Artık evlilikten eşimden soğudum.

Onun derdi ev yada çocuk değil ki zaten asıl derde kocişinden uzak kalmamak. Yoksa kocasının nasıl biri olduğunu biliyor, kendince yeni bahane bulmuş işte.
O zaman dönsün kaynanasının yanına en azından kocasıyla görüşür çocuk da okula gider.
Hem maddiyat yok hem adam iddia bağımlısı illa ayrı ev diye tutturmayacak o zaman.
Adam ayrı ev geçindiremiyor. Kaç sene geçmiş bunu idrak edemiyorsa dönecek geri kaynanaya
Ya çocuk için illa kocam diyorsa kaynana çekecek yada alacak çocuğu kendi annesine gidecek.
Böyle çocuk ziyan oluyor arada.
Neyin inadı bu ya

Ben artık yorum yapmak istemiyorum çünkü ne desem beni anlamayacaksınız...Beni ancak benimle yaşayan beni tanıyan biri anlar...
Sizi kimse anlayamaz.
Çünkü ben kaynana evinde ev geçindirmeyen adamdan çocuk yapmazdım.
Hadi yaptım çocuk için geri döndüm. Kirayı, doğalgazı, elektriği ödemediği için bin tane sorun yaşadığımda devam etmezdim. Alır çocuğumu anneme giderdim.
Siz o aşamayı da geçmişsiniz.
Hiç bir anne anaokuluna gidemediğinde 5 yaşına geldiğinde bu kadar rahat geniş oturamaz o adamla.
İlkokul yaşına gelmiş çocuk okul yüzü görmemiş siz hala ev tutar diye oturuyorsunuz.
Kimse bu kadar saçma davranmaz.
hiç bir anne bu kadar sorumsuz olamaz.
6 yaşında çocuk okula gitmiyor siz hala 15 gün diyorsunuz. Sizi kimse anlayamaz. Siz türününüz tek örneğisiniz.
Cevap vermek yerine aklınızı biraz toplayın da annenize taşıyın adresi okul işini halledin bu hafta

Ben artık yorum yapmak istemiyorum çünkü ne desem beni anlamayacaksınız...Beni ancak benimle yaşayan beni tanıyan biri anlar...
Neyini anlayacağız?
Çocuk 6 yaşına gelmiş okul yüzü görmemiş. Daha beni anlayamazsınız diyorsun.
Sen devam et böyle tamam mı? Çocuk on yaşına gelince mi okula yazdıracaksın?
Kocam Kıvanç Tatlıtuğ olsa çocuğum söz konusu ise gözüm görmez, ezer geçerim. Senin kocanın vazgeçilmeyecek neyi var bu kadar? Çocuk iki senedir okula başlayamıyor, sen daha ev tutacak vs. diyorsun. Çocuğun hakkı yenirken kimse senin kocanla sorunlarına ah vah demez. Her zaman ilk önemsenen çocuktur, biz vicdanlı kadınlar böyle yapıyoruz.

Neyini anlayacağız?
Çocuk 6 yaşına gelmiş okul yüzü görmemiş. Daha beni anlayamazsınız diyorsun.
Sen devam et böyle tamam mı? Çocuk on yaşına gelince mi okula yazdıracaksın?
Kocam Kıvanç Tatlıtuğ olsa çocuğum söz konusu ise gözüm görmez, ezer geçerim. Senin kocanın vazgeçilmeyecek neyi var bu kadar? Çocuk iki senedir okula başlayamıyor, sen daha ev tutacak vs. diyorsun. Çocuğun hakkı yenirken kimse senin kocanla sorunlarına ah vah demez. Her zaman ilk önemsenen çocuktur, biz vicdanlı kadınlar böyle yapıyoruz.
Bir de 9 senedir adamda değişim yok.
Başkasının evinde yaşarken bile altınları iddiaya yedirmiş.
Kadın annesine gitmiş. Ayrı ev açmış. Kira ödeyememiş. Doğalgaz kesilmiş. Elektrik kesilecek duruma gelmiş. Bunlar defalarca olmuş.
İki senedir çocuk okula kirada oldukları evin resmi olarak kiracısı olmadıkları için gidemiyor.
Hadi ilk sene anaokuluna gidemedi bu nedenle başka eve bir koca sene geçmemişsiniz.
Çocuk ilkokul yaşına gelmiş hala bı nedenle gidemiyor.
Hangi zamanı veriyorsun ya.
Ben çocuğumla ilgili sorun yaşatana kin güderim. Kocam olamaz o noktada.
Ne sevgileri varmış arkadaş bu kadar rezillik yaşanıyor hala koca.
Bir de oğlum için şans diyor. Çocuğun okula gidemiyor o adam ve senin basiretsizliğin yüzünden hala hangi şansı veriyorsun ya.
2019dan beri tamamen bu maddi sorunlarla ilgili konular açmış. Gram ilerleme yok. Bu saatten sonra adam birden ulvi değişim yaşayıp birden sorumlu baba mı olcak?

