Artık hamile miyim?

başka bi belirti yok canım normal adetime 5gün var ama çatlatma iğnesi vuruldum geçen ay iğneden 14 gün sonra olmuştum eğer ona göre hesaplarsamda 3 gün önceydi

adetinmi ona göre 3 gün geçmiş oluyor şuan .. eğer öyleyse idrar testinde çıkar zaten .. umarım yerleşme kanamasıdır..

adetinmi ona göre 3 gün geçmiş oluyor şuan .. eğer öyleyse idrar testinde çıkar zaten .. umarım yerleşme kanamasıdır..

nasıl oluyor tam olarak yerleşme kanaması? ya normal adetime 5gün var ama iğneye görede 3 gün geçmiş oluyo geçen ay 1. çatlatma iğnesini vuruldum vurulduktan 14 gün sonra olmuştum adet. ama bu ay 14.gün geçti perşembe günüydü normal adetimde 18ine geliyo

nasıl oluyor tam olarak yerleşme kanaması? ya normal adetime 5gün var ama iğneye görede 3 gün geçmiş oluyo geçen ay 1. çatlatma iğnesini vuruldum vurulduktan 14 gün sonra olmuştum adet. ama bu ay 14.gün geçti perşembe günüydü normal adetimde 18ine geliyo
canım işte öyle az bi kanama gibi bişey geliyor arkası gelmiyor ... benimki kahve rengiydi ama bekleyince renk dönüştürüyo koyulaşıyor .. her gebelikte olmuyor bazılarında oluyor .. benim birinde oldu sadece oda az miktarda kahve rengiydi sonrası gelmedi bende şaşırdım zaten sonra adetim bir gün geçti test yaptım pozitifti... istersen bir test al aam adetime 5 gün var diyosan erken oluyor .. diğer hesaba göre 3 gün geçti diyosan varsa idrarda çıkar .. benim lekelenmemde idrarda çıkmadı kanda çıktı ..

canım işte öyle az bi kanama gibi bişey geliyor arkası gelmiyor ... benimki kahve rengiydi ama bekleyince renk dönüştürüyo koyulaşıyor .. her gebelikte olmuyor bazılarında oluyor .. benim birinde oldu sadece oda az miktarda kahve rengiydi sonrası gelmedi bende şaşırdım zaten sonra adetim bir gün geçti test yaptım pozitifti... istersen bir test al aam adetime 5 gün var diyosan erken oluyor .. diğer hesaba göre 3 gün geçti diyosan varsa idrarda çıkar .. benim lekelenmemde idrarda çıkmadı kanda çıktı ..

dün yaptım evde negatifti ama bi ümit işte inşallah gelmez devamı vardır bebişim

merhaba ibozll benimde perşembe günü hcg 26 ctesi günü 75 çıktı yarın yine doktora gideceğim ciddi kasık ağrıları çektim ama 1-2 saattir kayboldu herşey yolundamıdır acaba senin hcg gelişimn nasıldı ve şimdi nasılsınız ?

Aman ne cekiyorum o sekerden ben dondurmaya hasret kaldim valla... Ilac basladimi sana ben glukofen kullabiyordum hamilelikte diyet yapiyorum ilac kullanilmiyor...
Ne guzel gitsin kilolar gelsin bebisler Insallah... Rahim filmi sonrasi tupler ilactan bide temizleniyir ufak tefek yapisiklik varsa aciliyor buda sansi arttiriyor...
Insallah bi an once seninde guzel haberlerini aliriz..
Bende cok ugrastim inanki kolay degil ama imkansizda degil sadece biraz nazli bebisler gelicekler elbet...
Is hamile kalmakla bitmiyor o 9 ay 10 gun okadar zorlu geciyorki bazilari icin mesela Ben 20 haftami kanamalarla yatarak gecirdim yatmasam bebisimi kaybedebilirdim yatmakta okadar zor ki rabbim sabrini verdi bi yerde.. ball simdide hergun 4 kere parmagimi delip seker olcuyorum 1 aydir parmaklarim perisan oldu. Goruyorsun nelere katlaniyorum.. hamile kalmadan onceki surecim tedavilerim filimler patolojiye giden parcalar vs hic onlara girmeyim bile.. cok cektim cekiyorumda Insallah hepsinin mukafatini alicam kucagima bunlarda geride kalicak..
Rabbim tez zamanda butun isteyenlere nasip etsin Insallah....

