Artık hamile miyim?

fburak bak çok şükür az zamanın kalmış allah inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Tebrik edrim şimdiden:)

Ben el diye nitelendirdiğimz kmselerin cocuğuna saatlerce bakıyorum umarım manyak bi anne olmam cok evhamlıyım canım yaa bi de belli bi yaşa gelinceye kadar kendim büyütmek istiyorum kokusuna kanmak istiyorum ama bi yandan iş hayatına da atılmam gerekcek napcam bilmiyorum kendi annem burda olsa düşünmem okadar ama kayınvalidem var onada vermek istemiyorum açıkcası ya cok sıkı fıkı olmak içimden gelmiyo..neyse canım sen merak etme alışır oğlun illlki kıskançlık olur biraz ama sen dengeyi kurarsın onun muhtaç olduğunu sana bi şeklde anlatrsın annnem kardeşime dogum yaptığında ziyarete gittim bana bi poşet ıvır zıvır verdi bu ne dedim kardeşin getrdi dedi saçma aslında ama hoşuma gitmişti o gün cok sevmştim onu:)) bu tarz şeyler yapabilrsin..sen hassassın cok anladığım kadar bende öyleyim inan her anne senn gibi değil bazen pencereden bakıyorum da benim sahip olmak istediğim onca gözyaşı döktüğüm varlıklara nasıl da hor bakıyolar yolda elini tutmadan giden annemi dersin ağzına bitane patlatan ooooo çok hele o başıboş bırakıyolar ya uyuzum ya yola atlasa cocuk ondan sonra feryat ediyolar enteresanlar yani sen şanslısın evdesin bebeğine gerekli eğitimi istediğin gibi verirsin sahip de cıkcağından eminim..doğum ne zamn canım beklenen büyük gün?

fburak bak çok şükür az zamanın kalmış allah inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Aminnnn aminnnn inşallah darisida senin başına inşallah...
Zaman bi şekilde akıp geçiyor dertletle boğuşurken anlamadım bile nasıl bu haftaya geldim...

Bide haftanın bonusu car tabi...
Salı günü dr um dediki Bebegin miadi 30+6 ben suan buna gore hareket ediyorum dedi şeker problemimle ılgili yoksa gelişim haftası 33+1 dedi sanırım dogumumu gelişime göre yaptiricak...

canım ben dışardan bakılınca farklı görünüyorum sanirim ilk oğluma hamileyken millet çocuğa nasıl bakicamin hatta bakamicamin derdine düşmüştu...

Bebek doğdu bi yapistim ona oyle bir baktimki herkez sanki daha önce bebek bakmış bakmayi bilen biri gibisin maşallah dediler hiç beklemiyorduk böyle bakabiliceni diye bide sezeryanliydim 4. Gün göbeği düştü kendim yikadim ettim diyolarki biz korkardik doğum yaptimizda oyle yıkamaya etmeye yardım alırdık sen sanki kırk yıldır çocuk yıkıyormusun edasıyla yikadin dediler...
Öyle güzel baktimki ona kuzenlerimde bizde inşallah senin gibi anne oluruz dediler ozendiler yani...

Ben çalışıyordum canım edtetisyenim ben bakirkoyde ortak güzellik merkezine vardı oğlumdan ayrılmak istemediğim için seçim yaptim canım bıraktım işi gucu anneliğe terfi ettim oğluma benden iyi hiç kimse bakamaz o dusuncedeyim ben...

Sende benim gibi pipirikliysen iş hayatına dönme durumun çok sıkıntılı olacak ben donemedim çünkü gözümden bile sakiniyorum ben ışte olsam evde ona bakicak kişinin sanırım kâbusu olurdum hoş benim gibi pipitiklinin çocuğuna kimse bakmaz...

Arada arkadaşımın işi olur çocuğunu birakir bana hep işin olunca bırak oğlanı bana der 10 yıllık arkadaşım düşün 1 kere bile bırakmadım...
Bende biliyorum çok enteresan bi tipim elimden baska türlüsü gelmiyor napiyim canım....

Dediğin gibi ne anneler var bakıyorum anlam veremiyorum evlat bu yerine hic bişey konmaz canım...

Doğuma gelince canım orası muamma suan bebegimin miadi 31+2 ama gelişim haftası 33+3 yani doğumu o hafta belirleyecek canım... Daha henüz doğum zamanını konuşmadık ama iri bebek olcagi için dr 7 kasımdaki normal doğumu beklemicek sanırım ekimin 15 inden sonra gibi olabilir...

