Artık hamile miyim?

Ayyy ayyy masallah bebisine
Valla merakettim seni bulantilarin gectimi yada azaldimi? Insallah sende benim gibi atlatirsin kanamalarini bidaha Insallah olmaz dikkat et kendine...
Biliyorsun benimde 5. Haftam itibariyle kanamam oldu 20. Haftama kadar yattim zor gunler gecirdim sabrettim cok sukur bu haftalara kadar geldim tek derdim seker oda olmasa superimde...
Her bayramda baklava acardik annemle bu bayram gelenler baklavasiz kaldi annemde kurbanda yapcam dedi bu kiz yiyemiyo iskence oluyor ona diye yapmadim diyo... Valla yapsa dayanamax yerdim mis gibi ev baklavasi.. ayy gozumde ucusuyor baklava dondurma... Neyse az kaldi yicem Insallah...
ben sezeryan olucam bide haftasi iletide baya onun icin kurban bayramindan once kavusacagiz bebisimle Insallah... Dr amcasi biraz tombis ve boylu buluyor oglusumu yoksa kasimda normal dogumum da normal olmayacak simdiden belli...
Fatih kuzu iyi teyzesi masallahi var sicak kanliligiyla heryerde sevdiriyo kendisini...
Bizden haberler bukadar Simdilik bizi habersiz birakma olurmu cok cok opuyoruz seni...
Bu arada bencede erkek bebisin icime dogdu oyle...bakalim bu kontrolunde. Tahminde buluncakmi dr sana gerci 16 . Haftada kesin belli oluyor oncekilerde yanilma payi yuksek oluyor...

Son düzenleme:
arkadaşlar bana fikir verir misiniz?adetim daha 1 gün geçti.bugün idrar testi yaptım.gayet net ikinci çizgi çıktı.kesin midir bu? hata payı nedir? aslında asıl derdim şu:benim tüylenme sorunum var.sadece yüzüme lazer yaptırıyorum.yarın seansım var.bilinen herhangi bir tehlikesi yok deniyor ama en azından yarınki seansıma gitmeli miyim bilemedim.bana fikir verin noluuuur???

benim bilgilerime göre , bana kalırsa hata payı yoktur.laseri de bırakmanı tavsiye ederim.sonra devam edersin.zaten hamilelik hormonları değiştirdiği için bundan sonra laser gerektiği gibi etkili olmaz sanırım

cevabın için çok teşekkür ederim öncelikle ama benim tüylerime hamileliğin falan etki edeceğini sanmam. eğer varsa hamileliğe sevinemiyorum bile tam anlamıyla şu anda sırf şu tüyler yüzünden.yarın sabah tekrar test yapıcam. hayırlısı olsun artık ne diyim(((
pozitifte pek hata ihtimali yok sanırım...

aferdersin bu arada hamilelikte tüylerin azalacağından bahsettiğini zannettim.etrafımdaki herkes aynı şeyi söyleyip duruyo da...

sağolun kızlar benim hcg 26---75---251---580----1500 şeklinde devam etti kesemizi 4+3 ken vajinal usg ile 5+1 ken renkli doppler ile gördük ama benim sürekli k.rengi akıntılarım vardı 2-3 kez kanama oldu az miktarda dr progestan verdi 1 haftadır kullanıyorum akıntı k.rengiden sarıya döneli bugün 4. gün inşallah bidahada ne k.rengi ne kırmızı görmem ama kasıklarımdaki ağrılar devam ediyor bazen ağrı bazen batma şeklinde haftaya cumada kalp atışı için gideceğiz inşallah ibozoll sanada çok geçmiş olsun

Artislarin guzel devametmis o kahve rengi akinti dedigin kanama oluyor yani kanamis beklemis kanama oluyor aktif kanamada kirmiziya donen yeni kanama kirmizi olan daha tehlikeli kahve rengi bitmis bir kanama..
Suan progestan icip yatmaniz lazim cunku bu kanamalariniz bir dusuk riskinizin oldugunu gostetiyor... O yuzden yatmali bol Su icmelisin kendini zorlarsan yorarsan Sonu dusukle sonuclanabilir.. benim 2 tane dusugum var okadar onemsemedim o lekeleri son dusukte bi miktar kahve rengi geldi gecti bende dikkat etmedim sonra 1 hafta gecti bir kanama oldu yogun oyle dusuk yaptim...
Bu gebeligimde 5. Haftamda basladi hep yattim arada dr a gittim kirmiziya donende oldu ama 16. Haftama kadar yattim en son 14. Haftamda oldu 20. Haftama kadar az gezdim genelde yattim....
Dikkat edersen allahin izniyle hic birsey olmaz..

