Artık hamile miyim?

ay bu süper oldu işte canım yaaa cok tesekkurler valla sımdı burda tek anlamadıgım sey lızoz ne ? ıkıncısı zaten benım su anda sutum gelıyor acaba kesılır mı o zamana bıberon ama yınede lazım olur galıba sutum gelse bıle belkı bebek ememez dımı yanı hanı bazı bebekler alamıyor mus ya annenin gogsunu bır de sezeryan olursa pıjama gıyemem galıba sen gıymısmıydın gecelık daha ıyı olabılır ama martta ya dogumum o da usutur mu bılemem kafam karıstı :44: bebek bezını de yenıdogan mı almalıyım sence cunku eger bebek buyuk dogarsa yanı 4 kılo cıvarı yenıdogan bezı kucuk gelırmıs dıye duydum ayrıca bebek ıcın havlu almalımıyım dogunca neyle sılıyorlar kı bebegı ? bı de sut pompası var tabı aklımda bebek ememezse o da lazım olur dımı cok oldu bılıyorum ama aklıma takılanlar bunlar canım ...

canım lizöz lohosa hırkası yaz bi nette araştır canım .. ben almadım kulalnmadım ama kullananlar var.. süt olayı inan hiç belli olmuyor canım benim hele sezeryan sonrası biraz sıkıntılı olabiliyormuş.. normal doğumda sanmam sıkıntı olmaz... bebeğin emememe olayı prematüre doğarsa o durumlarda genelde oluyor ama zamanında doğan bir bebekte sanmam olmaz.. süt pompası evde lazım olur canım sana ama hastanede zaten gerekirse onlar sağar canım hastaneye koymana gerek yok ..

bebek için bezi bile hastane takıyor ilk başta canım sonra odada sen kendin bezlediğinde kendi getirdiğini kullanıyorsun ...
havlu olayına hiç gerek yok canım bebeği onlar sarıyorlar bişeye doğunca zaten kanlı vs oluyor ilk bebiş onlar temizliyip giydiriyorlar ...
canım hastaneler sıcak oluyor üşütmezsin meraketme.. eve giderken rahat ve seni üşütmeyecek bişeyler mutlaka al yanına canım .. bebeği giderken neye koyacağınıda iyi düşün arabayla gidilecekse mutlaka puseti olmalı öbür türlü bir port bebe vs de olabilir..
bez olayı 2 numara prima al canım ben hala onu kullanıyorum az bişey kaldı 3 e geçicem .. benim oğlanın maşallahı var hala oluyor meraketme..

Son düzenleme:
veeee 1 sey daha dıyorlarkı dogumdan sonra korse gıyersen karnın hemen toplanır korseyı hemen gıyebılırmısın kı dogumdan sonra hele sezeryanda ?

ben korse takamadım ikisindede ya zaten hiç takamıyorum sıkıntıya gelemem ben :)) takmak lazım tabi göbek kalmıyormuş .. aman bende varsın kalsın napıyım hiç duramam korseyle..

Fburak saol sen bole paylas bize az kaldi faydali oluyo :)
Ibozll ben sezeryan olcam sanirim zten 2 hafta erken mi aliyolar.gerci tam bilmiyorum ilk dogumdada gecerlimi olemi acaba
canım sezeryanda riskin varsa 37 dede alabilirler...yoksa 39 haftada alınıyor sezeryana ..benim bu 37+5 te alındı ilki sorun yoktu 39 da alındı.. genelde 10 gün kala alıyolar yani..

Off canıım sende baya çekmişsin annecin yüzünden:) işte kötü niyetle söylemiyolar ama olmazki hem bisey olmadı diyolar ama sonradan cıkan hastalıklar ne ozaman bence bebekliğe dayanıyo ben buna inanıyorum hatta hamileliğe dikkat etmek gerek kendi annemde olsa bende gıcık olur söylerim ya ben zaten lütfen karışmayın derim bebeğim konusunda gözüm kimseyi görmez isterlerse kırılsınlar neticede biz daha araştrıtyrz herşeyi biraz güvenip onların bizden bişeyler öğrenmesi lazım..turşu kavurması ne yaa cık cık şaka gibi ya tursu normal yetişkin bireylere bile zararlı bi de bebeğe yedriyr ne cesaret tabi kendi doğurmadı cekmedi acısını raht raht yedriyr..ürtiker tabi kötü ama bidaha olmaz inşllh canım sıkma canını..