Ablacım sen hala hangi anlaşılmaktan bahsediyorsun ?
Çocuğun 6 yaşında.
Kreşi geçtim, anaokuluna bile gitmemiş.
Okulda olması gereken vakitte sizi bekliyor.
Eşiniz daha önce ev tutmuş zaten ödememiş kirasını faturasını.
Aç bi ilaç oturup bekliyorsunuz.
Arkanızda aileniz var, bu platformda nice kadın sizin arkanızdaki aileye gıpta ile bakıyor.
Bu nasıl bi akıldır gerçekten anlayamıyorum.

Bir de 9 senedir adamda değişim yok.
Başkasının evinde yaşarken bile altınları iddiaya yedirmiş.
Kadın annesine gitmiş. Ayrı ev açmış. Kira ödeyememiş. Doğalgaz kesilmiş. Elektrik kesilecek duruma gelmiş. Bunlar defalarca olmuş.
İki senedir çocuk okula kirada oldukları evin resmi olarak kiracısı olmadıkları için gidemiyor.
Hadi ilk sene anaokuluna gidemedi bu nedenle başka eve bir koca sene geçmemişsiniz.
Çocuk ilkokul yaşına gelmiş hala bı nedenle gidemiyor.
Hangi zamanı veriyorsun ya.
Ben çocuğumla ilgili sorun yaşatana kin güderim. Kocam olamaz o noktada.
Ne sevgileri varmış arkadaş bu kadar rezillik yaşanıyor hala koca.
Bir de oğlum için şans diyor. Çocuğun okula gidemiyor o adam ve senin basiretsizliğin yüzünden hala hangi şansı veriyorsun ya.
2019dan beri tamamen bu maddi sorunlarla ilgili konular açmış. Gram ilerleme yok. Bu saatten sonra adam birden ulvi değişim yaşayıp birden sorumlu baba mı olcak?
Beni de hayrete düşürüyor bazı kadınların kocalarına olan bu inanılmaz toleransları.
Anası babası yapsa olay çıkar. Ama kocaların yaptıkları nedense affediliyor.

Çocuk için katlanmak derken çocuğa artı bir olumlu şey yokki.Calismiyor kira birikiyor siz çalışıp ona bakıyorsunuz herseyiniz satılıyor .Yani evli değil iki çocuklu bekar anne gibisiniz.Esinizin bu hayat yolunda müşterek iyi olma durumunuza bir çabası bır emeği yokki Bosanin boşanmayın bilemem sizin düşünceyi .Bosanirsaniz en azından sorumlu olduğunuz bakmanız gereken kişi sayısı azalır .Bosanmazsaniz çalışmaya eşinizin oturmasına ve olan herşeyi sürekli dagitmasini izlemeye devam edersiniz.Onemli olan sizin hayatınızmi milletin düşüncesimi.Ama yapmayın çocuğum için demeniz gereken yer burası değil konuda iyi eş olmayan iyi bir hayat arkadaşı olmayan güven vermeyen eşiniz iyi mükemmel şahane bir baba olsa taşı sıkıp suyunu cikarmazmi.Duzelmeyecek biliyorsunuz niye duzelsinki onun hayat felsefesi bu.Oldugu kadar.