Artislarin guzel devametmis o kahve rengi akinti dedigin kanama oluyor yani kanamis beklemis kanama oluyor aktif kanamada kirmiziya donen yeni kanama kirmizi olan daha tehlikeli kahve rengi bitmis bir kanama..
Suan progestan icip yatmaniz lazim cunku bu kanamalariniz bir dusuk riskinizin oldugunu gostetiyor... O yuzden yatmali bol Su icmelisin kendini zorlarsan yorarsan Sonu dusukle sonuclanabilir.. benim 2 tane dusugum var okadar onemsemedim o lekeleri son dusukte bi miktar kahve rengi geldi gecti bende dikkat etmedim sonra 1 hafta gecti bir kanama oldu yogun oyle dusuk yaptim...
Bu gebeligimde 5. Haftamda basladi hep yattim arada dr a gittim kirmiziya donende oldu ama 16. Haftama kadar yattim en son 14. Haftamda oldu 20. Haftama kadar az gezdim genelde yattim....

fburak ibozoll nerdesiniz yaaaaaaaaaa( bugün dr'a gittim kızlar adetin 3. günü vajinal ultrason ve hormon testi yapıldı herşey cok çok normal cıktı insülin direni olduğu için ialç verdi glikofen bu kolaylaştırr dedi bide progesteron desteği verelim dedi çizelge hazırlıcak işte ilşki gnleri fln olmazsa yumurtlama takıbi ve çatlatma iğnesi biraz rahatladım eşimin değerlerinede iyi dedi rahim filmine gerek görmedi bile iyi bi dr bence çok açıklayıcı bilgiler verdi umarım şans getirir bana yaaaaaa..büyük bi ameliyat geçirdinmi dedi hayır dedim ama ben gözden lazer oldum unuttum söylemedim iyiki söylmedim sanki dimi saçma yani onnla alakası olmaz dimi ya söylemeli miydim acaba:))siz nasılsınz hem hiç yamıosunz??

Canim bizim hatun terketti sesiz kaldı buralar....
Hormonlarin iyi olmasına sorun olmamasına sevindim...

Glukofen insülin direnci olanlar için çok iyi canim bende kullandim biliyorsun gebelikten dolayı kullanamiyorum suan...

Suan sana ilişki günlerinimi vericek sadece ilaçla yumurta rakibine nezaman baslicakmis?

Bende bu ara haberler pek iç açıci değil canım geçen gün dr randevum vardı biliyosun şekerden dolayı gebelik diyeti yapıyorum ...
Bir haftadır açlik çekiyordum dr a gittim dedimki çok açım dayanamıyorum dedim önceden fazla gelen listem yetmiyo dedim...

Bana dediki bizim için bebek önemli eğer o iyi kilo aldıysa sen böyle cekiceksin sabrediceksin dedi şeker olcumletimi istedi verdim normal dedi...

Usg de bebeğe baktık Malesef kuzum az kilo almış yeterli değil dedi dr 5 haftada aldığı kilo dedi...
Yemeğimi arttırdı bende kilo vermişim zaten şimdi fazla yiyorum şekerini olc dedi yine gel 15 gün sonra bebegede bakicaz olmazsa insülin başlayıp hastaneye yatiricaz seni dedi...
Suan sekerim iyi umarım bebisimde kilo alırda yatmam hastaneye...

Bide dr Bebegin hareketi nasıl dedi çok hareketli bi bebek degil dedim nst cekilcektim onu tok cektir dedi...