canım bu yasaklı listesi boşa çıkmamış ortaya .. eskiden bebek ölümleri çok oluyormuş sebebide anlaşılamıyormuş bir çoğunun nedeni bunlardan kaynaklı işte canım ... mesela eskiden sezeryan yokken bebek anne ölümleri fazlaymış vs vs..
annemde düz mantık canım ya biz size yedirdik bişey olmadı mantığı .. annanemin 6 bebeği ölmüş sebepsiz bide .. dedimki anne bak kesin sebebi bu tarz şeylerdir çünkü hepsi yaşına yakın ölmüş bide ..
tabi bi çokta boğularak ölen var düz yatırıldığı için .. bebek kusuyor kusmuk boğazına doluyor atılamıyor allah korusun ya çok dikkat edin bunllara..

Evet canım tanıştık ama casper gibiydi:) esas tanışmamız 1 ay sonra olcak inşllh 4 byutlu olanla görcem daha detaylı ama ona da zararlı dedi bi arkadaşım..evet cok belliydi kalbi o titreşimi canım,amin canım ama bana cok uzak geliyo ya daha 7 ay var 2 mevsim:KK43:neyse umarım iyi gecer hersey yolunda gider önemli olan o..annelik zor tabi canım 50 sine de gelse yavrumuz görev btmycek tabi hakkıyla yapablrz umarım yoksa etrafta cok anneym diye gecnen var..
evet canım onların henüz şeffaf görünümde zarla kaplı gibi.. zamanla yağ dokuları oluşunca büyüdükçe daha bir bebek gibi görünecekler canım..

meraketme canım hakkıyla yaparsın sen anneliği ben inanıyorum buna... sürekli takma canım kafana anını yaşa zaman daha çabuk geçiyor.. bak biz kocaman olduk bile... ben yattığım sürde hep anne bu çocuk doğacakmı zaman geçicekmi diyip durdum hep ozman hakikatten geçmiyor zaman... o düşünceleri attım kafamdan daha rahat geçti inanki..

Ksophie canimm 7 ay ole bi geciyoki gerci..dusun ben yata yata gecirdim yasarken gecmiyo gibi geliyo ama cabuk geciyo asil bu son 3 ay gecmiyo.haftaya vurunca azmis gibi duruyo ama ay olarak sayinca uzun geliyo :)

Ay inşllh canım ya,haklısın sonlara doğru daha sabrsız oluyosndr e seninde az kaldı şimdi heyecan tavandr aklını cok takınca da geçmiyo ben bunu anladım aslında günlük yaşantını devam ettrsen daha rahat sanki tabi karın büyüdükten sonra unutmak da pek mümkün değil ya:)Cinsiyeti ne canım,kız mıydı sanki öyle hatrlıyrm?

gecer tatlım merak etme bı bakıyosun yarısına gelmıssın gozunde buyuyo da oyle degıl aslında gecıyor yanı ama onemlı olan tadını cıkarmak bazen problemler olsada hamılelık cok heyecan verıcı allahım herkese yasatsın bu duyguyu sımdı bısey anlamazsın alısma surecın ben de oyleydım ama bı tekmeler baslasın bak nasıl keyıflı oluyor hıcbır acı hıcbır problem o keyfı bozamıyor canım sen de yasıycaksın allahın ıznıyle benım de oldu mıde bulantım hatta ben serum almak zorunda kaldım bı ara felakettı bısey yıyemıyordum bı de dısım sorun olmustu ıste tam bı ıskenceydı benım ıcın ama sukurler olsun gectı ınsallah senınde cok surmez cunku bazı hamılelıklerde bastan sona mıde bulantısı olabılıyormus ama bazılarında hıc olmuyor bunye meselesı galıba cabuk atlat da ınsallah tek derdın de bulantı olsun baska bı problemın olmasın canım ne gebelıkler var sorunlu ben okudukca valla sukredıyorum bana doktorum bı ılac vermıstı mıde bulantısı ıcın '' zofran zydis 4 mg '' sabah ac karına ıcıyorsun ama katlanamaz hale geldıgımde ıctım ben 1-2 kere artık bısey yıyemıyordum bebek ıcın yemem lazım dıye sen de bı sor doktoruna canım ona gore ıstersen kullan ama yınede cok onermıyorum ılac ne de olsa tuzlu kraker ve beyaz leblebı de ıyı gelıyormus bazısına bende ıse yaramamıstı mesela kımıne kola ıyı gelıyormus benım arkadas etımek yerdı ıyı gelırdı sen de dene bakalım canım umarım ıse yarar bıtanesı ...