Başlangıç seviyesiymiş aslında sana yazdığı ilaçtan vericekti ama gebelik düşündüğüm için diyetisyene gönderdi işte bide yürüyüş fln yapmak lazım biyandan oyle idare ediyoruz 6 ayda düzene girebilecek bişey ozaman yersin istediğini canım tabi azar azar biz adayız çünki benim annede de var zaten.ayrıca şimdi sınanıosun sabret ki sabrediosun bak o evladın ne hayırlı olcak sana hediyen olcak çektiğin sıkıntılara karşılık hem az kalmış canım dayan anne olmak kolay değil valla kıymet bilen evlatlar nasip etsn herkese Allah öptüm canım cok ben yazarım arada ok grşrzzz..

Başlangıç seviyesiymiş aslında sana yazdığı ilaçtan vericekti ama gebelik düşündüğüm için diyetisyene gönderdi işte bide yürüyüş fln yapmak lazım biyandan oyle idare ediyoruz 6 ayda düzene girebilecek bişey ozaman yersin istediğini canım tabi azar azar biz adayız çünki benim annede de var zaten.ayrıca şimdi sınanıosun sabret ki sabrediosun bak o evladın ne hayırlı olcak sana hediyen olcak çektiğin sıkıntılara karşılık hem az kalmış canım dayan anne olmak kolay değil valla kıymet bilen evlatlar nasip etsn herkese Allah öptüm canım cok ben yazarım arada ok grşrzzz..

Benimde baslangic ama gebelikte tavan yapiyor inanki...aslinda o ilaci hamileligi ogrendigin gune kadar icebiliyorsun ama dr diyet dediyse oyle yapicaksin... Inan hamile kalinca boyle acaip bisryler cekicek canin ve yiyemedigin zaman olacak ozaman kesin ben ve azimli hallerim aklina gelicek... Rabbim Insallah hepimize hayirli evlatlar nasip etsin Insallah canim...

merhaba ibozll benimde perşembe günü hcg 26 ctesi günü 75 çıktı yarın yine doktora gideceğim ciddi kasık ağrıları çektim ama 1-2 saattir kayboldu herşey yolundamıdır acaba senin hcg gelişimn nasıldı ve şimdi nasılsınız ?

Ibozll burayi bosladi ben tecrubelerime dayanarak sunu soyleyeyim artisin iyi... olmasi gereken zaten 2 gunde 2 Ye katlamasi... Zaten gayet guzel katlamista...Agrilarin sebebide tutunmaya calisiyor olmasindan kaynaklaniyor... Ilk degerin dusuk cikmis ikincide o sekilde dusuk yani 26 30 arasi ciksaydi suan tutunamamis ve dusmus olurdu... Kendine dikkat et agir is yapma bol Su ic bol bol dinlen.... drun sana progestan basladimi onu agrisi olan bhcg dusuk baslayan gebelere veriyorlar...Benim bir gebeligimde 33 cikmisti agrilarim oldu Ben testi 5 gun sonra tekrarladim 31 cikti sonrada dusuk yaptim.. bir gebeligimde artisin goremeden dusuk yaptim ikidide agriliydi... Saglikli gebelikletimde okadar agrim olmadi adet sancisi oldu... Benim tecrubelerime gore suan Bebegin sana tutunmus ve bhcg katlayarak devamediyor...

Son düzenleme:
Benimde baslangic ama gebelikte tavan yapiyor inanki...aslinda o ilaci hamileligi ogrendigin gune kadar icebiliyorsun ama dr diyet dediyse oyle yapicaksin... Inan hamile kalinca boyle acaip bisryler cekicek canin ve yiyemedigin zaman olacak ozaman kesin ben ve azimli hallerim aklina gelicek... Rabbim Insallah hepimize hayirli evlatlar nasip etsin Insallah canim...

Belki dr a sorup kullanablrm zaten toplamda 6 ay gibi bi süreç bakalım canım ben bu gidişle biraz zor öğrenrm niyeyse hevesimde kaçtı inanırmısın hayırlısı sen dikkat et az kalmış zaten sonra yersin öptüm cookkk..