Bence sen anlamamak için direniyorsun. Kendi hatanı kabul etmiyorsun. Burda benim gibi sadece çocuk için yorum yapan insanlar var. Tamam sen kocanla ayrilmazsan ayrılma ne yaşadığınız bizi ilgilendirmiyor ama söz konusu okul Çağı gelmiş geçen bir çocuk. Siz geçen sene anasinifina yazdirmaniz gerekirken hadi onu ihmal ettiniz 1 sene bu sene o çocuğun okula başlaması gerekiyor. Siz yine çocuğu ihmal ediyorsunuz. Ve bunun gerekçesi 1 senedir aynı. İnsanlar size bu yüzden kızıyor. Koskoca 12 ay akıllanmadin mi neyi bekliyorsun diye? Hayır eğer bir çocuğun sorumluluğunu alamiyorsaniz niye yapıyorsunuz diye. Bu şekilde ebeveynler olmaz üzgünüm. Biran önce kendinize gelin. 2 haftada bulup eve yerlesebileceginize emin misiniz? Ben ihtimal vermedim. Çocuğun ikametgahı annengile alın ve hiç olmazsa yarım dönem orada okula gitsin. Sizde bir işe girin çalışıp yeni gececeginiz ev için katkıda bulunursunuz. Bunu yapmak için tekrar çocuğun hayatından 1 sene calmayin

Kızlarımı 3 yaşından itibaren anaokuluna verdim. Şu anda en küçük kızım 3,5 yaşında anaokuluna başladı. 3 yaşından itibaren çocuk yaşıtları ile sosyalleşmek istiyor, aktivite yapmak istiyor sizin çocuğunuz nasıl bunun eksikliğini hissetmedi şaşırdım açıkçası.

Komşumun kızı da hiç anaokuluna gitmedi direk okula başladı ama arkadaşlarına yetişemedi çünkü sınıfındaki çocukların hepsi anaokuluna gitmişti ve motor becerileri gelişmişti komşumun kızı kalem tutmayı bile zar zor öğrendi.

Eşimle 9 yıldır evliyiz. Şu an 6 yaşında bir oğlumuz var. Ben daha önce 4 sene kaynanamla beraber oturdum. Eşim o sıralar çok sorumsuzdu doğru düzgün çalışmıyordu.Hep altınlarını benden izinsiz alıp götürdü yerine de koymadı.Ben hamileyken beraber çalışıyorduk Bazen ben tek başıma işe giderken o evde yatıyordu. Beraber çalışırken kenara gram altın koyuyorduk. Onu da hemen zorda kalınca alıp bozdurup harcadı benden izinsiz. O parayla hastanede doğum yaparım lazım olur bebeğe birşey lazım olur alırız diye tutuyorduk. Doğumuma yakın bir zamandı. O kadar da dedim o paraya dokunma yarın öbür gün doğum yaparım lazım olur diye.Ama maalesef onu Sonra harcadı. Sonra aradan 2 hafta geçti doğum yaptım. Tabi bunun cebinde 5 kuruş yok. Kimden istedi bilmiyorum da bir şekilde hallettik. Doğumdan sonraki gün annem yanıma kaynanalar geldi. Kaynanam iki de bir yanımda eşim ve ben için ben size hakkımı helal etmiyorum diyip duruyor. Ben de en son dayanamadım. Anne ben sana ne yaptım neden bana bunları söylüyorsun? Sen oğlumu adam edemedin dedi. 35 yıllık oğlunu sen adam edememiştir ben mi edicem dedim. Annem de kızdı bi laf söyledi. Peki sen bu kızın günahına girdin o sorumsuz oğlunu evlendirdin. Peki bu kız sana hakkını helal etmese sen ne yapıcan? dedi. Öyle daha cevap veremedi. Annem yanıma kalmaya geldi sırf kaynanam ve bacıları yüzünden kalmadı. Aylar geçti oğlum 6 aylık oldu. Sonra eşimin bir gün oğluma takılan çeyreği de alıp götürdüğünü farkettim. Ona sordum inkar etti tabi ama ben inanmadım çünkü benim cüzdanımdan da para alıyordu kendisi. Bu olaydan sonra artık sabrım taştı. O evden çıktıktan sonra oĝlumu da alıp babamın evine gittim geri dönmemek üzere. Boşanmak istiyordum artık çünkü artık bu sorumsuzluğu canıma tak ermişti. Sonra bu beni aradı ben aćmadım hemen ısrarla arayınca açtım artık evi terkettiğimi söyledim bu da bayağı kötü oldu. Sonra annesi de bayağı kötü oldu etme eyleme bu yuvayı yıkmayın bir çocuğunuz var diyo. Ben de bu duruma senin oğlun getirdi dedim. Benim ailem arkamda tabi. Özellikle Annem her zaman destekçim. Zaten başından beri o eşim olacak adamla evlenmeye karşıydı. Sonra bu birkaç kere geldi babamla konuştu yalvardı. En son düşündüm çocuğumuzun hatrına 1 şart koştum. O da bize ayrı ev tutacak ve bizi mağdur etmeyeceksen kendine çeki düzen vereceksen tekrar gelirim dedim. O da kabul etti. Ve annesinden bazı eşyalarımızı getirdi. Ben tekrar oraya gitmedim annemde bekledim bunu çünkü güvenmiyordum artık. Sonra 2 ay içinde halledecek diye söz verdi Bu süre oldu 6 ay. Sonra evi tuttu. Eşya alındı. Eve girdik. Başlarda biraz iyi gitti. Sonra bu gene cıvıtmaya başladı. Doğru düzgün kira vermemeye başladı. Tabi arada faturaları da geciktirmeye başladı. Arada bir elektriği kesiyorlardı. Sonra faturalar birikti ödeyemiyor. Evdeki televizyonu sattı fatura ödemek için. Tabi ben bunu başta kabul etmedim. Sonra bana param olduğu zaman ilk fırsatta yenisini alırım merak etme dedi. Bunun