Tabi nst ye girdim benim bebis basladi tekmelemeye .. dr a sonucu verdim iyi dedi baya oynamis bende dedim cihazdan rahatsiz oldu sürekli orayı tekmeledi.. utandirdi beni sipa...

Oooo canım benim yaaa çok geçmş olsun zor valla ama dayan az kaldı yemene dikkat et sürekli şekerini ölç kilo alsın kuzu inşllh yatma bi daha hastaneye gerçi doğum da yakın daha ii olcaksan yatarsın napcan canım , kız bidaha da doğurma bence :)) bu 2. zaten Allah onlara sağlık versin zor oluyo senn baksana..Bana gelince 2-3 ay böyle denicekmişiz sonra yumurta takibi olcakmış öyle dedi dr.ya biliomusun aslında hesapladm benim tam 14 ay olmuş korunmayalı arada bi 3-4 ay korundk ben onu hep unutmuşum:))bi teselli oldum 14 aya bile:))ibozoll nasıl acaba umarım iyidir

Ahhh canım benim başta düşük tehlikem vardı 5. Haftada bi yatyim sonra tehlike gecti dediler busefer Plesenta previa var oda plesentan cikar yukarı dediler 20 Haftamda cikti kanamalarim bitti bi ohhh cekemeden başladim şekerle boğuşmaya... Agrilardi kanamalardi oydu buydu derken bu haftayı gördüm şükrediyorum rabbime ama inan gebe kalmayla bitmiyor asıl dert kalana kadar degil kaldıktan sonra... Biliyosun hamile kalana kadar cok uğraştım hsg ler çekildim patolojiye parca verildi rahimden en son aşılama oldum bi düşük yaptım anlican başıma gelenler pişmiş tavuğun bile basina gelmemiştir....

Doğuma az kaldı rabbim sabrinida verir inşallah buzamana kadar nasıl verdiyse...

Kaynanam halime çok üzülüyor oda dedi bana geçen gün aman kızım yazık sana bidaha cocuk mocuk yapma çok çektin rabbim bunlara uzun ömür versin dedi....

Inşallah tedavin güzel sonuçlar verir aslında 14 ay olduysa direk klomen vermeliydi neyse bir bildiği vardır elbet...
Bu arada sende hamile kalınca benim gibi ugrascan sekerle ama inşallah baska sorunlarin olmaz benim gibi diğer taraftan rahat edersin...

Yinede canım okadar şey yasadim ama yinede sukretmek lazım beterin beteri var rabbim hepimizi daha beterindrn korusun...

Kadın doğru söylemiş canını yolda mı buldun yeter tatlım valla ben 1 tane düşünüyorum kısmet tabi ama ne bilim 2. ye cesaretm yok ama hep içimden ikiz geçio babannem hep oyle dua ediyomuş bikere de 2 tane diye alem yaa:)evet aslında dimi direk klomen yumurta takibi iğne fln iyi olurdu beklemeye sabrm kalmadı pek ama biyanda glikofenle biraz daha zayıflarım diyorum işime geldi rahim filmide cok istiyorum ama onada gerek yok dedi şimdilik bakalım kafam da karışmıo değil.canım evet bende kan şekerimi sürekli takip etcem hamile kalırsam dediğin gibi umarım o olur sadece ama inan nerde anten kunten şeyler var beni bulur onla sınırlı kalmaz ama umarım öyle olmaz ne diyim ya ben hamile kalmayı cok istiyorum ama doğurmaktan cok korkuyorum napcazzz(amaan neyse hayırlısı sende üzme kendini dikkat et dinlen hep ok öptüm çok canımmm..

canım benim ilk te öncesi 1 dusukte ozaman var onda cekilmedim rahim filmi...
Rahat bir gebelikti sadece şeker sorunum oldu onda diyetle düzgün gitti hergün şeker olcmedim bunda çok yüksek sorunlu hep ondan hergün ölçüyorrum bunda şekerim bile büyük problemli... Ilkte okadar değildi...

Ilkte çok cazgir bir bebekti hemoroid analfissur oldum gebelikten dolayı 2.5 aylıkken oğlum ameliyat oldum... Gebelikten fıtık olmuşum 2 tane belden sorun yasadim vs sonradır zor oldu...