Belki dr a sorup kullanablrm zaten toplamda 6 ay gibi bi süreç bakalım canım ben bu gidişle biraz zor öğrenrm niyeyse hevesimde kaçtı inanırmısın hayırlısı sen dikkat et az kalmış zaten sonra yersin öptüm cookkk..

ah canım benim okadar ümitsiz konuşma bak bugün mübarek bir gün dua edicem senin içinde hem hamilelerin duaları kabulde olurmuş..

inan ben alıştım sanırım bu duruma yaşayıp gidiyoruz ... napalım herşey bebişlerimizin sağlığı için ..
bende çok öptüm şekerim kendine çok iyi bak moralini yüksek tut..

ah canım benim okadar ümitsiz konuşma bak bugün mübarek bir gün dua edicem senin içinde hem hamilelerin duaları kabulde olurmuş..

inan ben alıştım sanırım bu duruma yaşayıp gidiyoruz ... napalım herşey bebişlerimizin sağlığı için ..

Canım beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam surda kısacık tanışmamızla sen bana duanda yer verdin cok cok teşekkürler cok duygulandım umarım kabul olur duaların öptüm canım cokkk..

Canım beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam surda kısacık tanışmamızla sen bana duanda yer verdin cok cok teşekkürler cok duygulandım umarım kabul olur duaların öptüm canım cokkk..

inşallh canım benim .. güzel haberlerini almayı bekliyorum hayırlısıyla rabbim nasip edicek sanada... bende öptüm canım ..

sağol canım iyiyim .. evet bayadır yoksun bende arada giriyorum bakıyorum öyle cepten.. diyete devam canım dondurma yemedim cumartesi dr randevum var sanırım ondan sonra yerim şimdi sürekli şekerimi ölçüyorum onu etkilemesin .. şuan arada bir kötü çıkıyor ama genelde iyi şekerim ... bi kerecik yicem dondurma ondan sonra doğuma kadar ağzıma sürmem sanırım ...

canım benim valla zordur öyle sürekli çıkartmak .... ilk 3 ay zorlar seni zaten o sürede kanından besleniyor bebek genelde o dönem verilen kilolar oluyor dr lar onu takmıyor .. 4 aydan sonra beslenme çok önemli .. tabi yinede çok aşırıysa serum takılıyo bazıları çok daha uzun süre bulantı yaşıyomuş... bir gün bi bayanla rastlaştım klinikte serum yiyorum hergün demişti 6 aylıkmı 7 aylıkmı öyle bişeydi ...yemek yiyemiyorum diyodu kadın .. inşallh sen bunu hemen atlatırsın ...
genelde nedense bu kalp atışı duyulduktan sonra başlıyomuş bulantılar ... ben o yönden şanslıyım sanırım hiç gebeliklerimde bulantı yaşamıyorum çok şükür... hatta 7 kilocuk almıştım dr uma dedim çok değilmi diye ilkte pek almamıştım çünkü.. hem dedi bulantın olmadı hemde sürekli yattın az bile aldın diyo ... hemde ne yeme yani canım ne istese aldım yedim yani...tabi bide üstüne şeker olayı çıkınca az bile almışım yani 13 15 kilo alırdın en az dedi :))

bebeğin sağlıklı ya canım bunlarda geçicek inşall h sabır birazcık inan bu çektiklerimizi onları kucağımıza aldığımızda unutacağız ... öyle güzel bi mutlulukki inan hiç bir sıkıntını hatırlamıcaksın canım ...

senin dr randevun nezamandı canım en son 3 hafta sonraya verdi demiştin...

Slm canim nasilsin boslamissin buralari... Umarim hersey yolundadir...

Sagol canim Ben iyiyim.. hamilelik son aylara girdiginden biraz biraz agirlasmaya basladik agrilarda hafiften basliyor...

Evet hatun boslamis topic ini... Insallah iyidir oda bulantilarla ugrasiyordu en son...

Sen nasilsin neler yapiyorsun?