Neye göre karar veriolar anlamıyorum bakıp bakamıcağına saçma valla ben başak burcuyum her işimnde özenliyim ayrıntılara çok takılırım dikkatliyimdir az cok anlarlar galiba bende bebeklerin ilk banyo videolarına baktım tek başıma yıkarım diye düşünüyorum artık herşey var zaten yeni yeni hoş kayınvalıdem bırakmaz ille karışır kesin de ben müsade etmicem ayrı konu bebekler zaten temiz oluyo bazıları boğcak gibi yıkıyo cocuğu ya hayret ediyorum zaten beni babannem boğuyomuş mosmor olmuşum:)bende kimseye güvenemem kesinlikle herşeyini ben yapmak istiyorum Allah kocama bol kazanç versin ben bakarım 3 diplomada artık duvarda hatıra kalır:)aman yaa ne zor hayat kadın olmak anne olmak eş olmak..bende kimseye emanet etmem yavrumu anneme kayınvalideme bile bırakmak istemezken yani insanlar tuhaf canım bence biz normaliz hayvanlar bile yavrusuna yaklasıldığında nasıl hırcınlaşıyo sevmek için bile olsa ben herkesin kucağına da vermem hele de kız cocuğuysa sıktırmam hırpalatmam yandılarrr:))bence biz normaliz boşver anne olmak kolay mı..az kalmış doğuma baya canım evde tek kalma aman telefonunda yanından ayırma bence pimpirikliim ya böyle de tembihimi yaparım cocuk gibi kusura bakma canım herkese böyleym ben ekim iyi olmuş havalarda biraz serinler rahat edersin hayırlısı canım bi ıkınmada inşallh:))

Ayyyyy çok güldüm şimdi kendi kendime sen bana kendini degil beni anlayiyomusdun gibi oluyor bende seni...

Bende başak burcuyum onla alakalı sanırım bu aşırı sahiplenme benimseme kimseyle paylaşmamak...
Ben 12 eylül doğumluyum canım tipik başak burcuyum hangi işe elimi atsam o işi hakkıyla yapmayı severim yaparimda...
Başarısızlığada tahammülüm yok titiz tertipli düzenliyimdir...

Sanırım senle cok ortak düşüncemiz var bende iş güç hepsi bi tarafa dünya bi yana oğlum bi yana hatta oğullarına olcak yakında inşallah...
Onların benden eksik mahrum büyümemesi için onlara daha çok sevgimi ilgimi alakami verebilmek için çalışmıyorum..
Guzel işim güzel gelirim vardı ama suanki kadar mutlu değildim açıkçası...
Suan bi eşimin maaşıyla geciniyoruz yetiyoda cok şükür hersryimize..
Cok parada pulda gözüm yok ben evimde çocuklarımla mutluyum...

Ama mecbur olsam çalışmaya ozaman çok zor olurdu benim için canım ama geçim derdinden çalışırdım...

Benim kuzenim mecbur çalışıyor bir kızı var alt komşusu bakıyor geçen gittim kuzenime kızı eve gelmek istemiyor bakicisinda duruyor sürekli onun yanına gitmek istiyor... Benim çocuğum öyle yapsa mesela ben dayanamam başkasını tercih etmesine sonuçta ben annesiyim cocugumla vakit geçirmek isterim ...

Canım benim dogumum sezeryan olcak sanırım normal olamicak gelişim önden gidiyor...
Suan normal dogumuma 2 ay var Bebegin boyu 47 cm bads vs gibi olcumleridr ilerde...
Bir yeni doğanın boyu 48 ile 53 cm arası normali 53 ten yukarısi iri bebek oluyor o bebegi normal doğum zamanına bırakmıyorlar .. gecen ay 37 cm di boyu bu ay 47 olmuş düşün 2 ay sonraya bıraksalar ne olur bilemiyorum... Inşallah bu ay okadar boy atmaz suan için baya uzun tahminim 60 cm yakın erken sezeryanla oda alırlar...zaten 7 kasima kalırsa hiç bilemiyorum ne olur...
Geçen gün dr a okadar şey sordum onu unuttum zaten okadar dert varki bende akşama kadar sorsam bitmiyor...17 sinde ilk sorum bu olacak dr a zaten bu boy olayı ve doğumu nezaman düşünuyor sorucam.... Eve geldim aldı beni bir dert zaten 1 ayda 10 cm büyümüş... Zaten ne vitamin ne bisey kullandırmadi bana 4. Aydan sonra ölçümleri yüksek çıkıyordu bide multi vitaminleri kalsyumlari kullansam ne olurdu bilemiyorum...