Bunda sonra nasıl olucak bakalım merakla bekliyorum...

Glukofen güzel kilo verdiriyor tabi birazda yedikllerine dikkat et baya iyi verirsin...

Aslında keşke hemen başlasaydi tedavine bian önce yol almış olurdun en azından iyi olurdu...

Neyse bundada vardır bir hayır...
Çok uzmeden gelsin kuzucugun....

Dediğin gibi canımı sokakta bulmadım tabi evlat olunca anlarsın o nasıl büyük bir aşk nasıl bi sevgi onlar icin herşey çekiliyor inan kucağıma alıp kokusunu içime bir çekeyim inan bunların hepsi bütün çektiklerim hafizamdan silinip gidicek biliyorum...

Sen romana konu olursun yani o derece inşallh yavrularn kıymetini bilir canım..ben zaten bi 4 kilo verdim onlada bi 4-5 versem süper olcak yaa yediklerime dikkat ediyorum hedefm 52 bakalım hamile kalınca cok kilo alırım diye krkuyorum cünki zayıflmki alırsamda cok göze batmam yırtık olmasa yine problem değil ama benm vücut cok müsait yani maşallahı var:)evet başlasa iyiydi zaten en fazla 3 ay böyle sonra diğer aşama olmadı o da artk rahim filmi ve aşılama olur..biliomusun ben seni anlayabiliyorum daha kuzum gelmeden gelmiş gibi hayal edip sevyrm onu rüyalrma giriyo resmen inş olunca şikayet etmem:))

artık hamilemiyim sorusuna bugun bi cvp alsamda tam tatmin olamadım. sürekli yazılanları okuyodum kendimde belirtiler buluyodum adetimde 4 gün gecikince bu akşam test yaptım. bariz belirgin ama çok koyu olmayan ikinci çizgiyi gördüm çokta sevindim. ama doktordan hamilesiniz sözünü duymadan teste güvenemiyorum. yarın sabah ilk idrarla bi test daha yapcam netice aynı olursa doktora gidip kan testi istiycem. daha öncede gitmiştim bi sefer o da sormadan direk idrar testi yaptırmıştı. bakalım yarın kan testi istiycem umarım yaptırır :)

canım bi anlatsam neler var daha tam roman olur yani...
Canım gebelik diyeti yapcaksin zaten almazsin kilo ama yapmazsan cok fena alırsın orası kesin...

Biliyormusun annem akşam şekerimi olcerken aynen senin dedigini dedi bukadar sıkıntı çekiyordum inşallah evlatların kiymetini bilir dedi...
Bende onlar tahat olsunlar iyi olsunlar bana oda yeter dedim...
Sen simdi olmadan diyosun ya anlıyorum diye inan o anladığın kısmı binde biri onu olduğunda anlarsın demek istediğimi..
Ben saatlerce uyurken izlerdim onu halada izlerim ya koca kazık oldu ama ...
izlerken aglardim içimden gelirdi bir ağlama kiyamazdim bakmaya doyamazdim okadar çok seviyirumki bazen diyolar 2. Geliyor bunun pabuç dama atilicak diye ben üzülüyorum ozaman cunku aşırı ilgiyle sevgiyle buyudu benim oğlumonun pabucunu dama atarmiyim kiyarmiyim kuzuma hiç hem psikolojisi bozulur yavrumun ben bir bebek daha isterken o yanlız olmasın kardeşi olsun diye istedim... Ikisinin arasında dengeyi kurmak icin daha şimdiden adiliyorum oğluma ikinizi cok seviyorum siz benim kiymetlimsiniz diyorum vs bunun gibi seylet oda seni cok sevicek diyorum oda anne bende onu çok seviyorum diyo...
Inşallah doguncada şu alışma dönemini kolayca atlatsak başka bisey istemiyorum inanki... Onunda uzulmesine dayanamam çünkü...

Tebrik ederim benimdr çok silik bir cizgim vardı idrar testimde kanda baktirdim hemen oda pozitifti...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…