Aman ne cekiyorum o sekerden ben dondurmaya hasret kaldim valla... Ilac basladimi sana ben glukofen kullabiyordum hamilelikte diyet yapiyorum ilac kullanilmiyor...
Ne guzel gitsin kilolar gelsin bebisler Insallah... Rahim filmi sonrasi tupler ilactan bide temizleniyir ufak tefek yapisiklik varsa aciliyor buda sansi arttiriyor...
Insallah bi an once seninde guzel haberlerini aliriz..
Bende cok ugrastim inanki kolay degil ama imkansizda degil sadece biraz nazli bebisler gelicekler elbet...
Is hamile kalmakla bitmiyor o 9 ay 10 gun okadar zorlu geciyorki bazilari icin mesela Ben 20 haftami kanamalarla yatarak gecirdim yatmasam bebisimi kaybedebilirdim yatmakta okadar zor ki rabbim sabrini verdi bi yerde.. ball simdide hergun 4 kere parmagimi delip seker olcuyorum 1 aydir parmaklarim perisan oldu. Goruyorsun nelere katlaniyorum.. hamile kalmadan onceki surecim tedavilerim filimler patolojiye giden parcalar vs hic onlara girmeyim bile.. cok cektim cekiyorumda Insallah hepsinin mukafatini alicam kucagima bunlarda geride kalicak..
Rabbim tez zamanda butun isteyenlere nasip etsin Insallah....

okadar siddetli kasik agrisi o renk akinti normal degil... Gebelik belirtisi olabilide olmaya bilirde... Gebelik belirtisiyle adet belirtisi aynidir buna ek olarak bel agrisi mide yanmasi olur adet belirtisinin ustune bide goguste yesil damarlar belirir gogus hassasiyeti ile beraber.. agizda demir tadi gibi bazende asiri biseye istek olur mesela Ben surekli cig kofte yiyordum...

Bir kere bende siddetli agrilar oldu adetim 1 gun gecti Dr a gittim gebelik var ama normal degil dusuk yapacaksin dedi tutunmaya calisip tutunamiyor dedi agrilarin sebebi o dedi ve 1 hafta sonra dusuk yaptim....
Normal bir gebelik belirtisi normal adet belirtisinden farkli degil adet sancisi cekersiniz...4 kere gebe kaldim 2 dusuk yaptim sadece dusuklerimde anormal sanci cektim diget ikisi olagan adet belirtisi...

Ozaman varsa egerki tutunma asamasindadir.. kendini fazla yorma suan yarin bir kanda baktir idrarda henuz cikmaz batina var daha en azindan varmi yokmu anlamis olursun... Mide yanmasida bel agrisida egerki yesil belirgin damarlar varsa mutlaka yaptir testi yarin ilk is...

Yerlesme kanamasi olabilir.. adetinize kacgun var ve ne sekilde adet oluyorsunuz... Baska bir belirti varmi?

bilemiyorumki olurmu olmazmı ... şimdi daha varmı yokmu onu bilemiyoruz ... eğer varsaki bunun riski varmı yokmu onuda allah bilir ben bilemme ki .. ama ben dikkat etmezsem düşük yapıyorum malesef 2 kere düşük yaptım bundada yatmasam zaten buda giderdi ... onu yaşamadan bilemeyiz .. herkezin bünyesi farklı .. hem burda farazi konuşuyoruz daha varmı yokmu onu bilmiyoruz test yapılınca o zaman anlıcaksın var veya yok ...

bilmem yarın test yaparsan varmı yokmu çıkar zaten ..ona göre rahat hareket edersin ..

Insallah oyledir... 5 gun kadar sonra tekrarla.. ama bu lekenin devami
gelmezse Muhtemelen yerlesmedir o...
Rabbim gonlune gore versin Insallah...

Devami gelmis normal adet gormussun ozaman saglik olsun kismet obur aya Insallah...

Ibozll burayi bosladi ben tecrubelerime dayanarak sunu soyleyeyim artisin iyi... olmasi gereken zaten 2 gunde 2 Ye katlamasi... Zaten gayet guzel katlamista...Agrilarin sebebide tutunmaya calisiyor olmasindan kaynaklaniyor... Ilk degerin dusuk cikmis ikincide o sekilde dusuk yani 26 30 arasi ciksaydi suan tutunamamis ve dusmus olurdu... Kendine dikkat et agir is yapma bol Su ic bol bol dinlen.... drun sana progestan basladimi onu agrisi olan bhcg dusuk baslayan gebelere veriyorlar...Benim bir gebeligimde 33 cikmisti agrilarim oldu Ben testi 5 gun sonra tekrarladim 31 cikti sonrada dusuk yaptim.. bir gebeligimde artisin goremeden dusuk yaptim ikidide agriliydi... Saglikli gebelikletimde okadar agrim olmadi adet sancisi oldu... Benim tecrubelerime gore suan Bebegin sana tutunmus ve bhcg katlayarak devamediyor...