AAAA sende başak burcusun süper bende ayın 14ü doğdum kızım olursa adını eylül koymayı planlıyorum mesela bu ayı seviyorum:)iş kariyer para konusunda sonuna kadar katılıyorum evimde huzurum olsun yeter cok çok param olmasada olur ben kendimi evladıma adarım ama atanırsam çalışırm sanırım 4-5 yaşına kadar ben baksam diyorum ondan sonra okul fln idare ederiz bende bana cok bağlı olsun kimseyi benden cok sevmesin istiyorum egoistçe belki ama napim:)sezeryan olmasıda iyi acı cekmezsin canım hayırlısı olsun neticede bebeğin sağlıkla doğsunda tabi senin sağlığında önemli o ayrı.neyse doğduktan sonra da yazarsın bırakma bizi fırsat buldkça gir ok..Bu arada estetisyensin ya ben bırakmam zaten daha senii:))gelsin tarifler gitsin tariflerrr:))

canım huylar aynı düşünce aynı .. egoistlikmi bilmem aynısı bende var...

çalışmak zorundaysan mecbur canım yapcak bişey yok bizim şartlar müsait benim evde olmama mecbur klasam çalışırım çocuğum için yine...

sezeryanda sıkıntılı canım sonrası acılı ağrılı biraz normalde baştan sezeryanda sonradan çekiyorsun...

ben genelde telefondan giriyorum canım meraketme kaşla göz arasında yazarım :)) pcye fazla oturmuyorum telefon oturdum yerde kolayıma geliyor..

Aynen aynen ,ya aslında eşimin geliri 2 aile geçindirir cok şükür iyi yani baya ben calışmasamda olur ama çevre baskısı var resmen canım cok bunaltıyolar beni okadar okudun çalış eşinin eline fln bakma diye hem o hem de özel sektörde nolcağı belli olmaz diye hep bi korku var ya onu bana da aşıladılar sağolsunlar o yüzden kamu olursa iyi olur onlarda haklılar aslında ama eşim bana bu konuda cok destek isteğine kalmış diyo duyarlı hassas davranıyo sağolsun dediğim gibi atanırsam ne ala ama özelde çalışmam cok zor yani biliyorum o sektörü az cok..atansamda 2 yıl ücretsiz izin alırım eğer bebeğim olursa bakLM..en iyisi tel canım becerebilene ben bu konuda biraz zayıfım tel bilg klavyesi gibi bide minik ordan yazsam buraya ne yazarım Allah bilir yani:))

artık çocuk olunca düşünürsün orasını ince ince nasıl aklına yatarsa öyle yaparsın canım ...

ben alıştım teldende yazıyorum tabi pcden olduğu gibi yazmak kolay olmuyor...

artık çocuk olunca düşünürsün orasını ince ince nasıl aklına yatarsa öyle yaparsın canım ...

ben alıştım teldende yazıyorum tabi pcden olduğu gibi yazmak kolay olmuyor...

evet bi olsun da hayırlısıyla öyle , evet pc kolay ama telde pratik baya:)

evet bi olsun da hayırlısıyla öyle , evet pc kolay ama telde pratik baya:)

Önceleri bana zor geliyordu şimdi. Alıştım...
Başta surekli yattığım için kalkmadan mecbur telden girdim sıkıntidan şimdi alıştım zor gelmiyor arada değiştitiyor yazdıklarımi...

Önceleri bana zor geliyordu şimdi. Alıştım...
Başta surekli yattığım için kalkmadan mecbur telden girdim sıkıntidan şimdi alıştım zor gelmiyor arada değiştitiyor yazdıklarımi...

yatıp kalkmamak bi yandan iyi iş güç yok iyice dinlenmiş olursun ama bi yandan da sıkılmışsındr da dimi?hele bi de benim gibi evin düzenini başka birine bırakmayı sevmiosan yandın yamuk duran bişe görünce bile cıldırıyrm o düzelcek düzelmezse içim içimi yer yattığın yerden emir vermek zevkli olur ama annen bakıyo sanrm kıyamıyosundr kesin ama bi yandan da için içini yiyodr su söyle olsun bu böyle diye ben böyle olurum heralde canım cok kilo almadın ama dimi sen o ilaç sayesinde

bende az önce aynı durumu yaşadım ikinci çizgi bayağı belirgin çıktı
bakalım kan testi gözüktü

bu sabah yine idrar testi yaptım yine pozitifti çok şükür. ama doktora gtmeye fırsatım olmadı bende dayanamadım müjdeyi verdim herkese umarım doktor aksi bi durum söylemez bu arada akıntım çok oluyo, göğüs uçlarım çok hassaslaştı ve karnımda bi şişlik var bebek şişliği olma ihtimali yok daha şimdiden ama anlamadım davul gibi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…