Hadi bakalım inşllh öyle olur canım zaten şöyle düşünyrm da bundan sonra ki dr görüşmemde nerdeyse ikili test zamanı gelmiş oluyo cidden cok hızlı gelişiyolar ve bi şekllde geçicek zaman evet bazen bi korkuyrm doğduktan sonra nolcak diye hayal edip duruyrm nasıl anne olurum onu düşünüyorum esas o zman başlycak hersey şimdi ne ki iyi dönemler aslında bunlar..bulantım hafifliyo akşama doğru sabahları yoğun ama cıkatcak kadar değil cok şükür inşllh daha artmaz ama öyle olursa ilacı danışırım canım sağol..kraker bence de iyi fikir hatta uyanr uyanmaz almak lazım benm midem kazınıyo resmen sabahları açlıktan erkenden uyanıyorum..kola içmesin ya yazık midesine hem zararlı şeker yükü..canım çekse bile içmek istemyrm kolayı belkibi yudum fln olblr:KK66:)ya ben bebek odaları hakkında danışcam biara size fburak da bilir güvenlr yerleri 2 tane takım beğendim cok erken biliyorum ama böyle bakması bile çok güzel:))..

canım bu yasaklı listesi boşa çıkmamış ortaya .. eskiden bebek ölümleri çok oluyormuş sebebide anlaşılamıyormuş bir çoğunun nedeni bunlardan kaynaklı işte canım ... mesela eskiden sezeryan yokken bebek anne ölümleri fazlaymış vs vs..
annemde düz mantık canım ya biz size yedirdik bişey olmadı mantığı .. annanemin 6 bebeği ölmüş sebepsiz bide .. dedimki anne bak kesin sebebi bu tarz şeylerdir çünkü hepsi yaşına yakın ölmüş bide ..
tabi bi çokta boğularak ölen var düz yatırıldığı için .. bebek kusuyor kusmuk boğazına doluyor atılamıyor allah korusun ya çok dikkat edin bunllara..

Aa evet cok mantıklı yani kussa direk boğazına ay kıyamaam canım süpersin ya hep yan yatrcam:)benm ananemnde ölmş 2-3 tane dediğin gibi boğulmuş olblr ya:KK43:

Aa evet cok mantıklı yani kussa direk boğazına ay kıyamaam canım süpersin ya hep yan yatrcam:)benm ananemnde ölmş 2-3 tane dediğin gibi boğulmuş olblr ya:KK43:

canım benim yan yatış yastıkları var onlardan mutlaka alın bebek için destekli oluyor bebek istesede dönemiyor bide... yani her türlü ihtimal olabiliyor canım ya yediğinden olur yada o tarz bi boğulma olabilir.. mesela ben yan yatırıyorum sevamlı reflü var bebişimde gazı çıksa bile kusabiliyor mesela dün yan yatırdım sonra bi baktımki kusmuş hemde ne kusma yattığı yer üstü başı batmış yan yattığı için karşıya doğru fışkırtmış sırt üstü yattığını düşün bide canım ne olurdu allah korusun vaalla düşüncei bile kötü gerçekten.. bunların nezaman kusacağı hiç belli olmaz canım biz önlemimizi alalımda tek üstü başı yattığı yer batsın yıkarız temizler paklarız mis gibi :))

evet canım onların henüz şeffaf görünümde zarla kaplı gibi.. zamanla yağ dokuları oluşunca büyüdükçe daha bir bebek gibi görünecekler canım..

meraketme canım hakkıyla yaparsın sen anneliği ben inanıyorum buna... sürekli takma canım kafana anını yaşa zaman daha çabuk geçiyor.. bak biz kocaman olduk bile... ben yattığım sürde hep anne bu çocuk doğacakmı zaman geçicekmi diyip durdum hep ozman hakikatten geçmiyor zaman... o düşünceleri attım kafamdan daha rahat geçti inanki..