inşallh canım benim .. güzel haberlerini almayı bekliyorum hayırlısıyla rabbim nasip edicek sanada... bende öptüm canım ..

canımmmmmm ay cok özlemişim buraları valla ama yaaa :KK16:

valla tatlım en son bulantılarım vardı sonra maalesefki kanamalar başladı :KK43: baya kötü günlerdi gerçekten mahfoldum valla bısey olacak dıye ama artık ıyıyım bebegım de ıyı cok sukur artık ıgne kullanmıyorum sadece progestan hapına devam edıcem bu gun 2 lı test de yapıldı haftaya persembe bellı olacak umarım hersey yolundadır cok merak edıyorum :18:

bunlar da bebişimin son fotoları teyzeleri allahıma bın sukur hala benımle bebegım bırakmadı annecıgını maasallah kuzumaaaa :nazar::nazar::nazar:

$2012-08-24 18.44.27.jpg

$2012-08-24 18.45.30.jpg

işte bunlarla uğrasırkende buralara pek bakamadım kızlar kusura bakmayın :KK16:

canım sen nasıl oldun ? sekerın ne durumda az kaldı senın dogumada nasıl hıssedıyorsun nasıl olacak dogumun kıvırcık kuzu ne yapıyor bu arada cok optum sızlerı :KK54:

selam nasılsın hamilelik iyi gidiyormuş. sevindim. ıkı ay olmuş bile . yaşadıgın stresleri hatırlıyorumda daha dün gibiydi. allah saglıkla kavuştursun melegine. hep güzel haberler alasın. cinsiyetle ilgili ne hisediyorsun...

canım ıyı gıdıyordu evet su kanamalara kadar ama artık tekrar ıyı gıdıyor evet hatta su anda 3. ayın bıtmesıne 1 hafta kaldı cok heyecanlı bı surec valla cınsıyetı erkek hıssedıyorum ama hıc farketmez onemlı olan saglıklı olması opuyorum tatlım :KK16:

Ayy inşallah canımm yaa hemen buraya yazcam olursa :)) senin nasıl gidiyo hamilelik ne cabuk 2 ay oldu dimi göz açıp kapayana kadar geccek ay ne güzel yaa hayaller kuruyosundur eminim cinsiyet önümüzdeki ay belli olcak heralde dimi?:)

Bu ayda olmadı:KK43:(

Mrb canım nasılsın,hamilelik nasıl gidio ya kaç gündür kimse yok ibozll hiç yok inş iyidir..

Sevindim canım iyi olduğuna ben aynı bişey yok valla zaten kilo veriyorum 3 kilo verdim insülin direnci cıktı bende sanırım sende de var dimi oruç da tutamıyorum ilk kez yasak:KK43: bi 3-5 kilo daha vermem lazım daha okadar takmıyorum gebelik işini bayramdan sonra dr gitcem yinede rahim filmi cektirim bi o da cıksın aradan belki sebep odur belli mi olur oyle yani..neyse canım dikkat et kendine bence cok bilgisayara da bakma radyasyon alma hassas bi dönemdesin ne de olsa öptüm ikinizi de:)

ay canım ya senin için cok uzuldum gercekten ben cok umutluydum senden :KK14: ama uzulme bak lutfen rabbım ne zaman melegını yollayacagını bılıyor en hayırlısı neyse o olsun senın ıcın canım benım sıkma kendını takma kafana bı de su seker olayıda kotu olmus gercekten baslangıc olsa bıle cok dıkkat et o sekere cunku hamılelıkte tavan yapabılır tatlım allahım korusun dıkkat et kendıne ılac da kullanma sakın kı olursa bebısın zarar gormesın ınsallah bu ay olur canımmmmmm cok opuyorum senı sakın uzmuyosun kendını ve neler yaptıgınla ılgılı yaz buraya allahım tez zamanda senı de kavustursun melegıne kuzum :KK16:

canım bıraz gec oldu ama soylıyeyım benım hcg değerlerim 27.44-------70.23--------191.67-------1324.92 buu şekildeydi yanı senınkı de normal canım ınsallah su anda da hersey yolundadır bız sımdı cok sukur ıyıyız canım allahıma bın sukur sen ve bebısınde ıyıdır umarım :nazar::KK16:

X