üzerine bayağı tartıştık. Sonra kabul etmek zorunda kaldım. Sonra araya pandemi girdi. Bu 3 ay iş yok bahanesiyle hiç çalışmadı evde yattı. Sonra bu süreçte ne kira ne fatura verebildi. Evde televizyonda yok tabi. Aradan zaman geçti. Sonra işler biraz açıldı bu işe gidip geldi. Ama bu gene kira fatura doğru düzgün vermiyordu.Arada bir elektrik faturasını mecbur ödüyordu kesilmesin diye. Sonra aylar geçti bunun kira borcu bayağı birikti. Sonra suyla doğalgaz faturası borcu da birikti. En son gelip doğalgaz sayacını söktüler. Bu işteyken aradım söyledim sonra bizi annemlere yolladı 1 hafta içinde öderim hallederim diye. Oraya gittim aradan bir hafta geçti. Bu bana diyor ben bu hafta halledemedim siz biraz daha orada kalın ben 2 hafta içinde halledecem diye diye beni öyle 3 ay oyaladı. Sonra arıyo ev sahibi bize çıkarıyo evi yeğenine kiraya verecekmiş. Tabi bu hala faturaları ödememiş. 2 ay da öyle oyaladı beni ev tuttu gittim. Tabi bu oturduğumuz yerde ikametgahı alamıyorum. Ben bunun çok sonradan öğrendim. Çünkü bizim oturduğumuz kat önceden onlaŕın dubleksiymiş sonra ayırmış bi daire yapmışlar.Sonra ilk sene güzel gitti ara ara geciktirsede kirayı veriyordu. Ev sahibi ilk sene çıkaracaktı bizi eşim konuştu anlaştı kaldık. Sonra bu bir kere ay geciktirdi. Ev sahibi iyicene gıcıp kaptı bundan. Geçen sene oğlum anaokuluna gidecekti sırf bu adres sorunumuz yüzünden gidemedi kaldı. Eşim pek önemsemedi anaokulu diye. Bir şey olmaz seneye göndeririz dedi. Sonra çocuğun okulu öyle kaldı. Geçen sene bu 4 ay hiç kira ve fatura vermedi adama. Adam iyicene sinirlendi. Bir gün kapıya geldi bağırdı tehdit etti ben emekli askerim benim ruhsatlı silahlarım var diye. Sonra çocuğu da itti çocuk korktu. Normalde her sene temmuz ayında kontrat yenileniyo zam yapılıyo. Bu sene ev sahibi zam yapmadı ve ekim ayına kadar evimi boşaltın dedi. Artık eşim bu durumu kabullendi. Sonra eşim beni birkaç ay babasının evinde kalım diye ikna etmeye çalıştı. Çocuk da orda okula başlar dedi. Biz de bu süreçte kenara para koyup ev bakarız bulunca da taşınırız dedi. Ama ben bunu kabul etmedim. Çünkü güvenmiyorum artık. Hiç bir söylediği bana inandırıcı gelmiyor şimdiye kadar söylediği hiçbir sözün arkasında durmamış. Çocuğum bu sene de okula başlayamadı ya ona üzülüyorum. Şu an eşim kendince çabalandığını zannediyor ama öyle olsa bu duruma gelirmiydik. Gerçekten artık ev tutmasını da istemiyorum çünkü 1-2 sene sonra gene aynı duruma getirecek Gerçekten bıktım artık. Sizce boşanmalımıyım bu adamdan? Yoksa çocuk için katlanmalı mıyım?
Siz olsanız ne yapardınız?
Okurken beni içim sıkıldı hala ne yapmalıyım diye sorman ciddi mi?