Sağol canım benim umarım iyi bi anne olurum dediğin gibi..maşallh diyelim yavruna daha da büyüsün sağlıkla inşllh hayırlı evlat olsunlar bize..cidden ya sen de hep yattın buraya yaza yaza gecti zaman:)iyi ki de varmış ama bu topik vakit geçiyo en azından dimi..

canım benim yan yatış yastıkları var onlardan mutlaka alın bebek için destekli oluyor bebek istesede dönemiyor bide... yani her türlü ihtimal olabiliyor canım ya yediğinden olur yada o tarz bi boğulma olabilir.. mesela ben yan yatırıyorum sevamlı reflü var bebişimde gazı çıksa bile kusabiliyor mesela dün yan yatırdım sonra bi baktımki kusmuş hemde ne kusma yattığı yer üstü başı batmış yan yattığı için karşıya doğru fışkırtmış sırt üstü yattığını düşün bide canım ne olurdu allah korusun vaalla düşüncei bile kötü gerçekten.. bunların nezaman kusacağı hiç belli olmaz canım biz önlemimizi alalımda tek üstü başı yattığı yer batsın yıkarız temizler paklarız mis gibi :))

Oyy kıyamam ya haklısın valla dikkat etmeli ,biz şansa yaşamışız valla canım:))eskiden annelik daha da kolaymış sanki bu kadar detaylı bilmedkleri için daha rahatlarmıştr..

Benim kizim olcak canim.fburak sen daha ii anlarsin sabah ogle akaam aclik ve tokluk olarak persembeden beri evde olcuyorum sekerimi.sanki diyet iyi geldi dusuyo gibi mesela bugun acliklar 80 lerde cikti toklullar 110-120 cikti iyidir dimi :)

Sağol canım benim umarım iyi bi anne olurum dediğin gibi..maşallh diyelim yavruna daha da büyüsün sağlıkla inşllh hayırlı evlat olsunlar bize..cidden ya sen de hep yattın buraya yaza yaza gecti zaman:)iyi ki de varmış ama bu topik vakit geçiyo en azından dimi..

canım valla ben karpuz gibi yattaım ya o günlerimi düşünmek bile istemiyorum yazın en sıcak günlerinde bile yattım 20 hafta yattım yani dile kolay.. millet havuzlarda sahllerde ben evde kanepenin üstünde:KK43:( neyseki bu yaza bebişte büyür toparlanır bizde tekirdağ sahillerinde gezeriz dayımızın evine kapak atmayı düşünüyoruz :)) anemle konuştukta dün oda öyle dedi yazı daha çok orda geçirirz dedi eh son bekar yazı dayımızında evlenince okadar gitmem yani :)

benim eşim bana nete giriyim diye telefon aldı benim eski tel çok özellikli değildi ... bigün baktım dediki sen yatıyorsun çok sıkılıyorsun beğende sana tel alıcam nete girersin dedi bi sürü broşür getirdi aslında çok düşünceli değildir benim kazma kocam ama nasıl ettiyse bi beni düşüneceği tuttu:))
valla burada gezine gezine geçirdim hamileliğimi yoksa çok daha zor olurdu benim için..

