Arkadaşlık??

Hem cocuksuz hem bekarlar. Bu yuzden uzaklastik sanirim. Ama demekki gercek dost olamamisiz. Ne biliyim oyle iste insan huzunleniyor
Size yarın şu saatte şurda buluşma planı yaptık deseler çocukları bırakıp pat diye gidecek misiniz mesela? Onlar bunu yapabildiği için birbiriyle daha yakın olmaları doğal

Size yarın şu saatte şurda buluşma planı yaptık deseler çocukları bırakıp pat diye gidecek misiniz mesela? Onlar bunu yapabildiği için birbiriyle daha yakın olmaları doğal
Haklisin. Sanirim kendi kulvarimda birileri ile arkadaslik kurmam lazim 🙃 tesekkurler canim

Haklisin. Sanirim kendi kulvarimda birileri ile arkadaslik kurmam lazim 🙃 tesekkurler canim
Benim eltim de genç yaşta anne oldu ve yakınında oturan arkadaş çevresindeki tek çocuklu kişi kendisi. Çocuğunu oyun gruplarına götürüyor. Ordan başka annelerle kaynaşmış onlarla görüşüyor. Bu tarz yerlerde bulabilirsiniz birilerini. Umarım bulursunuz da rica ederim 🌟

Kızlar belki dert değil ama neden evlenip çoluk çocuğa karışınca eski arkadaşlıklar bitiyor?? Acaba sizde de öylemi? Yoksa benimkiler biraz kelek mi çıkti? Acayip yalniz kaldım ben ya. Arkadasta edinemiyorum dışardan bana soğuk duruyosun diyorlar acaba ondan mi .?
Selam canım. Bende evlendim çocuğum yok ama arkadaşım evlenip çocuk sahibi olunca komple kesti ayağını hatta hiç aramıyor kaç sene oldu. Beklentim yok kimseden böyle mutluyum bişey beklemeyince. Çocuklu kadınların zamanı daha kısıtlı oluyor aile dışına çıkamıyor çocuğun gazıydı çocuğun. Beziydi felan e eş desen akşama kadar işte oluyor çalışıyor tek başına büyütüyor.. ama mesela ben görüyorum telefon elinden düşmüyor hep Story atıyor mesela orda bana nasılsın canım? Diye yazsa hiç sorun yok yapabilir.. ama yapmak istemeyeni zorlamayacaksın. Ben olsam öyle yapmazdım mesela bilmiyorum öyle yapınca bende çocuğunu görmeye gitmedim erteledim de erteledim arada markette yüz yüze geliyoruz okadar

Kızlar belki dert değil ama neden evlenip çoluk çocuğa karışınca eski arkadaşlıklar bitiyor?? Acaba sizde de öylemi? Yoksa benimkiler biraz kelek mi çıkti? Acayip yalniz kaldım ben ya. Arkadasta edinemiyorum dışardan bana soğuk duruyosun diyorlar acaba ondan mi .?
Hepimizin arkadaşlar kelek çıktı merak etme 😀

Benimde pek arkadaşim yoktu oğlum özel eğitime gidiyor orada bir sürü arkadaş edindim ve mükemmel insanlar. Kafanıza göre insan yok mu hiç etrafta ben arkadaş olurum dicem de burada hoş olmuyor böyle demek. Mutluluklar dilerim

Hem cocuksuz hem bekarlar. Bu yuzden uzaklastik sanirim. Ama demekki gercek dost olamamisiz. Ne biliyim oyle iste insan huzunleniyor
Ben sizi bekar sandım asıl biz bekarlar olarak yalnız bırakıldık genelde evliler çok buluşmaya fırsat bulamıyor ya da uzaklaşıyor sizde tam tersi olmuş. Evli olup görüşen de var yok diyemem ama nerde o eski zamanki gibi samimiyet kalmıyor buluşalım tamam nerde ne zaman o gün görüşülüp sonra önemli bir şey olana kadar iletişim yok maalesef..

