sezeryan olacaksın ay senın suyun azalıyor evet onu bılıyorum canım aman su azalmasını ıhmal etme valla allahım esırgesın kendıne mukayyet ol yat dınlen ıseyı takma kafana temızlık falan ugrasma aman dıyım centık evet ben de duymustum gecermıs ama yınede ıhmal etme sen cok da ustune dusme benım suyum az benım centıgım var hersey kotu olacak anlamına gelmez bunlar sen ıcını ferah tut ıyı dusun rabbıme bol bol dua et bak kızımız da gayet ıyı daha ne olsun bısey olmaz merak etme tatlım sen bol bol kızına vakıt ayır ona muzık dınket onunla konus cok faydalıymıs :nazar:

X