Arkadaşlık??

Tugceee1212

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2024
218
1.012
31
Kızlar belki dert değil ama neden evlenip çoluk çocuğa karışınca eski arkadaşlıklar bitiyor?? Acaba sizde de öylemi? Yoksa benimkiler biraz kelek mi çıkti? Acayip yalniz kaldım ben ya. Arkadasta edinemiyorum dışardan bana soğuk duruyosun diyorlar acaba ondan mi .?

Kızlar belki dert değil ama neden evlenip çoluk çocuğa karışınca eski arkadaşlıklar bitiyor?? Acaba sizde de öylemi? Yoksa benimkiler biraz kelek mi çıkti? Acayip yalniz kaldım ben ya. Arkadasta edinemiyorum dışardan bana soğuk duruyosun diyorlar acaba ondan mi .?
Benimkilerde öyle resmen arkadaşsız kaldım

tüm arkadaslarımla hala görüsüyorum ben ya 😂😂 hatta hepsinden uzak yasıyor olmama rağmen daha sık görüsüyoruz telefonda vs. en yakın arkadasimsa her yıl 2-3 kez gelir yanıma sağ olsun 🥰

ama genelde bu sikayet evlenenlere yapılıyor. evlenenler genelde artık eski arkadaslarıyla görüsmüyor. hayat sorumluluğu vs diye düsünüyorum ben valla. kızamıyorum da o yüzden.

Yani çoluk çocuğa karışınca genelde sohbet çocuk eş ev falan oluyor haliyle çocuğu olmayanlar sıkılıyor ve aradaki mesafe artıyor
Dogru valla kizin okuluna gidiyorum arada krese ama yok denk gelemedim bir turlu bahtsiz bedevi oldum🙃

Benim evli-çocuklu arkadaşlarım var ama muhabbet aşırı sıkıyor ya. Durmadan çocuğun gazı bilmemnesi konuşuluyor ya da fotolarını gösteriyorlar. Yalandan gülmekten çene kaslarım tutuldu. Onlar da belki bekarların sevgili-flört olaylarından sıkılıyordur bilemiyorum.
Evlilerin aktivite yapması daha zor oluyor çünkü bağlayıcı faktörleri var vs vs.
E hem aktivite yapılamıyor hem muhabbet sıkıyor neden görüşelim? Geçmiş yılların hatrına ayda yılda bir kahve içilir işte. İleride biz de evlenirsek ortak konular çıkar tekrar yakın oluruz belki.

tüm arkadaslarımla hala görüsüyorum ben ya 😂😂 hatta hepsinden uzak yasıyor olmama rağmen daha sık görüsüyoruz telefonda vs. en yakın arkadasimsa her yıl 2-3 kez gelir yanıma sağ olsun 🥰

ama genelde bu sikayet evlenenlere yapılıyor. evlenenler genelde artık eski arkadaslarıyla görüsmüyor. hayat sorumluluğu vs diye düsünüyorum ben valla. kızamıyorum da o yüzden.
Valla sen şanslisin maşallah... Benimkiler ortada yok

Bende de durumlar aynı. Bir duvar örüldü sanki

Ya bu iş çoluk çocuğa bakmıyor bence. Ben çocuksuz biriyim mesela ama arkadaşlarımın hepsi çocuklu.
Hepsine elimden geldiğince vakit ayırmaya ve yanlarında olmaya çalışıyorum.
He bazen sürekli çocuk konuşulması canımı sıkmıyor değil ama onların psikolojisini düşündüğümde daha doğrusu empati yaptığımda anlayabiliyorum ve normal karşılıyorum.
Biraz karakter meselesi. İyi seçmek lazım 💁🏻‍♀️

Benim evli-çocuklu arkadaşlarım var ama muhabbet aşırı sıkıyor ya. Durmadan çocuğun gazı bilmemnesi konuşuluyor ya da fotolarını gösteriyorlar. Yalandan gülmekten çene kaslarım tutuldu. Onlar da belki bekarların sevgili-flört olaylarından sıkılıyordur bilemiyorum.
Evlilerin aktivite yapması daha zor oluyor çünkü bağlayıcı faktörleri var vs vs.
E hem aktivite yapılamıyor hem muhabbet sıkıyor neden görüşelim? Geçmiş yılların hatrına ayda yılda bir kahve içilir işte. İleride biz de evlenirsek ortak konular çıkar tekrar yakın oluruz belki.
Sende kendine gore haklisin valla. Benim evli coluk cocuklu birilerini bulmam lazim🥲

Valla sen şanslisin maşallah... Benimkiler ortada yok
bazılarına evlilik ortamı yaramıyor. yani ister istemez evlenince eskisi gibi her ortamda bulunamıyorsunuz. belki bunyüzden uzaklaşıyorlar. belki de hasetlik edip kıskandıkları için 😂😂 beni kimse kıskanmıyor sanırım o yüzden aynı devam ediyorlar 😂😂

Arkadaşlarınız çocuksuz mu? İki taraf da çocukluysa güzel yürüyor, çocuklar da bir araya gelince oynuyor. Ama çocuklu insan, çocuksuz insan arkadaşlığı zor. Çünkü çocuksuz olanın kendini hep çocuklu olana göre ayarlaması gerekiyor. Mesela biz çocuklu birileriyle bir yere gideceğimiz zaman çocuğun uyku saatine göre yola çıkmamız gerekiyor. O kişiyle gittiğimiz yer evse ve çocuk uyuyorsa uyanana kadar kalkamıyoruz vs. Buna laf demiyorum tabiyki ama çocuklu birileriyle takılsalar kendileriyle daha iyi empati kurar. Üstelik genelde sohbet konusu da çocuklar oluyor.

Ya bu iş çoluk çocuğa bakmıyor bence. Ben çocuksuz biriyim mesela ama arkadaşlarımın hepsi çocuklu.
Hepsine elimden geldiğince vakit ayırmaya ve yanlarında olmaya çalışıyorum.
He bazen sürekli çocuk konuşulması canımı sıkmıyor değil ama onların psikolojisini düşündüğümde daha doğrusu empati yaptığımda anlayabiliyorum ve normal karşılıyorum.
Biraz karakter meselesi. İyi seçmek lazım 💁🏻‍♀️
Diyorum ya siz şanslı tayfadan😃

Ben evlenince hiçbir bekar arkadaşımla arama mesafe koymadım ama aksine onlardan bazıları bekarlarla takılıp beni çağırmamazlık ettiler, her iki tarafta da yaşanıyor bu durum

Arkadaşlarınız çocuksuz mu? İki taraf da çocukluysa güzel yürüyor, çocuklar da bir araya gelince oynuyor. Ama çocuklu insan, çocuksuz insan arkadaşlığı zor. Çünkü çocuksuz olanın kendini hep çocuklu olana göre ayarlaması gerekiyor. Mesela biz çocuklu birileriyle bir yere gideceğimiz zaman çocuğun uyku saatine göre yola çıkmamız gerekiyor. Gittiğimiz yer evse ve çocuk uyuyorsa uyanana kadar kalkamıyoruz vs. Buna laf demiyorum tabiyki ama çocuklu birileriyle takılsalar kendileriyle daha iyi empati kurar. Üstelik genelde sohbet konusu da çocuklar oluyor.
Hem cocuksuz hem bekarlar. Bu yuzden uzaklastik sanirim. Ama demekki gercek dost olamamisiz. Ne biliyim oyle iste insan huzunleniyor

X