Eşimin bi iddaa bağımlılığı var maalesef. Evet ailem arkamda çok şükür. Ama bana ev tutacam halledecem diyor onu bekliyorum. Son 2 hafta kaldı.
Ev tutsa ne adam tuttuğu evlerin kirasını ödüyor mu? Ev sahibi kapıya dayanır Ken hiç mi utanıp korkmuyorsunuz? Adam tuttuğu evlerin kirasını hiç düzenli ödememiş üçüncü evde bunu yapacağını size düşündürten nedir?
Ya cidden kendinize ve çocuğunuza bu hayatı reva mı görüyorsunuz? Aklım almıyor bu nasıl. Bir akıl tutulması?

Bu ay içinde ev tutamazsa artık öyle yapıcam zaten. Kendi de ne hali varsa görsün...
Ayy tam insanı çıldırtmalıksınız. Hala ev tutmazsa diyorsunuz. Adam 2 kere ev tutmuşta ne olmuş?! Kendinizi düşünmüyorsunuz anladık zaten bunu da çocuğun ne günahı var? Çocuk sizin gibi ebeveynler yüzünden okuluna gidememiş. Bu kadar da olmaz ama ya! Hiç mi ders almıyorsunuz yaşadıklarınızdan? Madem boşanmayacaksınız kabul edin kayınvalide evinde yaşayın da en azından çocuk okula başlayabilsin.
Sorumsuz, hırsız koca çok değerli sanırım, hala boşanmayı düşünmediğinize göre. Ayrıca çocuğu bahane etmeyi de kesin. Çocuğunun altınını bile çalıp harcayan, onun eğitimini düşünmeyen bir baba ile o çocuk büyüse ne büyümese ne? Çocuğun babadan yana yüzü gülmemişte anneden yanada malesef yüzü gülmemiş.
Adam bir de üstüne iddia bağımlısıymış. Gerçekten kafa yapınızı merak ediyorum, bu evliliğe sizi tutan sebebi...

Sizinle yaşayan sizi tanıyanlar da arkanızdan ne biçim anne bu diyorlardır eminim.
O çocuk büyüyünce size karşı çok büyük bir kin besleyecek biliyorsunuz değil mi?
Mutsuz ordan oraya savrularak geçen bir çocukluk, bir sürü travma.
Hayata bu kadar geriden başlamasının sebebi ve yakalayamayacak olmasının vebali sizin üstünüzde.

Sizin açınızdan olaya bakmaya çalışalım. Diyelim eşiniz 2 hafta içinde ev buldu, evin ikameti de var oğlunuzu da anaokuluna verdiniz hemen. Adamın huyu belli, doğum için ayırdığınız paraya el uzatmış, sepet gibi gezip durmuşsunuz yıllarca. Şimdi tuttuğunuz evde kaç ay idare edebileceksiniz? Kaç ay kirası, faturası herşeyi düzenli gidecek? 9 yıllık adam bir anda değişecek mi? Sadece günü kurtarıyorsunuz aslında hiçbir düzeniniz yok, önce bunun farkına varmanız lazım.

Sizin için bir noktada sorun olmayabilir ama çocukken evden taşınmak, varsa oynadığı ettiği komşu çocuklarından bile ayrılmak bir travma. Gerçi çocuğunuzun bundan çok daha büyük sorunları da var gibi ama neyse. Herkese beni anlayın ben mi suçluyum demişsiniz ancak sizin de bunu görmeniz lazım. Bu adamla sonunuz yok!

Benim tek suçum bu adamla evlenmem ve bu adama defalarca şans vermem. Ama çocuğumun okula gidememesi benim suçum değil. Ben uğraştım çabaladım olmadı. Ama babası hiç okul mevzusuyla ilgilenmiyor
ve sen hala bu ay ev tutarsa barışcam diyorsun
ayy delircem
daha çocuğun okul sorumluluğunu almamış adamla hala evli kalmak peşindesin

konunun başında çocuğu itti çocuk korktu gibi bişey okudum ev sahibiyle alakalı
o bahsettiğin eşin mi çocuğun mu?

X