Oyy kıyamam ya haklısın valla dikkat etmeli ,biz şansa yaşamışız valla canım:))eskiden annelik daha da kolaymış sanki bu kadar detaylı bilmedkleri için daha rahatlarmıştr..

ahh canım onlara göre çocuk büyütmeye ne varki :)) ben de çok ağlayan bir bebekmişim bi babanem bakarmış bi halam bi dedem derken annem anlamazmış bile sıkıntısını :))

canım valla ben karpuz gibi yattaım ya o günlerimi düşünmek bile istemiyorum yazın en sıcak günlerinde bile yattım 20 hafta yattım yani dile kolay.. millet havuzlarda sahllerde ben evde kanepenin üstünde:KK43:( neyseki bu yaza bebişte büyür toparlanır bizde tekirdağ sahillerinde gezeriz dayımızın evine kapak atmayı düşünüyoruz :)) anemle konuştukta dün oda öyle dedi yazı daha çok orda geçirirz dedi eh son bekar yazı dayımızında evlenince okadar gitmem yani :)

benim eşim bana nete giriyim diye telefon aldı benim eski tel çok özellikli değildi ... bigün baktım dediki sen yatıyorsun çok sıkılıyorsun beğende sana tel alıcam nete girersin dedi bi sürü broşür getirdi aslında çok düşünceli değildir benim kazma kocam ama nasıl ettiyse bi beni düşüneceği tuttu:))
valla burada gezine gezine geçirdim hamileliğimi yoksa çok daha zor olurdu benim için..

Hahah alemsin canım ya neyse ki geçti o günler gerçi sen özlersin yakında :KK66: gidin tabi canım açılırsınz tatil iyi gelir..ahh benm telde giriyo ama ben yazamıyorum minik klavyesi var ama hep yanlış yazıyorum 2 saat açılmıyo fln denedim ama uğraşamadım benmkinnde inceliği tutsa da ıpad alsa:KK70:daha rahat olur..kuzum hem kocan ne güzel düşünmüş bak afern valla devamnı bekliyorum deseydin:)

Benim kizim olcak canim.fburak sen daha ii anlarsin sabah ogle akaam aclik ve tokluk olarak persembeden beri evde olcuyorum sekerimi.sanki diyet iyi geldi dusuyo gibi mesela bugun acliklar 80 lerde cikti toklullar 110-120 cikti iyidir dimi :)

canım benim 110 açlıkta sınır toklukta 140 sınır benim dr demiştiki bizim istediğimiz seviye açlıkta 90 ila 100 civarı tokluktada 120 seviyesi en ideali bu canım .. tabi 140 ı çok geçiyorsa 160 lar 180 ler onlar kötü ama 145 150 lerede tölarans gösteriyorlar... tabi bu listede sürekli o civar çıkarsada kötü arada bir olmasına göz yumuyorlar.. bu seviyen şimdilik çok güzel ama gebelik ilerledikçe özellikle 30 35 haftalardan sonra birden fırlayabilirde .. düzenli ölç canım ihmaletme ..

Hahah alemsin canım ya neyse ki geçti o günler gerçi sen özlersin yakında :KK66: gidin tabi canım açılırsınz tatil iyi gelir..ahh benm telde giriyo ama ben yazamıyorum minik klavyesi var ama hep yanlış yazıyorum 2 saat açılmıyo fln denedim ama uğraşamadım benmkinnde inceliği tutsa da ıpad alsa:KK70:daha rahat olur..kuzum hem kocan ne güzel düşünmüş bak afern valla devamnı bekliyorum deseydin:)

valla hamileliği özlemeye başladım bile ben ya karnım bom boş oynayan tekmeleyen bişey yok o histe ayrı güzel canım ya...

benim klavyesi dokunmatik genelde yanlış yazdığım çok oluyorma alıştım canım ben ona .. tabi şuan pc den giriyorum yoksa onda böyle hızlı cevap yazmam zor :))

Ihmal etmiyorun canim dayanicam artik napalim bise kalmadi diyete birebir uyuyorum zten cok yiprandim cok bunaldim yeterki bebegim saglikla dogsun yoksa canim neler istiyo yemek yemeyi seven ve deisik cesitler yapan biriyim simdu cok zor bole ama dayanica..cok saol

valla hamileliği özlemeye başladım bile ben ya karnım bom boş oynayan tekmeleyen bişey yok o histe ayrı güzel canım ya...

benim klavyesi dokunmatik genelde yanlış yazdığım çok oluyorma alıştım canım ben ona .. tabi şuan pc den giriyorum yoksa onda böyle hızlı cevap yazmam zor :))[/QUOTE

ay canım ya alemsin valla dışardan tekmelesin eymen boşver yazık vücudunaa:))

X