Ben bekarım benim bir kaç arkadaşım evli. Ve görüşmüyoruz. Aslında en başında ben onların kaynana görümce çoluk çocuk meselelerini dinlemekten hiç sıkılmadım, çünkü bir gün evlenmek isteyebilirim ve onlar önden bir şeyleri tecrübe ediyorlar ve tecrübelerini paylaşıyorlar gibi hissediyordum.
Ama mesela sonradan aynı yaşta olduğum arkadaşım bana üstünlük taslamaya başladı. Sen bir şey bilmiyorsun daha yolun başındasın bilmem ne. Flört mevzularımdan, aşk, iş hayatımdan hayallerimden falan bahsetmem ona basit geliyordu çünkü gerçek sorunları olan oydu. Ailesi vardı. Şahsen böyle olunca ben de soğudum çünkü paylaşım tek taraflı olmuyor.
Bir de evli çiftler evli insanlarla takılmak istiyor, daha iyi empati kurduklarına inanıyorlar. Bekarların daha düzenli hayatı yok gibi geliyor. Ayrıca bekar arkadaşlarını falan evlendirmeye çalışıyorlar ki bu da geriyor insanı.
Neyse sonuç olarak böyle böyle kesiliyor iletişimler valla. Çok üzücü

En yakın iki arkadaşım var ikisi de uzakta biri evli diğeri bekar ikisiylede bebisten sonra çok uzun soluklu konuşamadım. Konuşsamda evlilik dertleriyle değilde ekonomi siyaset ilişkiler konusunda konuşuyoruz çünkü benim bile evlilik dertlerini kafam almıyor onlar nasıl sıkılmasın.🤣🤣

Gerçek dost değiller diye düşünmeyin.
Ben de çocuklu arkadaşlarımla az görülmeye çalışıyorum çünkü sürekli anne anne anne. Yani çocuk bize sohbet ettirmiyor.
İnanın gitsinler diye saate bakıyorum artık. Veya ben gideyim diye. Kafa kalmıyor. Sohbetten bir şey anlaşılmıyor. Ama yine aynı arkadaşlarım için zor zamanlarında çok büyük fedakarlıklar yapabilirim maddi ve manevi.
Bence sorun çocuk

Kendi adıma söyleyim evlilikteki dertler bende arkadaşları arayacak enerji bırakmıyor . Moralim bozuk canım bi mesaj dahi atmak istemiyor . Muhtemelen arkadaşlarım sizin gibi düşünüyor ama bazen böyle bi durum da olabilir . Ki ben de kolay kolay arkadaş edinemem herkes soğuk ve kibirli durduğumu söyler tanıştıktan sonra öyle değilmişsin derler . Ve şunu da söyleyeyim yaşınız kaç bilmiyorum ama ben 29 yaşındayım bu yaştan sonra öyle sağlam dostluklar kurulmuyor ya

Benim evli-çocuklu arkadaşlarım var ama muhabbet aşırı sıkıyor ya. Durmadan çocuğun gazı bilmemnesi konuşuluyor ya da fotolarını gösteriyorlar. Yalandan gülmekten çene kaslarım tutuldu. Onlar da belki bekarların sevgili-flört olaylarından sıkılıyordur bilemiyorum.
Evlilerin aktivite yapması daha zor oluyor çünkü bağlayıcı faktörleri var vs vs.
E hem aktivite yapılamıyor hem muhabbet sıkıyor neden görüşelim? Geçmiş yılların hatrına ayda yılda bir kahve içilir işte. İleride biz de evlenirsek ortak konular çıkar tekrar yakın oluruz belki.
Aradan zaman geçiyo 3 5 sene belki 10 sene önce evlenip sen hala bekarsan o makas kapanmıyor yani . evlenince de belki bı çaba gösterirsen hevesle çağırmak istersin gelinir gidilir ama atıyorum onların çocuklar ilk okula gidecek sen yeni doğum yaptın. yok ben bilirim tarzı tavırlar oluyor ay yok bitsin daha iyi 😂 uzuliyorm da uzulmuyor değilim kötü bir durum ama bekara daha zor gibi geliyo bana. Ben arkadaşımı kaybediyorum o yeni arkadaş bulabiliyor kendi gibi evli çocuklu 😀ben bekar yeni arkadaş bulamiyorum çünkü kalmamış 😂

Valla çocuklunun çocuksuzla görüşmesi çocuksuz için işkence. Zaten çocuğun peşinde dolaşmaktan arkadaşınla iki sohbet bile edemiyorsun. Ama ikisinin de çocuğu olsa çocuklar oynasın kafasında iyi vakit geçiriliyor. O yüzden çocuksuzlar bir süre sonra uzaklaşıyor ki bence haklı.

Evleneli 3 yıl olacak, çocuklu arkadaşlarla elitlerle bile az görüştüm kafam almıyor ya😵‍💫
Şimdi çocuğum olacak inşallah çocuklu arkadaşlarla geçinirim ama benle görüşmeyen bekar çocuksuz arkadaşlara da saygı duyarım…

Bu arada bana annemin dostluğu yetiyor geriye kalan arkadaşlıklar vakit geçirmece sohbet…

X